Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤РП╤НЬ ДВА РОКИ ТОМУ: «НАВКОЛО БУЛИ РУ╥НИ, ТЕМНИЙ ДИМ ТА БАГАТО РОЗСТР╤ЛЯНИХ АВТОМОБ╤Л╤В»
Розпов╕дь кримського татарина, який брав участь у визволенн╕ Ки╖вщини…


РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 17.06.2011 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 17.06.2011
ХТО БЛАГОСЛОВЛЯТИМЕ НА ПОДВИГ МАЙБУТН╤Х ОФ╤ЦЕР╤В УКРА╥НИ?

 Телерад╕окомпан╕я В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни «Бриз», що працю╓ у Севастопол╕, з рад╕стю розповсюдила на весь Кримський п╕востр╕в ╕нформац╕ю, що в╕дтепер оф╕цери, курсанти ╕ л╕це╖сти академ╕╖ В╕йськово-Морських Сил ЗС Укра╖ни ╕мен╕ Павла Нах╕мова зможуть спов╕датися у… щойно освячен╕й в академ╕чному клуб╕ капличц╕ ╕мен╕ святого во╖на Федора Ушакова. Капличку УПЦ Московського патр╕архату облаштували в прим╕щенн╕ б╕бл╕отеки клубу Академ╕╖ нав╕ть не зважаючи на закриття самого клубу на замок ╕ заборону ц╕лим рядом контрольних служб його експлуатац╕╖ через серйозн╕ порушення там правил електропожежобезпеки та в╕дсутн╕сть протягом десятил╕ть ремонту. Клуб був остаточно закритий п╕сля загибел╕ в╕д електротравми прац╕вника ╕ перебував п╕д замком вже не перший р╕к, кошт╕в на його ремонт як не вид╕ляли, так ╕ не вид╕ляють. Саме через заборону його експлуатац╕╖ у ВМС недавно в╕дмовили у проведенн╕ там збор╕в Конгресу укра╖нц╕в Севастополя. Для московсько╖ церкви двер╕ клубу в╕дкрилися наст╕ж, кошти на буд╕вництво каплички знайшлися ╕ пожежна служба перед московськими попами виявилася безсилою…
 ╤н╕ц╕атори ╕ виконавц╕ ╕де╖ буд╕вництва каплички московсько╖ церкви у прим╕щенн╕ б╕бл╕отеки укра╖нського оборонного навчального закладу, напевно, вважають, що в╕йськовим академ╕╖, сучасним ╕ майбутн╕м оф╕церам читати книг б╕льше потреби вже нема╓. Мабуть, у них взяла гору думка, що пропов╕дь ╕ благословення тих, хто п╕д осанною того ж самого святого Федора Ушакова освячував Андр╕╖вськ╕ прапори ╕ благословляв православне рос╕йське во╖нство на перемоги над православними грузинами три роки тому, в╕дведе вс╕ загрози в╕д педагог╕в ╕ вихованц╕в академ╕╖ ╕ л╕цею, а заодно зам╕нить ╖м наявний б╕бл╕отечний фонд.
 В академ╕╖ опов╕дають, що одним з натхненник╕в ц╕╓╖ акц╕╖ став колишн╕й начальник академ╕╖ контр-адм╕рал запасу В╕ктор Тараненко. Для цього укра╖нського адм╕рала Петлюра ╕ Мазепа, не кажучи про УПА, завжди були зрадниками Рос╕╖, ╕ оцей захисник «Род╕ни» нав╕ть на лекц╕ях не приховував свого несприйняття патр╕от╕в Укра╖ни. Однак адм╕ральське звання отримав. Будучи на посад╕ начальника академ╕╖, виплекану «духовну концепц╕ю» зреал╕зувати не наважився, час був не той, тепер, треба думати, настав час саме для под╕бних антиукра╖нських духовних акц╕й.
 ╤дею переобладнання б╕бл╕отеки в московську капличку ╕з захопленням п╕дтримали ╕ серед командування ╕ В╕йськово╖ ради ВМС, управл╕ння особового складу ╕ виховно╖ роботи, в╕дкриття каплички «освятили» сво╓ю присутн╕стю не лише члени В╕йськово╖ ради укра╖нського флоту, а й сам командувач адм╕рал В╕ктор Максимов. Московська церква, московськ╕ отц╕ сьогодн╕ являються духовними натхненниками ╕ м╕н╕стра оборони Михайла ╢желя, тож поява каплички УПЦ МП у його альма матер╕ далеко не випадкова.
 Укра╖нськ╕ флотоводц╕ геть забули, що не рос╕йський адм╕рал, мордвин за нац╕ональн╕стю Фед╕р Ушаков, який, за спогадами сучасник╕в, вибивав зуби матросам за сказане укра╖нське слово, а архистратиг ╕ предводитель небесного во╖нства архангел Миха╖л ╓ покровителем укра╖нських моряк╕в ще з час╕в козацького флоту Укра╖ни. ╤ прапор ВМС Укра╖ни ╓ прапором архангела Миха╖ла – але хто про цю духовну складову сьогодн╕ у В╕йськов╕й рад╕ згаду╓, ╕ чи, власне, знають свою духовну спадщину сучасн╕ укра╖нськ╕ флотоводц╕? Де вони шукають покровительство, у «первопрестольн╕й»? Вигляда╓ направду, що так.
 Кр╕м в╕дсутност╕ духовних ц╕нностей, автори ц╕╓╖ церковно-╕деолог╕чно╖ кап╕тулянтсько╖ ╕де╖, протиставивши один одному в навчальному заклад╕ двох рос╕йських адм╕рал╕в - Нах╕мова й Ушакова, допустили ще й прямий ╕сторичний конфуз. Впевнений, схоже можливе лише виключно в Укра╖н╕. Жодна кра╖на, жоден далекий чи близький флот под╕бного у себе не допустять ╕ не виставлятимуть себе на посм╕ховисько через ╕сторичне безпам’ятство. Таке можуть провадити лише малорос╕йськ╕ «вчен╕ адм╕рали» з академ╕╖ ВМС Укра╖ни.
 Питання духовност╕ у в╕йськов╕ сфер╕ мають особливе значення, в╕д них залежить м╕ць оборони нашо╖ В╕тчизни, сила духу ╓ визначальною у бою, бо, як в╕рно писав старий во╖н Котляревський: «Любов к Отчизн╕ де геро╖нь, там вража сила не усто╖ть, там грудь сильн╕ша од гармат». Тож хто, якою мовою ╕ на що благословлятиме майбутн╕х захисник╕в Укра╖ни - питання далеко не риторичн╕. Так, Бог для нас вс╕х один. Але дороги до нього р╕зн╕. Наша дорога проходить через нашу ╓дн╕сть ╕ незалежн╕сть, дорога московсько╖ церкви - через Тузлу, Груз╕ю ╕ «Русск╕й м╕р», через заперечення нас як окремого етносу, через спробу вчергове нас п╕дкорити ╕ розд╕лити. На м╕й погляд, показаний сюжет по телебаченню ╓ демонстрац╕╓ю усп╕шно виконано╖ ╕деолог╕чно╖ диверс╕╖, направлено╖ на п╕дрив бойово╖ готовност╕ ╕ духовного потенц╕алу укра╖нського флоту. Бо ж не випадково напередодн╕ у штаб╕ ВМС Укра╖ни намагалися роз╕рвати угоду про оренду прим╕щення для севастопольських прихожан УПЦ Ки╖вського патр╕архату.
 Ось укра╖нськ╕ л╕це╖сти вже стоять на кол╕нах перед служителями не сво╓╖ церкви, глава яко╖ не визна╓ не лише ╖хньо╖ р╕дно╖ укра╖нсько╖ мови, а намага╓ться силом╕ць впровадити у нашому дом╕ «Русский м╕р», де укра╖нцям м╕сця нема╓, в╕дмовля╓ нам у прав╕ нав╕ть називатися укра╖нським народом. Сумн╕вно, щоб у цих майбутн╕х захисник╕в Батьк╕вщини у такий  спос╕б був вихований отой Франк╕в дух, «що т╕ло рве до бою», який мав би забезпечити духовну складову укра╖нського в╕йська.
 Врешт╕, бачимо, що при активно-агресивному сприянн╕ «русскоязичних малорос╕в» «Русск╕й м╕р» вже ув╕йшов в укра╖нську казарму, а з ним вже линуть пропов╕д╕ про «╓д╕ний народ», про славу «русского оруж╕я», проти ╢вропейсько╖ сп╕вдружност╕ ╕ проти НАТО, п╕ддаються анафемам наш╕ предки, як╕ життя сво╓ поклали на олтар служ╕ння укра╖нському народу. Ось зовс╕м недавно батьки молодих матрос╕в, повертаючись з ритуалу складання присяги сво╖х син╕в у Севастопол╕, емоц╕йно розпов╕дали про зрадник╕в-нац╕онал╕ст╕в, ворог╕в з НАТО, та як ╖х кляли у виступах московськ╕ отц╕ ╕ рос╕йськомовн╕ оф╕цери з трибуни п╕д час ритуалу та в час ╖хнього перебування в «город╓ русской слави». В такому духовному середовищ╕, де матроси ╕ солдати виховуються на подвигах не нац╕ональних геро╖в, не на традиц╕ях в╕ри сво╖х предк╕в, не мовою свого народу, який зобов’язан╕ захищати, чи далеко зосталося ╖м, щоб падати на кол╕на перед чужинцями, якщо вони непрошеними знову ув╕йдуть до нашо╖ хати?
 Тож питання, хто благословлятиме захисник╕в В╕тчизни на подвиг заради Укра╖ни, залиша╓ться в╕дкритим.
 
Микола НЕСТРЕЛЯЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 17.06.2011 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9065

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков