Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 02.12.2011 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 02.12.2011
«ДЖЕРЕЛЬЦЕ» В╤ТА╢ З ПЕРШИМ ЮВ╤ЛЕ╢М!

Слово - д╕тям!

«Джерельце» в╕та╓ з днем народження Данилка КОНОНЕНКА – одного з найактивн╕ших автор╕в кримсько╖ дитячо╖ газети. 30 листопада йому виповнилося 10 рок╕в!
Цього навчального року Данилко став учнем 5-го «а» ф╕лолог╕чного класу С╕мферопольсько╖ укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖. Свою школу хлопець дуже любить, йому подоба╓ться навчатися р╕дною мовою. Окр╕м укра╖нсько╖, в╕н вчить рос╕йську, англ╕йську та н╕мецьку мови, укра╖нську та св╕тову л╕тератури. Любить читати художню л╕тературу та науково-популярн╕ видання, зокрема, «Б╕олог╕я для допитливих», «Географ╕я для допитливих», «Ф╕зика для допитливих», науково-популярний природничий журнал для д╕тей «Колосок», як╕ ╓ в читальному зал╕ г╕мназ╕йно╖ б╕бл╕отеки.
Кр╕м сво╓╖ шк╕льно╖, в╕н в╕дв╕ду╓ ще й ф╕л╕ю м╕сько╖ дитячо╖ б╕бл╕отеки ╕м. А. Гайдара, ма╓ вдома ╕ свою чималу б╕бл╕отеку, яку складають книги улюблених автор╕в – Всеволода Нестайка, Лес╕ Воронино╖, Марини Павленко, Михайла Слабошпицького, Марка Твена, Жуля Верна та багатьох ╕нших. ╢ немало книг, присвячених ав╕ац╕╖, кораблям, автомоб╕лям, к╕мнатним рослинам, домашн╕м тваринам…
Данило в╕дда╓ перевагу книгам паперовим, а не електронним, комп’ютерним. «Справжня книга та, — каже Данилко, — у яко╖ горта╓ш стор╕нки, чу╓ш ╖хн╕й легенький шелест, запах друкарсько╖ фарби».
Коли ма╓ добрий настр╕й, або, як в╕н каже, коли приходить натхнення, пробу╓ писати невеличк╕ казочки, коротеньк╕ опов╕даннячка, запису╓ сво╖ враження в╕д побаченого у мандр╕вках по Криму, до Уманського парку «Соф╕╖вка», до Канева на Тарасову гору, Львова, Чигирина…
Бере участь у р╕зних творчих конкурсах. Цього л╕та став переможцем дитячо-юнацького л╕тературно-мистецького конкурсу «Художник ╤ван Труш. ╤стор╕я одного твору», пос╕в перше м╕сце ╕ в конкурс╕ дитячо╖ творчост╕ «Моя Укра╖на», присвяченого 20-й р╕чниц╕ Незалежност╕ Укра╖ни, який проводили Управл╕ння культури С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ ради та С╕мферопольська дитяча б╕бл╕отека ╕м. А. Гайдара. Нещодавно у шк╕льному конкурс╕ з укра╖нсько╖ мови пос╕в друге м╕сце, цього року вперше взяв участь у конкурс╕ з укра╖нсько╖ мови ╕мен╕ Петра Яцика.
Дитяча газета «Джерельце» щиро в╕та╓ Данилка Кононенка з його днем народження, бажа╓ йому доброго здоров’я та усп╕шного навчання. Рости, Данилку, розумним та шанобливим на рад╕сть сво╖м батькам, учителям, друзям. Нехай множаться тво╖ творч╕ здобутки, нехай наше укра╖нське слово буде для тебе завжди бажаним ╕ р╕дним!

Тво╓ «ДЖЕРЕЛЬЦЕ»

Пропону╓мо коротеньк╕ в╕дгуки Данилка Кононенка на дв╕ щойно прочитан╕ ним книжки.

«ПРИГОДИ ЕЛЕКТРОН╤КА»
(В╤ДГУК НА КНИЖКУ ╢. ВЕЛТИСТОВА)
Щойно я прочитав книжку про пригоди електронного хлопчика Електрон╕ка та його дв╕йника Серг╕йка Сиро╖жк╕на. Електрон╕к – це м╕кро-ЕОМ на ногах. В╕н ходив за Серг╕я в школу, ╕ особливо продемонстрував сво╖ знання з математики, чим зовс╕м ошелешив вчителя Таратара Таратаровича. Найспритн╕шим Електрон╕к виявився ╕ в спортивних змаганнях, пос╕вши перше м╕сце в естафет╕. Електрон╕к був дуже схожий на Серг╕йка Сиро╖жк╕на ╕ вс╕ гадали, що чемп╕он з б╕гу саме Серг╕й.
Кумедн╕ пригоди з Електрон╕ком були ╕ п╕д час виступу фокусника в парку культури, з дресирувальниками тварин у цирку. Але не все так добре складалося в Електрон╕ка: якось в╕н познайомився з милою д╕вчинкою Май╓ю Св╓тловою ╕ все його електронне життя п╕шло шкереберть: в╕н став майже людиною, як╕й притаманне усе людське. От яка чар╕вна сила щирих почутт╕в!

«СТЕФА ╤ ╥╥ ЧАКАЛКА»
(В╤ДГУК НА КНИЖКУ ╤ВАНА АНДРУСЯКА)

Це чудово ╕люстрована та дуже ц╕кава книжка про д╕вчинку Стефу та ╖╖ друз╕в, з якими вона ут╕кала в╕д страх╕тливо╖ чакалки. (Чакалкою лякають д╕тей на Слобожанщин╕).
З ус╕х геро╖в книжки мен╕ найб╕льше сподобалась д╕вчинка Орина. ╥╖ вит╕вки розсм╕шили мене до болю в живот╕: вона викидала так╕ «коники», до яких я не м╕г би нав╕ть додуматись. Наприклад, брала на абордаж шк╕льний каб╕нет географ╕╖, а ╕ншого разу перекро╖ла ус╕ сво╖ штани на шорти, включно аж до свого вих╕дного костюма. Дуже ц╕кав╕ пригоди були ╕ з чакалкою – л╕совою мешканкою. Вона викрала д╕тей з дитсадочка до себе в л╕с ╕ почала ╖х виховувати по-сво╓му, навчати ор╕╓нтуватися на м╕сцевост╕, як не заблудитися в л╕с╕… А пот╕м чакалка нагодувала д╕тей солодощами ╕ вклала ╖х спати. Але Стефа не захот╕ла бути ╕з чакалкою ╕ ╖й вдалося утекти в╕д не╖ додому.
Цю класну книжку я радив би прочитати мо╖м друзям. Впевнений, що вони мали б в╕д не╖ суперське задоволення.

Данило КОНОНЕНКО,
учень 5-го «а» класу
С╕мферопольсько╖ укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 02.12.2011 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9688

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков