Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4646)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4336)
Українці мої... (1726)
Резонанс (2436)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1883)
Крим - наш дім (1605)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (266)
Бути чи не бути? (505)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (305)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
П╤СЛЯ УКРА╥НСЬКИХ УДАР╤В
Рос╕я не трима╓ ракетонос╕╖ в Азовському мор╕…


У СТАМБУЛ╤ ВОСЕНИ ПРОЙДЕ I М╤ЖНАРОДНИЙ КРИМСЬКИЙ К╤НОФЕСТИВАЛЬ
До участ╕ приймаються ф╕льми, присвячен╕ Криму або кримським татарам…


У ПРАЗ╤ В╤ДБУЛАСЯ ВИСТАВА «ПОВЕРНЕННЯ ДО КРИМУ»
«Крим ╓, був ╕ буде укра╖нським, ╕ жоден рос╕йський диктатор не зможе в╕д╕брати його в...


«ПАНЦИР╤» ЛУСНУЛИ
У ВМС показали, як уразили у Криму одразу три рос╕йськ╕ ЗРК «Панцирь-С1»…


12 РОК╤В ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛ╤ З КОНФ╤СКАЦ╤╢Ю МАЙНА
Рос╕йського пропагандиста з Криму засудили на 12 рок╕в за трьома статтями…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2025 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 28.02.2025
УКРА╥НА В ОБС╢: ОП╤Р КРИМЧАН ТРИВА╢, РОС╤Я НЕ ЗМОГЛА ЗЛАМАТИ ╥ХНЮ ВОЛЮ

ОБС╢ та ╖╖ автономн╕ ╕нституц╕╖ мають прид╕ляти особливу увагу Криму, населення якого продовжу╓ оп╕р рос╕йськ╕й окупац╕╖ ╕ через 11 рок╕в п╕сля захоплення п╕вострова.

Про це заявив пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ Юр╕й В╕тренко п╕д час зас╕дання Пост╕йно╖ ради ОБС╢, переда╓ кореспондент Укр╕нформу.

"Одинадцять рок╕в тому тисяч╕ людей, серед яких були кримськ╕ татари, укра╖нц╕ та представники ╕нших нац╕ональностей, з╕бралися перед буд╕влею кримського парламенту, щоб висловити св╕й протест проти спроб Рос╕╖ захопити п╕востр╕в. З першого ж дня рос╕йська легенда розвалилася - люди не хот╕ли бачити Рос╕ю на п╕востров╕. ╤ цей оп╕р трива╓ донин╕", - зазначив В╕тренко.

За його словами, пов╕домлення про обшуки та рейди, запровадження дискрим╕нац╕йного та репресивного законодавства, примусов╕ демограф╕чн╕ зм╕ни, пересл╕дування, залякування, тортури, жорстоке поводження, свав╕льн╕ затримання, арешти та засудження за фальшивими звинуваченнями нав╕ть п╕сля 11 рок╕в окупац╕╖ демонструють, наск╕льки Рос╕я бо╖ться жител╕в Криму.

"Москва розум╕╓, що вона може завоювати кра╖ну, але н╕коли не зможе зламати волю людей", - наголосив укра╖нський постпред.

В╕н п╕дкреслив, що не можна п╕двести цих людей. "Вони все ще в╕рять в силу принцип╕в ОБС╢ ╕ в дух Гельс╕нк╕, завдяки якому права людини стали основою всеосяжно╖ безпеки. Ми оч╕ку╓мо, що ОБС╢ та ╖╖ автономн╕ ╕нституц╕╖ прид╕лятимуть особливу увагу Криму та ╕ншим окупованим територ╕ям", - заявив В╕тренко.

Постпред зазначив, що станом на 1 с╕чня 2025 року п╕д вартою в Рос╕╖ залиша╓ться 221 особа, у тому числ╕ 137 кримських татар. Щонайменше 60 кримських пол╕тв'язн╕в терм╕ново потребують медично╖ допомоги.

"Але сама окупац╕я Криму також залиша╓ться суворим нагадуванням про те, чому скомпрометований мир не може бути ст╕йким ╕ призводить до ще б╕льших во╓н. "Мирн╕ часи" були використан╕ Рос╕╓ю для передислокац╕╖ в╕йськ ╕ посилено╖ м╕л╕таризац╕╖ п╕вострова. П╕зн╕ше в╕н став плацдармом для нападу на материкову Укра╖ну. Донин╕ Рос╕я продовжу╓ завдавати удар╕в з Криму, руйнуючи будинки та ╕нфраструктуру по вс╕й Укра╖н╕ ╕ спричиняючи все нов╕ ╕ нов╕ жертви серед цив╕льного населення. Нема╓ сумн╕в╕в, що Рос╕я знову спробу╓ застосувати той самий план м╕л╕таризац╕╖ до нещодавно окупованих територ╕й", - сказав В╕тренко.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2025 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26761

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков