Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 30.12.2011 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 30.12.2011
╤ ВСЕ-ТАКИ В╤Н ╤СНУ╢!!!

За в╕кном кружляли б╕л╕ пухнаст╕ сн╕жинки. Вони бавилися, наздоганяючи одна одну, мимовол╕ заглядали у в╕кна ╕ падали додолу, встеляючи землю б╕лою ковдрою. Котька сид╕в б╕ля в╕кна ╕ насп╕вував соб╕ п╕д н╕с якусь дитячу п╕сеньку. Перед ним лежав аркуш паперу, в якому хлопчик щось писав, пот╕м закреслював ╕, задумливо муркочучи, дивився у в╕кно.
— О, згадав! – скрикнув в╕н ╕ почав писати на аркуш╕, пов╕льно промовляючи. — Я хочу конструктор! — ╕, поклавши ручку, додав уголос. — Такий, як у Федька, з червоними баштами!
На мить Котька замовк, потер потилицю ╕ вкотре закреслив написане.
— Та н╕! Нащо мен╕ конструктор, краще попрошу у Д╕да Мороза велосипед, спортивний, з сигналом: «У╕-у╕-у╕». Я мчу з гори, — Котька схопився з м╕сця ╕, б╕гаючи к╕мнатою, уявляв себе за кермом нового велосипеда, — я — Шумахер! Ви╖жджаю на останн╓ коло! Ось уже ф╕н╕ш!
Захоплений грою хлопець не пом╕тив в╕дчинених дверей ╕ з усього маху налет╕в на них:
— Ба-ах! Авар╕я!!! Шумахер з╕йшов з траси! — вже лежачи на п╕длоз╕ ╕ потираючи гулю на лоб╕, промовив Котька ╕ додав. — Н╕! Велосипеда не треба!
Зморений роздумами про новор╕чний подарунок, Котька вир╕шив перепочити. В╕н одягнувся, перекинув через плече зв’язан╕ ковзани ╕ миттю вилет╕в на дв╕р. Через три будинки в╕д його дому жив Котькин л╕пший друг Мишко, саме туди постукав у двер╕ Котя. Двер╕ в╕дчинив Мишко. Обличчя в нього було стурбоване, одягнений хлопець був у мамин фартух. Котька, побачивши таке вбрання на сво╓му другов╕, покотився зо см╕ху:
— Ой, що це ти нап’ялив на себе? Це ти прим╕ря╓ш новор╕чний костюм?
— Мама, мама при╖хала! – почулося з сус╕дньо╖ к╕мнати, ╕ зв╕дти виб╕гла Катруся – чотирир╕чна сестричка Мишка. Та побачивши, що зам╕сть мами на пороз╕ стояв Котька, вона заплакала.
Мишко взяв сестричку на руки ╕ тремтячим голосом промовив:
— У нас мама хвор╕╓! — при цьому в╕н в╕двернувся, щоб Котька не пом╕тив його очей, повних сл╕з.
Котька зн╕яков╕в. В╕н знав, що Мишкова мама вже другий м╕сяць лежить у л╕карн╕ у м╕ст╕, а Мишко ╕ Катруся живуть зараз сам╕, бо тата в них нема.
«Як я м╕г ляпнути таку дур╕сть?!» — картав себе подумки Мишко ╕, намагаючись якось згладити ситуац╕ю, сказав:
— А ви вже написали листа Д╕ду Морозу? Як╕ подарунки замовили?
— Що за дурню ти верзеш? Дорослий хлопчик, а ╕ дос╕ в╕риш у Д╕да Мороза! Його ж не ╕сну╓, це батьки нам п╕д ялинку подарунки кладуть, — не повертаючи голови, сказав Мишко ╕ заходився мити посуд.
— Як це батьки?! – вже трохи осм╕л╕вши скрикнув Котька. — А як п╕д ялинкою минуло╖ зими з’явилася енциклопед╕я про тварин, коли н╕ мами, н╕ тата, н╕ мене вдома не було? Йшли – ╖╖ не було, прийшли – а вона ╓?!
— Ти ╖╖ просто не бачив, або сус╕ди занесли, коли вас не було.
— Хто?! Я не бачив?! Та я ц╕лий день з ялинки очей не зводив! Не в╕риш? От я тоб╕ зараз…
— Хочу до мами, — раптом знову заплакала Катруся.
Котька замовк, не встигши договорити те, чим зазвичай зак╕нчуються ╖хн╕ суперечки: «…покажу, де раки зимують». А пот╕м вони повинн╕ почати с╕пати одне одного, пот╕м кататися по п╕длоз╕, пот╕м розглядати синц╕ п╕д очима, пот╕м пояснювати вдома батькам, що сталося ╕, нарешт╕, три дн╕ одне з одним не розмовляти. Але сьогодн╕ ситуац╕я зм╕нилася: Мишков╕ було не до цього, в╕н знову взявся заспокоювати сестричку, а Котька, хоч ╕ звик доводити свою правоту до к╕нця, зараз був задоволений, що не договорив останньо╖ фрази, адже Катрусин плач нагадав йому про ╖хню хвору маму.
— То я п╕ду? – якось н╕яково сказав Котька.
Мишко н╕чого не в╕дпов╕в, продовжував витирати Катрусин╕ сльозинки, що, мов смарагдов╕ кам╕нц╕, котилися по ╖╖ щ╕чках.
Не дочекавшись в╕дпов╕д╕, Котька в╕дчинив двер╕ ╕ п╕шов вулицею на ковзанку. В╕н ╕шов, п╕дн╕маючи високо ноги ╕ з силою опускаючи ╖х на сн╕г, н╕би той винен у чомусь. «Д╕да Мороза йому нема, — примовляв Котька, притоптуючи сн╕г ногою, — подарунки сус╕ди п╕дклали, а я не побачив!» В╕н ще з б╕льшою силою гупнув ногою ╕, не втримавшись, упав у сн╕г. «Д╕да Мороза йому не ╕сну╓, — продовжував буркот╕ти Котька, обтрушуючи сн╕г з одягу, — нехай у мами запита╓, раз мен╕ не в╕рить!» ╤ раптом Котька н╕би застиг, пот╕м миттю схопив ковзани ╕ помчав додому. Розкидавши в р╕зн╕ боки чоботи, шарф, шапку, не зн╕маючи пальта, Котька схопив аркуш ╕ почав писати: «Дорогий Д╕ду Морозе! Пише тоб╕ Котька. У мене ╓ найкращий друг – Мишко, а в нього захвор╕ла мама. Дуже прошу тебе, Д╕дусю, зроби так, щоб Мишкова мама одужала ╕ повернулась додому».
Задоволений, що нарешт╕ вир╕шив, що йому замовити Д╕ду Морозу, Котька посп╕шив на пошту ╕ в╕ддав листа дядьков╕ Петру – с╕льському листонош╕, який пооб╕цяв вчасно в╕дправити листа адресату.
Минув тиждень. Завтра Новий р╕к. Мама поралася на кухн╕, Котька вносив останн╕ штрихи у новор╕чний ╕нтер’╓р к╕мнати: почепив з╕рку на ялинку, прикрасив ватою зелене г╕лля. Залишилась ще одна важлива справа – розкле╖ти на шибках сн╕жинки. Сам╕ сн╕жинки Котька вже приготував, тому, зручно умостившись на п╕дв╕конн╕, почав старанно прил╕плювати б╕л╕ ╕ блакитн╕, кругл╕ ╕ шестикутн╕ сн╕жинки до мокрих шибок. Як зазвичай, в╕н муркот╕в соб╕ п╕д н╕с, п╕дсп╕вуючи за телев╕зором, де демонстрували музичний концерт. На присп╕в╕ Котька затягнув голосн╕ше: «Розкажи мен╕, чому на серц╕ жаль!» К╕т Мурко, що др╕мав на л╕жку п╕д в╕кном, здригнувся в╕д неспод╕ваного сп╕ву Котьки ╕ незадоволено перевернувся на ╕нший б╕к. Котька продовжував: «П╕сня не про нас, на жаль, на жаль, на...» Раптом в╕н замовк ╕ мов закляк, дивлячись у в╕кно. «На жаль, на жаль…», — проговорив знову Котька, не зводячи очей з в╕кна. В╕н намагався щось розглед╕ти за в╕кном, але накле╓н╕ сн╕жинки заважали це зробити. Хлопець почав швидко ╕ необережно здирати сн╕жинки з шибок, одну, другу… Так, це була вона – мама Мишка ╕ Катрус╕! Вона швидко йшла вулицею, посп╕шала додому.
— Ура! — почувся крик Котьки. — В╕н ╕сну╓! В╕н ╕сну╓!
— Мурчику, в╕н ╕сну╓! – продовжував репетувати Котька.
В╕н схопив Мурчика на руки ╕ почав кружляти по к╕мнат╕, безперервно повторюючи одну й ту саму фразу. Переляканий к╕т витр╕щив оч╕, не розум╕ючи, що в╕дбува╓ться. Все, що в╕н м╕г сказати, було «Мяу!», що в переклад╕ з кошачого, мабуть означало «Рятуйте!» За мить, обурений неподобством, к╕т уже сид╕в п╕д л╕жком, приходячи до тями. А Котька прожогом кинувся на кухню:
— Мамо, мамо! В╕н ╕сну╓! Я в╕рив! Я знав!
— Синку, ти про що? Хто ╕сну╓? Ти що, телев╕зора передивився?! — з усм╕шкою спитала мама.
— Мамо! Д╕д Мороз ╕сну╓!
Котька п╕дб╕г до телефону ╕ похапцем набрав номер Мишка. П╕дстрибуючи з╕ слухавкою в руках, в╕н не м╕г дочекатися, поки друг в╕дпов╕сть йому. ╤ як т╕льки в╕н почув на ╕ншому к╕нц╕ дроту Мишкове «Алло», одразу урочисто ╕ важно сказав:
— ╤ все-таки в╕н ╕сну╓!

Св╕тлана ПЕРФ╤ЛОВА
учитель укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури Красноперекопського НВК «Школа-л╕цей» № 2

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 30.12.2011 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9801

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков