Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4614)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4306)
Українці мої... (1722)
Резонанс (2385)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1875)
Крим - наш дім (1519)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (259)
Бути чи не бути? (488)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (290)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОБ ПОКЛАСТИ КРАЙ Ц╤Й В╤ЙН╤
Коал╕ц╕я охочих обговорила результати зустр╕ч╕ в Женев╕ та скоординувала кроки для посилення...


УКРА╥НА ГОТУ╢ НОВИЙ РАУНД МИРНИХ ╤ БЕЗПЕКОВИХ ПЕРЕГОВОР╤В
Про це пов╕домив Президент Укра╖ни Володимир Зеленський у в╕деозверненн╕…


«МИРНА УГОДА» ВИГЛЯДА╢ ЯК СПИСОК БАЖАНЬ РОС╤╥
The Economist розкрив цин╕чн╕ детал╕ "мирного плану" США…


ЩОБ РЕЗУЛЬТАТОМ СТАВ МИР
Президент зустр╕вся з м╕н╕стром Сухопутних в╕йськ США Ден╕елом Др╕сколлом…


╢С ПРОДОВЖУ╢ П╤ДТРИМУВАТИ УКРА╥НУ, АЛЕ ВОНА МА╢ БОРОТИСЯ З КОРУПЦ╤╢Ю
Укра╖на ма╓ сильну ╓вропейську п╕дтримку, проте антикорупц╕йн╕ заходи та впровадження реформ...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 02.10.2015
МЗС ПОЛЬЩ╤ ВИСЛОВИЛО ПРОТЕСТ ПОСЛУ РОС╤╥

М╕н╕стерство закордонних справ Польщ╕ висловило протест послу Рос╕╖ у Варшав╕ Серг╕ю Андре╓ву з приводу його нещодавн╕х висловлювань у польських ЗМ╤. Про це йдеться в оф╕ц╕йн╕й заяв╕ МЗС Польщ╕.
«П╕д час розмови висловлено р╕шучий протест у зв’язку з висловлюваннями посла в одн╕й з телепрограм. У розмов╕ звернено увагу, що висловлювання ╓ неправдивими ╕ суперечать позиц╕╖ польських та рос╕йських ╕сторик╕в, зокрема тих, як╕ працюють в рамках польсько-рос╕йсько╖ групи з╕ складних питань», — йдеться у заяв╕.
У польському зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕ нагадали, що Верховна рада СРСР засудила пакт Молотова-Р╕ббентропа, а Держдума Рос╕╖ ухвалила резолюц╕ю у справ╕ Катинського злочину. «Заяву посла сприйма╓мо як таку, що суперечить цим документам», — п╕дкреслю╓ться у заяв╕ польського МЗС.
У документ╕ також зазнача╓ться, що роль дипломата поляга╓ у формуванн╕ позитивного кл╕мату ╕ дов╕ри для розвитку контакт╕в з кра╖ною акредитац╕╖, а останн╕ заяви посла суперечили цьому.
У заяв╕ висловлю╓ться спод╕вання, що чергов╕ висловлювання посла РФ в Польщ╕ «не будуть наст╕льки суперечливими, як донин╕» ╕ вписуватимуться у конструктивн╕ д╕╖ щодо розвитку польсько-рос╕йських в╕дносин.
Нагада╓мо, посол Рос╕╖ в Польщ╕ Серг╕й Андре╓в минуло╖ п’ятниц╕ в еф╕р╕ телеканалу «TVN24» заявив, що польсько-рос╕йськ╕ в╕дносини ╓ найг╕ршими в╕д 1945 року, ╕ що це — провина не Рос╕╖, а польсько╖ сторони, яка «заморозила» пол╕тичн╕ та культурн╕ контакти.
Посол також поставив п╕д сумн╕в роль Польщ╕ у боротьб╕ з г╕тлер╕вською Н╕меччиною, заявивши, що частково Польща «була в╕дпов╕дальна за цю катастрофу, яка сталася у вересн╕ (1939 року)». За словами рос╕йського дипломата, упродовж 30-х рок╕в ХХ стол╕ття Польща «неодноразово блокувала побудову коал╕ц╕╖ проти г╕тлер╕всько╖ Н╕меччини».
* * *
Посол Рос╕╖ в Польщ╕ Серг╕й Андре╓в заявив, що його слова про роль Польщ╕ у початку Друго╖ св╕тово╖ в╕йни неправильно зрозум╕ли, ╕ шкоду╓, що не був занадто точний у висловлюваннях.
 Про це в╕н заявив журнал╕стам п╕сля виходу з прим╕щення МЗС Польщ╕, куди в╕н був викликаний для пояснень, пов╕домля╓ власний кореспондент «Укр╕нформу».
«Я не мав нам╕ру ображати польський народ. Я пояснив, що це була хибна ╕нтерпретац╕я (сл╕в – ред.). Я не мав на уваз╕, що Польща ╓ сп╕вв╕дпов╕дальною за вибух Друго╖ св╕тово╖ в╕йни», — заявив Андре╓в. В╕н пояснив, що мав на уваз╕: пол╕тика польського уряду в 30-х роках минулого стол╕ття призвела до катастрофи Польщ╕ (нападу Н╕меччини – ред.).
Андре╓в висловив жаль з приводу того, що в╕н не був занадто точний у висловлюваннях. Водночас Андре╓в констатував, що не зм╕нив сво╓╖ точки зору: польсько-рос╕йськ╕ в╕дносини сьогодн╕ ╓ найг╕ршими з 1945 року. В╕н констатував, що Москва ╕ Варшава мають р╕зн╕ погляди на сп╕льну ╕стор╕ю. Дипломат п╕дкреслив: Рос╕я оч╕ку╓, що Польща зм╕нить атмосферу, що вплине на в╕дновлення контакт╕в м╕ж кра╖нами у р╕зних сферах...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15988

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков