Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.11.2011
ЕКОЛОГ╤Я ╤ КРИМ

Нещодавно у С╕мферопол╕ на баз╕ Кримського республ╕канського позашк╕льного навчального закладу «Центр еколого-натурал╕стично╖ творчост╕ учн╕всько╖ молод╕» було проведено республ╕канський етап Всеукра╖нсько╖ експедиц╕╖ «Моя Батьк╕вщина — Укра╖на». Учениця 11-Б класу «школи-г╕мназ╕╖»    № 39 м. С╕мферополя  Анна ЗАСИМЕНКОВА (л╕воруч на фото) виступила на конференц╕╖ з ╜рунтовною допов╕ддю на тему: «Природоохоронн╕ проблеми рослинного ╕ тваринного св╕ту Криму та шляхи ╖хнього вир╕шення», невеличкий уривок з яко╖ пропону╓мо читачам «Джерельця».

На м╕й погляд, актуальн╕сть цього досл╕дження поляга╓ в тому, що захист природного середовища безпосередньо стосу╓ться ус╕х… Ус╕ ми диха╓мо тим самим пов╕трям планети Земля, п’╓мо воду ╕ ╖мо хл╕б, молекули яких безупинно беруть участь у неск╕нченному круговорот╕ речовини в б╕осфер╕ планети. ╤ ми сам╕ — частки б╕осфери, причому, мисляч╕ ╖╖ частки. Це наклада╓ в╕дпов╕дальн╕сть за збереження б╕осфери на кожного з нас без винятку.
Еколог╕чний прост╕р Криму включа╓ ус╕ територ╕╖, акватор╕╖, пов╕трян╕, п╕дземн╕ й п╕дводн╕ простори, як╕ дуже впливають на еколог╕чну ситуац╕ю в рег╕он╕. У Криму такий вплив зд╕йсню╓ться через пов╕трян╕ потоки, водним шляхом (через П╕вн╕чно-Кримський канал, теч╕╖ в Чорному й Азовському морях), через перевезення вантаж╕в (зал╕зничним, морським, автомоб╕льним транспортом), перем╕щення людей (турист╕в та ╕н.).
Перенесення забруднень р╕зними шляхами, що оминають кордони держав ╕ рег╕он╕в, назива╓ться транскордонним. Пов╕трян╕ маси приносять на п╕востр╕в забруднююч╕ речовини ╕з Придн╕пров’я й Донбасу. Випадання кислотних дощ╕в у Криму часто пов’язують саме ╕з цими рег╕онами.
Буд╕вництво П╕вн╕чно-Кримського каналу (70-т╕ роки XX ст.) привело до напливу велико╖ к╕лькост╕ води. Це призводить до перебудови багатьох природних процес╕в, як правило, у несприятливому напрямку. Так само впливають на еколог╕чну ситуац╕ю в Криму басейни р╕к Дону й Кубан╕. В басейн╕ р╕ки Кубан╕ розташован╕ значн╕ площ╕ рисових плантац╕й, на яких широко застосовуються герб╕циди й добрива. Забруднення з водами цих р╕к потрапляють в Азовське море, переносяться до рекреац╕йних район╕в Криму: Арабатсько╖ стр╕лки, Азовського узбережжя Криму, до Керченсько╖ протоки. Забруднення Азовського моря стало одн╕╓ю з причин деградац╕╖ його природних екосистем ╕ р╕зкого зниження б╕опродуктивност╕.
За р╕внем забруднення пов╕тря Крим значно поступа╓ться промисловому Придн╕пров’ю, але перевершу╓ вс╕ ╕нш╕ райони. За р╕внем забруднення вод в╕н перебува╓ приблизно на тому ж р╕вн╕, що й Укра╖нськ╕ Карпати та Л╕вобережне Придн╕пров’я. Великою, пор╕вняно з ╕ншими рег╕онами Укра╖ни, ╓ ╕ площа забруднення п╕дземних вод. Явно л╕диру╓ Крим за р╕внем забруднення ╜рунт╕в пестицидами — 16,9 кг/га. Це в 2,5-4 рази вище пор╕вняно з ╕ншими рег╕онами.
Для збереження ун╕кальних ландшафт╕в ╕ природних об’╓кт╕в на територ╕╖ нашого краю, б╕осфери п╕вострова загалом необх╕дно: б╕льше уваги прид╕ляти розробц╕ метод╕в рац╕онального використання, охорони й в╕дтворення еколог╕чних ресурс╕в, як╕ деградували п╕д впливом людини; розширити вивчення питань зм╕ни вза╓мозв’язк╕в економ╕чних процес╕в ╕ еколог╕чних систем; створити експертн╕ системи, здатн╕ забезпечити посадовим особам оперативний доступ до спец╕ально╖ ╕нформац╕╖, що базу╓ться на величезному обсяз╕ вже накопичених даних еколог╕чних досл╕джень...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9666

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков