Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 13.01.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 13.01.2012
КОЛОРИТ Р╤ДНОГО КРАЮ

Перший сн╕г, зимов╕ пейзаж╕ в горах ╕ Кримському запов╕днику з багатоф╕гурними композиц╕ями дом╕нують у малюнках учн╕в С╕мферопольсько╖ дитячо╖ художньо╖ школи на виставц╕ «Колорит р╕дного краю» у Всеукра╖нському ╕нформац╕йно-культурному центр╕.
— Колорит – поняття м╕стке, з особливим шармом образност╕ ╕ системою кольор╕в – теплих чи холодних, залежно в╕д предмета зображення, — сказав на ╖╖ в╕дкритт╕ директор школи, заслужений прац╕вник культури Автономно╖ Республ╕ки Крим ╤лля Борохов. – У заклад╕, який входить до мереж╕ комплекс╕в естетичного виховання, ми навча╓мо д╕тей мислити, допомага╓мо ╖м знайти для вираження сво╖ми руками думок, прагнень ╕ мр╕й р╕зн╕ живописн╕ засоби – гуаш, акварель, батик, скульптуру.
Започаткував цю образотворчу форму осв╕ти в С╕мферопол╕ в╕домий художник Микола Самокиш, який у 30-х роках минулого стол╕ття в╕дкрив першу художню студ╕ю, де працював з дорослими ╕ проводив приватн╕ уроки з д╕тьми. Як самост╕йний державний навчальний заклад школа функц╕ону╓ з 1944 року ╕ в 2011-му в╕дзначила сво╓ 65-р╕ччя. Нин╕ в н╕й вивчають основи живопису, композиц╕╖, скульптури та ╕стор╕ю образотворчого мистецтва понад 350 д╕тей. Загалом же за пер╕од ╕снування багато ╖╖ випускник╕в з б╕льше двох тисяч обрали для сво╓╖ профес╕йно╖ д╕яльност╕ сфери з використанням здобутих у н╕й знань ╕ навичок. З кожною дитиною тут працюють ╕ндив╕дуально.
— На розробку к╕лькох вар╕ант╕в малюнка, його композиц╕йну побудову в╕дводиться п’ять-ш╕сть годин, — розпов╕да╓ викладач спецдисципл╕н – живопису, малюнка ╕ композиц╕╖ Над╕я Кириленко. – Ще ст╕льки ж – на визначення кольорово╖ гами та ╖╖ акцент╕в. ╤ т╕льки п╕сля цього обраний найкращий м╕н╕атюрний еск╕з зб╕льшу╓ться до формату картини.
Отже, над кожним художн╕м твором початк╕вець працю╓ в╕д 12 до 15 годин залежно в╕д того, в якому клас╕ навча╓ться. Сюжети для розробки на матер╕ал╕ обираються найр╕зноман╕тн╕ш╕. На цю виставку учн╕ з викладачами в╕д╕брали малюнки, об’╓днан╕ за темами «Зима. Укра╖на. Крим» поетичн╕стю ╕ гармон╕╓ю сюжет╕в, незвичайними ракурсами, усв╕домленою естетикою та образн╕стю.
Кожна виставка – це дуже в╕дпов╕дальний момент для юних художник╕в. Демонструючи глядачам сво╖ роботи, вони ╕ сам╕ оц╕нюють ╖х, пор╕внюючи з ╕ншими експонатами. Це моб╕л╕зу╓ ╖х на нову творч╕сть. Анастас╕я Древетняк, Юл╕я Самойленко, Вадим Бочаров та ╕нш╕ автори малюнк╕в створили виразн╕ та ориг╕нальн╕ образи з сучасного життя ╕ фольклору, традиц╕й, звича╖в та обряд╕в р╕зних народ╕в, як╕ живуть на п╕востров╕. Вони – немов реальн╕ картинки з натури, ╕нод╕ з жарт╕вливим в╕дт╕нком. Наприклад, композиц╕я Олени Трон╕но╖ «Хочу черевички, як у цариц╕» створена за мотивами циклу пов╕стей М. Гоголя «Вечори на хутор╕ б╕ля Диканьки». Ельв╕ра Ковал╕ зобразила один з еп╕зод╕в кримськотатарсько╖ легенди про прекрасну д╕вчину Арзи, яку викрав Ал╕-баба ╕ продав у рабство.
Сюжети кримських легенд використали у сво╖х малюнках ╕ Ганна Степанова та Марина Лебеденко, укра╖нсько╖ п╕сн╕ «Несе Галя воду» – Олександр Снатович, Р╕здвяного щедрого вечора – Христина Морозова, ╕стор╕╖ з Ханського палацу в Бахчисара╖ – Олена Прокопенко ╕ В╕ктор╕я Редванова.
Кожен ╕з вихованц╕в школи, хто доторкнувся до художньо╖ творчост╕, за словами заступника директора Олени Воробйово╖, вже не уявля╓ без не╖ свого життя, з ╕нтересом освою╓ ╖╖ р╕зновиди ╕ реал╕зу╓ сво╖ ╕де╖ та задуми на р╕зному матер╕ал╕. Наприклад, на факультатив╕ з батику цикл малюнк╕в на тканин╕ про та╓мниц╕ природи ╕ п╕дводного св╕ту створили Христина Морозова, Катерина Сирн╓ва, Юл╕я Ляшенко, Мел╕с Басова, Валер╕я Шведова. Розпис шарф╕в зд╕йснили В╕ктор╕я Кравцова ╕ Мар╕я Карцева.
А колекц╕я вироб╕в др╕бно╖ пластики, виготовлених учнями п╕д кер╕вництвом зав╕дувача в╕дд╕лу скульптури Володимира Гука, викликала захоплення не лише у глядач╕в, а й у голови Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни, заслуженого художника Укра╖ни Миколи Моргуна.
— Так╕ декоративн╕ вироби малих форм – величезна р╕дк╕сть не т╕льки в Криму, а й в ус╕й Укра╖н╕, — сказав в╕н. – Скульптуру нин╕ взагал╕ не п╕дживлюють новими ум╕лими руками нав╕ть у художн╕х училищах та ВНЗ.
На першому етап╕ навчання учн╕ створили з глини виразн╕ об’╓мн╕ персонаж╕ з конкретизуванням найменших деталей на сучасн╕ теми та казков╕ сюжети, ф╕гури р╕зних тварин, птах╕в ╕ мешканц╕в п╕дводного св╕ту: риб, дракончик╕в, черепах. А композиц╕я «Б╕ля лукомор’я дуб зелений» ╓ одним ╕з зразк╕в чудових рель╓фних зображень на площин╕.
Педагог ╕з 30-р╕чним стажем М. Моргун, який ╕ сам навчався у ц╕й школ╕ ще тод╕, коли вона розм╕щувалася на першому поверс╕ Кримського художнього училища ╕м. М. Самокиша, назвав виставку у В╤КЦ╕ емоц╕йним сплеском дитячих душ, в якому блискуче передано складну гаму насичених тон╕в природи, граф╕чного матер╕алу, щир╕сть ╕ житт╓рад╕сн╕сть почутт╕в. В╕н запропонував адм╕н╕страц╕╖ школи цю колекц╕ю яскравих за колористикою ╕ тематично р╕зноман╕тних авторсько-особист╕сних роб╕т учн╕в, естетично оформлених у рамки в ╓диному стил╕, продемонструвати на виставц╕ в Будинку художника С╕мферополя. Для них це – чудовий стимул для подальшого вдосконалення майстерност╕.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 13.01.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9829

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков