"Кримська Свiтлиця" > #19 за 09.05.2025 > Тема "Крим - наш дім"
#19 за 09.05.2025
У ШКОЛАХ ОКУПОВАНОГО КРИМУ ВВОДЯТЬ ПОСИЛЕНИЙ РЕЖИМ БЕЗПЕКИ
У школах тимчасово окупованого Криму вводять посилений режим безпеки на пер╕од 5-7 травня через поширен╕ у соцмережах погрози нев╕домого п╕дл╕тка про готовн╕сть повторити «подвиг Владислава Рослякова».
У 2018 роц╕ в коледж╕ Керч╕ Росляков влаштував стр╕лянину, внасл╕док чого загинула 21 людина, ще 67 постраждали. Про це пов╕домила у Телеграм╕ правозахисна ╕н╕ц╕атива “Трибунал. Кримський еп╕зод" ╕з посиланням на джерело в одн╕й з установ осв╕ти, переда╓ Укр╕нформ.
Зазнача╓ться, що в одному з телеграм-канал╕в якийсь п╕дл╕ток ╕з розмитим обличчям ╕ модиф╕кованим голосом пов╕домив, що плану╓ ско╖ти напад на одну або к╕лька ╓впатор╕йських шк╕л, захопившись д╕ями «керченського стр╕льця» на пр╕звище Росляков, що зд╕йснив безпрецедентний теракт у керченському коледж╕ 2019 року, коли загинули 20 ос╕б.
«Прийду в школу ╕ м╕сто ╕ вб'ю там ус╕х ... », - погрожу╓ нев╕домий на в╕део. Також п╕д в╕део пов╕домля╓ться: "Уже в понед╕лок я з╕ сво╖ми друзями ув╕рвемося в школи ╢впатор╕╖. Я захопився геро╓м В'ячеславом Росляковим, я довго до цього готувався ╕ настав уже м╕й час".
За словами сп╕врозмовника правозахисно╖ ╕н╕ц╕ативи, минулими вих╕дними вчителям у Криму наказали прийти 5 травня на роботу ран╕ше та прид╕лити посилену увагу вимогам безпеки. Йдеться про посилення пропускного режиму на входах у заклад.
"До окупац╕╖ п╕вострова на його територ╕╖ не в╕дбувалося терористичних акт╕в. На сьогодн╕ понад 140 кримчан звинувачено в терористичн╕й д╕яльност╕, практично щотижня проводяться антитерористичн╕ навчання, а вс╕ школи огороджен╕ парканами й обладнан╕ металодетекторами", - додали правозахисники.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, 17 жовтня 2018 року в пол╕техн╕чному коледж╕ м╕ста Керч стався вибух невстановленого пристрою ╕ стр╕лянина, в результат╕ чого загинула 21 людина, ще близько 50 постраждали.
Прокуратура Автономно╖ Республ╕ки Крим квал╕ф╕ку╓ цю под╕ю як терористичний акт.
За верс╕╓ю сл╕дчого ком╕тету Рос╕╖, масове вбивство в коледж╕ влаштував студент 4 курсу 18-р╕чний Владислав Росляков, який наклав на себе руки.
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 09.05.2025 > Тема "Крим - наш дім"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26950
|