Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОВОДИ Л╤ТА У СВЯТО МАКОВ╤Я
У народ╕ цей день отримав назви Першого Спаса, Медового Спаса ╕ Спаса на вод╕. З нього...


ОЛЕКСАНДР МУРАТОВ: «М╤Й КРИМ»
У мереж╕ з’явився в╕деоф╕льм про виставку «М╕й Крим» О. Муратова. Переглянути...


КОЛИМСЬК╤ Д╤ВЧАТКА
Поема-рекв╕╓м Дмитра Шупти «Колимськ╕ д╕вчатка» уже ма╓ к╕лька видань. Перше з них...


ЩОБ Н╤КОЛИ НЕ ГОЛОСИЛА ТИША
Кримська письменниця, член НСПУ Галина Литовченко нещодавно у в╕нницькому видавництв╕...


ПРАЦЬОВИТИЙ ДУМ: ПОВЕРНУТИ ╤РИНУ МАЦЕНКО ЧИТАЧАМ
Ск╕льки мусить зробити людина, аби чогось важити, аби про не╖ пам’ятали?
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 24.02.2012
«Я ЗНОВУ ОСВ╤ДЧУЮСЬ В КОХАНН╤»

Цими словами з п╕сн╕ у виконанн╕ в╕домого радянського та укра╖нського сп╕вака Юр╕я Богатикова, 80-р╕ччя в╕д дня народження якого в╕дзнача╓ться цього року, можна узагальнено передати основний зм╕ст творчост╕ кримсько╖ поетеси Ольги Голуб╓во╖.
Вона була знайома з ним, присвятила йому один ╕з сво╖х в╕рш╕в, який ув╕йшов до ╖╖ ново╖, шосто╖ за рахунком, поетично╖ зб╕рки «╤ спалахне трояндами кохання...» ╥╖ презентац╕я в Кримськ╕й республ╕канськ╕й ун╕версальн╕й науков╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. ╤. Франка 14 лютого, в день закоханих, ще раз п╕дтверджу╓ те, що автор ╕ в новому виданн╕ продовжу╓ розвивати теми р╕зноман╕тних л╕ричних почутт╕в ╕ настро╖в людини сво╖х попередн╕х книг «Часи любов╕», «Я — ж╕нка», «Поки ми любимо» та ╕нших.
╥╖ в╕рш╕, перекладен╕ з рос╕йсько╖ мови укра╖нською ╕ кримськотатарською, публ╕кувалися в Укра╖н╕, Рос╕╖ та Н╕меччин╕, а за поетичн╕ переклади ╕нших автор╕в вона стала лауреатом М╕жнародно╖ прем╕╖ ╕м. Бек╕ра Чобан-заде ╕ переможцем М╕жнародного конкурсу перекладач╕в тюркомовно╖ поез╕╖ «Ак Торна» («Б╕лий журавель») в Уф╕. Поетеса удосто╓на звання «Почесний кримчанин» ╕ Всеукра╖нсько╖ прем╕╖ «Золота Фортуна», нагороджена «З╕ркою слави ╕ пошани» м. С╕мферополя. Мелод╕йна рима О. Голуб╓во╖ надихнула багатьох композитор╕в на створення до не╖ музики. Вона — автор сл╕в Г╕мну Криму. А одна з п╕сень — «Зима кохання» прозвучала в знятому за ╖╖ сюжетом кл╕п╕ у виконанн╕ само╖ поетеси, розкриваючи ще одну — вокально-артистичну грань ╖╖ таланту.
Автор ц╕╓╖ п╕сн╕, композитор, заслужений д╕яч мистецтв Укра╖ни ╕ Татарстану, директор ╕ художн╕й кер╕вник ансамблю «Крим» Сервер Какура, виконавши одну з╕ сво╖х перших п╕сень на слова О. Голуб╓во╖, з усм╕шкою зауважив, що не встига╓ за сво╖м сп╕вавтором класти ╖╖ нов╕ поез╕╖ на музику так швидко, як вона ╖х створю╓.
Сол╕ст ансамблю «Крим», заслужений артист АРК Арсен Бек╕ров виконав популярну п╕сню мексиканського композитора ╕ п╕ан╕стки Консуело Веласкес «Бесаме мучо» («Ц╕луй мене сильн╕ше») рос╕йською мовою у переклад╕ О. Голуб╓во╖, а хореограф╕чною композиц╕╓ю заслужено╖ артистки АРК Май╖ Анаф╕╓во╖ супроводжувалося на сцен╕ звучання записано╖ на компакт-диску ще в 14-р╕чному в╕ц╕ в╕домою нин╕ в Укра╖н╕ кримськотатарською сп╕вачкою Джамалою п╕сн╕ на слова поетеси «Кримський сн╕г».
Присвячений артистц╕ акров╕рш надруковано в третьому розд╕л╕ книги разом з ╕ншими поез╕ями, на створення яких ╖╖ надихнули друз╕ ╕ колеги, багато з яких були присутн╕ в зал╕: письменник-кра╓знавець Роман Морженков, поет Абляз╕з Вел╕╓в, комерц╕йний директор ансамблю «Крим» Наз╕фе Бек╕рова, а також син ╕ техн╕чний директор видання Серг╕й Голуб╓в. А ╖╖ перший ╕ головний натхненник творчост╕, якому присвячено зб╕рку «╤ спалахне трояндами кохання...» на честь його юв╕лею, чолов╕к, директор Рос╕йського культурного центру, заслужений д╕яч мистецтв АРК Михайло Голуб╓в ╕ на презентац╕╖ був сцен╕чним партнером у мелод╕╖ двох сердець: в╕дкривав д╕алог поетеси з глядачами, читав в╕рш╕ з книги сам ╕ в пар╕ з Ольгою з побажаннями кохати ╕ бути коханими:
Пусть не кончится любовь
С ароматом роз,
Пусть не будет в ней шипов
И взаимных слез…
Посреди седых снегов,
В холод и мороз,
Пусть согреет нас любовь
С ароматом роз!..
Нова поетична зб╕рка Ольги Голуб╓во╖ з малюнками с╕мферопольсько╖ художниц╕ Тетяни Куз╕но╖, видана тиражем в одну тисячу прим╕рник╕в, 250 з яких передано в б╕бл╕отеку ╕м. ╤. Франка, високою рифмою сп╕взвуччя в╕дкрива╓ в╕кно у св╕т, в якому в╕риться в друз╕в ╕ зимове тепло, а весняний в╕тер впуска╓ щастя у наш д╕м.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9994

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков