Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 01.04.2011 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 01.04.2011
ЯК ПРОТИСТОЯТИ РОС╤ЙСЬКОМУ СВ╤ТУ? ДУЖЕ ПРОСТО – БУДУВАТИ УКРА╥НСЬКИЙ!

Дорога до Храму
 
 Глава УГКЦ Блаженн╕йший Святослав:ЯК ПРОТИСТОЯТИ РОС╤ЙСЬКОМУ СВ╤ТУ? ДУЖЕ ПРОСТО – БУДУВАТИ УКРА╥НСЬКИЙ!
  В УН╤АН глава УГКЦ Блаженн╕йший Святослав дав свою першу прес-конференц╕ю. На н╕й в╕н розпов╕в про пр╕оритети церкви на найближч╕ десять рок╕в.
 
ВВАЖАЮ ЗА ЧЕСТЬ ПРОДОВЖУВАТИ СПРАВУ БЛАЖЕНН╤ЙШОГО ЛЮБОМИРА
 Якщо хтось оч╕кував почути, скаж╕мо, критичн╕ закиди щодо Московського патр╕архату чи сьогодн╕шньо╖ влади – помилився, адже, як наголошу╓ Блаженн╕йший Святослав, в╕н продовжуватиме засади керування церквою, що заклав кардинал Любомир Гузар.
 Сам╕ священики УГКЦ манеру сп╕лкування свого глави називають дуже близькою до манери сп╕лкування Папи ╤вана Павла ╤╤. Новий предстоятель церкви може говорити про серйозн╕ реч╕ з усм╕шкою, жартуючи, але вони зовс╕м не сприйматимуться як несерйозн╕. Священики, що ран╕ше працювали з Святославом Шевчуком, в╕дзначають його «твердий хребет»…
 – Я вважаю сво╓ю честю продовжувати все те, що Блаженн╕йший Любомир започаткував: почав будувати чи заклав фундамент, - сказав новий глава УГКЦ.
 В╕н виклав свою стратег╕ю у трьох пунктах:
 “Перший – це наша душпастирська чи ╓вангел╕зац╕йна д╕яльн╕сть. Це питання пропов╕д╕ церковного слова, тобто, ми хочемо бути собою, справд╕ живою Христовою церквою, яка ма╓ на мет╕ донести ╓вангельську благов╕сть до кожно╖ людини, до яко╖ нас посила╓ Господь”.
 “Ще одна важлива складова, – продовжу╓ в╕н, – молод╕жна пол╕тика. Молодь шука╓ в╕дпов╕д╕ на конкретн╕ питання, як╕ сьогодн╕ ╖х турбують. Ще одне питання – осв╕ти ╕ виховання майбутнього духовенства. Важливим ╓ також питання ╕нкультурац╕╖. В Аргентин╕ часто пропов╕дував ╕спанською мовою, перекладаючи на ╕спанську мову традиц╕йн╕ грецьк╕, старослов’янськ╕ вислови чи фрази. Те саме стосу╓ться ╕ Укра╖ни, бо, гадаю, сучасна укра╖нська людина дуже часто не розум╕╓ старих сл╕в, заяложених, як╕ треба по-новому для ц╕╓╖ людини представляти. Один хлопчина з пров╕нц╕╖ М╕с╕онес мен╕ сказав так: «Зна╓те, владико, якщо церква ╓ музей, який дуже гарно збер╕га╓ культурн╕ експонати минулого, ну, туди можна прийти раз на р╕к, як ╕ в кожен ╕нший музей, але жити в музе╖… Ну, це вже вибачте». Тож, ми хочемо, щоб наша церква була живою.
 Друга група стратег╕чних напрям╕в – це питання адм╕н╕страц╕╖. “Ми тепер вивча╓мо досв╕д сучасного менеджменту, у який спос╕б бути найб╕льш ефективними, але водночас найдешевшими. Тобто, щоб зробити найб╕льше прац╕, але найменшим коштом.
 Ще одна складова – питання географ╕╖. …У певних рег╕онах св╕ту ми вже ма╓мо сво╖ структури, де можемо оп╕куватися нашими в╕рними. Недавно стало в╕домо, що наш╕ в╕рн╕ ╓ також у П╕вденн╕й Африц╕. Пот╕м соб╕ дума╓мо: Господи, а де наш╕ в╕рн╕ будуть ще за десять рок╕в… Тобто, нам треба готуватися до процес╕в глобал╕зац╕╖».
 П╕сля викладення сво╓╖ стратег╕╖, глава УГКЦ в╕дпов╕в на запитання журнал╕ст╕в, а також дав коротке ╕нтерв’ю УН╤АН.
 
«Я ПОВАЖАЮ ПРЕЗИДЕНТА ╤ СПОД╤ВАЮСЯ, В╤Н ПОВАЖАТИМЕ МЕНЕ...»
 - Блаженн╕йший, н╕ для кого не секрет, що УГКЦ прагне мати власний патр╕архат, ╕ ми зна╓мо, що ви сьогодн╕ ╖дете до Риму. Чи говоритимете про це з Папою ╕ що в цьому напрямку буде зроблено?
 - Так, нашим обов’язком ╓ скласти в╕зит вв╕чливост╕ до Свят╕йшого Отця, з одного боку, а з другого – п╕дтвердити сво╓ сопричастя з ним, тобто, ╓дн╕сть. Ми на Синод╕ приготували багато пункт╕в, як╕ потр╕бно представити Свят╕йшому Отцев╕. Ми справд╕ говоритимемо, що ми ╓ та церква, яка розвива╓ться. А кожна Сх╕дна Церква, яка розвива╓ться, пряму╓ до патр╕архату. Патр╕архат – це ╓ природне завершення розвитку ц╕╓╖ церкви.
 Насправд╕ до патр╕аршо╖ г╕дност╕ церква ма╓ дозр╕ти. 20 рок╕в п╕сля визволення нашо╖ церкви були пер╕одом дозр╕вання. ╤ я представлю Свят╕йшому Отцев╕ певн╕ елементи зр╕лост╕ нашо╖ церкви.
 Якщо мо╖ в╕рн╕ в ус╕х куточках св╕ту в╕дчують, що я реально можу щось ╖м дати, щось донести, тод╕ ми матимемо патр╕архат. А р╕зн╕ титули, механ╕зми, р╕зн╕ пол╕тичн╕ кон’юнктури – це все другорядне.
 - Як ви оц╕ню╓те вза╓мини з чинною укра╖нською владою? Як, на вашу думку, вони розвиватимуться найближчим часом?
 - Мен╕ недавно поставили провокативне запитання: «Як ви ставитеся до президента?» Я в╕дпов╕в: «Я ╓ громадянином Укра╖ни, я маю обов’язок поважати свого президента. Але, з ╕ншого боку, спод╕ваюся, над╕юсь ╕ хочу бути переконаний, що президент поважатиме й мене»...
 - Блаженн╕йший, ви сказали дуже багато добрих сл╕в щодо ваших колег, скаж╕мо, з╕ Сх╕дно╖ Церкви. Але ви, напевно, читали ╤нтернет ╕ бачили негативну реакц╕ю прихожан Московського патр╕архату щодо вашого обрання. Як ви реагуватимете ╕ чим ви можете пояснити цю реакц╕ю? (На церемон╕╖ зведення на престол Святослава Шевчука були присутн╕ представники р╕зних конфес╕й, у тому числ╕ – УПЦ Московського патр╕архату. – Авт.).
 - В╕дпов╕м одним словом – спок╕йно. Тому що той душевний мир ╕ спок╕й ма╓ в╕д когось вийти. Якщо в╕н не вийде н╕ в╕д кого, то зв╕дки в╕н в╕зьметься?! ╤ тому хочу спок╕йно реагувати.
 А з ╕ншого боку, зна╓те, я маю вз╕рець сп╕лкування, який свого часу запропонував Папа ╤ван Павло ╤╤. Через особисте сп╕лкування в╕н почав ламати р╕зн╕ стереотипи, схеми, а в╕дтак р╕зн╕ мури, як╕ розд╕ляли ╢вропу, св╕т. Якщо ми разом м╕ж собою сп╕лкуватимемося, якщо я прийду в гост╕ до когось, запрошу когось до себе, тод╕ т╕ мури впадуть.
 До реч╕, коли я дякував кожному з владик, як╕ прийшли на наше свято, я в╕дразу просив: «Я хочу вас в╕дв╕дати, хочу до вас постукати». Зна╓те, вс╕ мене чекають! ╤ я йтиму.
 
«Я СЛУЖИВ У МЕДЧАСТИН╤ В ЛУГАНСЬКУ...»
 - Ви ╓ перший Верховний Арх╕╓пископ пострадянського покол╕ння. Розкаж╕ть, будь ласка, про вашу молод╕сть, як це - бути в╕руючим у п╕дп╕льн╕й церкв╕ в часи Радянського Союзу? Хто мав найб╕льший вплив на ваш духовний розвиток?
 - Будь-яка диктатура, будь-яка тотал╕тарна система нищить людську г╕дн╕сть, вона ╓ агресивна щодо людсько╖ особи. Я половину свого життя, до двадцяти рок╕в, прожив у Радянському Союз╕, два роки в╕дслужив у радянськ╕й арм╕╖ – у в╕йськах ав╕ац╕╖ Ки╖вського в╕йськового округу в Луганську. Тод╕ був ВАУШ – “Висше╓ во╓нно╓ ав╕ационно╓ уч╕л╕ще ╕мен╕ пролетар╕ата Донбаса”. Я, як випускник медучилища, служив фельдшером в ОБАТО – “отдельном батальйоне аеродромно-техн╕ческого об╓сп╓ч╓н╕я”... Ц╕каво, чи ще ╕сну╓ ще цей ВАУШ у Луганську? Хот╕в би колись в╕дв╕дати його.
 Для мене особисто церковна сп╕льнота ╕ церква були такою оазою, де можна було в╕днайти захист сво╓╖ г╕дност╕ або цю г╕дн╕сть в╕дбудувати. Завдяки в╕р╕, яку передали мен╕ мо╖ батьки, моя родина, я зм╕г лишитися собою, не деперсон╕куватися н╕ в радянськ╕й арм╕╖, н╕ в ╕нших церковних структурах.
 У 80-х роках покол╕ння священик╕в, як╕ були сформован╕ до Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, почало в╕дходити. Т╕ священики, котр╕ перетерп╕ли пересл╕дування, Сиб╕р, тюрми, почали вмирати. ╤ тод╕ наша маленька громада занепоко╖лася: а що буде дал╕ з нами? ╤ ось у 1987 роц╕ ми вперше побачили молодого священика. Для нас, д╕тлах╕в, це була сенсац╕я, бо доти ми бачили лише такого старенького, якому треба було допомагати одягатися, помагати служити. ╤ тод╕ наш╕ люди сказали: «Ми ма╓мо майбутн╓, бо ма╓мо молодого священика!» Я штурхнув у плече свого товариша й сказав: «Ми теж будемо священиками».
 Той священик, який мене надихнув ╕ виховував п╕зн╕ше, - це був пок╕йний вже отець Михайло Косило, якого дуже добре знають у Яремч╕, у Дор╕, на наш╕й Гуцульщин╕, який був ректором п╕дп╕льно╖ духовно╖ сем╕нар╕╖ на Франк╕вщин╕.
 - Ви при╖хали на прес-конференц╕ю на досить скромному, якщо пор╕внювати з ╕ншими священиками вашого рангу в Укра╖н╕, автомоб╕л╕. А чи ╓ у вас якась ╕нша машина, якийсь «Мерседес» броньований? Чи ма╓те резиденц╕ю, а якщо н╕, то чи збира╓теся ╖╖ будувати, на ск╕льки поверх╕в ╕ чим облаштовувати?
 - Зна╓те, мене останн╕й р╕к  один знайомий у Аргентин╕ називав «блукаючим ╓пископом», бо я весь час мусив ╖здити. Мо╖м завданням було – як усе вм╕стити в маленьку вал╕зку... Тому будувати щось велике для себе не маю жодного нам╕ру.
 Я сьогодн╕ при╖хав на авт╕ нашого Блаженн╕йшого Любомира ╕ з його особистим шофером. Зараз мешкаю в гостьов╕й к╕мнат╕ резиденц╕╖ Блаженн╕йшого Любомира. Для себе особисто я н╕чого не потребую.
 
«КОЛИ НУДЬГУВАВ ЗА УКРА╥НОЮ, ВИТЯГАВ СКРИПКУ...»
 - Блаженн╕йший, нам ще ц╕каво знати про вас, як про людину. Чи можете розпов╕сти про св╕й робочий день? Коли вста╓те, з чого його почина╓те? Може, займа╓теся якимсь спортом? Як╕ у вас хоб╕, що чита╓те?
 - Останн╕м часом мо╓ життя неп╕двладне мен╕. Особливо в останн╕ дн╕…
 Найб╕льш упорядкований робочий день у мене був тод╕, коли я був ректором сем╕нар╕╖. Тому що мусив проектувати порядок дня. Сем╕нар╕я дуже под╕бна до в╕йська. Тод╕ завжди вставав на годину швидше в╕д ус╕х сем╕нарист╕в, щоб проб╕гтися. ╤ в Аргентин╕ вже як ╓пископ також намагався б╕гати зранку. Дал╕ – обов’язковим ╓ устав молитви. Тод╕ – пер╕од для активно╖ прац╕: чи то викладацько╖ д╕яльност╕, чи адм╕н╕стративно╖. Побачимо, як тепер складатиметься. Решта часу – для читання. На жаль, не можу читати так багато, як би мен╕ хот╕лося.
 Десять рок╕в я працював як науковець. А науковець мусить сид╕ти за джерелами. ╤ коли я став ╓пископом, мен╕ дуже цього бракувало. Спод╕ваюся, знайду хоч трошки часу, бодай один день у тижн╕, де зачинятимусь в╕д ус╕х, але в╕дкриватиму джерела нашо╖ спадщини, зокрема, святих отц╕в.
 А щодо хоб╕ – я на скрипц╕ граю. Моя мама ╓ вчителькою музики, уже понад 30 рок╕в вона навча╓ д╕тей грати на фортеп╕ано. У наш╕й хат╕ ╓ старе австр╕йське п╕ан╕но, з клав╕шами з╕ слоново╖ кост╕…
 ╤ в Аргентин╕, коли була, наприклад, ностальг╕я за Укра╖ною – я витягав скрипку. До реч╕, минулого року у Львов╕ мен╕ подарували ноти «Елег╕╖» нашого славного композитора Мирослава Скорика. Уяв╕ть соб╕ – на другому к╕нц╕ св╕ту, серед джунгл╕в Аргентини звучала «Елег╕я» Скорика в мо╓му скромному виконанн╕.
 
«НАШЕ ЗАВДАННЯ – БУТИ РАЗОМ З НАШИМИ ПРАВОСЛАВНИМИ БРАТАМИ...»
 - Ви багато розпов╕дали про ваш╕ закордонн╕ параф╕╖. А чи ╓ у вас концепц╕я поширення впливу вашо╖ церкви на п╕вденн╕ та сх╕дн╕ рег╕они? ╤ чи готов╕ ви до спротиву того ж Московського патр╕архату?
 - Блаженн╕йший Любомир, коли пере╖хав у Ки╖в, сказав: «Ми ╓ тут не для того, щоб бути проти когось, а щоб бути разом з кимсь». Так само ╕ наша присутн╕сть у будь-якому рег╕он╕ Укра╖ни не ╓ проти когось. Гадаю, наступним завданням ╓ – бути разом з нашими братами православними. Це велика нагода п╕знати ╖х, п╕знати специф╕ку сх╕дного рег╕ону. Зрозум╕ти, у чому поляга╓ ╖хня трудн╕сть у сприйнятт╕ нас. У чому поляга╓ той острах перед нами. Переконаний, що наша присутн╕сть разом з ними потрошку той острах заспоко╖ть.
 У Луганську ╓ дуже багато людей, ц╕л╕ покол╕ння, як╕ взагал╕ зросли без будь-яко╖ церкви...
 Коли я служив у арм╕╖, прив╕з якось ╕з дому Катех╕зм католицько╖ церкви, надрукований у Литв╕. Я служив у медслужб╕, ╕ з╕ мною працювали прост╕ люди, медсестри, сан╕тарки, л╕кар╕. Й одного разу одна медсестра попросила в мене цю книжечку… Брошура вернулася до мене через в╕с╕м м╕сяц╕в у тверд╕й обкладинц╕.
 Пот╕м мен╕ сказали, що вона об╕йшла всю медслужбу ╕ вс╕ родини тих прац╕вник╕в, як╕ там працювали. Б╕льше того, наш начмед – п╕дполковник медично╖ служби, за нац╕ональн╕стю ╓врей, - коли зв╕льняв мене в запас, подарував мен╕ ╢вангел╕╓ ╕ книжку Ренана «Життя ╤суса Христа». Покликав мене в каб╕нет ╕ сказав: «Славичек, знаешь, я думаю, что нельзя писать на святых книгах. Но это наша память о тебе». Тобто, це ╓ приклад живого сп╕лкування, воно в тих рег╕онах теж потр╕бне... Гадаю, наша присутн╕сть ма╓ бути разом з ними, а не проти них. ╤ тод╕ багато речей сам╕ собою можуть зникнути.
 - Ск╕льки в Аргентин╕ у вас було в╕рних ╕ ск╕льки серед них аргентинц╕в?
 - В Аргентин╕ сьогодн╕ мешка╓ близько трьохсот тисяч укра╖нц╕в, з яких 160 тисяч – греко-католики. На жаль, через брак духовенства ми в реальному контакт╕ лише з десятьма тисячами. Для мене ц╕ цифри були таким соб╕ показником, що треба зробити.
 Люди, з якими ми сьогодн╕ працю╓мо, мають зм╕шан╕ шлюби, ╓ аргентинц╕, як╕ не мають жодного укра╖нського кор╕ння.
 Б╕льше того, за час свого ╓пископства в Аргентин╕ я прийняв до сво╓╖ ╓парх╕╖ трьох римо-католицьких священик╕в, аргентинц╕в за походженням, котр╕ хот╕ли служити за нашим обрядом. Це означа╓, що ╓ надзвичайна ц╕кав╕сть до нашого обряду. Кр╕м того, маю сьогодн╕ трьох сем╕нарист╕в укра╖нського походження, але н╕хто з них не розмовля╓ укра╖нською. Тому в мене одразу виникла думка перекласти наш богослов, бо як по-╕ншому вони пропов╕дуватимуть?! Ц╕лий р╕к я займався перекладом л╕тург╕йних текст╕в.
 
«ЯКОСЬ Я ЛЕДВЕ НЕ ВБИВ МАШИНОЮ МАВПУ...»
 - Ви вже к╕лька раз╕в прохопилися, що в Аргентин╕ багато подорожували. Куди й нав╕що?
 - В Аргентин╕, будучи ╓пископом-м╕с╕онером два роки, я не мав автомоб╕ля й не мав можливост╕ ╖здити самост╕йно, тому пересувався автобусом. Добре, що в нас ╓ так╕ добр╕ укра╖нц╕ – власники перев╕зно╖ компан╕╖, вони мен╕ безкоштовно надавали квитки. Я щонайменше раз на тиждень мусив ╖хати тисячу дв╕ст╕ к╕лометр╕в у один б╕к ╕ тисячу дв╕ст╕ – назад. Я так ╖здив до то╖ параф╕╖, яку обслуговував, з мого кафедрального храму в Буенос-Айрес╕. Тобто, це були лише душпастирськ╕ по╖здки.
 У т╕ м╕сця, де не можна було до╖хати автобусом, мене часто возили в╕рн╕.
 Буквально м╕сяць тому я отримав авто (я так ним т╕шився), а тепер мушу залишити сво╓му наступников╕. (См╕╓ться. – Авт.).
 Розкажу один випадок… Одного разу, коли ╖хав в╕дв╕дати параф╕ю, я пережив два ц╕кавих моменти. Я мало не вбив авт╕вкою мавпу. Уяв╕ть соб╕, такий здоровий чорний самець переб╕гав мен╕ дорогу… Я не зрозум╕в, що то таке б╕жить, бо н╕коли не бачив б╕жучо╖ мавпи. Коли б╕жить пес чи к╕т, то п╕дн╕ма╓ вгору голову, а мавпа хова╓ голову м╕ж передн╕ к╕нц╕вки, тому я подумав – щось б╕жить задом наперед. А це виявилася мавпа. Я почав гальмувати ╕ ледве не на╖хав на не╖.
 А повертаючись назад, бачив, як хтось пере╖хав крокодила. Ось так╕ м╕с╕онерськ╕ дороги Аргентини.
 - Людина, коли отриму╓ якусь вищу посаду у сво╓му житт╕, як правило, зм╕ню╓ манеру сп╕лкування з навколишн╕ми. Чи зм╕ните ви стиль сп╕лкування в╕дпов╕дно до вашого статусу?
 - Стиль сп╕лкування, мабуть, не зм╕ниться, тому що в╕н залежить в╕д особи. ╢ така латинська приказка: honores mutant mores – почест╕ м╕няють звича╖. Я завжди намагався, аби мо╖ почест╕ н╕коли не м╕няли мо╖х звича╖в. Можливо, зм╕ниться певний механ╕зм сп╕лкування, оск╕льки зм╕ниться ритм мого життя ╕ це може внести як╕сь корективи, але мен╕ б дуже не хот╕лося чогось м╕няти.
 
«ЧИТАЮ “ЧОРНОГО ВОРОНА”, АЛЕ ВРАЖЕННЯМИ ПОД╤ЛЮСЯ П╤ЗН╤ШЕ...»
 - Що з художньо╖ л╕тератури чита╓те?
 - Я завжди, коли при╖жджаю до яко╖сь кра╖ни, прошу д╕брати мен╕ десяток книжок, як╕ б я мав прочитати в т╕й кра╖н╕. Так було в Аргентин╕, в ╤тал╕╖.
 Остання книжка, яку я почав читати тут, в Укра╖н╕, – це «Чорний Ворон» (Василя Шкляра. – Авт.), що недавно стала такою сенсац╕йною.
 - ╤ вже ма╓те враження?
 - Я поки що не хочу ними д╕литися.
 - УГКЦ завжди була державотворчою церквою. Як в╕домо, наша сус╕дка Рос╕я буду╓ так званий «русский мир». Як ви збира╓теся протид╕яти його побудов╕?
 - Я так чекав цього запитання… Дуже легко – будувати укра╖нський св╕т.
 
Оксана КЛИМОНЧУК.
(УН╤АН).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 01.04.2011 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8818

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков