Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4614)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4306)
Українці мої... (1722)
Резонанс (2385)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1875)
Крим - наш дім (1519)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (259)
Бути чи не бути? (488)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (290)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОБ ПОКЛАСТИ КРАЙ Ц╤Й В╤ЙН╤
Коал╕ц╕я охочих обговорила результати зустр╕ч╕ в Женев╕ та скоординувала кроки для посилення...


УКРА╥НА ГОТУ╢ НОВИЙ РАУНД МИРНИХ ╤ БЕЗПЕКОВИХ ПЕРЕГОВОР╤В
Про це пов╕домив Президент Укра╖ни Володимир Зеленський у в╕деозверненн╕…


«МИРНА УГОДА» ВИГЛЯДА╢ ЯК СПИСОК БАЖАНЬ РОС╤╥
The Economist розкрив цин╕чн╕ детал╕ "мирного плану" США…


ЩОБ РЕЗУЛЬТАТОМ СТАВ МИР
Президент зустр╕вся з м╕н╕стром Сухопутних в╕йськ США Ден╕елом Др╕сколлом…


╢С ПРОДОВЖУ╢ П╤ДТРИМУВАТИ УКРА╥НУ, АЛЕ ВОНА МА╢ БОРОТИСЯ З КОРУПЦ╤╢Ю
Укра╖на ма╓ сильну ╓вропейську п╕дтримку, проте антикорупц╕йн╕ заходи та впровадження реформ...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 01.12.2017
СЕНАТ АВСТРАЛ╤╥ СХВАЛИВ ЗАЯВУ ПРО ГОЛОДОМОР В УКРА╥Н╤

Сенат (верхня палата парламенту Австрал╕╖) схвалив заяву про Голодомор 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕. Про це у соц╕альн╕й мереж╕ Facebook пов╕домила сенатор Катрина Б╕лик. "Сьогодн╕ моя пропозиц╕я щодо ознаменування початку 85-╖ р╕чниц╕ в╕дзначення Голодомору в Укра╖н╕ в 1932-33 роках схвалена Сенатом", - заявила Б╕лик.
Також вона розм╕стила фотокоп╕ю положень схвалено╖ заяви "Р╕чниця насильницького голоду в Укра╖н╕". У текст╕ сказано, що "насильницький голод в Укра╖н╕ спричинений св╕домими д╕ями комун╕стичного уряду Стал╕на Союзу Радянських Соц╕ал╕стичних Республ╕к". Також зазнача╓ться, що за оц╕нками до семи м╕льйон╕в укра╖нц╕в померли в╕д голоду внасл╕док пол╕тики Стал╕на у 1932 та 1933 роках. Сенат у заяв╕ "засуджу╓ ц╕ д╕╖, спрямован╕ на знищення нац╕ональних, культурних, рел╕г╕йних та демократичних устремл╕нь укра╖нського народу". Кр╕м того, сенатори вшанували пам'ять про тих людей, як╕ загинули п╕д час Голодомору. Разом з тим Сенат визнав важлив╕сть збереження пам'ят╕ та винесення урок╕в з таких "чорних розд╕л╕в у людськ╕й ╕стор╕╖", щоб так╕ злочини проти людяност╕ не могли повторитися.
Нагада╓мо, група народних депутат╕в Укра╖ни заре╓струвала проект закону, яким пропону╓ запровадити крим╕нальну в╕дпов╕дальн╕сть за заперечення Голодомору як геноциду.
www.unian.ua

У ПАРЛАМЕНТ╤ ШВЕЦ╤╥ ВПЕРШЕ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ В УКРА╥Н╤

У середу, 29 листопада, у парламент╕ Швец╕╖ вперше в╕дбулося вшанування пам’ят╕ жертв Голодомору в Укра╖н╕.
Про це пов╕домля╓ться на сайт╕ посольства Укра╖ни у Швец╕╖.
Зах╕д був орган╕зований за сприяння М╕жпарламентсько╖ групи дружби м╕ж Риксдагом Швец╕╖ та Верховною Радою Укра╖ни.
П╕д час заходу до присутн╕х звернулися сп╕кер парламенту Швец╕╖ У. Ал╕н, посол Укра╖ни у Швец╕╖ ╤. Сагач, глава шведсько-укра╖нсько╖ м╕жпарламентсько╖ групи дружби К. Хаммарберг.
Також у заход╕ взяли участь акредитован╕ у Швец╕╖ посли кра╖н св╕ту, представники громадських орган╕зац╕й укра╖нц╕в у Швец╕╖.
Присутн╕м продемонстрували св╕тлини з арх╕в╕в Центрального державного к╕нофотофоноарх╕ву Укра╖ни, очевидц╕в под╕й в Укра╖н╕ 1932-1933 рок╕в та матер╕али Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕.
Пам'ять закатованих голодом укра╖нц╕в вшановували хвилиною мовчання.
https://hromadske.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 01.12.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19363

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков