Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 23.09.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 23.09.2011
М╤СЦЕ П╤Д СОНЦЕМ ДЛЯ «СОНЯЧНИХ» Д╤ТЕЙ

Добро вряту╓ св╕т!

╥х називають д╕тьми Сонця. Чи не тому, що воно ╖м частенько - зам╕сть матер╕ й батька, а на малюнках хворих на ДЦП д╕ток ст╕льки оранжевого ╕ жовтого? Хоча, можливо, вони передовс╕м д╕ти давньоримсько╖ богин╕ Венери, адже, як н╕хто ╕нший, потребують любов╕ ╕ сво╖ми не завжди слухняними губами запитують чи не у кожного, хто до них наближа╓ться: «А ти мене любиш?» ╤, одержавши позитивну в╕дпов╕дь (а що тут скажеш?), пот╕м липнуть до ц╕╓╖ людини так, що не в╕д╕рвати.
Можливо, саме ц╕╓ю безневинною збро╓ю вони й досягли того, що сьогодн╕ на р╕зних р╕внях ми все б╕льше чу╓мо про адаптац╕ю таких д╕тей у здорове сусп╕льство.
А за станом здоров’я ╕ перспективами розвитку вони р╕зн╕: хтось може стати усп╕шним студентом, а для когось межа – рахувати до десяти. Бува╓ ╕ зовс╕м неспод╕ване: у лежачо╖ безпом╕чно╖ дитини раптом просинаються як╕сь невидим╕ сили ╕ за р╕к вона вже серед усп╕шних. Але все це – не лише з Божо╖ вол╕, але ╕ завдяки тим, хто присвятив сво╓ життя оцим хворим д╕тям.
Передовс╕м, це прац╕вники Б╕лог╕рського дитячого будинку-╕нтернату, ╓диного в Криму притулку для «сонячних» д╕тей, яких там близько 160, ╕ третина – «колясочник╕в» та практично нерухомих. Т╕, хто ма╓ кращ╕ перспективи, п╕сля 18 рок╕в знаходять соб╕ ╕нший притулок. Але прац╕вники будинку-╕нтернату неохоче з ними розлучаються – адже ╖х, як ╕ ц╕лком здорову молодь, незабаром, без будь-яко╖ п╕дстраховки, кинуть у надскладне для них доросле життя. Багато хто з вихованц╕в залиша╓ться у ст╕нах, що вже стали р╕дними, до к╕нця. Проте, як зауважу╓ Ганна Войник, одна ╕з орган╕затор╕в благод╕йного проекту «Побачити серцем», дорослих п╕доп╕чних в ╕нтернат╕ вони таки не бачили…
- Можливо, ╖х пот╕м забирають батьки? – розум╕ючи на╖вн╕сть свого запитання, звернулася ще до одного ╕з трьох орган╕затор╕в заходу Костянтина Пещерова, який при╓днався до розмови.
Н╕, таке трапля╓ться нечасто, ╕ «домашн╕х» д╕тей, яких у вих╕дн╕ в╕дв╕дують р╕дн╕, серед ╕нших дуже легко вп╕знати.
Ось одна з д╕вчинок намалювала свою родину: татка, маму ╕ сестричку. «А де ж ти?» - запитали у не╖. «Так мене ж нема╓ з ними…» Але лише безгр╕шний ма╓ право кинути кам╕нь у батьк╕в, як╕ не в╕дмовились в╕д повноц╕нного власного життя заради хворо╖ дитини, не позбулись роботи, прир╕каючи себе на злидн╕, не зажадали ╕ншого, рад╕сного батьк╕вства. Думаю, вони й так усе сво╓ життя живуть з каменем на серц╕, звичайно, якщо воно у них ╓.
Тож, хай про малюк╕в потурбуються т╕, хто ╖х любить не за батьк╕вським обов’язком, а за душевним покликанням. ╤ мене ледь не до сл╕з зворушило те, що це люди зовс╕м молод╕, яких «виховували» вже сучасне телебачення та наша хрон╕чно брехлива влада. Бо добро в душах людських, воно таки незнищенне, а це ╕ да╓ над╕ю на майбутн╓.
Ганна Войник, Костянтин Пещеров та Мар╕я Козубська вже проводять трет╕й зах╕д, пов’язаний з пол╕пшенням морального стану хворих д╕тей. Спочатку це були екскурс╕╖ по С╕мферополю, одна з яких називалася «День свята» ╕ була приурочена до Дня захисту д╕тей. Звичайно ж, маршрут обрали для малюк╕в найоптимальн╕ший: з в╕дв╕дуванням к╕нотеатру, цирку ╕ атракц╕он╕в, а ще й роздали д╕тям подарунков╕ набори. У С╕мферопол╕ побувало 146 хлопчик╕в ╕ д╕вчаток з дитбудинк╕в, яких привезли сюди п’ять автобус╕в. Це були д╕тлахи з ╢впатор╕╖ (з вадами серцево-судинно╖ системи), з╕ Строган╕вки, Роздольного та Б╕лог╕рська.
╤, як не дивно, у С╕мферопол╕ виявилася велика к╕льк╕сть добрих людей, як╕ йшли орган╕заторам назустр╕ч, не маючи з того жодного зиску. Адже вс╕ ц╕ дитяч╕ розваги були безкоштовними.
Зворушливо було чути, зокрема, ╕ про заступника кер╕вника кримського ДА╤ (це ж «да╖вцями» нас пост╕йно лякають, формуючи ╖хн╕й в╕дпов╕дний ╕м╕дж). Але ж до Олександра Васильовича Рибака волонтери завжди зверталися з легкою душею. В╕н не вдавався до деталей, а лише запитував: «Що треба? Куди везти? О котр╕й годин╕?»
Подяки благод╕йникам ╕ ╖хн╕ ╕мена – на стенд╕, що розпов╕да╓ про останн╕й благод╕йний проект – «Побачити серцем». В╕н планувався як виставка фотограф╕й, виконаних годованцями б╕лог╕рського дитбудинку. Та завдання для б╕льшост╕ д╕ток виявилося надто важким, тому об╕йшлися дитячими малюнками ╕, думаю, це на краще – вони значно б╕льше розпов╕дають про особист╕сть. А дитяч╕ фотограф╕╖ великого формату п╕дготували профес╕йн╕ фотографи ╕ теж – на громадських засадах.
Ця виставка мала на мет╕ привернути увагу до проблем малеч╕ ус╕х небайдужих людей, аби з╕брати кошти на дитячий гральний майданчик варт╕стю у 32 тисяч╕ грн. Допоки з╕брали лише тринадцяту частину необх╕дно╖ суми, та ц╕леспрямованост╕ ╕ наполегливост╕ волонтерам не позичати – з прим╕щення Укра╖нського музичного театру вони ╕з виставкою збираються перебратися у ботан╕чний сад ТНУ, за гарно╖ погоди можлив╕ й ╕нш╕ вар╕анти.
Та ось до Ганни п╕дходить приблизно ╖╖ ж в╕ку д╕вчина Сусанна Яг’я╓ва. Вона працю╓ в сол╕дн╕й ф╕рм╕, що торгу╓ ц╕нними паперами, ╕ заг╕тувала колег перерахувати на рахунок благод╕йного фонду певну суму. А для початку д╕вчина (виявля╓ться, мати двох д╕тей) придбала дитячий малюнок, на якому одразу ж з’явилася табличка «Продано». А варт╕сть дитячих твор╕в немала – 200 гривень, вт╕м, фотограф╕╖ оц╕нено ще у два з половиною рази дорожче - ось такий ринковий спос╕б виручення необх╕дних кошт╕в.
Сусанна розгляда╓ малюнок, який зможе забрати наприк╕нц╕ виставки:
- Я б сама так не намалювала. Взагал╕, не можу без сл╕з дивитися, коли страждають д╕ти.
Але, на жаль, ╓ й ╕нш╕ люди – хтось намагався «з╕сватати» хворим замортизований гральний майданчик, придатний лише на дрова, вт╕м, за пристойн╕ грош╕.
На щастя, це лише виняток. У ╕н╕ц╕ативно╖ групи благод╕йного фонду «Твори добро» велик╕ плани – уже сьогодн╕ вони заклопотан╕ тим, як адаптовувати 10-12-р╕чних д╕тлах╕в до життя у дорослому сусп╕льств╕, забезпечити ╖м псих╕чний ╕ психолог╕чний розвиток, який не передбачено сумою, що вид╕ля╓ться державою лише на харчування. Це - ╕ головний б╕ль директора Б╕лог╕рського дитбудинку-╕нтернату Св╕тлани ╤ван╕вни Гасаново╖, яку, ╓дину ╕з кримчан, нагородив м╕н╕стр соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни С. Т╕г╕пко за ╖╖ сумл╕нну працю. ╤ д╕йсно: у дитбудинку ╓ все необх╕дне: ╕ харч╕, ╕ затишок, ╕ турботлив╕ нян╕. Але справжн╕м щастям було б таки вийти з нього у велике життя, знайти там соб╕ м╕сце. Бо саме для «сонячних» д╕тей може якраз ╕ не вистачати м╕сця п╕д сонцем.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 23.09.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9381

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков