"Кримська Свiтлиця" > #52 за 25.12.2015 > Тема "Душі криниця"
#52 за 25.12.2015
ЩАСТЯ ПОЕТА
Яке то щастя об╕ймати св╕т. Спасиб╕, Боже, за легкий пол╕т. Як рад╕сно дивитися вперед ╤ в╕дчувати: ти ╕ще поет.
Це в╕рш «Щастя» ╕з ново╖ зб╕рки Леон╕да Закордонця «В тво╖х сл╕дах», яка нещодавно вийшла друком у столичному видавництв╕ «Золот╕ ворота». Поет щасливий, бо може висловити сво╖ почуття поетичним словом ╕ в╕добразити ним св╕т. Поет щасливий, бо, попри вс╕ негаразди, його книги видають, бо в╕н ма╓ багато шанувальник╕в свого таланту. Книгу «В тво╖х сл╕дах» склали в╕рш╕, написан╕ у 2013-2014 роках. Це — поез╕я зр╕лого чолов╕ка, який уже дочекався внук╕в ╕, озираючись на пройдений шлях, ф╕лософськи осмислю╓ життя. Поет розум╕╓ значення художнього слова ╕ в╕дпов╕дальн╕сть автора за написане. Тому в╕н застер╕га╓ колег:
Част╕ше пишемо про те, що бачим. А ╕нод╕ — видуму╓м сам╕. Та людям не приносимо пробачень За створену туманн╕сть, мов у сн╕. То добре, коли мудрий хтось в╕дчу╓ Цю неохайн╕сть у тво╖м письм╕. А хтось в оту туманн╕сть мозок взу╓ ╤ виходу шукатиме на дн╕.
Леон╕ду Закордонцю болить душа за долю Укра╖ни. Особливо нин╕, коли на сход╕ гримлять постр╕ли ╕ вибухи. Поет ка╓ться:
Рос╕йський агресор краде в мене море ╤ ранок, ╕ веч╕р над ним. ╤ я винуватий у т╕м, моя зоре, Сумирним дов╕р’ям глухим. У л╕коть братерський щоденно я в╕рив ╤ л╕ктем сво╖м його гр╕в. Та нин╕ агресор з душею вамп╕ра Не слуха╓ людяних сл╕в.
Леон╕д Закордонець спостер╕га╓, як час зм╕ню╓ красунь:
Ти була молодою. Я сп╕вав про твою красу. Та життя осокою Колись зр╕зала ти косу. Кол╕р жовч╕ обличчям Роз╕лляли г╕рк╕ л╕та. Кудись зникло величчя… Нин╕ ти бабуся проста. Тв╕й, натхненнице л╕ри, Геть зм╕нивсь силует. Хто сьогодн╕ пов╕рить, Що тебе осп╕вав поет.
Леон╕д Олекс╕йович ╕з сумом ╕ вдячн╕стю згаду╓ батьк╕в:
В╕дх╕д ваш я г╕рко в печал╕ оплакав. Та в плин╕ розвихрених днин Вам, тату ╕ мамо, велика подяка, Що в св╕т╕ зоставсь не один. Так часто без вас ╕ брати мо╖, й сестри Тримають над╕ю в мен╕, Що нашого роду м╕цне перевесло Майбутн╕ утрима╓ дн╕.
Поет присвятив книгу «В тво╖х сл╕дах» стол╕ттю свого батька Олекс╕я Тимоф╕йовича Закордонця...
Анатол╕й ЗБОРОВСЬКИЙ м. ╤рп╕нь
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 25.12.2015 > Тема "Душі криниця"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16416
|