Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤Н ДЛЯ УС╤Х СТОЛ╤ТЬ
На свят╕ вкотре наголошувалося, яку славу та велич прин╕с для Укра╖ни наш Кобзар, а його творча...


ВБОГ╤ ТЕКСТИ: П╤СНЯ БЕЗ МОВИ, МОВА – БЕЗ П╤СН╤
Вбог╕ тексти сучасних п╕сень нав╕ть страшно публ╕кувати, бо зразу впада╓ в оч╕ нав╕ть не...


Оксана Бас-Кононенко, мовознавець: ЯКЩО ЛЮДИ СВОЮ МОВУ НЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ, ТО ПРИЙДЕ ╤НША МОВА, А ЗНАЧИТЬ - ╤НША КРА╥НА
М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни презентувало нову програму "Укра╖нська – це...


«ЯКЩО У ВАС ╢ ХОЧ КРАПЛЯ ПАТР╤ОТИЗМУ ╤ КУЛЬТУРИ…»
кримчанин, укра╖нець ╤ван Лук'янович Лавтар не зда╓ться ╕ турбу╓ чиновницьку ки╖вську...


Остап К╤НДРАЧУК, ялтинський кобзар – на Майдан╕ Незалежност╕ у Ки╓в╕: КОЛИ СУСП╤ЛЬСТВО МОВЧИТЬ, ГОВОРЯТЬ КОБЗАР╤... ╤ Д╤ТИ
Сьогодн╕ призовий фонд Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми - д╕ти тво╖,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 04.03.2011 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 04.03.2011
«ДЕ Т╤╥ СТРУНИ, ДЕ ГОЛОС ПОТУЖНИЙ, ДЕ ТЕ╢ СЛОВО КРИЛАТЕ...» (Леся Укра╖нка)

 26 лютого 2011 року на баз╕ факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та народознавства Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського в╕дбувся VII Всекримський конкурс учн╕всько╖ та студентсько╖ творчост╕ «Змагаймось за нове життя!», присвячений творчост╕ ген╕ально╖ укра╖нсько╖ поетеси Лес╕ Укра╖нки.
 Традиц╕йно конкурс проводиться до Дня народження видатно╖ поетеси, а цьогор╕ч майже зб╕гся з юв╕лейною датою, адже 25 лютого в╕дзначалося 140 рок╕в в╕д дня народження Лес╕ Укра╖нки.
 Цього року конкурс, як ╕ завжди, проводився за п╕дтримки Товариства зв’язк╕в з укра╖нцями за межами Укра╖ни (Товариства «Укра╖на-Св╕т»), Кримсько╖ ф╕л╕╖ ╕нституту ╕нновац╕йних технолог╕й та зм╕сту осв╕ти МОН Укра╖ни, ЗОШ № 29 м. С╕мферополя, Ялтинського музею Лес╕ Укра╖нки, Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського.
 Головним спонсором свята став заступник голови Товариства зв’язк╕в з укра╖нцями за межами Укра╖ни, директор п╕дпри╓мства «Св╕т» Василь Стефанюк. А голова громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Фронт Зм╕н» у Криму Олекс╕й Бурбак, цьогор╕ч вперше долучившись до проведення конкурсу, надав кошти для прем╕ювання переможц╕в. Кр╕м того, ф╕нансову допомогу надали депутат Зал╕знично╖ райради м. С╕мферополя Костянтин Ревич та депутат С╕мферопольсько╖ м╕ськради Олександр Черняго. Особливу подяку за активну участь ╕ п╕дтримку орган╕затори конкурсу висловили: першому заступнику Пост╕йного Представника Президента в АР Крим В╕ктору Плакид╕; представнику Нац╕онально╖ ради Укра╖ни з питань телебачення ╕ рад╕омовлення у АР Крим Андр╕ю ╤ванцю; директору п╕дпри╓мства «Сакський комб╕нат хл╕бопродукт╕в» Володимиру Кунцову; голов╕ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «╤нтеграц╕я ╕ розвиток» Олегу Смирнову; ректору Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського Микол╕ Багрову; голов╕ кримсько╖ орган╕зац╕╖ «Союз Укра╖нок» Пол╕н╕ Король; заступнику голови кримсько╖ орган╕зац╕╖ УНП Микол╕ Борисенку; голов╕ кримсько╖ орган╕зац╕╖ КУН Василю Овчаруку; начальнику в╕дд╕лу у справах м╕жнац╕ональних в╕дносин Рескомнацу Юр╕ю Космин╕ну, а також Андр╕ю Щекуну, Олен╕ Чернокульськ╕й, Вадиму Границькому, родинам Миколи ╕ Степана Стефанюк╕в.
 Нагада╓мо, що Всекримський конкурс «Змагаймось за нове життя!» ╓ змаганням учн╕всько╖ та студентсько╖ молод╕ за ном╕нац╕ями: «Тв╕р», «Науково-пошукова робота», «Декламац╕я», «╤нсцен╕зац╕я» та «Малюнок». Це справжн╓ свято для учн╕в ╕ студент╕в нашого п╕вострова, адже охоплю╓ понад 60 кримських навчальних заклад╕в. У конкурс╕ беруть участь близько 500 викладач╕в ╕ 3000 конкурсант╕в з 10 район╕в та 11 м╕ст Криму. Визначення переможц╕в з ном╕нац╕й «Тв╕р» та «Науково-пошукова робота» в╕дбува╓ться заздалег╕дь до проведення головного етапу, а очний тур ном╕нац╕╖ «Малюнок» - за тиждень до основного конкурсу на баз╕ ЗОШ № 29 м. С╕мферополя (про це «КС» вже пов╕домляла минулого тижня). Що стосу╓ться другого (╕ головного) етапу змагань з ном╕нац╕й «Декламац╕я» та «╤нсцен╕зац╕я», в якому цього року взяли участь 289 учасник╕в, то в╕н п╕дбив п╕дсумки вс╕╓╖ роботи конкурсант╕в ╕ жур╕, визначивши переможц╕в з ус╕х ном╕нац╕й.
 У актов╕й зал╕ ТНУ ╕м. В. ╤. Вернадського, де яблуку н╕де було впасти в╕д чимало╖ к╕лькост╕ школяр╕в, студент╕в, гостей ╕ оф╕ц╕йних ос╕б, як╕ прийшли прив╕тати учасник╕в, в╕дбулося урочисте в╕дкриття конкурсу. Ус╕ конкурсанти, як╕ прибули на свято з р╕зних куточк╕в кримського п╕вострова, були вдягнен╕ у нац╕ональн╕ костюми, що привносило в атмосферу д╕йства особливу красу ╕ радувало око. Розпочалося свято з поетично╖ частини, яку п╕дготували студенти Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського ╕ С╕мферопольського музичного училища ╕м. П. Чайковського, присвячено╖ окремим пер╕одам творчост╕ знано╖ поетеси, прозвучали уривки з в╕рш╕в, з лист╕в Лес╕ Укра╖нки. П╕сля заглиблення у поетичне слово настала оф╕ц╕йна частина свята, яку в╕дкрила голова оргком╕тету конкурсу – заслужений учитель Укра╖ни, методист вищо╖ категор╕╖ ╤нституту ╕нновац╕йних технолог╕й ╕ зм╕сту осв╕ти МОН Укра╖ни Тетяна Захарова. У сво╓му прив╕тальному виступ╕ вона щиро подякувала Представництву Президента Укра╖ни в АР Крим, М╕н╕стерству осв╕ти ╕ науки АРК, Тавр╕йському нац╕ональному ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського ╕ ус╕м шанувальникам творчост╕ Лес╕ Укра╖нки з р╕зних державних ╕ недержавних структур ╕ громадських орган╕зац╕й за сприяння ╕ допомогу у проведенн╕ цього свята. «Р╕вень конкурсант╕в з кожним роком зроста╓, - зазначила пан╕ Тетяна, - учн╕ й студенти демонструють неабияку майстерн╕сть виразного читання поез╕й Лес╕ Укра╖нки, ╕нсцен╕зац╕й ╖╖ драматичних твор╕в, долучаються до науково-пошуково╖ роботи, показують сво╖ зд╕бност╕ в художньо-образотворчому мистецтв╕, ╕ це доводить, що под╕бн╕ конкурси дуже потр╕бн╕ ╕ важлив╕ для виховання у нашо╖ молод╕ почуття патр╕отизму, нац╕онально╖ г╕дност╕, поглиблення знань з нашо╖ ╕стор╕╖, культури ╕ л╕тератури».
 П╕сля виступу головно╖ берегин╕ свята, як називають Тетяну Микола╖вну ╖╖ колеги, слово взяла гостя з Представництва Президента Укра╖ни в АРК Лариса Мирк╕на, яка за дорученням Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК Володимира Яцуби щиро прив╕тала учасник╕в конкурсу ╕ вручила подяки в╕д Представництва за активну участь у п╕дготовц╕ ╕ проведенн╕ конкурсу учителям р╕зних шк╕л автоном╕╖.
 Оф╕ц╕йну частину урочистостей продовжив виступ начальника Кримсько╖ ф╕л╕╖ ╤нституту ╕нновац╕йних технолог╕й ╕ зм╕сту осв╕ти МОН Укра╖ни ╢лизавети Биково╖, яка також вручила подяки за активну участь у проведенн╕ конкурсу. На цей раз серед нагороджених були декан факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та народознавства ТНУ ╕м. В. ╤. Вернадського Юр╕й Прад╕д, начальник управл╕ння осв╕ти С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ ради Тетяна Сух╕на, заступник голови Товариства «Укра╖на-Св╕т», директор п╕дпри╓мства «Св╕т» Василь Стефанюк, кер╕вник студ╕╖ «Св╕танок» Алла Петрова та багато ╕нших, небайдужих до проведення цього д╕йства, людей.
 Дал╕ з прив╕тальним словом виступили Василь Стефанюк, Анатол╕й Ковальський (громадська орган╕зац╕я «Фронт Зм╕н») та Тетяна Чупрова (директор ЗОШ № 29 м. С╕мферополя), як╕ побажали учасникам усп╕х╕в ╕ натхнення, а також любити Крим так, як його любила Леся Укра╖нка. А Юр╕й Прад╕д, на правах господаря, зазначив, що вже вчетверте факультет укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ з рад╕стю в╕дкрива╓ двер╕ ус╕м, хто вбол╕ва╓ за укра╖нське слово.
 П╕сля виступ╕в ус╕х оф╕ц╕йних ос╕б розпочалося нагородження переможц╕в з ном╕нац╕й «Тв╕р», «Науково-пошукова робота» ╕ «Малюнок». Загальна к╕льк╕сть учасник╕в у ном╕нац╕ях «Тв╕р», «Науково-пошукова робота» – 74, а у ном╕нац╕╖ «Малюнок»: заочний тур – 272, очний тур – 107.
 У ном╕нац╕╖ «Тв╕р» (учн╕ 10-11 клас╕в та студенти) I м╕сце пос╕ла Сич В╕ктор╕я з НВК «Школа-г╕мназ╕я» № 3, смт. Чорноморське (кер. Коп╕╓вська Н.Я.);
 II м╕сце - Клименко Владислава, 10 клас, НВК «Школа-г╕мназ╕я № 25», м. С╕мферополь (кер. Смаль О.П.);
 II╤ м╕сце - Кузн╓цова Катерина, ╢впатор╕йська ф╕л╕я ТОВ медичний коледж «Монада» (кер. Глух О.М.).
 У ном╕нац╕╖ «Тв╕р» (учн╕ 7-9 клас╕в) перемогли:
 I м╕сце: Сашкевич Ал╕на – НВК «Укра╖нська школа-г╕мназ╕я» (кер. Б╓ля╓ва А.Р.);
 II м╕сце: Мамутова Ал╕╓ – ЗОШ № 2, м. Бахчисарай (кер. Скидан Т.В.);
 ╤╤╤ м╕сце: Такирова Ельмаз – 9 клас, НВК «Г╕мназ╕я № 11» ╕м. К.А.Треньова (кер. Гавшина О.В.).
 Переможц╕ ном╕нац╕╖ «Науково-пошукова робота»:
 I м╕сце: Позненко Л╕д╕я – ТНУ ╕м. В.╤. Вернадського, ╤╤╤ курс (кер. Киричок М.С.);
 II м╕сце: Степаненко В╕ктор – ПНВК «Г╕мназ╕я школа-садок «Консоль», 10 клас (кер. Галига В.О.);
 ╤╤╤ м╕сце: Хуторна Ганна – Керченський економ╕ко-гуман╕тарний ╕нститут, 4 курс (кер. Гасанова В.Т.).
 А у ном╕нац╕╖ «Малюнок» в очному тур╕ перемогли:
 1-4 класи:
 1. Гапан Наталя, ЗОШ № 8, м. С╕мферополь
 2. Шестак Олександр, ЗОШ № 5, 2 клас, м. С╕мферополь
 3. Сачава Олена, ЗОШ № 5, 4 клас, м. С╕мферополь
 5 - 6 класи:
 1. Азанова Олена, ЗОШ № 29, 5 клас, м. С╕мферополь
 2. Савина Юл╕я, ЗОШ № 34, 5 клас, м. С╕мферополь
 3. Стога Ярослава, ЗОШ № 29, 5 клас, м. С╕мферополь
 7 - 9 класи:
 1. Редька Тетяна, ЗОШ № 2, м. С╕мферополь
 2. Детиненко Ольга, ЗОШ № 2, м. С╕мферополь
 3. Зубарева З╕на╖да, № 22, ╤РЦ, м. С╕мферополь
 3. Кузьм╕на Наталя, ЗОШ № 13, м. ╢впатор╕я
 10 – 11 класи, студенти:
 1. Батуро Андр╕й, КХУ ╕м. Самокиша, 1 курс
 2. Доценко Дар’я, ОШ №2, 10 клас, м. Саки,
 2. Феоктистова В╕ктор╕я, г╕мназ╕я № 11, м. С╕мферополь
 3. Колб╕н Серг╕й, мед. коледж «Монада», м. ╢впатор╕я
 3. Древетняк Анастас╕я, НВК «Тавр╕йська школа-г╕мназ╕я» № 20
 Переможц╕ заочного туру:
 10 – 11 класи, студенти:
 1. Дмитр╕╓в Кирило, ЗОШ № 5, 10 клас, м. Красноперекопськ
 2. Ляшова Катерина, Артек╕вська спец╕ал╕зована школа, м. Ялта
 3. Знаменська Ал╕на, ЗОШ № 26, м. С╕мферополь
 П╕сля вручення нагород ус╕ учасники та ╖хн╕ вбол╕вальники перейшли до аудитор╕й, де в╕дбувалися змагання з ном╕нац╕╖ «Декламац╕я». Учасник╕в под╕лили за в╕ком ╕ класами, ╕ треба зазначити, що цього року вперше не змагалися разом учн╕ 10, 11 клас╕в ╕ студенти, а були розд╕лен╕ на дв╕ категор╕╖: окремо учн╕ 10 клас╕в та учн╕ 11 клас╕в ╕ студенти, через велику к╕льк╕сть бажаючих виступити.
 Водночас в актов╕й зал╕ в╕дбувався показ виступ╕в конкурсант╕в з ном╕нац╕╖ «╤нсцен╕зац╕я». Усього на сцену вийшло 14 колектив╕в, а це 47 учасник╕в з р╕зних навчальних заклад╕в Криму. Юн╕ актори перевт╕лювалися в геро╖в численних твор╕в видатно╖ укра╖нсько╖ поетеси, вражали сво╓ю грою ╕ т╕╓ю щир╕стю, на яку здатн╕ ╖хн╕ молод╕ душ╕.
 П╕сля зак╕нчення змагань в╕дбулося загальне п╕дбиття п╕дсумк╕в.
 Серед учн╕в 1-4 клас╕в у ном╕нац╕╖ «Декламац╕я» I м╕сце пос╕ла Осадченко ╤рина, 3 клас, студ╕я «Св╕танок» (кер. Петрова А.В.);
 II м╕сце - Коровн╕кова Д╕ана, 2 клас, НВК «Школа-г╕мназ╕я» № 25, м. С╕мферополь (кер. Цисарук Ф.М.);
 III м╕сце под╕лили м╕ж собою Косарева Ал╕са, 4 клас, НВК «Школа-г╕мназ╕я» №10, м. С╕мферополь (кер. Козир Т.А.), Процай Натал╕я, 3 клас ЗОШ № 29, м. С╕мферополь (кер. Сл╕вк╕на Т.Ф.) ╕ Шуст╕к Анастас╕я, 4 клас, ЗОШ № 1, смт. Красногвард╕йське (кер. Воробйова Л.М.).
 Серед учн╕в 5 клас╕в перемогла Чубукч╕ Кам╕ль, ЗОШ № 2, м. С╕мферополь (кер. Левон С.А.);
 II м╕сце под╕лили Береза Та╖с╕я, Некрасовська ЗОШ (кер Пол╕щук В.Л.) ╕ Артьоменко Мар╕я, НВК «Тавр╕йська школа-г╕мназ╕я» № 20, м. С╕мферополь (кер. Любас О.Д.);
 III м╕сце пос╕ла Фам╕на Валер╕я, Красногвард╕йська ЗОШ № 1 (кер. Рагозянська Т.О.).
 Серед учн╕в 6 клас╕в: I м╕сце пос╕ла Ломак╕на Дар’я, ЗОШ № 23, м. С╕мферополь (кер. Ал╕╓ва Н.Б.);
 II м╕сце - Белевцева Ольга, ЗОШ № 26 м.С╕мферополь (кер. Нестеренко О.А.);
 III м╕сце под╕лили Самсоненко Галина, Некрасовська ЗОШ (кер. Пайщук В.Л.) ╕ Лук╕на Анастас╕я, НВК «школа-л╕цей» № 3 ╕м. А. Макаренка (кер. Олексик О.Л.).
 серед учн╕в 7 клас╕в перем╕г Юсупов Арлен, студ╕я «Св╕танок», м. С╕мферополь (кер. Петрова А. В.);
 II м╕сце пос╕ла Чумак ╢вген╕я, ЗОШ смт. Вишн╕вка Красноперекопського р-ну (кер. Марпшал Л.Ф.)
 III м╕сце под╕лили м╕ж собою Н╕кола╓нко Варвара, ЗОШ № 29 м. С╕мферополь (кер. Алун╕на Л.М.) ╕ Прос╓кова Ганна, НВК «Укра╖нська школа-г╕мназ╕я», м. С╕мферополь (кер. Любенко Ю.В.).
 серед учн╕в 8 клас╕в I м╕сце пос╕ла Мансурова Зоя, ЗОШ № 12, студ╕я «Св╕танок», м. С╕мферополь (кер. Петрова А.В.);
 II м╕сце - Звягельська Катерина, ЗОШ № 12, м. С╕мферополь (кер. Левон С.А.);
 III м╕сце - Корецький Георг╕й, СНВК «школа-сад» № 6, м.С╕мферополь (кер. Данова Л.╤.).
 серед учн╕в 9 клас╕в перем╕г Пол╕новський Олександр, НВК «Школа-г╕мназ╕я» № 25, студ╕я «Св╕танок» (кер. Петрова А.В.);
 II м╕сце пос╕ла Харьковська Юл╕я, ЗОШ № 26, студ╕я «Св╕танок» (кер. Петрова А.В.);
 III м╕сце под╕лили Вельчинська Марина, ЗОШ с. Зернове Джанкойського р-на (кер. Б╕бнева Л.В.), Тумшинцева Мар╕я, Бабкова ╤рина, НВК «ВКЛ» № 41, м. С╕мферополь (кер. Фурсова Л.О.) ╕ Г╕затулл╕на Гульнара, НВК «Школа-г╕мназ╕я» № 25, м. С╕мферополь (кер. Апананська О.Д.).
 Серед учн╕в 10 клас╕в I м╕сце пос╕ла Ткаченко Ольга ЗОШ № 2, м. С╕мферополь (кер. Левон С.А.);
 II м╕сце - Давиденко ╢вген, студ╕я «Св╕танок» (кер. Петрова А.В.);
 III м╕сце - Шляхова Валентина, ЗОШ с. Ароматне Б╕лог╕рського р-на (кер. Чолока╓ва А.С.).
 Серед учн╕в 11 клас╕в та студент╕в перем╕г Сейтумеров Арсен, ЗОШ № 8, 11 клас, м. С╕мферополь (кер. Качадурова Л.В.);
 II м╕сце пос╕ла Ходорова Валер╕я, 11 клас, Чистенський НВК «Школа-г╕мназ╕я» (кер. Салтикова Н.М.)
 III м╕сце под╕лили Гущин Максим – ЗОШ № 34, м. С╕мферополь (кер. Шеремет ╤.╤.) ╕ Дмитренко Марина – ТНУ ╕м. В. Вернадського, ╤ курс (кер. Терехова ╤.О.).
 У ном╕нац╕╖ «╤нсцен╕зац╕я» I м╕сце под╕лили студенти 1 курсу С╕мферопольського музичного училища ╕м. Чайковського (кер. Богуцька О.М.) та учн╕ НВК «Школа-л╕цей» № 9 м. Ялта (кер. Овсейчук В.А.);
 II м╕сце пос╕ли учн╕ ЗОШ с. Ароматне (кер. ╤олаха╓ва А.С., Шау╖ло О.╤.);
 III м╕сце – студенти 1 курсу С╕мферопольського муз. училища ╕м. Чайковського (кер. Богуцька О.М.).
 Ус╕м ╕ншим учасникам ц╕╓╖ ном╕нац╕╖, як╕ не пос╕ли призових м╕сць, були вручен╕ подяки в╕д орган╕затор╕в конкурсу.
 Треба зазначити, що ус╕ переможц╕ VII Всекримського конкурсу учн╕всько╖ та студентсько╖ творчост╕ «Змагаймось за нове життя!», кр╕м грошових прем╕й, заохочувальних приз╕в, диплом╕в ╕ св╕доцтв одержали ще один великий подарунок. Наступного дня, у нед╕лю, 27 лютого, вони отримали можлив╕сть в╕дв╕дати музей Лес╕ Укра╖нки в Ялт╕. Там ╖х радо зустр╕ла ╜аздиня музею Св╕тлана Кочерга. (До реч╕, пан╕ Св╕тлана нещодавно захистила докторську дисертац╕ю за драматичними творами Лес╕ Укра╖нки, ╕ ми ма╓мо нагоду прив╕тати ╖╖ з цим!) Для переможц╕в була проведена екскурс╕я по музею, а пот╕м кращ╕ декламатори читали в╕рш╕ б╕ля рояля, на якому свого часу грала велика поетеса, ╕ сп╕вали п╕сн╕ на слова Лес╕ Укра╖нки.
 Отже, свято доб╕гло к╕нця, ус╕ нагороди знайшли сво╖х переможц╕в. Хтось залишився дуже щасливим, бо перем╕г, хтось розчарованим, бо хот╕в перемогти, а не вийшло. Але, дума╓ться, що вс╕ залишилися задоволеними, бо спрацював ол╕мп╕йський принцип: «головне не перемога, а участь». Кожен учасник знайшов щось сво╓: впевнен╕сть у соб╕, вм╕ння розкритися перед ╕ншими, показати св╕й талант або просто якось проявити себе, незважаючи на наявн╕сть чи в╕дсутн╕сть акторсько╖ майстерност╕. А це ╕ ╓ головне, чого, на мою думку, намагалися досягти орган╕затори конкурсу – розбудити в д╕тях бажання навчатися, розвиватися, долучити ╖х до прекрасного поетичного слова, до культури укра╖нського народу, в╕д╕рвати ╖х в╕д ╕нод╕ похмурого, ╕нод╕ непевного сьогодення. Адже орган╕затори ╕ ус╕ меценати, як╕ допомогли у проведенн╕ цього конкурсу, подарували шанувальникам творчост╕ Лес╕ Укра╖нки в╕дчуття свята поез╕╖, за що ╖м велике спасиб╕. Хочеться побажати ╖м нових звершень, ще б╕льше учасник╕в ╕, найголовн╕ше, п╕дтримки з боку держави у ц╕й велик╕й ╕ клоп╕тк╕й робот╕, яку вони проводять. А ще так хочеться, щоб под╕бних конкурс╕в було б╕льше, бо укра╖нська земля так багата на таланти!
 
╤рина МИТКАЛИК.
 Фото Олекси НОСАНЕНКА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 04.03.2011 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8718

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков