Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 01.04.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 01.04.2011
ДЗВ╤НОК ДЛЯ ВЛАДИ

 Нин╕шн╕ реформи якось пор╕вняв прем’╓р-м╕н╕стр Микола Азаров з ремонтом у квартир╕: так, п╕д час ремонту живеться не дуже комфортно, але господар╕ т╕шаться оч╕куванням майбутнього результату. Р╕зниця лише в т╕м, що цей ремонт було необачно зат╕яно у вс╕х житлових ╕ допом╕жних прим╕щеннях, тож незручност╕ торкнулися одразу чи не вс╕х верств населення за винятком ол╕гарх╕в, добробут яких можуть похитнути х╕ба що землетрус разом з цунам╕.
 Чому ж такими темпами? А тому, що вже через р╕к люди мають в╕дчути перш╕ позитивн╕ результати д╕й уряду. ╤накше найближч╕ вибори можуть погрожувати зм╕ною економ╕чного курсу, ╕ тод╕ ремонт набуде хрон╕чних форм, бо в п╕дрядниках ходитимуть, швидше за все, леб╕дь, рак та щука.
 Але, щоб зробити щось путн╓, влада ма╓ заручитися стаб╕льною народною п╕дтримкою. А це надзвичайно важко, бо недов╕ра до будь-яких об╕цянок спрацьову╓ вже на рефлекторному р╕вн╕. ╤ б╕льш-менш орган╕зован╕ верстви населення, згуртован╕ за профес╕йною ознакою, не готов╕ ╕ дал╕ чекати на увагу згори – начекалися.
 Тож вчител╕ Укра╖ни 22 березня нагадали про сво╖ проблеми гаслами ╕ дзв╕нками, що залунали б╕ля Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни. В акц╕╖ протесту, орган╕зован╕й профсп╕лками, за даними ╖╖ учасник╕в, взяли участь понад 10 тисяч зац╕кавлених ос╕б. До осв╕тян при╓дналися також студенти,  вимагаючи п╕двищення стипенд╕й.
 А напередодн╕ ц╕╓╖ под╕╖ велелюдн╕ м╕тинги та п╕кетування м╕сцевих орган╕в влади в╕дбулися у В╕нницьк╕й, Волинськ╕й, Дн╕пропетровськ╕й, Донецьк╕й, Запор╕зьк╕й, Луганськ╕й, Льв╕вськ╕й, Полтавськ╕й та ╕нших областях Укра╖ни.
 У Криму по╖здц╕ до Ки╓ва передували збори осв╕тян з залученням представник╕в влади. Про те, як проходив цей зах╕д, а також про попередн╕ домовленост╕ з урядовцями розпов╕ла голова Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Профсп╕лки прац╕вник╕в осв╕ти ╕ науки Укра╖ни Катерина ╤ван╕вна Волкова.
 Вона пов╕домила, що проведення акц╕╖ протесту на всеукра╖нському р╕вн╕ планувалося ще на 26 жовтня. Та днем ран╕ше в╕дбулася зустр╕ч профсп╕лкових л╕дер╕в з вищими проф╕льними урядовцями Укра╖ни за участ╕ м╕н╕стра Дмитра Табачника та в╕це-прем’╓ра Андр╕я Клю╓ва, в результат╕ яко╖ було укладено протокол домовленостей м╕ж Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни та ЦК профсп╕лок прац╕вник╕в осв╕ти ╕ науки.
 При цьому влада взяла на себе зобов’язання: «П╕д час доопрацювання закону Укра╖ни «Про державний бюджет Укра╖ни на 2011 р╕к» розглянути питання щодо вишукання можливостей для врегулювання обговорених питань, передбачивши в╕дпов╕дн╕ асигнування для поетапного п╕двищення розм╕р╕в оплати прац╕ педагог╕чних ╕ науково-педагог╕чних прац╕вник╕в та приведення цих розм╕р╕в у в╕дпов╕дн╕сть до вимог ст. 57 Закону Укра╖ни «Про осв╕ту»; забезпечення диференц╕ац╕╖ зароб╕тно╖ плати прац╕вник╕в, для яких визначен╕ однаков╕ посадов╕ оклади, за рахунок фонду оплати прац╕; поширення виплати 20-в╕дсотково╖ надбавки, встановлено╖ з метою п╕двищення престижност╕ педагог╕чно╖ прац╕, на ╕нших педагог╕чних прац╕вник╕в.
 В ц╕лому, як пояснила Катерина ╤ван╕вна, нин╕шн╕й протест базу╓ться, зокрема, на тому, що осв╕тяни, яких «п╕дстригли» п╕д один греб╕нець з держслужбовцями, з 2008 року недоотримали в середньому по 11 тис. грн. М╕сцев╕ органи влади в процес╕ невблаганно╖ оптим╕зац╕╖ позн╕мали доплати з директор╕в, завуч╕в, за класне кер╕вництво, перев╕рку зошит╕в тощо (це вже дан╕, одержан╕ в╕д самих осв╕тян).
 Катерина ╤ван╕вна наголошу╓, що в основу розрахунк╕в щодо оплати прац╕ покладено цифру 613 грн. Це перший тарифний розряд. У той час, як сьогодн╕ в╕н становить 941 грн. (такою визначена нин╕ м╕н╕мальна зарплата, яку намагаються п╕дняти профсп╕лков╕ л╕дери до реального прожиткового м╕н╕муму). Тим не менше, нав╕ть за узаконених даних зарплата ма╓ зб╕льшитися, як м╕н╕мум, на третину. Сюди сл╕д додати також 20-в╕дсоткову доплату, яка нин╕ нарахову╓ться виб╕рково, а мусить поширюватися на ус╕х педагог╕в.
 Катерина ╤ван╕вна на кримську осв╕тянську владу не скаржиться. Стосунки з нею – партнерськ╕, соц╕альний д╕алог – пл╕дний. У всякому раз╕, в ╕нших рег╕онах Укра╖ни (особливо Льв╕вськ╕й, Запор╕зьк╕й та Донецьк╕й областях) педагоги потерпають ще й в╕д недоф╕нансування, скорочень штат╕в ╕ л╕кв╕дац╕╖ шк╕л, а декого зам╕сть оплачуваних кан╕кул змушують брати в╕дпустки без утримання.
 Тож Катерина Волкова п╕дкреслю╓: в Криму д╕ють деяк╕ заохочення, зокрема, для с╕льських педагог╕в – це безоплатн╕ проживання, п╕дв╕з на роботу, а для молодих педагог╕в ще й по 200 грн. щом╕сячно╖ доплати.
 Зг╕дно ╕з законом «Про п╕двищення престижност╕ вчительсько╖ прац╕», окрем╕ педагоги, вже перебуваючи на пенс╕╖, одержать по 5 тисяч щор╕чно╖ допомоги. При╓мно було також дов╕датися, що ст╕льки ж одержують ╕ вчител╕, вихованц╕ яких перемагають у Всеукра╖нськ╕й ол╕мп╕ад╕, та т╕, що у змаганн╕ «Кращий класний кер╕вник» залишають позаду сво╖х колег. 30% до зарплати дода╓ться педагогам «За вислугу рок╕в». Серед прибуткових статей ╕ надбавка «За сумл╕нну працю». Питання в ╕ншому – чи всюди ╕ наск╕льки все це д╕╓ в режим╕ жорстко╖ економ╕╖?
 У всякому раз╕, жовтнев╕ домовленост╕ з ки╖вською владою так ╕ лишилися на папер╕. Тож ╕ подалися осв╕тяни шукати правди до Каб╕нету М╕н╕стр╕в. ╤ незабаром були почут╕. До Кабм╕ну запросили делегац╕ю в╕д профсп╕лок, до яко╖ ув╕йшли Мар╕я Яцейко (Льв╕в), Ася Горшкова (Донецьк), Катерина Волкова (Крим) та ╕нш╕. Уряд представляли м╕н╕стр Каб╕нету М╕н╕стр╕в Костянтин Любченко, перший заступник м╕н╕стра осв╕ти ╕ науки ╢вген Сулима та заступник м╕н╕стра Петро Куликов, який безпосередньо оп╕ку╓ться набол╕лими осв╕тянськими проблемами. Розмова була конструктивною, шанобливою, ╕ н╕хто не заперечував, що досягнут╕ домовленост╕, як╕ були окреслен╕ ще Указом Президента В╕ктора Януковича «Про заходи щодо забезпечення пр╕оритетного розвитку осв╕ти в Укра╖н╕», треба виконувати. Питання упиралося лише в час ╕ кошти.
 Повернулися додому осв╕тяни (серед яких 56 кримчан) сповненими над╕й. Адже питання про 20-в╕дсоткову надбавку розглядалося урядом вже наступного дня. Ось т╕льки ця надбавка для ус╕х стане реальн╕стю лише з 1-го вересня. У той час, як поетапне п╕двищення зарплати та новий принцип нарахування будуть д╕яти з 1 кв╕тня.
 Але по дом╕вках вирушили не вс╕. 23 березня розпочався VI зв╕тно-виборчий з’╖зд Федерац╕╖ профсп╕лок Укра╖ни. А серед присутн╕х (лише кримчан) було 29 делегат╕в. ╤нтерес до з’╖зду був надзвичайний у вс╕й ╢вроп╕, з яко╖ та кра╖н СНД прибуло 37 делегац╕й.
 ╤ послухати було що. З промовою виступив голова ФПУ Василь Георг╕йович Хара (в╕н же член Парт╕╖ рег╕он╕в та голова Ком╕тету ВР Укра╖ни з питань соц╕ально╖ пол╕тики та прац╕). По-справжньому стурбований людськими долями, Василь Георг╕йович п╕ддав безкомпром╕сн╕й критиц╕ пол╕тику уряду, дарма, що однопарт╕йц╕.
 «Головне гальмо соц╕альних та економ╕чних реформ – тотальна б╕дн╕сть населення. На жаль, поставлене Президентом Укра╖ни завдання про негайне розроблення програми подолання б╕дност╕ М╕н╕стерство прац╕ безсов╕сно провалило. Хоча, як в╕домо, саме на подолання б╕дност╕ мають бути спрямован╕ необх╕дн╕ зм╕ни в систем╕ зарплати, соц╕ального страхування, пенс╕йного забезпечення, як╕ недозволено затягуються органами виконавчо╖ влади, а ╕н╕ц╕ативи профсп╕лок в╕дверто ╕гноруються».
 Василь Хара, якого знов таки було обрано профсп╕лковим л╕дером держави, зокрема, нагадав: за р╕внем розм╕р╕в зароб╕тно╖ плати Укра╖на перебува╓ на одному з останн╕х м╕сць в ╢вроп╕, як ╕ в СНД.
 На з’╖зд╕ виступили ╕ заступник глави Адм╕н╕страц╕╖ Президента ╤рина Ак╕мова та Прем’╓р-м╕н╕стр Микола Азаров, як╕ розпочали «кап╕тальний ремонт» одразу на вс╕й «житлов╕й площ╕» нашо╖ держави. Вони, зда╓ться, погодилися: без соц╕ального партнерства з профсп╕лками не об╕йтися, бо будь-як╕ перетворення мають зд╕йснюватися, в першу чергу, не в ╕м’я ╕дей, а в ╕м’я людей, надскладн╕ умови виживання для яких не виправдати жодними ╕деями.

Тамара СОЛОВЕЙ.

ЗВЕРНЕННЯ
 Центрального ком╕тету Профсп╕лки прац╕вник╕в осв╕ти ╕ науки Укра╖ни до Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, Верховно╖ Ради Укра╖ни
 Центральний ком╕тет Профсп╕лки прац╕вник╕в осв╕ти ╕ науки Укра╖ни  констату╓, що нин╕шн╓ складне соц╕ально-економ╕чне становище прац╕вник╕в галуз╕ зумовлено значною м╕рою недосконалими чинними умовами оплати прац╕.
 Сьогодн╕ розм╕р посадових оклад╕в прац╕вник╕в осв╕ти, як ╕ ╕нших галузей бюджетно╖ сфери, визнача╓ться на п╕дстав╕ встановлено╖ Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни ф╕ксовано╖ величини посадового окладу прац╕вника першого тарифного розряду ╢дино╖ тарифно╖ с╕тки, сутт╓во нижчо╖ в╕д м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати, що спричиня╓ ╖х зубож╕ння, призводить до "зр╕внял╕вки" в оплат╕ прац╕ висококвал╕ф╕кованих фах╕вц╕в та роб╕тник╕в просто╖ прац╕.
 Соц╕ально несправедливим ╕ таким, що не в╕дпов╕да╓ задекларован╕й мет╕ п╕двищення престижу педагог╕чно╖ прац╕, ╓ запроваджений Урядом порядок встановлення 20-в╕дсоткових надбавок лише окремим категор╕ям педагог╕чних прац╕вник╕в.
 Тому вимага╓мо в╕д Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, Верховно╖ Ради Укра╖ни:
 Реал╕зац╕╖ положень Указу Президента Укра╖ни в╕д 30 вересня 2010 року № 926 «Про заходи щодо забезпечення пр╕оритетного розвитку осв╕ти в Укра╖н╕» щодо поширення 20-в╕дсотково╖ надбавки на вс╕ категор╕╖ педагог╕чних прац╕вник╕в та поетапного п╕двищення розм╕р╕в оплати прац╕ педагог╕чних ╕ науково-педагог╕чних прац╕вник╕в.
 Виконання зобов’язань за Генеральною угодою щодо скорочення розриву м╕ж посадовим окладом прац╕вника першого тарифного розряду ╢дино╖ тарифно╖ с╕тки та законодавчо встановленою м╕н╕мальною зароб╕тною платою для визначення розм╕р╕в посадових оклад╕в (ставок зароб╕тно╖ плати) прац╕вник╕в за вс╕ма ╖╖ розрядами.
 
Учасники Всеукра╖нсько╖ акц╕╖ протесту педагог╕в.
 22 березня 2011 р.
м. Ки╖в.
 
 ТИМ ЧАСОМ...

 Уряд на наступному тижн╕ внесе до Верховно╖ Ради законопроект про зм╕ни до державного бюджету на 2011 р╕к. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це пов╕домив перший в╕це-прем`╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Андр╕й Клю╓в на зас╕данн╕ Погоджувально╖ ради парламенту.
 В╕н зазначив, що в уряд╕ працюють над тим, щоб вчителям були виплачен╕ 20% надбавки. «Ми вже розробили зм╕ни до бюджету на 2011 р╕к. Там 365 млн. грн.», - зазначив А.Клю╓в.
 При цьому в╕н додав, що «на наступному тижн╕ ц╕ зм╕ни до бюджету будуть внесен╕ у ВР».
 Як пов╕домляв УН╤АН, Каб╕нет м╕н╕стр╕в ухвалив р╕шення про введення 20-в╕дсотково╖ надбавки до оклад╕в ус╕х категор╕й прац╕вник╕в осв╕ти. Постанова набува╓ чинност╕ з 1 вересня 2011 року.
 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 01.04.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8806

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков