Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 22.04.2011 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 22.04.2011
ПРАПОР ПЕРЕМОГИ ЧИ... СПОТИКАННЯ?

╤стор╕я ╕ сучасн╕сть
 
    Верховна Рада Укра╖ни ухвалила закон «Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни „Про ув╕чнення Перемоги у Велик╕й В╕тчизнян╕й в╕йн╕ 1941-1945 рок╕в” (щодо порядку оф╕ц╕йного використання коп╕й Прапора Перемоги). Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за це р╕шення проголосувало 260 з 375 народних депутат╕в, заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕, проти -  52 народн╕ депутати.
 Даним законом передбачено, що “Прапор Перемоги ╓ символом перемоги радянського народу та його арм╕╖ ╕ флоту над фашистською Н╕меччиною в роки Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни. Зовн╕шн╕й вигляд коп╕й Прапора Перемоги ма╓ в╕дпов╕дати вигляду штурмового прапора 150-╖ ордена Кутузова II ступеня ╤дрицько╖ стр╕лецько╖ див╕з╕╖”.
 Цим законом передбачено, що використовуватимуться коп╕╖ Прапора Перемоги б╕ля В╕чного вогню, могил Нев╕домого Солдата ╕ Нев╕домого Матроса.
 Кр╕м того, передбача╓ться, що в╕н використовуватиметься п╕д час урочистих заход╕в, присвячених Дню Перемоги, як╕ проводяться органами державно╖ влади, органами м╕сцевого самоврядування, орган╕зац╕ями, громадськими об`╓днаннями, покладання в╕нк╕в до Могили Нев╕домого Солдата в м╕ст╕ Ки╓в╕ й ╕ншим пам`ятникам Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни 1941-1945 рок╕в у День Перемоги й ╕нш╕ дн╕, пов`язан╕ з под╕ями Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни 1941-1945 рок╕в - Дн╕ визволення та Дн╕ оборони населених пункт╕в в╕д н╕мецько-фашистських загарбник╕в.
 Кр╕м того, передбачено оф╕ц╕йний п╕дйом у День Перемоги коп╕й Прапора Перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором Укра╖ни.
 
***

Льв╕вська м╕ська рада на сес╕╖ ухвалила р╕шення про заборону використовувати в м╕ст╕ символ╕ки СРСР та комун╕стично╖ символ╕ки. Про це УН╤АН пов╕домили у прес-служб╕ Льв╕всько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ ВО «Свобода».
 «Зважаючи на можлив╕сть розповсюдження у Львов╕ символ╕ки не╕снуючо╖ тотал╕тарно╖ держави СРСР та комун╕стично╖ символ╕ки, що зумовлю╓ порушення низки положень Конституц╕╖ Укра╖ни, сьогодн╕ ми ухвалили наступне: заборонити використання на територ╕╖ Львова символ╕ки СРСР; заборонити розм╕щення ц╕╓╖ символ╕ки на буд╕влях державних установ ╕ комунальних п╕дпри╓мствах м╕ста Львова; заборонити використання символ╕ки СРСР та комун╕стично╖ символ╕ки п╕д час проведення масових заход╕в», - по╕нформував депутат м╕ськради, “свобод╕вець” Любомир Мельничук.
 Контроль за виконанням ц╕╓╖ ухвали депутати поклали на м╕ського голову Львова.
 
***

Голова Терноп╕льсько╖ обласно╖ ради свобод╕вець Олекс╕й Кайда 21 кв╕тня на зас╕данн╕ обласно╖ Ради церков звернувся до ╕╓рарх╕в з проханням в╕дправити поминальн╕ служби за душами жертв Друго╖ св╕тово╖ в╕йни.
 «Для кожного укра╖нця 8 та 9 травня мають стати поминальними днями. Адже в╕йна для нашо╖ земл╕ розпочалася 1939 року ╕ зак╕нчилась у ш╕стдесятих. Десятки м╕льйон╕в загиблих по обидва боки л╕н╕╖ фронту – ось плата, яку Укра╖на в╕ддала окупантам ус╕х кольор╕в, у тому числ╕ й п╕д червоними прапорами».
 Голова Терноп╕льсько╖ обласно╖ ради закликав духовенство р╕зних конфес╕й висловити свою позиц╕ю щодо заре╓строваного у Верховн╕й Рад╕ законопроекту про п╕дняття 9 травня червоних полотнищ. «Укра╖нцям нав’язують публ╕чне вив╕шування символу приниження, – сказав в╕н. – П╕д червоними прапорами в╕дбувалися комун╕стичн╕ репрес╕╖ проти укра╖нського народу, орган╕зовували голодомори, вбивали священик╕в, руйнували християнськ╕ церкви. Не можна допускати продовження окупац╕╖ Укра╖ни. Ми ма╓мо дбати про соборн╕сть та ╓дн╕сть укра╖нц╕в».
 
 «ВЕРХОВНА РАДА УКРА╥НИ ВИР╤ШИЛА ЗМ╤НИТИ ╤СТОР╤Ю...»

 Верховна Рада Укра╖ни ухвалила постанову «Про Заяву Верховно╖ Ради Укра╖ни «До 65 р╕чниц╕ Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями». За таке дане р╕шення проголосували 233 ╕з 375 народних депутат╕в, заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕, пов╕домило Рад╕о Свобода.
 Проект постанови був внесений на розгляд парламенту л╕дером фракц╕╖ КПУ Петром Симоненком ╕ перший раз не був п╕дтриманий в сес╕йн╕й зал╕, оск╕льки набрав лише 221 голос на п╕дтримку ╕з 226, але пот╕м п╕д час повторного голосування проект постанови схвалили.
 «Верховна Рада Укра╖ни приверта╓ увагу укра╖нсько╖ громадськост╕ та св╕тово╖ сп╕льноти до того, що останн╕м часом певн╕ пол╕тичн╕ сили в Укра╖н╕ та м╕жнародних парламентських структурах роблять активн╕ спроби, спрямован╕ на перегляд висновк╕в Нюрнберзького трибуналу, спотворення ╕ приниження його ╕сторично╖ рол╕. Цим, по сут╕, п╕ддаються рев╕з╕╖ п╕дсумки Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Аморальними ╓ намагання покласти на СРСР р╕вну з г╕тлер╕вською Н╕меччиною в╕дпов╕дальн╕сть за ╖╖ розв`язання ╕ тим самим виправдати нацист╕в, ╖х пособник╕в за вчинен╕ страх╕тлив╕ злочини проти людства», – йдеться в заяв╕.
 Кр╕м того, в документ╕ зазнача╓ться, що Верховна Рада Укра╖ни висловлю╓ стурбован╕сть ╕ «р╕шуче протесту╓ проти спроб окремих пол╕тик╕в, громадських д╕яч╕в, пол╕тичних орган╕зац╕й ╕ рух╕в у наш╕й кра╖н╕ реаб╕л╕тувати ╕ нав╕ть геро╖зувати колаборац╕он╕ст╕в – пособник╕в г╕тлер╕вц╕в, виправдати ╖х злод╕яння».
 Також в заяв╕ мовиться, що Верховна Рада Укра╖ни п╕дтриму╓ ухвалену 16 листопада 2010 року Трет╕м ком╕тетом Генерально╖ Асамбле╖ ООН Резолюц╕ю «Неприпустим╕сть певних вид╕в практики, як╕ сприяють ескалац╕╖ сучасних форм расизму, расово╖ дискрим╕нац╕╖, ксенофоб╕╖ ╕ пов’язано╖ з ними нетерпимост╕», в як╕й м╕стяться прям╕ посилання на Статут ╕ Вирок Трибуналу.
 Рада заклика╓ парламенти держав св╕ту п╕дтримати згадану Резолюц╕ю п╕д час голосування на пленарному зас╕данн╕ 65-╖ сес╕╖ Генерально╖ Асамбле╖ ООН.
 
 ***

   Верховна Рада Укра╖ни вир╕шила зм╕нити ╕стор╕ю, зокрема, початок Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Ухвалена постанова не лише засв╕дчила в╕дсутн╕сть елементарних знань з ╕стор╕╖, але й початок оф╕ц╕йного курсу на виб╕ркове засудження злочин╕в проти людства. А це становить загрозу вже нав╕ть не м╕жнародному ╕м╕джу, а насамперед правам людини в сучасн╕й Укра╖н╕.
 Заява Верховно╖ Ради Укра╖ни «До 65 р╕чниц╕ Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями» засв╕дчила незнання 233 укра╖нськими депутатами базових ╕сторичних факт╕в, зокрема, про початок Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Депутати, зокрема, забули, що Друга св╕това в╕йна розпочалася у вересн╕ 1939 року ╕з под╕лу Польщ╕ м╕ж Трет╕м Райхом ╕ Радянським Союзом. ╤ постановила, що згадувати ц╕ факти ╓ “аморально”.
 “Основне завдання заяви ВРУ поляга╓ не в засудженн╕ нацист╕в, а у спроб╕ в╕дб╕лити комун╕стичний тотал╕тарний режим. За численними згадками про злочини г╕тлер╕вського Третього Райху пол╕тики хочуть спонукати св╕т ╕ укра╖нц╕в забути про злочини стал╕нського Радянського Союзу”, – наголосив ╕сторик Володимир В’ятрович.
 “Прийнята заява демонстру╓ ч╕ткий крок укра╖нського парламенту до синхрон╕зац╕╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики ╕з рос╕йською, зокрема, – участ╕ у виб╕рковому засудженн╕ злочин╕в проти людства, – сказав В’ятрович.
 “Однозначне засудження комун╕зму ╢вропою, – продовжу╓ досл╕дник – залишило Рос╕╖ лише дв╕ можливост╕ для розвитку ╖╖ внутр╕шньо╖ пол╕тики реаб╕л╕тац╕╖ стал╕нського минулого: Рос╕я або вимкне ╕нтернет ╕ закри╓ б╕бл╕отеки, або спробу╓ чинити пол╕тичний тиск на ╢вропу ╕ св╕т, використовуючи сво╖ природн╕ ресурси та статус СРСР як учасника антиг╕тлер╕всько╖ коал╕ц╕╖. Вчора Парламент Укра╖ни оф╕ц╕йно долучився до реал╕зац╕╖ другого сценар╕ю”.
 Для збереження укра╖нського суверен╕тету та тако╖ його нев╕д’╓мно╖ риси як самост╕йно╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики важливо не допустити реаб╕л╕тац╕╖ стал╕н╕зму.
 “Правда про участь Радянського Союзу у розв’язанн╕ Друго╖ св╕тово╖ в╕йни жодним чином не зменшу╓ злочин╕в, вчинених нацистами, – дода╓ директор Нац╕онального музею “Тюрма на Лонцького” Руслан Заб╕лий. – Проте Укра╖на, вся Сх╕дна ╢вропа та ╕нш╕ кра╖ни, як╕ п╕сля Друго╖ св╕тово╖ в╕йни протягом к╕лькох десятил╕ть були окупован╕ жахливим тотал╕тарним режимом, чекають на засудження злочин╕в комун╕зму. Це буде важливою даниною як пам’ят╕ во╖н╕в Червоно╖ Арм╕╖, Укра╖нсько╖ Повстансько╖ Арм╕╖, визвольних рух╕в Сх╕дно╖ ╢вропи, як╕ боролися ╕з нацизмом, так ╕ пам’ят╕ м╕льйон╕в жертв стал╕нських концтабор╕в та пол╕тичних репрес╕й п╕д час ╕ п╕сля Друго╖ св╕тово╖”.
 “Народн╕ депутати-комун╕сти, яких на в╕дм╕ну в╕д ╖х соратник╕в у Сх╕дн╕й ╢вроп╕ та Прибалтиц╕, оминула люстрац╕я, сьогодн╕ користуються сприятливою для порушення прав людини пол╕тичною кон’юнктурою. ВРУ не лише чинить тиск на вивчення ╕стор╕╖, а й готу╓ пол╕тичний ╜рунт для повернення радянських практик порушення прав людини в сучасне укра╖нське життя”, – додав В’ятрович.
 Дов╕дка.
 Друга св╕това в╕йна розпочалася у вересн╕ 1939 року сп╕льною агрес╕╓ю Третього Райху та Радянського Союзу на Польщу, яка стала насл╕дком Пакту Р╕бентропа-Молотова про перед╕л св╕ту, п╕дписаного у Москв╕ 23 серпня 1939 року. Кроки Стал╕на назустр╕ч Г╕тлеру розв’язали руки нацистам у д╕ях проти зах╕дних держав. ╥х виснаження давало шанс СРСР на поширення комун╕стичного режиму п╕сля вступу у в╕йну. Так ╕ сталося в 1945 р., коли СРСР не т╕льки силою збро╖ вит╕снив нацист╕в з Центрально-Сх╕дно╖ ╢вропи, але за допомогою фальсиф╕кац╕╖ вибор╕в встановив мар╕онетков╕ комун╕стичн╕ режими, як╕ впали п╕д натиском революц╕й у к╕нц╕ 80-х – на початку 90-х рр. ХХ стол╕ття.
 У 2006 роц╕ Парламентська асамблея ради ╢вропи засудила злочини комун╕стичного режиму. Вказувалося, що до числа злочин╕в входять масов╕ вбивства ╕ страти, використання концентрац╕йних табор╕в, застосування тортур, використання рабсько╖ прац╕ й ╕нш╕ форми масового ф╕зичного терору. ПАР╢ закликала кра╖ни-члени Ради ╢вропи «переглянути ╕стор╕ю комун╕зму ╕ ╖х власну ╕стор╕ю ╕ однозначно засудити ╖х».
 
Прес-центр Центру досл╕джень визвольного руху.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 22.04.2011 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8877

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков