Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 12.08.2011 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 12.08.2011
ЛОЖКА ДЬОГТЮ В НАШУ КАШУ...

Слово - не горобець...

  У Севастопол╕ з 1 до 7 серпня проходив фестиваль авторсько╖ п╕сн╕ «Балаклавськ╕ кан╕кули». Я не ╓ фанатичним прихильником авторсько╖ п╕сн╕, але до будь-яко╖ творчост╕ ставлюся з великою повагою. 5 серпня у м╕ському Будинку культури та дозв╕лля у рамках вищеназваного фестивалю мав в╕дбутися веч╕р п╕д назвою «Весела кухня з Борисом Бурдою». В╕домий одесит-╕нтелектуал ма╓ чимало шанувальник╕в, ╕ не лише серед глядач╕в передач╕ «Что, где, когда?». Я також серед них, бо симб╕оз ╕нтелекту та легко╖ весело╖ вдач╕ ц╕ную понад усе.
 Велика зала Будинку культури була переповнена вщент, городяни та гост╕ м╕ста радо в╕тали Бориса Бурду. Вийшовши на сцену, в╕н передус╕м вибачився за св╕й непрезентабельний, як для ведучого концерту, вигляд – короткуват╕ джинси й вигор╕лу на сонц╕ сорочку: «Якби не ця сорочка з льону, не до╖хав би сюди, помер би в╕д спеки».
 Байдуж╕ до сцен╕чного дрес-коду севастопольц╕ були у захват╕ в╕д кумира, що розпов╕дав про родзинки кухн╕ р╕зних народ╕в, дивував рецептами страв, орган╕зовував ╕нтелектуальн╕ в╕кторини та дарував переможцям призи. Час в╕д часу в╕н зупинявся, аби представити чергового барда з його гумористичним репертуаром. П╕сенн╕ ╕стор╕╖, вихоплен╕ з виру життя, приправлен╕ тонким гумором, переривалися бурхливими аплодисментами. Перше в╕дд╕лення концерту промайнуло як мить.
 Не схильний в╕дпочивати за кул╕сами, Борис Бурда сп╕лкувався з городянами у фой╓, роздавав автографи, фотографувався, розпов╕дав, як колись у дитинств╕ опановував музику та сп╕в. Стимули до сп╕ву, як виявилося, були типовими для вс╕х п╕дл╕тк╕в: «…Хот╕лося бути в центр╕ уваги, подобатися д╕вчатам. З раннього дитинства я грав на п╕ан╕но: це була мр╕я мого д╕дуся й мене просто примушували грати. Пам’ятаю, бабуся з д╕дусем ставили на ╕нструмент годинник ╕ казали: «Гратимеш в╕д цього часу до цього». Зрештою, я таки навчився й нав╕ть отримував в╕д цього задоволення, награючи популярн╕ п╕сеньки спочатку для однокласник╕в, пот╕м для друз╕в з п╕онерського табору. Але ж п╕ан╕но не тягатимеш за собою ╕ м╕й товариш Льоня зголосився навчити мене грати на г╕тар╕, буквально за п’ять-ш╕сть урок╕в. Як не дивно, бо сам соб╕ я здаюся ледарем, вже через м╕сяць-другий я опанував ту науку й дуже цим пишався».
 Веселе сп╕лкування севастопольц╕в з Борисом Бурдою перервав дзв╕нок: глядач╕в запрошували до зали.
 Друге в╕дд╕лення як дв╕ крапл╕ води було схожим на попередн╓: жарти та ╕нтелектуальн╕ в╕кторини в╕д Бориса Бурди чергувалися з виступами бард╕в з Одеси, Москви, Волгограда, Донецька тощо. Було справд╕ весело, невимушено ╕ я рад╕ла ц╕й знах╕дц╕, маю на уваз╕ сюжет. Так тривало, аж поки на сцену не вийшов бард ╕з Донецька Вадим Гефтер. Спочатку в╕н засп╕вав про злод╕я-домушника, який з усп╕хом крав, допоки не розжир╕в на дармових харчах. В╕дтод╕ для нього настали скрутн╕ часи, бо застряг у в╕дчинен╕й кватирц╕, де його ╕ знайшов господар. Особлив╕стю його виконання було те, що сп╕вав в╕н в╕д першо╖ особи. Друга п╕сня п╕д назвою «Сомал╕йський п╕рат» змусила мене повернутися до думки, що у Севастопол╕ пол╕тикою займаються нав╕ть барди. Треноване журнал╕стське вухо, мабуть, не здатне розслабитися до т╕╓╖ меж╕, аби перестати препарувати текст. Сомал╕йський п╕рат, за творчим задумом автора, колись навчався у Москв╕, зак╕нчив, мовою ориг╕налу, МГИМО, вчився за рубл╕ й тепер ностальгу╓ за тими часами. Сво╓р╕дно ностальгу╓, як ╕ автор, що знову сп╕вав в╕д першо╖ особи – такий у нього стиль (вибачайте за цитату):
 …Как жаль, что не учили
 экономику в МГИМО
 Уж при форштевень иль швартуйся лагом
 По морю нынче плавает
 одно только дерьмо
 И чаще, что под сине-желтым флагом…
 Перша думка, що промайнула в мо╖й голов╕: це мен╕ почулося, цього не може бути. М╕сто переповнене ╕ моряками, ╕ цив╕льними, ╕ в╕йськовими. Х╕ба ж може людина мистецтва плюнути в обличчя так╕й к╕лькост╕ укра╖нських моряк╕в, зневажати державу, ╖╖ символ╕ку? Цього не може бути! Проте пошукова система Google швидко розв╕яла мо╖ сумн╕ви. Набравши лише три слова: п╕сн╕ Вадима Гефтера, я почула те ж саме, що й на концерт╕. Як кажуть, з п╕сн╕ сл╕в не викинеш...
 П╕сень - безл╕ч, проте комусь таки було потр╕бно, щоб у Севастопол╕ прозвучала саме ця. Тепер я вже схильна припуститися думки, що вона така – не ╓дина. Адже на прес-конференц╕╖, яку барди разом з орган╕заторами фестивалю провели чомусь у Будинку Москви, директор цього рос╕йського закладу Володимир Стручков сказав: «Творческие встречи, подобные «Балаклавским каникулам» - яркий пример эффективности «народной дипломатии». Все те, кто из республик бывшего СССР приезжают к нам в Севастополь, по-прежнему едины в своей любви к Родине… И Дом Москвы всегда готов поддержать такие знаковые для Севастополя мероприятия».
 Сво╖ми г╕ркими роздумами про «фестивальн╕ родзинки» я под╕лилася з оф╕цером ВМС ЗС Укра╖ни у в╕дставц╕ Вадимом Махном. Сказати, що мене його в╕дпов╕дь заспоко╖ла, поки що не можу. Але можу ╖╖ процитувати: «Президент Укра╖ни у травн╕ поточного року видав розпорядження на буд╕вництво корвета для Укра╖нського в╕йськового флоту. Як кажуть: «Собака лает, а караван идет».
 Це добре, що караван руха╓ться, але ск╕льки ж ще треба десятк╕в рок╕в, аби та собака вже, нарешт╕, не гавкала? Може, варто придивитися певним службам, хто сприя╓ тому гавканню? Х╕ба це нормально, що на двадцятому роц╕ Незалежност╕ дозволено так принижувати укра╖нський флот, укра╖нську державну символ╕ку та ще й у рамках культурницьких заход╕в?
 
Л╕д╕я СТЕПКО.
 м. Севастополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 12.08.2011 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9205

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков