Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ХРЕЩЕННЯ
19 с╕чня — трет╓ велике свято Р╕здвяного циклу - Богоявлення Господн╓, яке у народ╕...


П╤ДТРИМАЙТЕ ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ КОНКУРС З КРИМСЬКИМ КОР╤ННЯМ «МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!» ╕м. ДАНИЛА КОНОНЕНКА!
Пов╕домля╓мо, що зм╕нився номер банк╕всько╖ картки для поповнення призового фонду Всеукра╖нського...


ПУСТ╤ТЬ У ХАТУ МЕЛАНКУ...
13 с╕чня — свято Мелан╕╖ Римлянки (у народ╕ — Меланки) ╕ зустр╕ч Старого Нового року....


«МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!»
1 С╤ЧНЯ СТАРТУВАВ П’ЯТИЙ ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ (15 КРИМСЬКИЙ) Л╤ТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС «МИ...


ВПРОДОВЖ 780 РОК╤В ДВА «Р╤ЗНОКАЛЕНДАРН╤» Р╤ЗДВА ЩЕ ЯКОСЬ УЖИВАТИМУТЬСЯ
Чи перейдуть укра╖нц╕ колись на «╓вропейську» традиц╕ю святкування Р╕здва однозначно...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 10.02.2012
CОНЦЕ СР╤БЛОМ СТРУМЕН╤╢...

Прелюд╕╓ю до першо╖ персонально╖ виставки «Кримськ╕ мотиви» молодо╖ художниц╕ Мар╕╖ Терехово╖ на ╖╖ в╕дкритт╕ у Всеукра╖нському ╕нформац╕йно-культурному центр╕ прозвучав виступ лауреата м╕жнародного конкурсу «Юн╕сть», джазового ансамблю С╕мферопольсько╖ дитячо╖ школи мистецтв. Поетичн╕сть та натхненн╕сть кримсько╖ природи немов вийшла за меж╕ картин, ╕ в по╓днанн╕ ╕з запальними п╕снями, музичними ╕мпров╕зац╕ями  на фортеп╕ано учн╕в з концертмейстером, хореограф╕╓ю та ефектними сцен╕чними костюмами перетворилася в яскраве ╕ виразне видовище.
Художниця, яка перебува╓ т╕льки на початку свого творчого шляху, не коп╕ю╓ мальовнич╕ куточки п╕вострова, а стил╕зу╓ зроблен╕ з натури еск╕зи, пленерн╕ мотиви ╕, наситивши зображення власними кольоровими акцентами, настроями ╕ почуттями, максимально наближу╓ створен╕ декоративн╕ композиц╕╖ до реальних пейзаж╕в, географ╕ю яких можна легко вп╕знати. Буяння фарб на земл╕, що ср╕блом струмен╕ють з неба, не залежить в╕д природно-кл╕матичних ритм╕в.
У пейзажах М. Терехово╖ Крим прекрасний ранньою весною ╕ восени, в горах ╕ на морському узбережж╕, де хвил╕ плещуться об кам╕ння, а коли випав неспод╕ваний сн╕г, його б╕лизна особливо виразно контрасту╓ з жовто-багряними кронами дерев ╕ голубим небом. Сформувавши власний стиль композиц╕йно╖ побудови ╕ техн╕ки живописного письма у Кримському ╕нженерно-педагог╕чному ун╕верситет╕ в майстерн╕ заслуженого художника Укра╖ни Валер╕я Голинського, Мар╕я см╕ливо експерименту╓ з кольором. Звичайн╕ предмети та явища, близьк╕ ╕ зрозум╕л╕, вона трансформу╓ в складн╕ ╕ багатозначн╕ образи, проникнут╕ глибоким почуттям причетност╕ до основ буття, зокрема, в морських пейзажах «П╕сля бур╕», «Морський приб╕й» ╕ «М╕жсезоння».
Витончено зображу╓ художниця кожну пелюстку ╕ стебла кв╕т╕в у склян╕й ваз╕ в одному натюрморт╕ ╕ широкими мазками в стил╕ пост╕мпрес╕он╕зму кетяги калини, груш╕ та яблуко з дзеркальним в╕дбитком на стол╕ — в ╕ншому. А на в╕тражах, виконаних техн╕кою «батик», ╖╖ пензель ще б╕льше розкутий, пружний ╕ динам╕чний у композиц╕ях «Зима», «Дерево життя», «Весняний мотив» та ╕нших, в╕дтворюючи реальний св╕т у його рухливост╕ та м╕нливост╕. Художня ц╕нн╕сть цих твор╕в на скл╕ доповню╓ться ╖хн╕м практичним застосуванням у дизайн╕ середовища. Вона ╕ сво╖х вихованц╕в у школ╕ мистецтв, яких у не╖ ш╕стдесят — з третього до дев’ятого класу, ор╕╓нту╓ на виконання роб╕т з малюнка, живопису ╕ композиц╕╖ у вигляд╕ сувен╕р╕в.
— Тод╕ ╖х можна буде продати чи подарувати, — говорить. — Це стимулю╓ художню творч╕сть ╕ ╓ практичним уроком для п╕знання д╕тьми з юного в╕ку ринково╖ економ╕ки.
Д╕алог про м╕сце ╕ роль образотворчого мистецтва в матер╕альному виробництв╕ ╕ духовному розвитку людини Мар╕я Терехова веде з учнями в школ╕ ╕ глядачами на колективних виставках художник╕в Криму, пост╕йно беручи в них участь, готу╓ться до вступу в Нац╕ональну сп╕лку художник╕в Укра╖ни. Мр╕╓ б╕льше подорожувати, щоб побачене ╕ все, що з нею в╕дбува╓ться в житт╕, с╕м’╖ ╕ сина, якому десять рок╕в, передати на полотн╕. ╥╖ картинам притаманна усв╕домлена естетика, незвичайн╕ ракурси, гармон╕я сюжет╕в. Р╕зн╕ за форматом, колоритом та емоц╕йним станом, вони привертають увагу до земл╕, на як╕й нам випало жити, викликають захоплення ╖╖ природною досконал╕стю ╕ красою, створеною людьми: старим маяком, човнами на морському узбережж╕, кв╕тучим персиковим садом. У ц╕й р╕зноман╕тност╕ кримсько╖ природи яскрава ╕ндив╕дуальн╕сть творчо╖ манери художниц╕ розкрива╓ться ╕ вдосконалю╓ться.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9944

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков