Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.03.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 25.03.2011
ЧОМУ ПОРУШИЛИ СПРАВУ ПРОТИ КУЧМИ?

СЛ╤ДЧ╤ ГЕНЕРАЛЬНО╥ ПРОКУРАТУРИ УКРА╥НИ ВРУЧИЛИ КОЛИШНЬОМУ ПРЕЗИДЕНТУ УКРА╥НИ ЛЕОН╤ДУ КУЧМ╤ ПОСТАНОВУ ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОТИ НЬОГО КРИМ╤НАЛЬНО╥ СПРАВИ
 Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це пов╕домив журнал╕стам сам Л.Кучма 24 березня близько 10.00 б╕ля центрального входу до Головного сл╕дчого управл╕ння Генпрокуратури, куди вдруге прийшов на допит.
 «Мен╕ вручили постанову прокуратури про порушення - за статтями в╕домими, про що говорилося в ╕нтерв’ю Рената Кузьм╕на - крим╕нально╖ справи», - сказав в╕н.
 За словами Л.Кучми, в ц╕й постанов╕ ╓ лише одна особа як ф╕гурант – це в╕н.
 При цьому екс-президент наголосив, що в╕н категорично не погодився з жодним пунктом обвинувачення, «кр╕м того, що я Кучма Леон╕д Данилович, це однозначно».
 Як пов╕домляв УН╤АН, за словами першого заступника генпрокурора Рената Кузьм╕на, Л.Кучма п╕дозрю╓ться у перевищенн╕ влади, наданн╕ незаконних розпоряджень кер╕вництву МВС, що призвело до вбивства журнал╕ста Георг╕я Гонгадзе.
 
 ЧОМУ ПОРУШИЛИ СПРАВУ ПРОТИ КУЧМИ?
 Олександр Жир, екс-голова парламентсько╖ ком╕с╕╖ з розсл╕дування вбивства Георг╕я ╫он╜адзе, полковник СБУ у в╕дставц╕:
 — Ц╕ д╕╖ ╕нсп╕рован╕ самим Леон╕дом Кучмою. Досить тонка акц╕я ╕ красиво пода╓ться. ╥╖ проводять розумн╕ люди. У результат╕ н╕хто не побачить жодних р╕шень, н╕кого не будуть притягувати до в╕дпов╕дальност╕. ╤стор╕я завершиться тим, що Леон╕да Даниловича виправдають. В╕н буде б╕лий ╕ пухнастий. На цьому поставлять крапку. Пот╕м ╕тиме сл╕дство, ми почу╓мо, як сл╕дчий ╕з генпрокурором розпов╕датимуть, що на Леон╕да Кучму звели наклеп.
 Ми ж бачили як В╕ктор Янукович на сво╓му юв╕ле╖ танцював ╕з дружиною Кучми. Учора танцювати, а сьогодн╕ один одного саджати? Це неможливо.
 ╢вген Захаров, сп╕вголова Харк╕всько╖ правозахисно╖ групи:
 — Влада хоче показати, що справи проти Тимошенко й Луценка не виб╕рков╕. Це сво╓р╕дний в╕двол╕каючий маневр.
 Для замовного вбивства ма╓ бути мотив. Я не бачу такого мотиву в Кучми. Хоча багато залежатиме в╕д того, як сформулюють звинувачення ╕ як╕ будуть докази. Сл╕дство можуть зак╕нчити за в╕дсутн╕стю складу злочину або доказ╕в вини. Кучма в ц╕й ╕стор╕╖ теж жертва. Проти нього використали особливост╕ його повед╕нки. Йому можна закидати багато недобрих д╕й, але т╕льки не вбивство ╫он╜адзе.
 Валентина Теличенко, адвокат Мирослави ╫он╜адзе:
 — Щодо Володимира Литвина також треба виносити в╕дпов╕дну постанову. Також визначитися ╕ по Деркачу (екс-голова СБУ. — «ГПУ»), ╕нших ф╕гурантах у показах Пукача.
 Володимир Литвин, 54 роки, голова Верховно╖ Ради:
 — Це прозвучало досить неоч╕кувано. З етично╖ точки зору не вважаю за потр╕бне давати будь-як╕ оц╕нки й коментар╕. Я хот╕в би виключити постановку питання у площин╕ тиску щодо мене.
 Михайло Погребинський, пол╕толог:
 — Ц╕╓╖ справи дуже хот╕в Зах╕д. Оск╕льки з його боку ╓ певний тиск на Януковича, то укра╖нська влада хоче подати Заходу новий сигнал. Мовляв, ми пересл╕ду╓мо не т╕льки пол╕тичних опонент╕в. Можливо, ╓ ╕нша причина — натякнути зятю екс-президента В╕кторов╕ П╕нчуку, що непристойно бути у списку м╕льярдер╕в журналу «Форбс». Кучма, скор╕ше за все, в╕дбудеться легким переляком.
 Олег Мус╕╓нко, колишн╕й адвокат екс-начальника служби зовн╕шнього спостереження МВС Олекс╕я Пукача, якого звинувачують у вбивств╕ Георг╕я ╫он╜адзе:
 — Без р╕шення президента крим╕нальну справу в╕дносно Кучми не порушили б. Мабуть, Янукович намага╓ться уникнути в Укра╖н╕ повторення сценар╕ю близькосх╕дних й  африканських под╕й ╕ дострокового припинення сво╖х повноважень.
 Андр╕й Сенченко, депутат в╕д БЮТу:
 — Для мене це стало неспод╕ванкою, бо довг╕ роки не хот╕ли повноц╕нно розсл╕дувати трагед╕ю з ╫он╜адзе. Але я не можу пов╕рити у щир╕сть влади покарати винуватц╕в. Можливо, це спроба виправити сформований негативний ╕м╕дж влади ╕ спробувати довести, що вони борються не лише з пол╕тичною опозиц╕╓ю, а встановлюють правосуддя. Хоча на фон╕ всього, що в╕дбува╓ться, нав╕ть така спроба ╕м╕тувати притягнення Кучми до в╕дпов╕дальност╕ навряд чи зм╕нить сталий образ ц╕╓╖ влади. Я вважаю, що до справи мають бути притягнен╕ вс╕ ф╕гуранти справи, включно з Литвином.
 Вадим Колесн╕ченко, депутат в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в:
 — Це демонстру╓, що в Укра╖н╕ почина╓ться епоха верховенства права. Перед законом ус╕ р╕вн╕ — колишн╕ президенти, м╕н╕стри та тепер╕шн╕. Не виключаю, що в результат╕ розсл╕дування буде доведено, що Кучма не причетний до вбивства ╕ вс╕ розмови щодо нього були пл╕тками й ╕нсинуац╕ями. Тод╕ перед екс-президентом доведеться вибачитися.
 Ярослав Кендзьор, депутат в╕д НУ-НС:
 — Сьогодн╕ ситуац╕я в Укра╖н╕ ╓ на меж╕ соц╕ального вибуху. Тому влад╕ треба було оголосити сенсац╕йне пов╕домлення, яке мало б сусп╕льний ╕нтерес. Таким чином хочуть в╕двол╕кти увагу. Для Кучми ця справа означа╓ багато проблем ╕ клопот╕в. Нав╕ть якщо вона н╕чим особливим не зак╕нчиться, сам факт ╖╖ порушення — повна дискредитац╕я колишнього президента та його оточення. Його зять П╕нчук буде докладати зусиль, щоб витягти тестя ╕з тако╖ халепи.
http://gazeta.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 25.03.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8780

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков