Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРАМП ПРАЦЮ╢ НАД СТВОРЕННЯМ ФОНДУ ПЕРЕМОГИ УКРА╥НИ
Отриман╕ кошти будуть використан╕ на придбання збро╖ для укра╖нсько╖ арм╕╖…


ТРАМП ЗАЯВИВ, ЩО УКРА╥НА ХОЧЕ ПЕРЕЙТИ В НАСТУП
В╕н зазначив, що говоритиме про це ╕з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським…


ТРАМП ДОПУСТИВ МОЖЛИВ╤СТЬ ПОСТАЧАННЯ TOMAHAWK
«╤ це зараз важливий сигнал – посилення Укра╖ни ус╕ма можливостями…»


МА╢МО Ч╤ТК╤ ПЛАНИ
Зеленський доручив масштабувати застосування далекоб╕йно╖ збро╖ проти Рос╕╖…


УКРА╥НЦ╤ ВИТРИМАЛИ ДЕСЯТКИ СПРОБ ЗАВОЮВАННЯ, УКРА╥НА ВИСТО╥ТЬ ╤ ЗАРАЗ ПРОТИ РОС╤╥
Президент - п╕д час заход╕в ╕з нагоди Дня захисник╕в ╕ захисниць…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 23.12.2022 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 23.12.2022
В╤ДБУЛАСЯ ЗУСТР╤Ч ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ З ПРЕЗИДЕНТОМ США У ВАШИНГТОН╤

У межах в╕зиту до Сполучених Штат╕в Америки Президент Укра╖ни Володимир Зеленський пров╕в зустр╕ч ╕з Президентом США Джозефом Байденом.

Джозеф ╕ Джилл Байден зустр╕ли Главу Укра╖нсько╖ держави на ╜анку Б╕лого дому у Вашингтон╕.

Володимир Зеленський подякував за запрошення й теплий прийом у кол╕ справжн╕х друз╕в Укра╖ни. В╕д ╕мен╕ укра╖нського народу в╕н висловив подяку Джозефу Байдену та вс╕м американцям за величезну п╕дтримку й л╕дерство, яке Сполучен╕ Штати проявляють у допомоз╕ Укра╖н╕.

«Пане Президенте, це велика честь для мене – бути тут. Я хот╕в прибути ран╕ше, але не м╕г цього зробити через складну ситуац╕ю. ╤ оск╕льки я тут, це означа╓, що ми контролю╓мо ситуац╕ю. ╤ це насамперед завдяки ваш╕й п╕дтримц╕», – сказав Глава Укра╖нсько╖ держави п╕д час короткого сп╕лкування з представниками ЗМ╤ перед початком переговор╕в.

Джозеф Байден прив╕тав Володимира Зеленського у Вашингтон╕.

«Пане Президенте, радий знову бачити вас, радий, що ви змогли д╕статися до нас. ╤ для мене честь – бути на вашому боц╕ у сп╕льному захист╕ в жорсток╕й в╕йн╕, розв’язан╕й Пут╕ним. Важко в це пов╕рити, але минуло вже 300 дн╕в ╕з моменту жахливого нападу на право укра╖нц╕в на ╕снування», – зазначив Президент США.

Л╕дер Сполучених Штат╕в в╕дзначив хоробр╕сть ╕ р╕шуч╕сть, яку демонстру╓ укра╖нський народ у в╕дстоюванн╕ свого майбутнього. США продовжуватимуть забезпечувати можлив╕сть Укра╖ни захищатися, зокрема засобами ППО.

«╤ саме тому ми переда╓мо Укра╖н╕ батарею Patriot ╕ навчимо ваших в╕йськових ефективно ╖╖ використовувати», – пов╕домив Джозеф Байден.

Президент Укра╖ни передав колез╕ в╕дзнаку «Хрест бойових заслуг» в╕д укра╖нського в╕йськового – командира батаре╖ HIMARS. Оф╕цер отримав цю нагороду за участь у бойових д╕ях на найгаряч╕шому напрямку й п╕д час зустр╕ч╕ з Володимиром Зеленським у Бахмут╕ попросив передати свою в╕дзнаку Джозефу Байдену на знак подяки за неоц╕ненну п╕дтримку Укра╖ни та внесок, який зробили Сполучен╕ Штати в посилення укра╖нсько╖ обороноздатност╕.

«Це справжн╕й герой, кап╕тан. В╕н попросив мене передати його в╕дзнаку Президенту Байдену. В╕н дуже см╕ливий. В╕н сказав: «Передайте це дуже см╕ливому Президенту». ╤ я хочу вручити вам цей «Хрест бойових заслуг» в╕д нього», – сказав Глава Укра╖нсько╖ держави.

Перед початком перемовин Володимир Зеленський зазначив, що п╕д час зустр╕ч╕ з Джозефом Байденом сам на сам та в розширеному формат╕ ознайомить американську сторону ╕з ситуац╕╓ю на пол╕ бою та в енергетиц╕, а також ╕з потребами Укра╖ни для повернення окупованих територ╕й, захисту цив╕льного населення та енергосистеми.

Також перед початком зустр╕ч╕ Президент Укра╖ни розпов╕в, що сторони обговорять заходи з п╕дтримки нашо╖ кра╖ни в зимовий пер╕од та ф╕нансову допомогу США.

Кр╕м того, Володимир Зеленський зазначив, що плану╓ порушити, зокрема, теми реал╕зац╕╖ укра╖нсько╖ формули миру, посилення санкц╕йного тиску на Рос╕ю, а також створення компенсац╕йного механ╕зму та спец╕ального трибуналу.

Президент Укра╖ни зд╕йсню╓ перший закордонний в╕зит п╕сля початку повномасштабного вторгнення Рос╕╖ в Укра╖ну 24 лютого саме до США передус╕м для того, щоб подякувати ключовому союзнику за п╕дтримку, яка була надана за понад 300 дн╕в повномасштабно╖ в╕йни. Ще одн╕╓ю метою в╕зиту ╓ обговорення вза╓мод╕╖ Укра╖ни з╕ США в наступному роц╕.

 

ВИСТУП ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО НА СП╤ЛЬН╤Й ПРЕСКОНФЕРЕНЦ╤╥ ╤З ДЖО БАЙДЕНОМ

Президент Володимир Зеленський виступив на  сп╕льн╕й пресконференц╕╖ з президентом США Джо Байденом у Вашингтон╕. Укр╕нформ наводить повний текст виступу.

Шановн╕ журнал╕сти!

Пан╕ та панове!

Я при╖хав до Сполучених Штат╕в, щоб передати слова вдячност╕ в╕д Укра╖нського народу ус╕м американцям.

Народу, який робить так багато для Укра╖ни. Я дякую вам за це!

Цей в╕зит в Сполучен╕ Штати Америки став д╕йсно ╕сторичним – для Укра╖ни, для наших в╕дносин з Америкою ╕ для американського л╕дерства.

За триста дн╕в ц╕╓╖ в╕йни ми розпочали д╕йсно новий етап у наших вза╓минах – Укра╖ни ╕ США – ми вийшли на р╕вень реального союзництва, яке на сто в╕дсотк╕в наповнено реальним зм╕стом.

Я сьогодн╕ це в╕дчув на вс╕х мо╖х зустр╕чах, в ус╕х наших переговорах. Я хочу ще раз подякувати пану президенту за щиру п╕дтримку ╕ розум╕ння Укра╖ни.

А також за буд╕вництво ╕ п╕дтримання м╕жнародно╖ коал╕ц╕╖ для посилення м╕жнародного правопорядку. Я вдячний президенту Байдену за його особист╕ зусилля, дуже ц╕леспрямован╕, мудр╕ кроки, як╕ об?╓днують св╕тову сп╕льноту – зокрема, Глобальний П╕вдень.

Коли ус╕ кра╖ни св╕ту займають ч╕тку позиц╕ю на захист м╕жнародного права, на мирну сп╕впрацю ╕ вза╓морозум╕ння, це корисно для ус╕х кра╖н – для Укра╖ни, для Сполучених Штат╕в.

Дякую Конгресу – за двопалатну ╕ двопарт╕йну п╕дтримку ╕ передчуваю сьогодн╕ зм╕стовн╕ зустр╕ч╕ з оч╕льниками Палати представник╕в ╕ Сенату, за р╕шення Конгресу на посилення свободи. ╤ зараз я як раз продовжу цей в╕зит – новими заходами в Конгрес╕.

Головне питання ус╕х мо╖х переговор╕в сьогодн╕ це зм╕цнення Укра╖ни, це наступний р╕к ╕ наш рух до перемоги у в╕йн╕ за незалежн╕сть. Ма╓мо чудов╕ новини, з якими я повертаюся додому.

Президент Байден сьогодн╕ оголосив про новий пакет в╕йськово╖ допомоги Укра╖н╕ обсягом 1 млрд 800 м╕льйон╕в долар╕в. Найсильн╕шим елементом цього пакету ╓ комплекс Patriot – те, що сутт╓во посилить нашу протипов╕тряну оборону. Це важливий крок у створенн╕ д╕╓вого пов╕тряного щита для Укра╖ни. Т╕льки так ми позбавимо державу-терориста ╖╖ головного ╕нструменту терору – можливост╕ бити по наших м╕стах, по наш╕й енергетиц╕.

Дуже важливою частиною нашо╖ розмови з паном президентом була координац╕я подальших наших стратег╕чних крок╕в – ми детально говорили про те, чого ми оч╕ку╓мо в╕д наступного року ╕ до чого готу╓мось. Це важливо для ус╕х укра╖нц╕в.

Я спод╕ваюсь, що Конгрес ухвалить пакет ф╕нансово╖ п╕дтримки для нашо╖ держави обсягом майже 45 м╕льярд╕в долар╕в. Я дякую за таку п╕дтримку! Кожен долар тако╖ ╕нвестиц╕╖ Сполучених Штат╕в у захист свободи означатиме реальне ╕ в╕дчутне посилення глобально╖ безпеки.

Я знаю, що Американське л╕дерство залишиться м╕цним та глобально в╕дчутним. Сполучен╕ Штати стоятимуть на захист╕ наших сп╕льних ц╕нностей, ц╕нностей свободи. ╤ я в╕рю, що – попри будь-як╕ персональн╕ зм╕ни в склад╕ Конгресу – двопалатна ╕ двопарт╕йна п╕дтримка буде збер╕гатись. Дякую ус╕м, хто працю╓ заради цього.

Звичайно, на ус╕х зустр╕чах сьогодн╕ звучить ╕ звучатиме питання про протид╕ю рос╕йському терору ╕ в╕дновлення зруйновано╖ ╕нфраструктури, передус╕м енергетики. Ма╓мо пройти цю зиму. Ма╓мо захистити наших людей. Ма╓мо бути ╕ будемо в таких речах максимально конкретними – це ключове гуман╕тарне питання зараз.

Обговорю╓мо подальший санкц╕йний та юридичний тиск на державу-терориста. Рос╕я ма╓ в╕дпов╕дати за усе те, що робить проти нашо╖ держави, проти наших людей, проти ус╕╓╖ ╢вропи та в╕льного св╕ту.

╤ принципова р╕ч – Формула миру, можливост╕ американського л╕дерства щодо цього. Ми пропону╓мо дуже конкретн╕ пункти – ╕ те, що Америка може зробити, щоб допомогти ╖х виконати.

Ми пропону╓мо Global Peace Formula Summit, ╕ я вдячний нашим американським союзникам за те, що вони нас чують – ╕ в╕дчувають так само, як ╕ ми, наск╕льки важливо збер╕гати ╕н╕ц╕ативу ╕ шукати, як в╕дновити територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни ╕ м╕жнародний порядок.

╤ останн╓ – ма╓мо ч╕тке розум╕ння, як будуть посилен╕ наш╕ оборонн╕ спроможност╕ в найближч╕ м╕сяц╕.

Я про це не можу говорити детально, але я за це вдячний президенту Байдену.

Дякую за увагу! Слава Укра╖н╕!

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 23.12.2022 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24749

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков