Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РФ ПОРУШУЮТЬСЯ ПРАВА УКРА╥НЦ╤В, ЯК╤ НЕ ЗГОДН╤ З РОС╤ЙСЬКОЮ ОКУПАЦ╤╢Ю КРИМУ ╤ ЧАСТИНИ ДОНБАСУ
Про це йдеться у четвертому висновку Консультативного ком╕тету Рамково╖ конвенц╕╖ про захист...


СКАНДАЛЬНИЙ НАС╤РОВ ВИДУЖАВ УЖЕ НАСТ╤ЛЬКИ, ЩО ПОДАВСЯ В КАНДИДАТИ У ПРЕЗИДЕНТИ
Таким чином, Нас╕ров став 14-ю людиною, яка ма╓ нам╕р балотуватися на посаду глави держави.


СВОБОДУ РЕЛ╤Г╤ЙНИМ ГРОМАДАМ!
Законодавство про правила переходу громад з одн╕╓╖ церкви до ╕ншо╖ затверджене Радою. 229 голос╕в...


РОС╤ЯНИ ЙДУТЬ ╤З ПАР╢. САМ╤. ТОЖ СКАЖЕМО ╥М — НЕХАЙ ЩАСТИТЬ!
Чи варто чекати на як╕сь насл╕дки р╕шення РФ не направляти свою делегац╕ю в ПАР╢?


ГОЛОВН╤ Ц╤ННОСТ╤ Й МОЩ╤ ЛАВРСЬКИХ СВЯТИХ НА М╤СЦ╤
У висновку ком╕с╕╖ було рекомендовано т╕ культурн╕ ц╕нност╕, як╕ не використовуються в рел╕г╕йних...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 07.10.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 07.10.2011
КРИМСЬКИЙ АНТИРЕКОРД

«Уперше за 20 рок╕в у Криму досягнуто пол╕тично╖ стаб╕льност╕» — п╕д таким заголовком у минулому номер╕ «КС» була опубл╕кована ╕нформац╕я з посиланням на прес-службу Головного управл╕ння ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Ради м╕н╕стр╕в АРК. Тим часом, автоном╕я — найкорумпован╕ший рег╕он Укра╖ни, ╖╖ крим╕нальна столиця – Севастополь. Про так╕ висновки останнього сп╕льного загальнонац╕онального досл╕дження ╓вропейських ╕ в╕тчизняних соц╕олог╕в пов╕домила на прес-конференц╕╖ у С╕мферопол╕ заступник директора Ки╖вського м╕жнародного ╕нституту соц╕олог╕╖ В╕ктор╕я Захожа.
Сплеск злочинност╕ в Севастопол╕ п╕дтверджують й дан╕ МВС Укра╖ни. Вони св╕дчать — «м╕сто двох флот╕в» пос╕ло л╕дируюч╕ позиц╕╖ з╕ статистики тяжких злочин╕в, зокрема, вбивств, згвалтувань, зумисно завданих тяжких т╕лесних ушкоджень. Так, за к╕льк╕стю вбивств показник м╕ста склада╓ 8,2 на 100 тисяч жител╕в. Для пор╕вняння: в Донецьку — 6,1, Ки╓в╕ — 3,7, Львов╕ — 3,8. Показник Севастополя у граф╕ «зумисне завдання важких т╕лесних ушкоджень» — 11,8. Наступн╕: Запор╕жжя — 11,7, Луганськ — 11,6, Донецьк — 11,3.
Невт╕шна ситуац╕я й в ╕нших рег╕онах п╕вострова, де в╕д д╕й злочинц╕в з початку року постраждало загалом понад 25 тисяч жител╕в ╕ гостей Криму — на третину б╕льше, н╕ж тор╕к.
Не легше й з хабарництвом. За даними соц╕олог╕в, за останн╕ два роки р╕вень корупц╕╖ на п╕востров╕ зб╕льшився б╕льше н╕ж удв╕ч╕ – понад 40% опитаних стикалися з вимаганням хабара. У кожному четвертому випадку в автоном╕╖, коли громадянин повинен сп╕лкуватися з держслужбовцями для вир╕шення т╕╓╖ чи ╕ншо╖ проблеми, потр╕бен хабар. Найкорумпован╕шими державними структурами кримчани вважають ДА╤, судову систему, м╕л╕ц╕ю й структури, що працюють у сфер╕ земельних в╕дносин. За висновками експерт╕в, загалом понад третину сфер й ╕нститут╕в автоном╕╖ респонденти вважають ц╕лком корумпованими. Так званий ╕ндекс сприйняття розповсюдження корупц╕╖ у кримчан значно б╕льший, н╕ж у жител╕в сус╕дн╕х областей ╕ Укра╖ни загалом й склада╓ 53% проти загальнонац╕онального 39,4%. Тобто жител╕ Криму част╕ше стикаються з корупц╕╓ю в житт╕.
Четверо з п’яти громадян держави вважають, що за два останн╕ роки р╕вень корупц╕╖ в Укра╖н╕ не зменшився, усього 5% респондент╕в визнали його зменшення. У той же час понад 41% опитуваних вважають, що в╕н зр╕с, а 39% переконан╕, що не зм╕нився. Загалом 80,7% укра╖нц╕в переконан╕, що р╕вень корупц╕╖ в кра╖н╕ цього року вир╕с чи не зм╕нився пор╕вняно з 2009 роком. При цьому, за оц╕нкою експерт╕в, ре╓стру╓ться не б╕льше 5% факт╕в отримання хабара, а 95% — це прихована частина айсберга хабарництва.
Вт╕ша╓ лише те, що зроста╓ к╕льк╕сть кримчан, котр╕ не бажають виправдовувати корупц╕ю, сво╖ права готовий захищати кожен другий житель автоном╕╖ – це значно б╕льше, н╕ж в ╕нших областях Укра╖ни, де менше третини громадян виявляють готовн╕сть боротися з проявами корупц╕╖ та лише 4% жертв корупц╕╖ намагалися якимось чином захистити сво╖ права. Основною причиною цього залиша╓ться впевнен╕сть у безусп╕шност╕ спроби покарати корупц╕онера в ситуац╕╖, коли скр╕зь «брудна рука брудну руку ми╓». На думку досл╕дник╕в, протягом року в кра╖н╕ триватиме тенденц╕я подальшого проникнення корупц╕╖ в ус╕ сфери життя громадян та, зрозум╕ло, посилюватиметься незадоволення населення цим явищем.

В╕ктор ХОМЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 07.10.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9436

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков