"Кримська Свiтлиця" > #14 за 08.04.2022 > Тема "Резонанс"
#14 за 08.04.2022
РФ ПОРУШУ╢ ПРАВО НА СВОБОДУ В╤РОСПОВ╤ДАННЯ В ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Про це Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Ден╕сова по╕нформувала у Фейсбуц╕, переда╓ Укр╕нформ.
П╕дконтрольн╕ рф так зван╕ «Армянський та Ялтинський м╕ськ╕ суди» розпочали судов╕ процеси за «орган╕зац╕ю та ф╕нансування екстрем╕стсько╖ д╕яльност╕» проти член╕в рел╕г╕йно╖ орган╕зац╕╖ «Св╕дки ╢гови» — Тараса Кузьо, Дар'╖ Кузьо, Петра Жильцова, Серг╕я Люл╕на, Тадевоса Манукяна, Олександра Дубовенка та Олександра Литвинюка.
Судов╕ процеси над подружжям Кузьо, Серг╕╓м Люл╕ним, Петром Жильцовим та Тадевосом Манукяном розпочалося 4 кв╕тня у так званому «Ялтинському м╕ському суд╕» в тимчасово окупованому Криму. ╥х звинувачують за статтею 282.3 КК РФ (Ф╕нансування екстрем╕стсько╖ орган╕зац╕╖), максимальне покарання може досягати 8 рок╕в позбавлення вол╕. При цьому Тадевоса Манукяна судитимуть заочно, оск╕льки сл╕дство не виявило його м╕сцезнаходження.
Суд над Олександром Дубовенком та Олександром Литвинюком розпочався 5 кв╕тня у так званому «Армянському м╕ському суд╕». Чолов╕к╕в звинувачують за частиною 1 статт╕ 282.2 КК РФ (Орган╕зац╕я екстрем╕стсько╖ д╕яльност╕). Сл╕дство стверджу╓, що вони «використали програмне забезпечення для зд╕йснення в╕деоконференцзв'язку «Zoom» для залучення нових член╕в заборонено╖ орган╕зац╕╖».
Пересл╕дування член╕в рел╕г╕йних орган╕зац╕й в тимчасово окупованому Криму ╓ грубим порушенням РФ 18 статт╕ Загально╖ декларац╕я прав людини та 9 статт╕ Конвенц╕╖ про захист прав людини ╕ основоположних свобод, зг╕дно з якими кожен ма╓ право на свободу думки, сов╕ст╕ та рел╕г╕╖. Кр╕м того, Женевською конвенц╕╓ю заборонено застосування закон╕в кра╖ни-окупанта на окупован╕й територ╕╖.
Держава-окупант продовжу╓ ╕гнорувати резолюц╕ю Генерально╖ Асамбле╖ ООН 74/168, в як╕й м╕жнародна сп╕льнота заклика╓ РФ забезпечити свободу в╕роспов╕дання ╕ рел╕г╕╖ без будь-яко╖ дискрим╕нац╕╖ або введення штучних регуляторних бар’╓р╕в.
Ден╕сова звернулась до Ком╕с╕╖ ООН з розсл╕дування порушень прав людини п╕д час в╕йськового вторгнення рф в Укра╖ну та експертно╖ м╕с╕╖, створено╖ державами-учасницями ОБС╢ в╕дпов╕дно до Московського механ╕зму, врахувати ц╕ факти порушень прав людини рф в Укра╖н╕.
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 08.04.2022 > Тема "Резонанс"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24100
|