Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 21.10.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 21.10.2011
УКРА╥НА СТАНЕ САДОМ! ...ЯКЩО ПАМ’ЯТАТИМЕМО ПРО «ПЛАТОН╤В ХУТ╤Р»

Всеукра╖нський дитячий фестиваль «Укра╖на-сад», що в╕дбувся у Ки╓в╕  12-14 жовтня, в╕дкрила зразкова театральна студ╕я «Св╕танок» Кримського республ╕канського центру дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕ виставою «Платон╕в хут╕р» про життя  Левка Платоновича Симиренка. Постановку зд╕йснила кер╕вник студ╕╖ «Св╕танок», заслужений прац╕вник культури Укра╖ни Алла Петрова.
╤н╕ц╕аторами фестивалю «Укра╖на-сад»  стали М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки, молод╕ та спорту Укра╖ни та Нац╕ональний еколого-натурал╕стичний центр учн╕всько╖ молод╕. У фестивал╕ взяли участь творч╕ об’╓днання сад╕вничого проф╕лю з ус╕х рег╕он╕в Укра╖ни.
Три дн╕ на баз╕ Нац╕онального еколого-натурал╕стичного центру учн╕всько╖ молод╕ проходили презентац╕╖ виставок —досягнень юних сад╕вник╕в, майстер-класи  пров╕дних сад╕вник╕в Укра╖ни, а також  захист науково-досл╕дницьких роб╕т юннат╕в у таких секц╕ях, як «Плод╕вництво», «Яг╕дництво» та «Розсадництво». До учасник╕в фестивалю над╕йшло в╕тання в╕д м╕н╕стра осв╕ти ╕ науки, молод╕ та спорту Укра╖ни Д. Табачника, в якому було зазначено, що учасники фестивалю — це творц╕ ново╖ генерац╕╖, ╕ саме в╕д них залежить майбутн╓ нашо╖ держави. «Впевнений, що завдяки ваш╕й любов╕ до р╕дно╖ земл╕ та набутим вм╕нням ╕ навичкам ╕з сад╕вництва наша Укра╖на незабаром розкв╕тне, як весняний сад», — зауважив м╕н╕стр.
П╕д час проведення фестивалю «Укра╖на-сад» для кер╕вник╕в делегац╕й пройшли симиренк╕вськ╕ читання «Сучасний стан та перспективи сад╕вництва в Укра╖н╕». З ╕н╕ц╕ативи директора Кримського республ╕канського еколого-натурал╕стичного центру учн╕всько╖ молод╕ Ольги Бродсько╖ на урочисте в╕дкриття фестивалю орган╕затори запросили зразкову театральну студ╕ю «Св╕танок» КРЦДЮТ п╕д кер╕вництвом заслуженого прац╕вника культури Укра╖ни Алли Петрово╖, щоб фестиваль юних сад╕вник╕в в╕дкрився виставою за поемою А. Михайлевського «Платон╕в хут╕р». Ще у 2004 роц╕ цю поему запропонував студ╕йцям в╕домий симиренкознавець, академ╕к, голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ Наукового товариства ╕м. Т. Шевченка Петро Вольвач. Цьогор╕чна постановка — це вже друге прочитання поеми студ╕йцями. У вистав╕ «Платон╕в хут╕р» зад╕ян╕ хлопц╕ та д╕вчата старшо╖ групи «Св╕танку», а також випускники студ╕╖ — студентка Нац╕онально╖ академ╕╖ вокалу Олеся Онопр╕╓нко та студент Ки╖вського театрального коледжу театру ╕ к╕но Кирило Сузанський.
Урочисте в╕дкриття фестивалю «Укра╖на-сад» проходило в актов╕й зал╕ Нац╕онального еколого-натурал╕стичного центру учн╕всько╖ молод╕, яку було оформлено виставками досягнень юних сад╕вник╕в — а це полуниц╕, виноград, яблука. Як продовження юннатських виставок прозвучала п╕сня «Яблуневий р╕к» на слова та музику В╕ктора Качули у виконанн╕ Юл╕╖ Качули. «Так вродили яблука, що й дос╕ яблуневий кажуть про той р╕к, зар╕вняла господиня-ос╕нь яблуками батьк╕вський пор╕г», — саме з цих сл╕в розпочалася вистава «Платон╕в хут╕р», а дал╕ д╕я розвива╓ться ╕ ми бачимо вирубаний сад на Платоновому хутор╕ — «нав╕ть птиц╕ нема╓ де с╕сти». Перед очима глядач╕в — юних сад╕вник╕в поста╓ ╕стор╕я життя, творчост╕ ╕ смерт╕ Л. П. Симиренка. ╤ кожне слово, вимовлене з╕ сцени юними с╕мферопольськими акторами, сприймалося залою ╕з хвилюванням, як запов╕т Л. Симиренка —розбудувати «Укра╖ну-сад»: «...як в╕ддасть ╕ сади Укра╖на, то дияволу душу в╕ддасть».
П╕сля завершення вистави до кримських юних актор╕в та до кер╕вника «Св╕танку» Алли Петрово╖ в╕д ╕мен╕ ус╕х кер╕вник╕в делегац╕й та в╕д прац╕вник╕в Нац╕онального еколого-натурал╕стичного центру учн╕всько╖ молод╕ звернулась заступник директора Тетяна Вербицька з╕ словами подяки: «Хочу висловити вам велику вдячн╕сть за те, що ви робите. Сво╓ю виставою «Платон╕в хут╕р», сво╓ю грою ви змушу╓те думати, переживати, страждати. Ви змогли доторкнутись до само╖ глибини душ╕ ╕ серця. Впевнена, що у ц╕й зал╕ нема╓ жодно╖ людини, яку б ви не зачепили за живе. Вс╕ учасники фестивалю перейнялися вашою грою, перейнялися ╕стор╕╓ю життя великого укра╖нського сад╕вника Левка Симиренка. Думаю, що вс╕ присутн╕ ще довго будуть згадувати день в╕дкриття фестивалю — день, коли кримськ╕ школяр╕ в╕дкрили для них ще одну нев╕дому стор╕нку сад╕вничо╖ Укра╖ни. Спод╕ваюся, що п╕сля вашо╖ вистави юн╕ сад╕вники ще активн╕ше будуть займатись сво╓ю улюбленою справою. Бажа╓мо вам, Алло Володимир╕вно, ╕ вашим вихованцям здоров’я, щастя, наснаги, щоб ус╕ ваш╕ мр╕╖ зд╕йснилися. ╤ так хочеться побажати вс╕м нам, щоб те, що ми побачили сьогодн╕ з╕ сцени, н╕коли не повторилося в сучасному житт╕. Нехай т╕ страшн╕ часи н╕коли не повертаються. Сьогодн╕ саме з вашою допомогою ми доторкнулися до святин╕, до життя Л. П. Симиренка. Низький Вам за це укл╕н!»
А кер╕вник «Св╕танку» Алла Петрова у в╕дпов╕дь на щир╕ побажання зазначила: «Я рада, що наш╕ студ╕йц╕ так само, як ╕ юн╕ сад╕вники, проводять досл╕дницьку роботу в мистецтв╕, у слов╕. Ми в╕дкрива╓мо забут╕ ╕мена геро╖в нашо╖ держави, в╕дкрива╓мо ╖х як для себе, так ╕ для глядача. Гадаю, що режисерське р╕шення вистави «Платон╕в хут╕р» вдало доповнював чар╕вний голос Юл╕╖ Качули, яка п╕снею «Яблуневий р╕к» через усю виставу нагадувала глядачам про ц╕нн╕сть батьк╕вського саду, родинного гн╕зда. А голос Олес╕ Онопр╕╓нко, яка виконала «П╕сню про маму», н╕би п╕дтримував головного героя у найважч╕ хвилини його життя ╕ примушував знайти в соб╕ сили, щоб продовжувати  боротись за укра╖нський сад, за Укра╖ну. Я вдячна вс╕м учасникам, адже ╖м довелось за дуже короткий терм╕н осво╖ти досить складний драматичний матер╕ал. В╕дкривати Всеукра╖нський дитячий фестиваль «Укра╖на-сад» — м╕с╕я в╕дпов╕дальна ╕ хвилююча. ╤ ми не п╕двели М╕н╕стерство осв╕ти ╕ науки, молод╕ та спорту АРК, котре в нас пов╕рило ╕ посприяло наш╕й по╖здц╕ до Ки╓ва».
Те, що студ╕йц╕ зробили свою справу майстерно, п╕дтвердив глядач. Тиша, напруга, сльози на очах юних сад╕вник╕в, учасник╕в фестивалю були найвищою оц╕нкою майстерного виконання св╕танк╕вцями вистави «Платон╕в хут╕р». Учасники фестивалю стоячи в╕тали с╕мферопольських юних актор╕в. А це означа╓, що юн╕ сад╕вники повезуть додому не т╕льки дипломи, грамоти, але й гарний настр╕й та позитивний емоц╕йний заряд, який кримчани подарували ус╕й Укра╖н╕.           

Олександр ПОЛЬЧЕНКО

Петро Вольвач розпов╕да╓ юним артистам про траг╕чну долю родини Симиренк╕в

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 21.10.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9506

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков