Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ЦЕРКВА – ЦЕ НАРОД, А НАРОД – ЦЕ ДЕРЖАВА»: Ф╤ЛАРЕТ В╤ДПОВ╤В НА ЗАКИДИ РПЦ ПРО ПОЛ╤ТИЗАЦ╤Ю УКРА╥НСЬКО╥ ЦЕРКВИ
Укра╖нська держава не втруча╓ться в церковн╕ справи, а сприя╓ ╖м. Про це заявив почесний патр╕арх...


УКРА╥НА ВВЕЛА САНКЦ╤╥ ПРОТИ СОТЕНЬ РОС╤ЯН
Президент Укра╖ни Петро Порошенко указом № 82/2019 ув╕в у д╕ю р╕шення Ради нац╕онально╖...


ПУТ╤Н ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ: РОС╤Я ПОКАЗАЛА, ЯК ВМ╤╢ СЕБЕ ЛЮБИТИ
Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н заявив, що ситуац╕я з анекс╕╓ю Криму стала св╕дченням "здатност╕...


«ОДРАЗУ П╤СЛЯ ВИБОР╤В»: ПОРОШЕНКО РОЗПОВ╤В, КОЛИ ПЛАНУ╢ РОЗПОЧАТИ ПОВЕРНЕННЯ КРИМУ
В╕н наголосив, що не ╕сну╓ б╕льш важливого завдання для Укра╖ни, укра╖нсько╖ влади ╕ президента,...


М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤Я КРИМУ: ЯКУ «АХ╤ЛЛЕСОВУ П’ЯТУ» МА╢ «НЕПОТОПЛЮВАНИЙ АВ╤АНОСЕЦЬ» ПУТ╤НА
«Глава» Криму ╕ колаборант Серг╕й Аксьонов заявив про те, що Рос╕я перетворила...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 11.03.2011 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 11.03.2011
«ЩОДО МОВИ – ОТУТ СПРАВА Б╤ЛЬШ СЕРЙОЗНА...»

Обличчя влади
 
  Заступник глави Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни Ганна Герман розкритикувала владу Одеси за р╕шення про п╕дняття червоного Прапора Перемоги на 9 травня, а також за вимогу мера Олекс╕я Костус╓ва готувити документи рос╕йською мовою.
 В ╕нтерв’ю «5 каналу» Герман назвала р╕шення про вив╕шування червоних прапор╕в в Одес╕ «балаганом, дешевими вуличними спектаклями».
 «╢ закони юридичн╕ ╕ ╓ закони моральн╕. Щодо символ╕ки СРСР, то я не боюся символ╕ки мертво╖ держави. Так, ми збер╕га╓мо деяк╕ реч╕, як╕ вже н╕коли не повернуться. Для мене це черговий спектакль пол╕тик╕в, як╕ не можуть зробити чогось житт╓вого доброго для людей, ╕ вони змушен╕ популярн╕сть свою п╕дтримувати таким балаганом, дешевими вуличними спектаклями», – заявила Г. Герман.
 Вона п╕дкреслила, що вимога мера Одеси Костус╓ва надавати йому документи рос╕йською мовою ╓ б╕льш серйозною проблемою.
 «Щодо мови – отут справа б╕льш серйозна. Тому що ╓ Конституц╕я Укра╖ни, у як╕й записано те, що записано. Сьогодн╕ ми ма╓мо укра╖нську мову як державну. ╤ якщо в Одес╕ ╓ хоч одна людина, яка говорить укра╖нською, вона повинна прийти в мер╕ю й вона ма╓ ус╕ права, щоб з нею розмовляли його мовою. Тому ця справа, ця повед╕нка, цей жест мера Одеси – в╕н потребу╓ пол╕тично╖ оц╕нки, я вважаю. Я думаю, що цю оц╕нку дадуть меров╕ сам╕ одесити», – заявила Ганна Герман.
 «Це йому не допоможе, якщо не буде працювати канал╕зац╕я, якщо в будинках не буде тепла, якщо транспорт не буде ходити, – отут не допоможуть н╕ прапори Радянського Союзу, н╕ нав╕ть, якби можна було привезти мум╕ю з ╕ншо╖ кра╖ни в Одесу», – в╕дзначила Г. Герман.
 «Нав╕ть якщо поставити на Дерибас╕вськ╕й символи кра╖ни, яка в╕д╕йшла в ╕стор╕ю назавжди, – це не допоможе, якщо не ходять добре трамва╖, якщо люди не задоволен╕», – резюмувала Герман.
 Вона висловила переконання, що в Костус╓ва незабаром «пройде ейфор╕я ╕з час╕в вибор╕в».
 
 
 МЕР ОДЕСИ НА ПРОХАННЯ ПРОЦИТУВАТИ ШЕВЧЕНКА ПОПРОСИВ «НЕ СМ╤ШИТИ ЛЮДЕЙ»

 9 березня кер╕вники Одеси та област╕ поклали кв╕ти до пам“ятника Тараса Шевченка. При цьому мер Одеси Олекс╕й Костус╓в порахував образливим прохання журнал╕ст╕в процитувати к╕лька рядк╕в з творчост╕ Шевченка, пов╕домля╓ Gazeta.ua.
 «Тарас Григорович Шевченко для мене, як ╕ для м╕льйон╕в мо╖х сп╕вгромадян, - це, звичайно, вт╕лення укра╖нського народу, це великий поет ╕ видатний художник. Це наша нац╕ональна горд╕сть», - зазначив мер.
 Проте на прохання журнал╕ст╕в процитувати великого поета Костус╓в в╕дпов╕в в╕дмовою: «Слухайте, давайте ви будете задавати запитання ... нехай у дитячому садку, у школ╕ д╕ти читають, але не мер м╕ста». В╕дмовився мер назвати нав╕ть назви дек╕лькох твор╕в: «Не см╕ш╕ть, не треба мен╕ влаштовувати ╕спит, добре? Не см╕ш╕ть людей».
 На в╕дм╕ну в╕д мера, голову Одесько╖ обласно╖ ради Миколу Пундику прохання процитувати великого Кобзаря не образило: чиновник процитував Запов╕т. Пундик зазначив, що для нього, як ╕ для вс╕х укра╖нц╕в, Шевченко - це «сов╕сть нац╕╖».
 Нагада╓мо, п╕сля покладання кв╕т╕в у р╕чницю з дня смерт╕ Олександра Пушк╕на Костус╓в згадав рядки з в╕рша «Я помню чудное мгновенье».
 
 ЗВЕРНЕННЯ ОДЕСИТ╤В ДО СВ╤ТОВОГО КОНГРЕСУ УКРА╥НЦ╤В

 Шановн╕ члени Св╕тового Конгресу Укра╖нц╕в!
 З приходом до влади в Одес╕ в листопад╕ 2010 року ново╖ команди, яку очолю╓ ставленик Парт╕╖ Рег╕он╕в, в╕домий укра╖нофоб Олекс╕й Костус╓в, укра╖нська культура, традиц╕╖, ╕стор╕я, мова та святин╕ в нашому м╕ст╕ опинились п╕д загрозою знищення. В м╕ст╕ фактично в╕дбува╓ться ре╕нкарнац╕я самих темних ╕дей Царсько╖ та Стал╕нсько╖ ╤мпер╕╖.
 Одним з перших розпоряджень мера Одеси О. Костус╓ва був перех╕д д╕ловодства в Одеськ╕й м╕ськрад╕ з укра╖нсько╖ на рос╕йську мову. П╕дконтрольн╕ Костус╓ву та б╕льшост╕ депутат╕в м╕сько╖ ради мед╕а-ресурси щоденно ведуть пропаганду по приниженню укра╖нства, одеситам пост╕йно нав’язу╓ться меншоварт╕сть укра╖нського св╕ту, або його уявна ненависть до ╕нших культур та народ╕в.
 Деяк╕ так зван╕ «журнал╕сти» нав╕ть договорились до того, що укра╖нська мова та вишита сорочка ╓ ознакою нацизму та фашизму (телеканал АТВ. Григор╕й Кваснюк, депутат м╕ськради в╕д рос╕йсько╖ нац╕онал╕стично╖ парт╕╖ «Родина»). Найактивн╕ш╕ представники укра╖нських орган╕зац╕й цими мед╕а-ресурсами пост╕йно цькуються та принижуються. В лютому 2011 року нев╕домими особами було розмальовано г╕тлер╕вською свастикою пам’ятник О.С.Пушк╕ну, буквально за к╕лька годин п╕сля того деяк╕ депутати м╕ськради на п╕дконтрольних ╖м телеканалах та ╕нтернет-сайтах безп╕дставно звинуватили в цьому представник╕в укра╖нських патр╕отичних орган╕зац╕й, що схоже на добре п╕дготовлену та сплановану провокац╕ю.
 На 4 сес╕╖ Одесько╖ м╕сько╖ ради 28 лютого 2011 року було скасовано р╕шення в╕д 10 липня 2007 року № 2926-5 «Про узгодження м╕сця для встановлення пам’ятника останньому кошовому отаману Запор╕жсько╖ С╕ч╕ Петру Калнишевському». У сво╓му виступ╕ з цього питання депутат м╕ськради в╕д Парт╕╖ Рег╕он╕в Олекс╕й Косьм╕н нав╕ть назвав Петра Калнишевського, канон╕зованого Укра╖нською Православною Церквою святого, граб╕жником, пам’ятнику якому не м╕сце в Одес╕.
 Топон╕м╕чною ком╕с╕╓ю м╕ськради п╕дготовлено р╕шення про перейменування в Одес╕ вул. ╤вана та Юр╕я Лип, в╕домих одесит╕в, л╕тератор╕в, ╕деолог╕в та борц╕в за Укра╖нську державу на початку та в середин╕ 20-го стол╕ття.
 З залу зас╕дань Одесько╖ м╕сько╖ ради прибира╓ться Прапор Чест╕ Ради ╢вропи, який наше м╕сто отримало по праву, натом╕сть, на ц╕й таки сес╕╖, прийма╓ться р╕шення про розв╕шування в Одес╕ на державних установах 10 кв╕тня та 9 травня червоних прапор╕в Радянсько╖ ╤мпер╕╖.
 Також скасову╓ться п╕льгова орендна плата за прим╕щення для громадських орган╕зац╕й, як╕ хоч якось себе проявили як укра╖нськ╕. За останн╕ роки найактивн╕ш╕ представники укра╖нських громадських орган╕зац╕й Одеси в╕дчули на соб╕ ╕ ф╕зичний тиск з боку тих парт╕й, як╕ складають сьогодн╕ б╕льш╕сть в Одеськ╕й м╕ськрад╕. У вересн╕ 2007 року було жорстоко побито член╕в одесько╖ «Просв╕ти», побиттям керував та особисто бив людей нин╕шн╕й депутат м╕сько╖ ради, голова рос╕йсько╖ нац╕онал╕стично╖ парт╕╖ «Родина» ╤гор Марков; один з просв╕тян, а саме В╕тал╕й Безеда отримав 3 групу ╕нвал╕дност╕, серед потерп╕лих був ╕ голова м╕сцево╖ «Просв╕ти» Олександр Степанченко. У кв╕тн╕ 2009 року було п╕дступно вбито л╕дера молод╕жно╖ одесько╖ патр╕отично╖ орган╕зац╕╖ «С╕ч» Максима Чайку.
 У вересн╕ 2010 року прямо б╕ля помешкання громадського д╕яча, отамана Чорноморського Гайдамацького З’╓днання, Серг╕я Гуцалюка було спалено його автомоб╕ль, а в грудн╕ 2010 року нев╕дом╕ намагались спалити його помешкання, кинувши на дах хати 3 пляшки з запалювальною сум╕шшю.
 За вс╕ма цими злочинами н╕кого не притягнуто до в╕дпов╕дальност╕. Можна т╕льки уявити, що готують одеситам в майбутньому ц╕ великодержавн╕ шов╕н╕сти, прихильники в╕дродження Рос╕йсько╖ та Радянсько╖ ╤мпер╕й.
 На жаль, державн╕ структури, як╕ повинн╕ стояти на захист╕ громадянських прав та свобод та на сторож╕ громадського спокою ╕ Держави, або безд╕яльн╕, або закривають оч╕ на вс╕ вищенаведен╕ факти.
 Ми, представники громадсько-пол╕тичних орган╕зац╕й Одеси, зверта╓мось до Вас, шановн╕ члени Св╕тового Конгресу Укра╖нц╕в, ╕з закликом п╕дтримати нашу боротьбу за права укра╖нсько╖ культури, мови, традиц╕й в Одес╕ вс╕ма доступними законними методами, засудити безд╕яльн╕сть державних чиновник╕в в╕дносно антиукра╖нського шабашу в Одес╕, та окремо направити до нашого м╕ста сво╖х представник╕в для б╕льш детального вивчення вищенаведених факт╕в.
 
З повагою,
 Заслужений прац╕вник культури Укра╖ни – Максимюк Т.
 Заслужений художник Укра╖ни – Савченко С.
 Член Сп╕лки художник╕в Укра╖ни – Стовбур О.
 Заслужений художник Укра╖ни – Маринюк В.
 Заслужений художник Укра╖ни – Басанець В.
 Отаман ГО «Чорноморське Гайдамацьке З’╓днання» – Гуцалюк С.
 Крайовий отаман О.З.К. «Чорноморська С╕ч» – Миронець П.
 ГО «Чорноморський ж╕ночий Клуб»
 Голова ГО «МАМА – 86» – Слесарьонок С.
 Голова ГО «Клуб творчо╖ ╕нтел╕генц╕╖» – Прокопечко Т.
 Голова Об’╓днання «Просв╕та» ╕м. Т. Шевченка м. Южного – Дем’янишина Л.
 Голова Одеського обласного об’╓днання ВУТ «Просв╕та» ╕м. Т.Шевченко – Степанченко О.
 Голова Одесько╖ обласно╖ парт╕йно╖ орган╕зац╕╖ ВО «Батьк╕вщина» – Радковський О.
 Голова Одесько╖ обласно╖ орган╕зац╕╖ Всеукра╖нського товариства пол╕тичних в’язн╕в та репресованих – Отченашенко П.
 Голова обласно╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, заслужений д╕яч мистецтва Укра╖ни – Шипк╕вський Г.
 Одеська м╕ська орган╕зац╕я Народного Руху Укра╖ни – Яшан Н.
 Одеська обласна орган╕зац╕я ВО «Свобода» – Кириленко П.
 Одеська обласна орган╕зац╕я парт╕╖ «Реформи ╕ порядок» – Пол╕щук В.
 http://gaidamaky.pp.net.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 11.03.2011 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8752

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков