Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4611)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4302)
Українці мої... (1722)
Резонанс (2382)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1874)
Крим - наш дім (1512)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (259)
Бути чи не бути? (487)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (289)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРЕЗ ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ ТРАГ╤ЧНО ЗАГИНУЛИ 15 Д╤ТЕЙ
Правозахисники навели дан╕ про д╕тей, як╕ постраждали внасл╕док окупац╕╖ Криму та...


РОС╤Я УТРИМУ╢ ЗА ╫РАТАМИ 321 КРИМСЬКОГО ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ
З них 174 – представники кор╕нного кримськотатарського народу…


ЗВ╤ЛЬНЕННЯ КРИМУ ТА В╤ДНОВЛЕННЯ ТЕРИТОР╤АЛЬНО╥ Ц╤Л╤СНОСТ╤
Так Укра╖на ма╓ завершити в╕йну…


ДЕРЖАВИ ЗАСУДЖУЮТЬ
Ком╕тет Генасамбле╖ ООН схвалив оновлений про╓кт резолюц╕╖ щодо прав людини на ТОТ Укра╖ни…


УДАРИ ПО В╤ЙСЬКОВИХ АЕРОДРОМАХ У КРИМУ ╢ ПР╤ОРИТЕТОМ ДЛЯ СИЛ ОБОРОНИ
«Коли щось вибуха╓ на аеродром╕ в Криму, це завжди плюс…»




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2025 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2025
ООН БУЛА ЗАДУМАНА В КРИМУ

Тимчасово окупований Крим ма╓ особливе символ╕чне значення, адже саме в Ялт╕ була задумана майбутня ООН, покликана гарантувати мир ╕ непорушн╕сть кордон╕в. Сьогодн╕ ж Рос╕я перетворила п╕востр╕в на ресурс для сво╖х ╕мперських амб╕ц╕й, тому св╕т ма╓ тверезо оц╕нювати д╕╖ Кремля й не допустити повторення «Ялти-2».

Про це заявив перший заступник м╕н╕стра закордонних справ Серг╕й Кислиця п╕д час виступу на трет╕й м╕жнародн╕й конференц╕╖ Crimea Global. Understanding Ukraine through the South, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.

Дипломат п╕дкреслив, що, попри спроби Рос╕╖ переконати м╕жнародну сп╕льноту, що Крим «завжди був рос╕йським», св╕т ма╓ пам’ятати, що ╕сторична реальн╕сть ╕нша. У цьому контекст╕ Кислиця нагадав про ╕мперську анекс╕ю XVIII стол╕ття, стал╕нську депортац╕ю кримських татар та десятил╕ття заборон на повернення ╕ нин╕шн╕ злочини окупац╕йно╖ влади - закриття укра╖нських шк╕л, еколог╕чн╕ катастрофи, вивезення культурних ц╕нностей, масов╕ порушення прав людини та ╕ндоктринац╕ю укра╖нських д╕тей.

За словами Кислиц╕, в╕йна Рос╕╖ проти Укра╖ни ╓ класичною неоколон╕альною спробою поневолити укра╖нський народ ╕ використати Крим як в╕йськовий та пол╕тичний ╕нструмент впливу в Чорному ╕ Середземному морях.

В╕н також зауважив, що, попри зусилля м╕жнародних партнер╕в, зокрема президента США Дональда Трампа та ╓вропейських л╕дер╕в, Рос╕я не демонстру╓ готовност╕ до миру.

Кислиця нагадав, що у р╕к 80-р╕ччя створення ООН п’ятий сам╕т М╕жнародно╖ Кримсько╖ платформи в╕дбувся на полях Генерально╖ Асамбле╖ ООН, п╕дтверджуючи в╕ддан╕сть принципам мирного сп╕в╕снування та неприйнятност╕ агрес╕╖.

«Сталий мир можливий лише за умови безумовного дотримання м╕жнародного права. ╤ хочу нагадати: саме в Криму, в Ялт╕, була задумана Орган╕зац╕я Об’╓днаних Нац╕й. Там були закладен╕ механ╕зми майбутньо╖ орган╕зац╕╖, як╕ дозволили Радянському Союзу та пост╕йним членам Ради Безпеки панувати у св╕т╕. Вже в Сан-Франциско ц╕ домовленост╕ були розвинут╕ ╕ покладен╕ на пап╕р», - зазначив дипломат.

Кислиця також пров╕в ╕сторичн╕ паралел╕ з Гельс╕нським Заключним актом 1975 року, зауваживши, що газета New York Times у 1970 роц╕ назвала його «Супер-Ялтою». В╕н нагадав, що саме Москва наполягала на принцип╕ непорушност╕ кордон╕в, який згодом сама ж ╕ порушила.

На його переконання, це ще раз доводить, що не можна дов╕ряти ан╕ декларац╕ям Кремля, ан╕ тому, п╕д чим Москва п╕дпису╓ться. За його словами, кра╖ни мають будувати свою пол╕тику, виходячи «з тверезо╖ оц╕нки того, що робить Рос╕я».

Перший заступник м╕н╕стра також зазначив, що за к╕лька тижн╕в в╕дбудеться м╕н╕стерське зас╕дання ОБС╢.

«Наш обов'язок - зробити все, щоб ця зустр╕ч не стала «Супер-Ялтою 2», - наголосив дипломат.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, в╕д початку окупац╕╖ Криму 473 людини стали пол╕тичними в’язнями або зазнали пересл╕дувань за так званими «крим╕нальними справами», 268 ╕з них - представники кримськотатарського народу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2025 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=27430

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков