Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЗАЦЬКИЙ ДУХ ЛОХВИЧЧИНИ
Лохвиччина, попри все багатство етнокультурно╖ спадщини, до сьогодн╕ залишалася недостатньо...


ЩО 2022-Й В╤ДКРИВ УКРА╥НЦЯМ ПРО САМИХ СЕБЕ, А СВ╤ТОВ╤ – ПРО УКРА╥НЦ╤В
Ми остаточно в╕дбулися – ╕ як пол╕тична нац╕я, ╕ як держава.


КАМ╤НЬ ЗА ПАЗУХОЮ
Картинки з життя


СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 03.06.2011 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 03.06.2011
ДЕСЯТИННА ЦЕРКВА: ЩО В╤ДБУВА╢ТЬСЯ?

 Колишн╕й Предстоятель Укра╖нсько╖ греко-католицько╖ церкви, Блаженн╕ший Любомир ГУЗАР вважа╓, що Укра╖нська православна церква Московського Патр╕архату повинна надати оф╕ц╕йне пояснення того, що в╕дбува╓ться навколо Десятинно╖ церкви у Ки╓в╕.
 Про це Л.Гузар заявив п╕д час презентац╕╖ сво╓╖ ново╖ ауд╕окниги «Сусп╕льство ╕ влада», в╕дпов╕даючи на запитання кореспондента УН╤АН, чи вважа╓ в╕н, що Митропол╕я УПЦ МП ма╓ висловити свою позиц╕ю у в╕дпов╕дь на закиди, що саме ця церква ма╓ нам╕р будувати храм на залишках фундаменту Десятинно╖ церкви.
 «Часом бувають под╕╖ дуже локальн╕, й митропол╕я справд╕ може бути непо╕нформована. У даному випадку йдеться про церкву великого масштабу – Десятинну церкву, а не якусь парох╕альну церкву в забитому г╕рському сел╕», – зауважив колишн╕й глава УГКЦ.
 На його думку, у цьому питанн╕ патр╕архат ма╓ д╕яти ╕ в╕дпов╕дати р╕шуче й ч╕тко. «Не задля нашо╖ яко╖сь ц╕кавост╕, а просто тому, що хтось мусить в╕дпов╕дати. ╤ казати, що ми за це не в╕дпов╕да╓мо чи не зна╓мо, що д╕╓ться, це – в╕дмова в╕д в╕дпов╕дальност╕. А це дуже негативно в╕дбива╓ться на церкв╕. Церква будь-яка: УПЦ чи ╕нша у св╕т╕, яка в╕дмовля╓ться в╕д в╕дпов╕дальност╕, втрача╓ дов╕ру. Церква повинна збер╕гати дов╕ру», – сказав Л.Гузар.
 В╕н нагадав, що священики не повинн╕ вдавати з себе ангел╕в, а мають в╕дпов╕дати за сво╖ вчинки. «Н╕, бо ми ╓ люди. ╤ вс╕ люди роблять помилки. ╤ не треба цього заперечувати, вдавати, що ц╕лком непричетн╕ до цього», – п╕дкреслив колишн╕й глава УГКЦ.
 Як пов╕домляв УН╤АН, 25 травня близько 23.00 до фундаменту Десятинно╖ церкви у Ки╓в╕ п╕д’╖хали 6 вантаж╕вок ╕з буд╕вельними вагончиками, пот╕м почалося ╖хн╓ вивантаження. Люди, як╕ при╖хали на вантаж╕вках в╕дмовилися показувати документи ╕ про╕гнорували заборону м╕л╕ц╕╖ на роботу крану. Священик, який вийшов до очевидц╕в ╕з дерев’яного храму (УПЦ МП), який знаходиться поруч, пов╕домив, що вагончики необх╕дн╕ для початку буд╕вництва Десятинно╖ церкви. Вдень 26 травня головний арх╕тектор Ки╓ва Серг╕й Целовальник заявив, що буд╕вельн╕ вагончики необх╕дн╕ для археолог╕в, а про забудову фундаменту Десятинно╖ не йдеться зовс╕м.
 Укра╖нська народна парт╕я стверджу╓, що саме УПЦ Московського патр╕архату розпочало буд╕вництво на залишках Десятинно╖ церкви.
 Прес-секретар предстоятеля УПЦ МП Георг╕й Коваленко сказав кореспонденту УН╤АН, що церква не зна╓ про под╕╖, що в╕дбуваються б╕ля Десятинно╖ церкви.
 *   *   *
 ОФ╤Ц╤ЙНА ПОЗИЦ╤Я ДЕРЖАВНО╥ СЛУЖБИ З ПИТАНЬ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ КУЛЬТУРНО╥ СПАДЩИНИ СТОСОВНО СИТУАЦ╤╥ НАВКОЛО ДЕСЯТИННО╥ ЦЕРКВИ:
 ╢дине погодження, яке видало М╕н╕стерство культури Укра╖ни (Державна служба з питань нац╕онально╖ культурно╖ спадщини) стосувалось надання дозволу на проведення археолог╕чних досл╕джень на м╕сц╕ фундамент╕в Десятинно╖ церкви. Так╕ погодження видаються терм╕ном на 1 р╕к, тобто актуальний дозв╕л д╕йсний до к╕нця 2011 року.
 Результатом проведення конкурсу на кращу м╕стобуд╕вну концепц╕ю культурно╖, арх╕тектурно╖ та художньо╖ ревалоризац╕╖ (реставрац╕╖ ╕снуючих споруд та в╕дновлення зруйнованих) пам’ятника археолог╕╖ нац╕онального значення «Дитинець древнього Ки╓ва VIII-X ст. з фундаментами Десятинно╖ церкви X ст.», оголошеного Ки╖вською м╕ською владою, стало колег╕альне р╕шення жур╕, яке поляга╓ у ╕де╖ по╓днати два проекти-переможц╕. З ц╕╓ю метою було створено об’╓днану групу проектувальник╕в, яка ма╓ напрацювати ╓диний сп╕льний проект та представити його на розгляд громадськост╕ та науковц╕в.
 На даний час до М╕н╕стерства культури та до Державно╖ служби з питань нац╕онально╖ культурно╖ спадщини жодн╕ проекти, що стосуються Десятинно╖ церкви, на розгляд не надходили. П╕сля подання такого проекту обов‘язково в╕дбудеться його публ╕чний розгляд на Науково-методичн╕й рад╕ М╕нкультури.
 Земельна д╕лянка, на як╕й розташовано Дитинець та залишки фундамент╕в Десятинно╖ церкви, в╕дведена КП «Дирекц╕я реставрац╕йно-в╕дновлювальних роб╕т». Це комунальне п╕дпри╓мство Ки╖всько╖ м╕сько╖ Ради, п╕дпорядковане безпосередньо Головному управл╕нню кап╕тального буд╕вництва м. Ки╓ва виконавчого органу Ки╖всько╖ м╕сько╖ ради (Ки╖всько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖). Отже, саме ця установа виступа╓ замовником роб╕т та несе повну в╕дпов╕дальн╕сть за ведення роб╕т на д╕лянц╕ та дотримання вимог законодавства.

http://mincult.kmu.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 03.06.2011 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9014

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков