"Кримська Свiтлиця" > #52 за 30.12.2022 > Тема "Душі криниця"
#52 за 30.12.2022
13 В╤РШ╤В З ПРИСМАКОМ ПОРОХУ
22 грудня в дитяч╕й б╕бл╕отец╕ м╕ста ╤рпеня на Ки╖вщин╕ в╕дбулася презентац╕я книги Серг╕я Мартинюка «13 в╕рш╕в, або Битва за ╤рп╕нь зм╕нила св╕т». Мартинюк (позивний «Письменник») добров╕льно в склад╕ ╤рп╕нсько╖ територ╕ально╖ оборони захищав ╤рп╕нь ╕ Ки╖в. В╕н взяв еп╕графом до книги сво╖ слова: «Ми вс╕ чудово розум╕ли, що якщо впаде ╤рп╕нь, то впаде ╕ Ки╖в. Тому стояли на смерть».
Президент Нац╕онально╖ федерац╕╖ самбо Укра╖ни Вадим Рогач у передньому слову до видання зазнача╓: «В╕рш╕ автор не правив, вони так╕, як були написан╕ п╕д час бойових д╕й в ╤рпен╕ та При╕рп╕нн╕. В╕рш╕ з присмаком пороху та запеклого бою за ╤рп╕нь ╕ Укра╖ну».
У сво╖х в╕ршах Серг╕й Мартинюк висловлю╓ ненависть до московських окупант╕в ╕ любов до р╕дних Одеси, Балти, ╤рпеня ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни. 24 лютого в ╤рп╕нському будинку письменник╕в Мартинюк занотував: «╤ заключненький штришочок до поборник╕в «русского м╕ру». А як╕ саме в╕рш╕ Пушк╕на, Лермонтова ви пригаду╓те, коли чу╓те розриви м╕н ╕ снаряд╕в? Не каж╕ть – я знаю. Знаю, що соромно визнати свою «ущербн╕сть». Письменник зверта╓ться до рос╕йських окупант╕в: «П╕сля москов╕т╕в завжди лишались кров, сльози, руйнування, голод, пияцтво, з╜валтування. Клят╕, бридк╕, мерзенн╕ н╕кчеми! Будете в╕дпов╕дати за ╤рп╕нь ╕ Бучу, Гостомель ╕ Ворзель, Мар╕уполь ╕ Херсон. До пекла попасти допоможемо. Чекайте, тварюки, на розплату».
Анатол╕й Зборовський
На св╕тлин╕: Серг╕й Мартинюк п╕дпису╓ свою книгу шанувальниц╕ поез╕╖
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 30.12.2022 > Тема "Душі криниця"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24782
|