Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 25.02.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 25.02.2011
ЕК╤ПАЖ ПОШУКУ ╤ ПОРЯТУНКУ

Люди нашого в╕йська

  Погода у той лютневий день над Саками видалась напрочуд сприятливою для льотно╖ зм╕ни. Тож подарунком „небесно╖ канцеляр╕я” сповна скористались, до реч╕, вшосте у 2011 роц╕ геть ус╕ „запланован╕” ек╕паж╕ л╕так╕в ╕ вертольот╕в тутешньо╖ морсько╖ ав╕ац╕йно╖ бригади ВМС ЗС Укра╖ни. Серед них - командир пошуково-рятувального загону з’╓днання майор Олександр Сурайк╕н ╕ його в╕рний штурман кап╕тан Володимир Тетер╓в.
 У фокус мого „цифровика” обидва оф╕цери у яскравих помаранчевих комб╕незонах потрапили одразу, коли п╕сля м’якого приземлення „вгамувались” гвинти ╖хнього Ка-27-пч. На цьому протичовновому вертольот╕ Олександр ╕ Володимир б╕льше години кружляли над хвилями Чорного моря. Точн╕ше, виконували комплексний пол╕т за маршрутом з метою в╕зуального, магн╕тометричного, рад╕олокац╕йного пошуку ╕ стеження за п╕дводним човном умовного супротивника. Заради цього п╕дн╕мались на максимальну висоту 600 метр╕в, пот╕м знижувались до 25, зависали, щоб опустити на воду ВГС-3 (вертол╕тну г╕дроакустичну станц╕ю). У свою чергу через станц╕ю-буй штурман „прослуховував” морськ╕ глибини на наявн╕сть там субмарини, в╕дтак умовно визначав ╖╖ х╕д, курс. А дал╕, як годиться, видавав командиру точн╕ й вичерпн╕ дан╕ для проведення усп╕шно╖ атаки. Щоправда, до цього „радикального” вир╕шення польотного завдання справа у той день все ж не д╕йшла. А от ран╕ше за аналог╕чних навчальних обставин на морському пол╕гон╕ п╕дв╕сн╕ бомби ек╕пажу таки доводилось застосовувати практично.
 Виявля╓ться, у наших палубних вертол╕тник╕в так заведено: спочатку вони проходять згадану вище протичовнову п╕дготовку ╕ т╕льки п╕сля цього беруться за б╕льш „мирну” пошуково-рятувальну. Остання, власне, ╕ становить сутн╕сть роботи за функц╕ональним призначенням п╕дрозд╕лу майора Олександра Сурайк╕на. У такому випадку до ек╕пажу вертольота Ка-27-пч долучаються ще й бортовий техн╕к ╕ бортовий фельдшер-рятувальник. М╕ж ╕ншим, саме у такому склад╕ (з борттехн╕ком прапорщиком Олександром Романюком, фельдшером-рятувальником старшим сержантом служби за контрактом Вадимом Найдьоновим) п╕длеглим Сурайк╕на ╕ довелось реально д╕яти у позаштатн╕й ситуац╕╖ на минулор╕чних навчаннях „С╕ Бриз- 2010” Тод╕, нагадаю, травмувався один ╕з матрос╕в корвету „Терноп╕ль” . Ек╕пажу Олександра Сурайк╕на було поставлено завдання зняти постраждалого з корабля ╕ доправити до В╕йськово-медичного кл╕н╕чного центру Кримського рег╕ону.
 - Уся складн╕сть, - згаду╓ Олександр, - полягала в тому, що ми заздалег╕дь не знали, зв╕дки нам його доведеться евакуйовувати. Якщо з „Тернополя”, то потр╕бно було над ним зависати ╕ опускати за допомогою леб╕дки нош╕. Але вже пот╕м над╕йшла точна ╕нформац╕я, що нашого матроса встигли переправити на американський фрегат „Тейлор”, який брав участь у цих навчаннях. Ми спок╕йно с╕ли на палубу фрегата, забрали хлопця ╕ взяли курс на Севастополь. Прямо на борту Вадим Найдьонов поставив йому крапельницю. Коли ми д╕стались бухти Кругла, там вже на нас чекала карета „швидко╖ допомоги”.
 У тандем╕ майор Сурайк╕н ╕ кап╕тан Тетер╓в л╕тають вже четвертий р╕к, в╕дтод╕, як п╕сля переп╕дготовки у Микола╓в╕ потрапили до Саксько╖ ав╕абригади. Хоча знайом╕ вони давно, ще з курсантських л╕т (обидва у 1999 роц╕ зак╕нчили Харк╕вський ╕нститут льотчик╕в). Разом оф╕цери нал╕тали понад 200 годин, у тому числ╕ й вноч╕. Певною м╕рою, це - результат не лише повно╖ профес╕йно╖, а й психолог╕чно╖ сум╕сност╕. Обом пощастило мати одного хорошого наставника ще «радянського гатунку» - нин╕шнього комбрига полковника Володимира Хоменка (той розпочинав оф╕церську службу в ав╕ац╕╖ П╕вн╕чного флоту). Володимир Володимирович „вивозив” молодих оф╕цер╕в на палубу флагмана ВМС ЗС Укра╖ни „Гетьман Сагайдачний”, „американц╕в”, що швартувались у Севастопол╕. Як не дивно, перша самост╕йна посадка на палубу корабля якогось особливого враження на чолов╕к╕в не справила.
 - Усе в╕дбулось, як на автомат╕, - з╕зна╓ться майор Сурайк╕н.
 - Це як перший стрибок з парашутом: все спочатку ц╕каво, а пот╕м ста╓ дещо лячно, коли д╕зна╓шся про нюанси, - дода╓ кап╕тан Тетер╓в.
 В ╖хньому ек╕паж╕ не ╕сну╓ ч╕тко╖ градац╕╖: мовляв, цей пол╕т легкий, а ╕нший надто складний, тому вимага╓ б╕льш напружено╖ п╕дготовки. Правило у них незм╕нне - до вс╕х польот╕в варто п╕дходити однаково серйозно, щоб елементарно не втратити концентрац╕╖.
 - В ав╕ац╕╖, як в╕домо, др╕бниць не бува╓, - дал╕ розвива╓ свою думку Олександр Миколайович. - Якщо ти допуска╓ш легковажн╕сть щодо начебто легких польот╕в, то у тебе, як кажуть льотчики, виросло п╕р’я. Адже саме п╕д час таких легких польот╕в нер╕дко ╕ трапляються вс╕ляк╕ непередбачуван╕ реч╕.
 Мо╖ сп╕врозмовники (Сурайк╕н дв╕ч╕) в рамках приготувань до антитерористично╖ операц╕╖ НАТО у Середземному мор╕ „Активн╕ зусилля” пройшли тижневий вишк╕л ╕з живучост╕ на вод╕ у в╕йськово-морськ╕й баз╕ у Норфолку (США, штат В╕рджин╕я). Там отримали навички п╕лотування тамтешнього багатоц╕льового вертольота МН-60. На самих же „Активних зусиллях” добряче „набили руку” на р╕дному „Камов╕” – упродовж трьох м╕сяц╕в 2009 року л╕тали пост╕йно, зокрема, на пов╕тряну розв╕дку району в╕дпов╕дальност╕. ╤нколи разова тривал╕сть ╖хнього польотного часу сягала п╕втори години...
 Невдовз╕ родини Сурайк╕на ╕ Тетер╓ва поповняться в╕йськовиками. Р╕ч у т╕м що дружини оф╕цер╕в, Юл╕я Сурайк╕на ╕ Лариса Тетер╓ва, п╕сля прийняття в╕йськово╖ присяги нин╕ проходять фахову п╕дготовку у 179-му об’╓днаному навчально-тренувальному центр╕ в╕йськ зв’язку ЗС Укра╖ни. ╤ п╕сля завершення навчання обидв╕ повернуться матросами у колектив морських ав╕атор╕в. Хто зна╓, можливо, таким чином вони мимовол╕ надихнуть ╕ сво╖х д╕тей (в обох с╕м’ях п╕дростають по дво╓ син╕в, майже ровесник╕в) до такого ж самого вибору профес╕╖. Справжн╕ фах╕вц╕ у будь-як╕й царин╕, а тим паче так╕й романтичн╕й ╕ водночас в╕дпов╕дальн╕й, ще як затребуван╕
 
Василь САДОВСЬКИЙ.

 На фото: кап╕тан Володимир Тетер╓в (л╕воруч) ╕ майор Олександр Сурайк╕н щойно повернулися з польоту над морем.
Фото автора.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 25.02.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8713

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков