Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЕТРО КУХАРЧУК: ЗАМОРОЗЬ
Присвячую мо╖й перш╕й вчительц╕ Греченюк Ганн╕ Васил╕вн╕, вчительц╕ укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури...


З ПОКРОВИ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ЗИМА
У цей день уперше запалювали у печах, щоб «роз╕гр╕ти ╖х на зиму».


«СЕРЦЕ Д╤ТЯМ В╤ДДАЮ!..»
Попереду у Натал╕╖ К╕чун-Лемех нов╕ плани, нов╕ творч╕ ╕де╖. Дай Бог ╖х зреал╕зувати!


ЖУРАВЛИН╤ КЛЮЧ╤
Жовтень холодний - оч╕куй тако╖ ж зими.


ФЕОДОРА ОС╤НЬ П╤ДТИНА╢...
24 вересня — свято преподобно╖ Феодори.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 02.12.2011 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 02.12.2011
ЗАЗВУЧАЛА В МУЗЕ╥ МЕЛОД╤Я ШОВКУ...

Минулого тижня в Кримськ╕й республ╕канськ╕й установ╕ «Етнограф╕чний музей» в╕дкрилася виставка «Мелод╕я шовку». Мета виставки — ознайомити в╕дв╕дувач╕в з одним ╕з напрямк╕в декоративно-прикладного мистецтва — вишивкою, виконаною в техн╕ц╕ художня гладь, на приклад╕ роб╕т с╕мферопольсько╖ студ╕╖ «Мелод╕я шовку».
Б╕ля виток╕в с╕мферопольсько╖ школи стояли Галина Костянтин╕вна Масл╕кова, В╕ра Михайл╕вна Дв╕нян╕нова та Л╕л╕я ╤ван╕вна Волянська, як╕ щедро д╕лилися сво╖м ум╕нням з ученицями. Серед них ╕ Натал╕я ╤ван╕вна Шульженко, яка ╓ на сьогодн╕шн╕й день кер╕вником студ╕╖ «Мелод╕я шовку». Свою творчу д╕яльн╕сть як вишивальниця Натал╕я ╤ван╕вна розпочала в 1991 роц╕. Вона ╓ лауреатом IV (1995 р.) та V (1997 р.) республ╕канських фестивал╕в творчост╕ народ╕в Криму, лауреатом прем╕╖ в╕д громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Ж╕ночий клуб «Фрез╕я» конкурсу «Св╕тов╕ шедеври у вишивц╕» (2010 р.), який проходив у виставковому зал╕ МКДЦ «Д╕м Москви» у м. Севастопол╕, також лауреатом I республ╕канського фестивалю народно╖ творчост╕ «Кримський урожай» (2010 р.). Натал╕я ╤ван╕вна «намалювала» голкою коп╕╖ картин «Оч╕кування» К. Василь╓ва, «Блакитн╕ танц╕вниц╕» Е. Дега, «Бузок» Е. Абрамово╖, «Шоколадниця» Ж. Е. Л╕отара та ╕нш╕, а також вишила сер╕ю картин-м╕н╕атюр на кримську тематику.
У листопад╕ 1999 р. з ╕н╕ц╕ативи Н. ╤. Шульженко була створена студ╕я «Мелод╕я шовку», що об’╓днала вишивальниць, як╕ створюють за допомогою нитки ╕ голки сво╖ шедеври. Це люди р╕зного в╕ку, профес╕й, нац╕ональностей. Роботи деяких з них представлен╕ на виставц╕: Натал╕╖ Шульженко, Тамари ╤ваново╖, Св╕тлани Петренко, Любов╕ Корс╕ково╖, Лариси Кирилово╖, ╤рини Левандовсько╖, Катерини Муратово╖, Натал╕╖ Гребенник, Маргарити Астред╕ново╖, ╢вген╕╖ Ф╕т╕сово╖, Зо╖ Небесно╖, Галини Гуково╖, Валентини Некрасово╖, Олександри Черн╕, Людмили Березюк, Ольги Носульсько╖, Галини Корзино╖, Тетяни Плотн╕ково╖.
З метою пропаганди образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, а також з метою естетичного виховання молод╕ колектив студ╕╖ «Мелод╕я шовку» брав участь у р╕зних виставках ╕ фестивалях: у Кримському медичному ун╕верситет╕ ╕м. С. ╤. Георг╕╓вського (1995, 1996 рр.); клуб╕ КДВП «Кримтролейбус» (1997 р.); IV, V республ╕канському фестивал╕ творчост╕ народ╕в Криму (1995, 1997 рр., м. С╕мферополь); IX м╕жнародному пленер╕ «Море. Кв╕ти. Храми» (2007 р., м. Севастополь); у Бахчисарайському ╕сторико-культурному запов╕днику (2009 р.); у КРУ «Етнограф╕чний музей» (2010 р., м. С╕мферополь) та ╕н.
У листопад╕ 2009 р. М╕н╕стерством культури ╕ мистецтв АР Крим за великий внесок у розвиток культури, високий художн╕й р╕вень та виконавську майстерн╕сть студ╕╖ було присво╓но звання «Народний аматорський колектив».
Художня вишивка — це творча робота, що вимага╓ наявност╕ художн╕х знань ╕ бачення, уваги, точност╕ ╕ ретельност╕ обробки деталей картин. Вишита картина повинна виглядати так, щоб з першого погляду ╖╖ не можна було в╕др╕знити в╕д намальовано╖. Для цього необх╕дне вивчення р╕зних техн╕к, оволод╕ння безл╕ччю шв╕в та ╖хн╕х по╓днань. Деяк╕ картини створюються роками ╕ м╕стять б╕льше сотн╕ в╕дт╕нк╕в кольор╕в ниток.
Виставка працюватиме до 31 грудня 2011 року. Вона буде ц╕кава гостям ╕ жителям Криму, як д╕тям, так ╕ дорослим.
У програм╕ виставки в музе╖ 11 ╕ 15 грудня пройдуть майстер-класи з вишивки шовком. Початок занять об 11.00.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 02.12.2011 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9696

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков