Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРАМП ПРАЦЮ╢ НАД СТВОРЕННЯМ ФОНДУ ПЕРЕМОГИ УКРА╥НИ
Отриман╕ кошти будуть використан╕ на придбання збро╖ для укра╖нсько╖ арм╕╖…


ТРАМП ЗАЯВИВ, ЩО УКРА╥НА ХОЧЕ ПЕРЕЙТИ В НАСТУП
В╕н зазначив, що говоритиме про це ╕з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським…


ТРАМП ДОПУСТИВ МОЖЛИВ╤СТЬ ПОСТАЧАННЯ TOMAHAWK
«╤ це зараз важливий сигнал – посилення Укра╖ни ус╕ма можливостями…»


МА╢МО Ч╤ТК╤ ПЛАНИ
Зеленський доручив масштабувати застосування далекоб╕йно╖ збро╖ проти Рос╕╖…


УКРА╥НЦ╤ ВИТРИМАЛИ ДЕСЯТКИ СПРОБ ЗАВОЮВАННЯ, УКРА╥НА ВИСТО╥ТЬ ╤ ЗАРАЗ ПРОТИ РОС╤╥
Президент - п╕д час заход╕в ╕з нагоди Дня захисник╕в ╕ захисниць…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 12.12.2014
КОМУН╤СТ ГРАЧ — ПРОТИ «КУЛЬТУРНОГО ВАНДАЛ╤ЗМУ»

Перший секретар ком╕тету кримського осередку парт╕╖ «Комун╕сти Рос╕╖» Леон╕д Грач звернувся до президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на з проханням зупинити процеси перейменування культурних установ у Криму.
У сво╓му зверненн╕, текст якого поширю╓ сайт «Крим.Реал╕╖», Грач розпису╓ ╕стор╕ю розбудови основних культурних установ Криму, яким зараз активно зм╕нюють назви. Зокрема, йдеться про Кримський академ╕чний укра╖нський музичний театр, який став «Державним академ╕чним музичним театром Республ╕ки Крим», та Кримську республ╕канську установу «Ун╕версальна наукова б╕бл╕отека ╕мен╕ ╤вана Франка», яка трансформу╓ться у «Кримську республ╕канську ун╕версальну наукову б╕бл╕отеку».
«Ось культура по-кримськи, без нац╕ональност╕», – п╕дсумову╓ пол╕тик, зазначаючи, що под╕бн╕ «державн╕» р╕шення кримсько╖ влади «╕накше, н╕ж проявом духовного та культурного вандал╕зму, не назвеш».
Грач зауважив, що самопроголошена «влада» Криму здобула п╕дтримку не лише завдяки виключно етн╕чним рос╕янам, яких в╕н серед учасник╕в так званого «референдуму» 16 березня цього року за «входження Криму до складу Рос╕╖» нарахував 60%: за п╕драхунками Грача, з-пом╕ж 1 млн. 275 тис. кримчан, що в╕ддали голоси за «возз’╓днання» п╕вострова з «╕сторичною батьк╕вщиною», 20% ╓ укра╖нцями, 12% – кримськими татарами.
«Крим завжди був ╕ залиша╓ться багатонац╕ональним та ╕нтернац╕ональним: тут також мешкають етн╕чн╕ в╕рмени, греки, н╕мц╕, болгари, кара╖ми, кримчаки – разом б╕льш н╕ж 70 народ╕в. ╤ вс╕ вони мають право на свою культуру та самобутн╕сть, на ╕сторичну пам’ять», – нагаду╓ комун╕ст.
Заперечення та паплюження всього укра╖нського в Криму, на думку Грача, «да╓ фору неонацистам у Ки╓в╕ для роздмухування антирос╕йсько╖ ╕стер╕╖»: «На чий млин воду лл╓те, кримськ╕ вандали?» – запиту╓ автор звернення.
У зв’язку з цим в╕н просить рос╕йського президента дати вказ╕вки «про неприпустим╕сть «реформування» культурно╖ спадщини Криму, що опинилася в руках дилетант╕в в╕д культури, як╕ н╕чого сп╕льного з нею не мають», а також зупинити процеси перейменування культурних установ, тим паче на етн╕чн╕й п╕дстав╕, ╕ не ч╕пати, як в╕н висловився, «славетних ╕мен сп╕льних пращур╕в, що уславили Крим».

http://crimeanua.wix.com/main

* * *
Спод╕ва╓мося, що Л. Грачу вистачить комун╕стично╖ принциповост╕, наполегливост╕ та посл╕довност╕ для наступних звернень до Пут╕на — стосовно проблем, про як╕ йдеться, зокрема, на ц╕й стор╕нц╕, — про утиски укра╖нсько╖ церкви ╕ мови в Криму. ╤ нехай т╕льки Кремль спробу╓ не в╕дпов╕сти!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 12.12.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14427

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков