Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРАМП ПРАЦЮ╢ НАД СТВОРЕННЯМ ФОНДУ ПЕРЕМОГИ УКРА╥НИ
Отриман╕ кошти будуть використан╕ на придбання збро╖ для укра╖нсько╖ арм╕╖…


ТРАМП ЗАЯВИВ, ЩО УКРА╥НА ХОЧЕ ПЕРЕЙТИ В НАСТУП
В╕н зазначив, що говоритиме про це ╕з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським…


ТРАМП ДОПУСТИВ МОЖЛИВ╤СТЬ ПОСТАЧАННЯ TOMAHAWK
«╤ це зараз важливий сигнал – посилення Укра╖ни ус╕ма можливостями…»


МА╢МО Ч╤ТК╤ ПЛАНИ
Зеленський доручив масштабувати застосування далекоб╕йно╖ збро╖ проти Рос╕╖…


УКРА╥НЦ╤ ВИТРИМАЛИ ДЕСЯТКИ СПРОБ ЗАВОЮВАННЯ, УКРА╥НА ВИСТО╥ТЬ ╤ ЗАРАЗ ПРОТИ РОС╤╥
Президент - п╕д час заход╕в ╕з нагоди Дня захисник╕в ╕ захисниць…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 05.08.2005 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 05.08.2005
Проти корупції - під прапорами ХДС?
Віктор ХОМЕНКО.

Перемогти Неможливо Зменшити

- Головний засіб боротьби з корупцією, здирством, казнокрадством, хабарництвом, крадійством - гласність, - переконаний Володимир СТРЕТОВИЧ, віднині заступник Генпрокурора України, голова Комітету Верховної Ради держави з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю та водночас лідер вітчизняного Християнсько-Демократичного Союзу.
"Якщо у прийнятті управлінських рішень буде більше прозорості, то, повірте, корупціонеру буде не з руки, від буде щулитися, його всі бачитимуть як на долоні", - говорив
В. Стретович під час численних зустрічей з простими кримчанами й своїми однопартійцями і виступів на місцевому радіо й телебаченні. Адже попереднє, дискредитоване самим своїм життям і діяльністю, керівництво країни встигло натворити стільки "діл" і бід, що "совковою лопатою не розгребеш". Хоча світовий досвід доводить, що корупцію взагалі перемогти неможливо, але відчутно зменшити її вплив на життя нашого суспільства - це нині абсолютно посильне завдання.
Ми ж бачимо, як принципово нова влада заходилася викорінювати різну нечисть на тілі України, як взялися за очищення лав міліціонерів, податківців, митників, працівників ДАІ й СБУ. Ініційована В. Ющенком операція "Чисті руки" шириться й неодмінно дасть необхідний результат. Бо досі млява боротьба з корупцією нагадувала пісочний годинник: спочатку пісок висипається у одну колбочку, потім - у іншу. Тобто та частина політикуму, яка позбавилася влади у даний час, посилено корупціонує, а влада непримиренно з нею бореться. Та варто лишень змінитися політичній обстановці й ситуації, як сили моментально перерозподіляються. Нині дано рішучий бій абсолютно всім непевним силам (незалежно від їх партійності), які паразитують на праці й надбаннях нашого народу.
Рішучу боротьбу з корупцією необхідно починати згори, із затвердження високих стандартів держслужби. Точно говорить народ: риба гниє з голови, а чистити її починають з хвоста. Перелік же обов`язкових умов, за яких хабарництво й розкрадання поволі, але, нарешті, справді зменшиться, за В. Стретовичем, такий:
1. Політична воля керівництва, яка є.
2. Незалежні ЗМІ.
3. Незалежна судова система, яка є арбітром усіх без винятку конфліктів. 
4. Прозорість у прийнятті управлінських рішень, проведенні конкурсів, тендерів, прийомі громадян на роботу в державні структури.
5. Сильні політичні структури, ідеологічно впізнавані, які уміють тримати владу під пильним контролем.
На жаль, ще досі молода наша влада має у наявності лише один з вищеперелічених пунктів, але визначальний: політичну волю оновленого "помаранчевою" революцією українського керівництва. Останні - з причини глибокого проникнення в державні структури корупційного вірусу ще відсутні. "Поки що! - переконано наголосив В. Стретович. - Зате ми знаємо, що саме треба чинити. Тепер належить дізнатися - як". Особливо із землею в Криму, з якою тут протягом усіх 14 років "творилося щось неосягненне". Будинки, цілі вілли будуються в курортній зоні, в межах міст. Сьогодні цей процес зупинено: ухвалено мораторій на продаж землі - до того часу, доки всі ділянки не будуть внесені в земельний кадастр і абсолютно все не буде детально обраховано і внесено до реєстру. В. Стретович впевнений, що ситуація визначиться повністю вже до осені. А то раніше було так: відрізали буквально по живому шматки Нікітського ботанічного саду, Ялтинського заповідника. Щодо корупції в місцевій владі півострова В. Стретовича найбільше непокоїть Феодосія, Євпаторія і, звісно, Ялта. Потрібна системна боротьба з корупцією, адже нею вражена вся країна. А у відповідному Комітеті працює всього 13 співробітників, про випадки корупції ми  найчастіше дізнаємося з повідомлень громадян, відправляємо запити в СБУ, УБОЗ, адже наша функція - законодавча, а не контролююча.
Учасникам останньої прес-конференції, які буквально засипали високого гостя прикладами розбазарювання земель, оздоровниць та багатьох інших "прихватизованих" об`єктів, В. Стретович порадив тісніше співпрацювати з його кримським соратником по спільній справі й партії ХДС - новим керівником Рескомзему Криму Миколою Голубєвим, котрий запросив усіх, хто володіє достеменною інформацією про зловживання "неодмінно зустрітися в робочому порядку й старанно у всьому розібратися". Це ж у масштабах країни чекає суди і персонально суддів, адже уряд починає перебудовувати правоохоронну систему в цілому, а за "помаранчевою" революцією вже восени нас очікує друга не менш масова - кадрова, - наголосив насамкінець В. Стретович, у щирості й чесності якого не сумніваються навіть його опоненти, а не лише гарячі прихильники - особливо партійці ХДС, з якими жаданий для них київський гість і лідер провів змістовні зустрічі в Сімферополі й регіонах півострова.
На фото - Володимир Стретович.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 05.08.2005 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3238

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков