Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4329)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3979)
Українці мої... (1607)
Резонанс (1957)
Урок української (1003)
"Білі плями" історії (1814)
Крим - наш дім (681)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (169)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (143)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО 2022-Й В╤ДКРИВ УКРА╥НЦЯМ ПРО САМИХ СЕБЕ, А СВ╤ТОВ╤ – ПРО УКРА╥НЦ╤В
Ми остаточно в╕дбулися – ╕ як пол╕тична нац╕я, ╕ як держава.


КАМ╤НЬ ЗА ПАЗУХОЮ
Картинки з життя


СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 15.04.2011 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 15.04.2011
ТРИ РОКИ НЕ ВДАВАЛОСЬ. ЧИ ВДАСТЬСЯ ТЕПЕР?

 У суботу, 9 кв╕тня 2011 року, в конференц-зал╕ Морського г╕дроф╕зичного ╕нституту НАН Укра╖ни в╕дбувся IV-й Конгрес укра╖нц╕в Севастополя.
 В робот╕ конгресу взяв участь народний депутат Укра╖ни Олесь Дон╕й, екс-командувач╕ ВМС Укра╖ни Борис Кожин та ╤гор Тенюх, ╢вген Лупаков, настоятел╕ м╕сцево╖ римо-католицько╖ громади, УПЦ Ки╖вського Патр╕архату, УГКЦ, УАПЦ, осв╕тяни, представники громадських орган╕зац╕й м╕ста, гост╕ з С╕мферополя та Ки╓ва, журнал╕сти – всього б╕льше 150 ос╕б.
 Виконавча ╕ представницька влада Севастополя про╕гнорувала з╕брання укра╖нсько╖ громади м╕ста, хоча укра╖нц╕ ╓ платниками податк╕в. Це св╕дчить не лише про небажання влади обговорювати питання, як╕ турбують укра╖нц╕в, а й про небажання нав╕ть вислухати мешканц╕в м╕ста про порушення прав у осв╕тн╕й, рел╕г╕йн╕й, культурн╕й та ╕нших сферах життя.
 Голова «Конгресу укра╖нц╕в Севастополя» Богдан Мороз у сво╖й промов╕ зупинився на утисках прав укра╖нц╕в у вс╕х сферах життя м╕ста. Укра╖нськ╕ церкви не мають сво╖х храм╕в, громад╕ римо-католик╕в не повертають костел, у якому нин╕ розм╕щено к╕нотеатр «Дружба», в╕дсутн╕ школи з державною мовою викладання предмет╕в. ╢дину школу-╕нтернат № 7 з укра╖нською мовою навчання, яка була створена у 1997 роц╕ для д╕тей-сир╕т ╕ д╕тей в╕йськовослужбовц╕в, влада плану╓ знищити, розформувавши учн╕в по рос╕йськомовних школах.
 У Севастопол╕ представлена значна частина укра╖нофобських парт╕й, у як╕ вступають чимало етн╕чних укра╖нц╕в заради близькост╕ до влади.
 Допов╕дач визнав, що багато з нам╕ченого три роки тому на минулому конгрес╕ вт╕лити в життя не вдалось. Не да╓ належного результату переписка з владними ╕нстанц╕ями. Не були створен╕ ком╕с╕╖ з р╕зних напрямк╕в роботи. Не вдалось об’╓днати вс╕ укра╖нськ╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ м╕ста.
 Колишн╕й кер╕вник ТРК ВМС ЗС Укра╖ни Мирослав Мамчак п╕дкреслив ╕снування жорсткого ╕нформац╕йного протистояння та потужно╖ ╕деолог╕чно╖ агрес╕╖ в нашому рег╕он╕ ╕ вказав, що «конгрес укра╖нц╕в надто мало зробив в ╕нформац╕йному в╕дношенн╕, щоби зм╕нити щось на краще».
 Сьогодн╕ у севастопольськ╕й м╕ськ╕й рад╕ нема╓ жодного депутата, який в╕дкрито демонстрував би укра╖нську державну позиц╕ю.
 «Нашою збро╓ю була ╕ залиша╓ться лише правда ╕ в╕ра в Укра╖ну, бо наш╕ опоненти завжди в к╕льк╕сному, техн╕чному ╕ ф╕нансовому план╕ набагато переважали нас завжди. Ми, в╕дстоюючи права укра╖нц╕в у м╕ст╕, не заз╕ха╓мо на права ╕нших наших сп╕вв╕тчизник╕в з ╕нших нац╕ональних груп», – п╕дкреслив журнал╕ст.
 Народний депутат Укра╖ни Олесь Дон╕й закликав укра╖нц╕в д╕яти за принципом «св╕й до свого по сво╓» та запропонував принципи, як╕ необх╕дн╕ для розбудови укра╖нського сусп╕льства – системн╕сть, принципов╕сть ╕ ╓дн╕сть.
 З╕брання вчергове дов╕рило керувати Конгресом укра╖нц╕в Севастополя Богдану Морозу, що знову поклада╓ на нього велику в╕дпов╕дальн╕сть перед укра╖нською громадою. Чи вдасться ближчим часом зв╕тувати про виконання хоч к╕лькох з 29 пункт╕в, що потрапили в резолюц╕ю (яку н╕хто не бачив), побачимо. А песим╕зм в╕д того, що питання, як╕ турбують укра╖нц╕в м╕ста, як-от повернення к╕нотеатру «Дружба» римо-католицьк╕й громад╕, створення в кожному район╕ Севастополя по одному дитячому садочку та школи з державною мовою навчання ╕ виховання чи завершення буд╕вництва укра╖нсько╖ школи-колег╕уму не вир╕шуються владою тривалий час.
 
Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.
 (Фото автора).
 
 
 УХВАЛА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОР╤В ГРОМАДСЬКО╥ ОРГАН╤ЗАЦ╤╥ «КОН╫РЕС УКРА╥НЦ╤В СЕВАСТОПОЛЯ»
 9 кв╕тня 2011 року, м. Севастополь

 Заслухавши та обговоривши допов╕дь голови Кон╜ресу та виступи з галузевих питань щодо укра╖нства в Севастопол╕, загальн╕ збори Кон╜ресу укра╖нц╕в Севастополя ухвалили:
 1. Запровадити р╕чний членський унесок для член╕в орган╕зац╕╖ в розм╕р╕ не менше 10 гривень на календарний р╕к. Членськ╕ внески сплачувати в безгот╕вков╕й форм╕ на банк╕вський рахунок № 260042009801 в Севастопольськ╕й ф╕л╕╖ ПАТ «Банк «Ф╕нанси ╕ кредит», МФО 384812, Код ╢ДРПОУ 26496659.
 2. Затвердити Положення про членськ╕ внески член╕в Кон╜ресу укра╖нц╕в Севастополя (дода╓ться).
 3. Проводити роботу над грантовими проектами М╕жнародних Фонд╕в, у 2011 роц╕ взяти участь у розробц╕ не менше двох проект╕в.
 4. Протягом 2011-2012 рок╕в утворити територ╕альн╕ в╕дд╕лення Кон╜ресу укра╖нц╕в Севастополя на П╕вн╕чн╕й сторон╕, в селищ╕ Кача, у селах Андр╕╖вка, Верхн╓садове, у м╕ст╕ ╤нкерман╕, Балаклав╕, в селах Орлиному ╕ Терн╕вц╕.
 5. У 2011 роц╕ створити веб-портал Кон╜ресу укра╖нц╕в Севастополя з щоденним редагуванням та оновленням ╕нформац╕╖ про укра╖нц╕в у Севастопол╕.
 6. Запровадити електронний персональний обл╕к член╕в Кон╜ресу укра╖нц╕в Севастополя.
 7. Звернутися до Севастопольсько╖ м╕сько╖ Ради та Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ щодо заборони використання в громадському транспорт╕ символ╕ки ╕нших держав.
 8. П╕дтримати в╕дновлення виходу газети «Кримська св╕тлиця».
 9. Перед Севастопольською м╕ською Радою та Севастопольською м╕ською державною адм╕н╕страц╕╓ю порушити питання щодо вид╕лення земельно╖ д╕лянки для буд╕вництва храму УПЦ (КП).
 10. Сприяти консол╕дац╕╖ вс╕х м╕ських укра╖нських орган╕зац╕й навколо громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Кон╜рес укра╖нц╕в Севастополя».
 11. Клопотати перед Севастопольською м╕ською Радою та Севастопольською м╕ською державною адм╕н╕страц╕╓ю, щодо передач╕ буд╕вл╕ католицького костелу (нин╕ прим╕щення к╕нотеатру «Дружба») громад╕ Римо-католицько╖ церкви.
 12. Звернутися до м╕сько╖ влади щодо пришвидшення буд╕вництва укра╖номовно╖ школи-колег╕уму.
 13. Звернутися до м╕сько╖ влади щодо створення у кожному ╕з чотирьох район╕в м╕ста Севастополя хоча б одн╕╓╖ укра╖номовно╖ школи та одного укра╖номовного дитячого садка.
 14. Кон╜ресу укра╖нц╕в Севастополя налагодити роботу щодо пошуку спонсорсько╖ допомоги для проведення масових заход╕в серед учн╕всько╖ ╕ студентсько╖ молод╕ м╕ста.
 15. Впливати на роботу (скоординувати роботу) засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ у Севастопол╕.
 16. Вимагати в╕д влади вид╕лення прим╕щення ╕ створити у центр╕ Севастополя Будинок Укра╖нц╕в.
 17. Щор╕чно вшановувати пам’ять в╕йськових моряк╕в, як╕ були затоплен╕ у 1918 роц╕.
 18. Вимагати в╕д влади м╕ста створити у Севастопол╕ ╢диний д╕абетичний центр.
 19. Вимагати в╕д Севастопольсько╖ м╕сько╖ Ради, засновника ╕ видавця газети «Севастопольские известия», видавати укра╖нською мовою вкладку на одну стор╕нку.
 20. Звернути увагу Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ на ту обставину, що ╕нвестори вводять в експлуатац╕ю багатоквартирн╕ житлов╕ будинки без проводового рад╕о.
 21. Звернутися до Севастопольсько╖ м╕сько╖ Ради та Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ з вимогою прибрати рос╕йськ╕ прапори як╕ встановлен╕ не на оф╕ц╕йних державних установах Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ у м. Севастопол╕.
 22. Вносимо пропозиц╕ю Севастопольськ╕й м╕ськ╕й Рад╕ прийняти р╕шення про введення м╕сцевого податку на ╕ноземн╕ прапори.
 23. Звернутися до Президента Укра╖ни, М╕н╕стра оборони Украни, щоб д╕ти в╕йськовослужбовц╕в в Севастопольському гарн╕зон╕ мали можлив╕сть у Севастопол╕ в╕дв╕дувати укра╖номовн╕ дитяч╕ садки, укра╖номовн╕ школи.
 24. Вимага╓мо заборони в загальноосв╕тн╕х школах антиукра╖нських виступ╕в.
 25. Вимагати в╕д Президента Укра╖ни, Голови Верховно╖ Ради Укра╖ни денонсац╕╖ Харк╕вських угод щодо строку перебування Чорноморського флоту на територ╕╖ Укра╖ни.
 26. Вимагати в╕д Президента Укра╖ни, Уряду Укра╖ни л╕кв╕дац╕╖ окупац╕╖ маяк╕в.
 27. Звернутися до Севастопольсько╖ м╕сько╖ Ради ╕ Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ з вимогою заборони забудови багатоквартирними житловими будинками територ╕╖ м╕сько╖ л╕карн╕ №2.
 28. Вимага╓мо в╕д Севастопольсько╖ м╕сько╖ Ради ╕ Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ не закривати ДЕПО №2 Севастопольського тролейбусного управл╕ння (вул. Горпищенка).
 29. Вимага╓мо в╕д Севастопольсько╖ м╕сько╖ Ради ╕ Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ не закривати ╓дину в м╕ст╕ Медичну б╕бл╕отеку на вулиц╕ Велика Морська.
 Прийнято одноголосно.
 
Голова громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Кон╜рес Укра╖нц╕в Севастополя»
Богдан МОРОЗ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 15.04.2011 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8852

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков