Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ВАШ╤ РОС╤СЬКОМОВН╤ Д╤ТИ
Черкаси. На презентац╕ю книги молодо╖ письменниц╕ вчителька приводить ц╕лий клас. Випускний. Вс╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ОБЛУДА
Останн╕м часом у в╕тчизняних ЗМ╤ знову спливла тема т. зв. "здач╕ Криму".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 09.12.2011 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 09.12.2011
А МОЖЕ, КОНСУЛУ – КОНСУЛОВЕ?

Посеред випаленого, пров╕нц╕ал╕зованого ╕ гомоген╕зованого ╕нформац╕йного поля м╕ста час в╕д часу таки в╕дбуваються сплески, традиц╕йно внесен╕ ззовн╕. Так, минулого м╕сяця вс╕ агенц╕╖ галасували про стал╕нобус у Севастопол╕, а виявилось, що координатори акц╕╖ залишились дуже задоволен╕ одним тим, що про них було згадано в ╤нтернет╕ та на телебаченн╕. Тод╕ ж отримав св╕тову славу ╕ генеральний консул Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ у С╕мферопол╕ Володимир Андр╓╓в, який пишався тим, що, живучи в укра╖нському мовному середовищ╕ п╕втора року, дос╕ не розум╕╓ться на ╕нструкц╕ях до л╕к╕в. А не треба займатись самол╕куванням! Х╕ба не л╕кар випису╓ рецепти при захворюванн╕?
Нагадаю, йдеться не про простого переселенця з Вологди, а про генерального консула сус╕дньо╖, але дружньо╖ держави, який мусив би знати мову кра╖ни перебування ╕ не робити нам╕р╕в втручатись у наш╕ внутр╕шн╕ справи.
Нагадаю, що вимоги ╕нструкц╕й до л╕к╕в рос╕йською мовою у нас в Севастопол╕ традиц╕йно вимагають рос╕йськ╕ нац╕онал╕сти ╕ пророс╕йськ╕ комун╕сти. Ц╕каво, з ким ╕з них асоц╕ю╓ себе п. Андр╓╓в?
Зам╕сть того, щоб зрозум╕ти свою засадничу помилку, генеральний консул продовжу╓ популяризувати в територ╕ально укра╖нських ЗМ╤ сво╖ погляди.
У тижнев╕й п╕дсумков╕й програм╕ на нац╕онал╕стичному пророс╕йському телеканал╕ НТС Володимир Андр╓╓в змушений був в╕дпов╕дати на запитання ╖хнього журнал╕ста, обличчя якого ╖хн╕й оператор навчений показувати розм╕ром на п╕векрана. Ви будете см╕ятись, але журнал╕ст прямо-таки вимагав, щоб Рос╕я зд╕йснювала достатн╕й тиск на Укра╖ну задля досягнення для рос╕йсько╖ мови статусу державно╖ в Укра╖н╕.
Треба сказати, що дипломатичному п. Андр╓╓ву не сподобався терм╕н «пол╕тичний тиск».
Але пот╕м «Остапа понесло» ╕ в╕н почав глаголити про «неприродну ╕ спотворену» мовну ситуац╕ю в Криму, про порушен╕ права рос╕йськомовних людей на вживання рос╕йсько╖ мови. Ну ось коли укра╖нець у побут╕ вжива╓ рос╕йську мову, чи мусить його захищати Рос╕я ╕ персонально Володимир Андр╓╓в? Але ж х╕ба той журнал╕ст запита╓ про такий казус?
Дал╕ – б╕льше. Виявилось, що утиски рос╕йсько╖ мови в Криму ╕ Укра╖н╕ продовжуються, незважаючи на те, що до влади прийшли, за словами п. Андр╓╓ва, «╕нш╕ люди».
Зв╕дки консулу РФ знати, що в будь-якому газетному к╕оску Криму не знайти газети укра╖нською мовою, ба, нав╕ть ки╖вськ╕ рос╕йськомовн╕ – р╕дк╕сть? Книги у крамницях, новини ╕ ф╕льми, п╕сн╕ в рад╕опростор╕ – максимум рос╕йсько╖ мови. ╤ чи╖хось заяв чи факт╕в утиск╕в рос╕йсько╖ мови – катма. Тут он часу ╕ осв╕ти не вистача╓ робити правильний наголос у слов╕ «украинский» або звернутись до словника Даля чи Ожегова. Хоча на початку листопада прес-секретар М╕н╕стерства закордонних справ Олександр Дикусаров пов╕домляв: «Ми придбали й передали через посла Рос╕╖ в Укра╖н╕ пану Андр╓╓ву п╕дручник з укра╖нсько╖ мови для рос╕йськомовних людей ╕ рос╕йсько-укра╖нський розмовник. Ми спод╕ва╓мось, що це допоможе пану Андр╓╓ву виконувати сво╖ обов’язки». Мабуть, через захист прав рос╕йськомовних громадян просто н╕коли нав╕ть проглянути т╕ книги.
Зате дал╕ – знову як╕сь сл╕ди дипломат╕╖: «Територ╕я, де 99% населення, мабуть, розмовля╓, дума╓ ╕ мр╕╓ рос╕йською мовою, чомусь у щоденному використанн╕ ма╓ певн╕ обмеження». Залишки дипломат╕╖ – у слов╕ «мабуть». Хто рахував тих 99% людей, як╕ думають рос╕йською – нев╕домо, як╕ «певн╕ обмеження» – велика рос╕йська державна та╓мниця.
А ось тема аптек, про що консул говорив минулого разу, виявля╓ться, — ╕н╕ц╕атива непрофес╕йних журнал╕ст╕в, як╕ мали зл╕ нам╕ри! Теперечки в╕н вимагав рос╕йську мову нар╕вн╕ з укра╖нською в судах ╕ особливо в навчальних закладах.
Значно тепл╕ше консул в╕дпов╕дав на запитання про НАТО. Справд╕, сп╕впраця Альянсу з Рос╕╓ю ╓ якнайширшою. Але Андр╓╓ва дуже тривожить перевищення мандату ц╕╓╖ орган╕зац╕╖, як в Югослав╕╖ чи Л╕в╕╖. Хоч був не проти заходу корабл╕в Альянсу в Севастополь – ╕ на тому спасиб╕!
Основним меседжем дипломата було: «В╕дкриття ф╕л╕алу мого Генконсульства, ╕ нав╕ть окремого Генконсульства в Севастопол╕ – це абсолютно необх╕дно. Тому що завдання сп╕лкування з рос╕йськими громадянами, ╕ з сп╕вв╕тчизниками, ╕ з м╕сцевими властями з просування економ╕чних, культурних та ╕нших проект╕в — велик╕. Щоб нормально працювати в Севастопол╕, необх╕дно бути там пост╕йно. Я це зрозум╕в за час перебування тут. С╕мферополь й ╕нший Крим – це добре. Але Севастополь сам по соб╕ ╓ згустком завдань, проблем ╕ прекрасних ╕н╕ц╕атив. Там треба бути представникам РФ, щоб в усьому цьому брати участь».
Та й справд╕, гостра нестача «представник╕в РФ» у Севастопол╕ дуже в╕дчутна. Вони повинн╕ бути не лише в Чорноморському флот╕ РФ, не лише в «Дом╕ Москви» чи в державн╕й адм╕н╕страц╕╖, а й на кожному завод╕, в кожному ЗМ╤, ╕нститут╕, школ╕ й дитячому садку. А може, кесарю – кесареве, Богу – Богове, а консулу – консулове?

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ
На фото — В. Андр╓╓в

ТИМ ЧАСОМ...

У Москв╕ на Тр╕умфальн╕й площ╕ було затримано близько 600 учасник╕в несанкц╕оновано╖ акц╕╖ протесту проти оф╕ц╕йних п╕дсумк╕в вибор╕в до Держдуми Рос╕╖.
Як переда╓ рад╕о «Свобода», багато учасник╕в акц╕╖ дос╕ перебувають у в╕дд╕леннях пол╕ц╕╖. Пов╕домля╓ться, що к╕лька людей були жорстоко побит╕ п╕д час затримання, ╖м знадобилася медична допомога.
У Петербурз╕ в ход╕ аналог╕чно╖ акц╕╖ напередодн╕ було затримано 250 ос╕б.
У соц╕альних мережах в ╤нтернет╕ з’явилися заклики провести 10 грудня акц╕╖ протесту проти порушень на виборах у десятках м╕ст Рос╕╖. У групи, присвячен╕ цим под╕ям, уже вступили тисяч╕ користувач╕в. Погоджено м╕тинг 10 грудня в центр╕ Москви, його орган╕зову╓ рух «Сол╕дарн╕сть».
5 грудня Центрвиборчком Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ оприлюднив попередн╕ результати парламентських вибор╕в, зг╕дно з якими правляча парт╕я «╢дина Рос╕я» набрала 49,54%. На другому м╕сц╕ опинилася КПРФ з 19,16% голосами, «Справедлива Рос╕я» отримала 13,22%, ЛДПР — 11,66%.
М╕жнародн╕ спостер╕гач╕ ОБС╢ ╕ ПАР╢ розкритикували вибори в Держдуму за «безл╕ч порушень, включаючи вкидання бюлетен╕в ╕ втручання влади». Тим часом, спостер╕гач╕ в╕д СНД заявили, що вибори пройшли без порушень...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 09.12.2011 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9701

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков