Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ПОЧЕСНА В╤ДЗНАКА» - ПИСЬМЕННИКУ-ЮВ╤ЛЯРУ
Гост╕ тепло в╕тали Василя Григоровича Латанського.


╤ВАН БОБЕРСЬКИЙ: «ДЕ СИЛА, ТАМ ВОЛЯ ВИТА╢»
╤ван Боберський походив з╕ славетного роду, кор╕ння якого сягало княжих час╕в.


ВАСИЛЮ ЛАТАНСЬКОМУ – 80!
За плечами ц╕ла епоха, велична ╕ траг╕чна, наповнена добром ╕ лихом, звершеннями ╕ розчаруваннями.


ПРЕЗЕНТАЦ╤Я КНИГИ СПОГАД╤В ПРО В╤РУ РО╥К У КИ╢В╤
Веч╕р був сповнений найкращими св╕тлими та добрими почуттями.


ПЕДАГОГ╤КА СЕРЦЯ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО
100-л╕тн╕й юв╕лей видатного педагога Василя Сухомлинського – прив╕д замислитися над тим,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 11.03.2011 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 11.03.2011
КОНКУРС ╤МЕН╤ КВ╤ТКИ...

 У Львов╕ готуються до першого М╕жнародного конкурсу укра╖нського романсу ╕мен╕ Кв╕тки Ц╕сик, в╕домо╖ американсько╖ сп╕вачки укра╖нського походження. ╥╖ голос донин╕ вража╓ ╕ не залиша╓ байдужим. Уже сво╖ заявки на участь у конкурс╕, який триватиме з 1 до 4 кв╕тня, подали близько 20 аматор╕в ╕з 8 кра╖н св╕ту.
 Якщо голос Кв╕тки Ц╕сик запав у серце, там в╕н залиша╓ться назавжди. Так ╕ трапилось ╕з американський музикантом, продюсером Алексом Гутмахером. В╕н захвор╕в на рак ╕ в нью-йоркському шпитал╕ познайомився з укра╖нкою з неповторним сопрано.
 Коли 29 березня 1998 року Кв╕тка Ц╕сик у в╕ц╕ 44 рок╕в в╕д╕йшла у в╕чний св╕т, Алекс Гутмахер постановив, що в╕н сво╓ життя присвятить вшануванню пам’ят╕ талановито╖ сп╕вачки.
 У Львов╕ на будинку, де мешкали р╕дн╕ Кв╕тки, встановили пам’ятну табличку, а одну з вулиць назвали ╕менем сп╕вачки. На черз╕ перший м╕жнародний конкурс ╕мен╕ Кв╕тки Ц╕сик у рамках проекту «Незабутня Кв╕тка», який в╕дбуватиметься 1-4 кв╕тня. Адже 4 кв╕тня 1953 року у Нью-Йорку в укра╖нськ╕й родин╕ народилась сп╕вачка.
 Уже розпочався зб╕р заявок в╕д охочих взяти участь у конкурс╕, подаватись можна до 25 березня. Учасниками можуть бути сол╕сти-вокал╕сти та ансамбл╕, люди в╕ком в╕д 18 до 35 рок╕в. Конкурсанти повинн╕ п╕дготувати дв╕ п╕сн╕: з творчого доробку Кв╕тки Ц╕сик та укра╖нський романс. (Детальн╕ше про умови можна дов╕датися за адресою - http://www.miok.lviv.ua).
 Конкурс ма╓ на мет╕ популяризувати як творч╕сть Кв╕тки Ц╕сик, так ╕ укра╖нський романс, який забутий ╕ незнаний, наголосив ╕н╕ц╕атор проекту та меценат Алекс Гутмахер. «Безумовно, потр╕бно в╕дроджувати укра╖нський романс, тому наш конкурс для цього покликаний – популяризувати укра╖нську п╕сню, укра╖нський романс», – каже продюсер.
 Грошов╕ винагороди, зауважив Алекс Гутмахер, невелик╕: перша прем╕я – 1000 долар╕в. Але конкурс ма╓ ще одну мету: придбати пересувний мамограф для льв╕вського онкоцентру, щоб л╕кар╕ могли ╖здити укра╖нськими селами та м╕стечками й обстежувати ж╕нок. Кв╕тка Ц╕сик, як ус╕ ж╕нки в ╖╖ с╕м’╖, померла в╕д раку молочних залоз. Ут╕м, для придбання дорогого медичного обладнання потр╕бн╕ меценати, яких хочуть залучити до конкурсу. Але заможн╕ льв╕в’яни в╕дмовляються в╕д меценатства.
 «Коли я зустр╕чався з хворими ж╕нками та л╕карями, то почув, що пересувн╕ мамографи ╓ лише у Черкаськ╕й област╕ та в Криму. А що робити ж╕нкам у горах, хто до них до╖де, чи вони мають змогу обстежитись?» – непоко╖ться Алекс Гутмахер.
 У рамках м╕жнародного конкурсу в╕дбудеться виставка малюнк╕в у льв╕вських школах, пластунський кур╕нь ╕мен╕ Кв╕тки Ц╕сик орган╕зу╓ для школяр╕в виставу на фактах життя й творчост╕ сп╕вачки, в одн╕й з╕ льв╕вських шк╕л уже створюють музей Кв╕тки Ц╕сик, а ще у пологових будинках у Львов╕ проситимуть мам, як╕ народять д╕вчаток 4 кв╕тня, назвати ╖х Кв╕тками.
 У 1983 роц╕ сп╕вачка була в Укра╖н╕. Тод╕ ╖╖ п╕сн╕ не звучали по укра╖нському рад╕о. Вона мр╕яла про концерт в Укра╖н╕, але хвороба не дозволила… Вт╕м, ╕ сьогодн╕ не так часто почу╓ш голос Кв╕тки Ц╕сик ╕з укра╖нських телев╕з╕йних чи рад╕оеф╕р╕в.
 
Галина ТЕРЕЩУК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 11.03.2011 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8741

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков