Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРЕЗИДЕНТ НА АСКОЛЬДОВ╤Й МОГИЛ╤ УШАНУВАВ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В КРУТ
Володимир Зеленський зустр╕вся з курсантами й л╕це╖стами в╕йськових навчальних заклад╕в та...


«ЧЕСТЬ ДЛЯ МЕНЕ»
Ахтем Се╕табла╓в показався ╕з Залужним та розпов╕в про ╖хню зустр╕ч…


УКРА╥НА В Н╤Ч НА 27 ЖОВТНЯ ВОСТАНН╢ МА╢ ПЕРЕЙТИ НА ЗИМОВИЙ ЧАС
Це передбачено ухваленим Верховною Радою законом, яким скасовано перех╕д з л╕тнього на зимовий...


ВОЛЯ ДО ПЕРЕМОГИ
В╕д початку повномасштабного рос╕йського вторгнення загинуло майже 500 укра╖нських спортсмен╕в ╕...


ТРИ ДЕСЯТИЛ╤ТТЯ ДОПОМОГИ
Управл╕ння Верховного ком╕сара ООН у справах б╕женц╕в (УВКБ ООН) розпочало свою д╕яльн╕сть в...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 12.03.2021 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 12.03.2021
В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ М╤Л╤ЮТЬ ВОДОСХОВИЩА, ВОДА ЗНИКА╢

В окупованому Криму стр╕мко м╕л╕ють водосховища, що живлять велик╕ м╕ста. Як насл╕док - ╖х мешканц╕ мають проблеми з доступом до як╕сно╖ пр╕сно╖ води. Як переда╓ Укр╕нформ, про це пов╕домляють Крим. Реал╕╖.
Нараз╕ близько десятка великих водосховищ у Криму обм╕л╕ли або зовс╕м виснажен╕.
За даними видання, перш╕ сутт╓в╕ проблеми з водою виникли в окупованому С╕мферопол╕ ╕ найближчих до нього рег╕онах вл╕тку 2020 року. На тл╕ виснаження водоймищ м╕сто, а також С╕мферопольський район з вересня отримують воду за граф╕ком - по три години вранц╕ ╕ ввечер╕.
С╕мферополь ╕ найближч╕ до нього населен╕ пункти в попередн╕ роки забезпечувалися водою з трьох водосховищ: Аянського, С╕мферопольського ╕ Партизанського. Однак р╕вень води в них ще восени впав до критичних позначок.
Через якийсь час граф╕к подач╕ води був введений в Бахчисара╖ та Бахчисарайському район╕. Окупанти, щоб забезпечити С╕мферополь водою, залучали регулярн╕ в╕йська, як╕ прокладали трубопров╕д ╕ качали воду з Тайганського ╕ Б╕лог╕рського водосховищ, а також м╕сцево╖ р╕чки Б╕юк-Карасу.
Повн╕стю були виснажен╕ С╕мферопольське й Заг╕рське водосховища (разом ╕з Щасливенським забезпечували водою Ялту). Окупац╕йна влада вже попередила, що запас╕в Загорського ╕ Щасливенського водосховищ вистачить максимум на три м╕сяц╕, через що назр╕ва╓ еколог╕чна катастрофа.
Критично низький обсяг води збер╕га╓ться в ╤зоб╕льненському водосховищ╕, що пода╓ воду в Алушту. У лютому в водосховищ╕ залишилося 2,8 м╕льйона кубометр╕в води при повному його об'╓м╕ в 12,6 м╕льйона кубометр╕в.
Укра╖на забезпечувала до 85% потреб Криму в пр╕сн╕й вод╕ через П╕вн╕чно-Кримський канал, що з'╓дну╓ головне русло Дн╕пра з п╕востровом. П╕сля анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю у 2014 роц╕ поставки води на п╕востр╕в призупинили.
Запаси води в Криму поповнюють ╕з водосховищ природного стоку ╕ п╕дземних джерел. За заявами еколог╕в, регулярне використання води з п╕дземних джерел призвело до засолення ╜рунту на п╕востров╕.
У 2020 роц╕ ситуац╕я з водопостачанням до Криму стала критичною. Мала к╕льк╕сть опад╕в ╕ малосн╕жна зима призвели до посухи, стверджують кримськ╕ вчен╕.
З к╕нця серпня граф╕ки подач╕ води були введен╕ в С╕мферопол╕, а також у С╕мферопольському ╕ Бахчисарайському районах. П╕зн╕ше це торкнулося Б╕лог╕рська ╕ Б╕лог╕рського району та частково Алушти.
Мон╕торингова м╕с╕я ООН в Укра╖н╕ наполяга╓, що, зг╕дно з м╕жнародним правом, Рос╕я несе повну в╕дпов╕дальн╕сть за забезпечення населення Криму водою.
Оф╕ц╕йний Ки╖в стверджу╓, що постачання води на п╕востр╕в по П╕вн╕чно-Кримському каналу в╕дновлять лише п╕сля деокупац╕╖ Криму.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 12.03.2021 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23082

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков