Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений


П╤СЛЯ СКАЗАНОГО, або «БАРИН ВСЁ НЕ ЕДЕТ…»
Коментар до звернення до Президента Укра╖ни та Генерального прокурора, в╕дправленого ще 5 м╕сяц╕в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.03.2011 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 25.03.2011
БЕЗСЛАВНИЙ «ЮВ╤ЛЕЙ ЗАЧИНЕНИХ ДВЕРЕЙ...»

***
 
Шановн╕ кримчани, я арх╕тектор ╕ журнал╕ст Юр╕й Волощак з╕ Львова. К╕лька рок╕в передплачував «Кримську св╕тлицю» для себе, т╕тки ╕ тестя на село. Ударом для нас було те, що «Св╕тлиця» перестала приходити. ╤ справа не в тому, що втратилося тих 140 грн., а в моральн╕й втрат╕ всього укра╖нства й культури в ц╕лому. Власне, моя тета Соф╕я Андр╕╖вна Волощак, колись зав. кафедрою французько╖ ф╕лолог╕╖ ун╕верситету, познайомила мене з╕ «Св╕тлицею». Ми передплачували всього дв╕ газети, ╕ раптом одн╕╓╖ не стало. Це так, н╕би втратити близьку людину... Ще прийшла остання в новому формат╕ п╕д редакц╕╓ю А. С╓рикова, багатша формально, грубша, але майже не полем╕чна ╕... остання.
 Через вашу гостю, татарку, яка при╖здила в Карпати до Мирослава Симчича, я передав вам компакт з багатьма матер╕алами про багато ц╕кавих речей, у тому числ╕ про чайку «Пресвята Покрова» ╕ наш╕ походи, про арх╕тектуру, л╕тературу. Н╕чого з цього не побачило св╕ту. Тому хочу вас спитати, яка подальша доля «Кримсько╖ св╕тлиц╕», чи ╓ сенс вам щось присилати?
 
***

 Електронна пошта донесла цього листа напередодн╕ сво╓р╕дного «юв╕лею»: 20 березня виповню╓ться р╕вно п╕вроку в╕дтод╕, як за борги були опечатан╕ двер╕ трьох каб╕нет╕в «Кримсько╖ св╕тлиц╕» в буд╕вл╕ бази-готелю МДЦ «Артек» у С╕мферопол╕. Чи варто нагадувати, що вселилася «Кримська св╕тлиця» у це досить пристойне прим╕щення лише п╕сля спец╕ального «╕менного» доручення Президента Л. Кучми у 2003 роц╕. Обжилися, на грантов╕ грош╕ справили оф╕сну та видавничу техн╕ку, провели телефони, ╤нтернет. З часом з╕бралися на мебл╕, пом╕няли в╕кна, встановили «гр╕юч╕» кондиц╕онери, зробили ремонт. Читач╕ приносили у свою укра╖нську СВ╤ТЛИЦЮ, хто що м╕г: книги для редакц╕йно╖ б╕бл╕отеки, вишиванки, ╕кони, нав╕ть фортеп╕ано подарували!
 ╤ ось вже п╕вроку все це - н╕би за с╕мома (фактично, за трьома) печатями! Орендодавецьзатявся, що не в╕дчинить редакц╕ю, поки наш ки╖вський видавець - Газетно-журнальне видавництво М╕н╕стерства культури Укра╖ни, яке наприк╕нц╕ 2006 року стало сп╕взасновником «Св╕тлиц╕», не погасить ус╕ борги (десь 17 тис. грн.). А видавець тим часом розрива╓ догов╕рн╕ стосунки з «Артеком» ╕ надсила╓ прац╕вникам газети попередження, що з березня 2011 року редакц╕я буде розташовуватися... у Ки╓в╕.
 Можна було б - «на честь юв╕лею» - опубл╕кувати ус╕ наш╕ (╕ читацьк╕, й редакц╕йн╕) звернення та заклики до влади - ╕ обнад╕йлив╕ в╕дпов╕д╕ на них, мовляв, усе п╕д м╕н╕стерським контролем, ╕де клоп╕ткий процес реорган╕зац╕╖ Газетно-журнального видавництва, п╕дготовки до перере╓страц╕╖ ╕ т. ╕н. Але нав╕що самих себе (разом з ки╖вськими чиновниками), як у класичн╕й ╕стор╕╖ з унтер-оф╕церською вдовою, с╕кти? Реорган╕зац╕я, справд╕, давно вже назр╕ла ╕ перезр╕ла, але, при бажанн╕, розблокувати редакц╕ю можна було б ще минуло╖ осен╕ елементарним ГАРАНТ╤ЙНИМ ЛИСТОМ про оплату боргу (директор бази-готелю вам це п╕дтвердить). Але ж «Св╕тлицю» задумали «телепортувати» до столиц╕...
 Найнеймов╕рн╕ше, напевне, те, що газета впродовж майже ус╕х цих «опечатаних» м╕сяц╕в... виходила. Без робочих м╕сць, оргтехн╕ки, засоб╕в зв’язку, збираючись на план╕рки б╕ля зачинених дверей, колектив з жовтня минулого року «в польових умовах» регулярно готував до друку щотижнев╕ випуски «Св╕тлиц╕» ╕ в╕дправляв ╖х електронн╕ верс╕╖ до Ки╓ва.
 Але жоден з цих номер╕в так ╕ не був надрукований. «Кримську св╕тлицю» можна було почитати т╕льки на ╤нтернет-стор╕нц╕, або, як це зараз робить «Газета по-киевски», «самвидавно» роздрукувавши ╖╖ на принтер╕. До всього, «Св╕тлиця» нав╕ть не була введена до передплатного каталогу видань Укра╖ни - ╖╖ й дос╕ неможливо передплатити на пошт╕...
 То що в╕дпов╕сти тепер панов╕ Юр╕ю Волощаку з╕ Львова ╕ сотням читач╕в «Кримсько╖ св╕тлиц╕» з Криму ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни, як╕ ще не втратили над╕╖ повернути свою газету? Бор╕мося за не╖! На п╕дтримку культуролог╕чно╖ преси (у тому числ╕, й «Кримсько╖ св╕тлиц╕») в Дербюджет╕ на цей р╕к вид╕лено понад 6 млн. гривень. Телефонуйте в М╕н╕стерство, в Газетно-журнальне видавництво (телефони нижче), бийте тривогу, звертайтеся - та хоч до Президента (про таке диво, як п╕вроку опечатана редакц╕я - при живих ╕ ще й державних сп╕взасновниках - наш Гарант ще, певно, й не чув). Вже давно можна було б махнути на все рукою ╕ грюкнути тими опечатаними редакц╕йними дверима, але чому ми ма╓мо в╕ддавати десятил╕ттями виплеканий (не виплаканий!) ╕ редакц╕╓ю, ╕ читачами-сп╕вавторами неповторний «Св╕тличний» бренд в руки тим, хто, прикриваючись цим брендом, в далекому ╕ байдужому до кримсько-укра╖нських проблем Ки╓в╕ збира╓ться штампувати «Кримську св╕тлицю» - нехай кольоров╕шою ╕ грубшою, але «майже не полем╕чною», такою соб╕ - «дозовано укра╖нською»? Якщо д╕йсно влад╕ не потр╕бна газета, як╕й дов╕ряють люди (а дов╕ру, кажуть в народ╕, ╕ за грош╕ не купиш), то, може, пора вже завершувати оцей п╕вр╕чний експеримент над «Св╕тлицею», ╖╖ колективом ╕ здоровим глуздом?
 А то ще трохи - ╕ за тими опечатаними дверима в редакц╕╖, чого доброго, ще й чорти заведуться...
 
В╕ктор КАЧУЛА,
 головний редактор «КС».
 
* * *

 Телефони: приймальня М╕н╕стерства культури Укра╖ни - (044) 226-26-45.
 Газетно-журнальне видавництво М╕нкультури - (044) 498-23-63.
 Матер╕али шл╕ть в редакц╕ю на адресу: kr_svit@meta.ua
 Конт. тел. редакц╕╖ - (067) 650-14-22.

 Арх╕в газети за «опечатаний» пер╕од -
http://svitlytsia.crimea.ua/pdf.html

КРИК ДУШ╤

«ТЕПЕР НАША РЕДАКЦ╤Я ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА БРАТСЬКУ МОГИЛУ К╤МНАТНИХ КВ╤Т╤В…»
 
  Ось уже минуло п╕вроку в╕дтод╕, коли через в╕дмову нашого ки╖вського кер╕вництва сплачувати за оренду зачинена редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕», у як╕й не лише трудився наш дружний колектив, але й створювався той особливий «св╕тличний» м╕крокл╕мат, без якого людин╕ незатишно, некомфортно працювати. Мова йде про зелених наших друз╕в - про кв╕ти, ╕ мен╕ це, мабуть, найб╕льше болить, бо я, в╕дпов╕дальна за чистоту в каб╕нетах, найб╕льше за ними доглядала. Не так шкода мен╕ комп’ютер╕в чи принтер╕в, як╕ ст╕льки часу даремно простоюють, ╖х, спод╕ваюся, ще можна буде «оживити». А от живих колись кв╕т╕в, як╕ прикрашали редакц╕ю, вже не повернути.
 Не один р╕к створювався цей оазис. Рослини жили разом з нами й радували нас, хто цв╕том серед зими, хто листям, хто плодами, а хтось ╕ колючками. Кожен з нас втратив не т╕льки м╕сце для роботи, але й часточку душ╕, вкладену у свою улюблену кв╕тку. Наприклад, к╕мнатний гранат - наш довгожитель, загублений назавжди; ╕ сортов╕ сенпол╕╖, за якими потр╕бно було ц╕лий р╕к доглядати, щоб вони зацв╕ли, втрачен╕ безповоротно.
 Багато кв╕т╕в наш колектив здобував сво╖ми скромними можливостями, чимало ╖х нам дарували наш╕ читач╕. Коли я приносила до редакц╕╖ сво╖ домашн╕ кв╕ти, то й уявити не могла, що ╖х чека╓ така страшна, мученицька загибель за зачиненими на п╕вроку дверима.
 ╥х, звичайно, уже давно не стало, наших живих, колись в╕чнозелених улюбленц╕в, яким потр╕бна не т╕льки вода, св╕тло у в╕конц╕, але й сердечне тепло, котрим д╕лився весь колектив редакц╕╖. З яким же болем я дивилася увесь цей час на редакц╕йн╕ в╕кна, за якими пов╕льно вгасало життя у беззахисних мо╖х улюблених рослинках… Нав╕ть найчерств╕ша, найбездушн╕ша людина не пройде мимо, байдуже споглядаючи, як на його п╕дв╕конн╕ всиха╓ кв╕тка без води. ╤ моя сердечна травма незр╕внянна з матер╕альними втратами, хоч багато кв╕т╕в я замовляла за каталогами «╤нтер-флори» з Ки╓ва, вишукувала на ринку. Грош╕ можна заробити, а от виростити кв╕тку на рад╕сть людям - це клоп╕тка праця.
 Тепер наша редакц╕я перетворилася на братську могилу к╕мнатних кв╕т╕в… Я спод╕ваюся, що т╕ чиновники, з вини яких це сталося, хоча б не забувають поливати кв╕ти на п╕дв╕коннях у сво╖х каб╕нетах, оф╕сах, удома...
 Бо де ╓ кв╕ти, там ╓ й життя.

 ╤рина ХАБЛЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.03.2011 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8805

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков