Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 02.09.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 02.09.2011
ПЕРЕСОПНИЦЬКЕ ╢ВАНГЕЛ╤╢ СВ╤ДОК ТРИВАЛИХ ЗМАГАНЬ УКРА╥НЦ╤В ЗА ВЛАСНУ ДЕРЖАВН╤СТЬ...

Спочатку було Слово...

  Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович взяв участь у заходах ╕з нагоди 450-р╕ччя Пересопницького ╢вангел╕я та у в╕дкритт╕ культурно-археолог╕чного центру «Пересопниця».
 Звертаючись до присутн╕х, Глава держави зазначив, що Пересопницьке ╢вангел╕╓ надихало на сумл╕нну працю «не одне покол╕ння укра╖нських державотворц╕в, громадських д╕яч╕в, науковц╕в», а саму книгу назвав «безц╕нним джерелом для ╕сторик╕в та мистецтвознавц╕в».
 «Пересопницьке ╢вангел╕╓ було св╕дком тривалих змагань укра╖нц╕в за власну державн╕сть. На його стор╕нках неписаним текстом закарбувалися славетн╕ еп╕зоди визвольно╖ боротьби нашого народу, його запов╕тн╕ мр╕╖ про незалежну Укра╖ну», - наголосив Президент Укра╖ни.
 В╕ктор Янукович нагадав, що сьогодн╕шн╕ урочистост╕ в╕дбуваються на земл╕, «де ╤ван Федоров створив Острозьку Б╕бл╕ю ╕ Буквар, а Мелет╕й Смотрицький – Граматику».
 «Маючи у сво╓му нац╕ональному спадку так╕ священн╕ скарби, Укра╖на усп╕шно кроку╓ шляхом духовного в╕дродження», - п╕дкреслив Глава держави.
 П╕сля церемон╕╖ в╕дкриття культурно-археолог╕чного центру «Пересопниця» Президент Укра╖ни ознайомився з його експозиц╕╓ю та посп╕лкувався з людьми, як╕ прибули на свято.
 *  *  *
 Село Пересопниця, де було написано Пересопницьке ╢вангел╕╓, буде в╕дроджуватися. Таке переконання висловив Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович п╕д час сп╕лкування з журнал╕стами в сел╕ Пересопниця на Р╕вненщин╕.
 Глава держави подякував ус╕м, хто бере участь у в╕дбудов╕ Пересопниц╕. «Я добре знаю, що завдяки Пересопницькому ╢вангел╕ю, Господу Богу зараз тут, у Пересопниц╕, побудували дороги, провели газ, в╕дновлюють р╕зн╕ буд╕вл╕. ╤ це добре. Люди будуть повертатися сюди, на це м╕сце», - сказав В. Янукович.
 «У в╕дродженн╕ цього м╕сця ╕ поверненн╕ йому належно╖ уваги взяла участь громадськ╕сть, меценати, люди, яким до душ╕ була ця справа… Я переконаний, що вкладати кошти в духовн╕сть, культуру, розвиток нашо╖ кра╖ни – це благородна справа», - зазначив Глава держави.
 Президент Укра╖ни п╕дкреслив, що в б╕бл╕отец╕ ╕м. В. Вернадського у Ки╓в╕, де нин╕ збер╕га╓ться ориг╕нал Пересопницького ╢вангел╕я, створен╕ вс╕ умови для того, щоб цю ун╕кальну книгу могли вивчати як укра╖нськ╕ вчен╕, так ╕ науковц╕ з усього св╕ту. «А коп╕я, яка знаходиться у музе╖ (в сел╕ Пересопниця), слугуватиме для того, аби вс╕ в╕дв╕дувач╕ мали можлив╕сть подивитися на не╖, потримати у сво╖х руках», - зазначив Глава держави.
 
***

 ДОВ╤ДКА
 На територ╕╖ культурно-археолог╕чного комплексу «Пересопниця» знаходиться культурно-археолог╕чний центр, де розм╕щено, зокрема, Музей Першокниги, а також музейний комплекс просто неба «Княже м╕сто».
 Пересопницьке ╢вангел╕╓ – один ╕з найв╕дом╕ших ╓вропейських переклад╕в Святого Письма ХV-ХVI стол╕ть р╕дною мовою, шедевр рукописного мистецтва. З церковнослов’янсько╖ тод╕шньою письмовою староукра╖нською мовою ╢вангел╕╓ переписав чернець-переписувач Михайло Васил╕╓вич у 1556-1561 роках.
 Пересопницьке ╢вангел╕╓ явля╓ собою манускрипт вагою 9,3 кг, форматом 38х24 см, склада╓ться з 482 пергаментних лист╕в, оправлених у дубов╕ дошки, обтягнут╕ зеленим оксамитом. Текст виконаний темно-коричневим чорнилом ╕з застосуванням червоно╖ фарби для нумерац╕╖ розд╕л╕в, вид╕лення початкових л╕тер (буквиць), а також р╕зних прим╕ток на полях.
 Нин╕ ╢вангел╕╓ збер╕га╓ться в Центральн╕й науков╕й б╕бл╕отец╕ АН Укра╖ни ╕м. В. ╤. Вернадського. З 1991 року на Пересопницькому ╢вангел╕╖ Президенти Укра╖ни присягають на в╕рн╕сть народов╕ Укра╖ни.
 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 02.09.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9295

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков