Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4647)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4338)
Українці мої... (1727)
Резонанс (2440)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1883)
Крим - наш дім (1611)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (266)
Бути чи не бути? (507)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (306)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СВ╤ТЛО В К╤НЦ╤ ТУНЕЛЮ ╢
Костянтин Гузенко був св╕тлою особист╕стю. ╤ сам на сво╖х св╕тлинах шукав св╕тло…


УКРА╥НСЬКИЙ НАЦ╤ОНАЛ╤СТ ОЛЕГ КУЦИН
У 2016 роц╕ Олег Куцин говорив: «Щоб припинити в╕йну, ╖╖ треба виграти…»


ДОНЬКА УКРА╥НСЬКО╥ ОДЕСИ
Н╕ ув’язнення, н╕ адм╕н╕стративний нагляд у далекому рос╕йському м╕стечку не змусили ╖╖...


ФУНДАЦ╤Я РУСЛАНА ГАНУЩАКА ОГОЛОСИЛА КОНКУРС
11 с╕чня минулого року Руслан Ганущак загинув п╕д час бойових д╕й у Курськ╕й област╕…


ПОКИ МИ ТУТ, УСЕ БУДЕ ГАРАЗД
Виставка м╕стить розпов╕д╕ про те, як творч╕сть ╕ д╕яльн╕сть Василя Стуса вплинули на становлення...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2026 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 20.03.2026
НЕСКОРЕНИЙ ВОЛОДИМИР КАРАТАШ

13 березня в Одеськ╕й обласн╕й ун╕версальн╕й б╕бл╕отец╕ ╕мен╕ М.С. Грушевського, в межах реал╕зац╕╖ про╓кту «Чита╓мо. Пам’ята╓мо» проведено веч╕р пам’ят╕, присвячений 100-р╕чному юв╕лею людин╕ з незвичайною долею, як╕й дв╕ч╕ оголошували смертний вирок, у 1943 н╕мецьк╕ окупанти, а через десять рок╕в окупанти московськ╕. В цей веч╕р мова йшла про Володимира Михайловича Караташа – вояка УПА з К╕ровоградщини, пол╕тичного в'язня, учасника Кенг╕рського повстання, а п╕сля в╕дбуття терм╕н╕в покарання – укра╖нського письменника, публ╕циста, педагога та громадського д╕яча. В╕н був членом Всеукра╖нського пол╕тичного об’╓днання «Державна самост╕йн╕сть Укра╖ни» та ╤сторичного клубу «Холодний Яр».

 У серпн╕ 2007 р. Володимир Михайлович нагороджений орденом «За мужн╕сть» ╤╤╤ ступеню, а також лауреат л╕тературнро╖ прем╕╖ ╕мен╕ ╢вгена Маланюка за книгу спомин╕в «На барикадах Кенг╕ра», (2008) та л╕тературно╖ прем╕╖ ╕мен╕ Юр╕я Горл╕са-Горського (2016).

 Зах╕д розпочався з хвилини мовчання за загиблими в тривал╕й к╕лькасотл╕тн╕й боротьб╕ укра╖нц╕в з московськими окупантами. Про житт╓вий шлях Володимира Михайловича, а також про знайомство з геро╓м розпов╕ла Ганна Антон╕вна Рудик. Розпов╕дь Ганни Антон╕вни супровожувалась фотограф╕ями, листами та демонстрац╕╓ю книжок Володимира Михайловича. Сво╖ми спогадами про зустр╕ч╕ з Володимиром Караташем под╕лилися громадськ╕ актив╕сти Юр╕й П╕нчук, Володимир Насипайко, учитель Василь Вельможко, гетьман Чорноморського козацького в╕йська Анатол╕й Петько, журнал╕ст з Мар╕уполя Анатол╕й Бутенко та ╕нш╕. Укра╖нський поет В╕тал╕й Бошков прочитав власного в╕рша, присвяченого Володимиру Караташу.

 Володимир Караташ

 (1926-2017)

 У гарячих казахських степах

 Сколихнулися концтабори...

 У тортур╕в Рад на козаках

 Вс╕м в╕дом╕ були автори...

  Караташ чар╕вним ол╕вцем

 Описав бунт╕вницький Кенг╕р...

 Усувались кривавим вождем

 Вс╕ народи в умовний Сиб╕р.

  Воля для укра╖нц╕в – життя,

 ╤ не п╕де вона в забуття...

 П╕сля спогад╕в учасники заходу переглянули фрагменти з ф╕льму про Кенг╕рське повстання, де можна побачити й почути наживо голос Володимира Михайловича.

Василь Вельможко

Одеса

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2026 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=27725

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков