Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«Cв╕тлицю» читайте — ноутбук вигравайте!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс,...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ «св╕тличани»! Ми продовжу╓мо наш газетний...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ читач╕, потенц╕йн╕ конкурсанти ╕ майбутн╕ переможц╕ нашого ун╕кального (а де ще такий ╓?)...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Доброго дня, шановна редакц╕╓! Ми, учн╕ 6 класу Славн╕всько╖ ЗОШ Роздольненського району,...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2002 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 11.10.2002
Хто "СВІТЛИЦЮ" НЕ ЧИТАЄ, ТОЙ КОМП'ЮТЕРА НЕ МАЄ!
Віктор РУДЕНСЬКИЙ

Вітання усім, хто героїчно дочекався сьогоднішньої п'ятниці і обіцяних результатів нашого мовно-літературно-історично-пісенно-комп'ютерного конкурсу! Давайте повторимо для тих, хто лише знайомиться з нашою рубрикою, що цього року в змаганні   серед шкільних команд розігрується аж чотири новеньких персональних комп'ютери. Їх нададуть для школярів Міністерство економіки АРК, Кримський республіканський комітет з інформації, Міністерство освіти і науки України та партія "Демократичний союз".
Три комп'ютери будуть вручені після проведення наприкінці грудня цього року у Сімферополі фінального змагання трьом кращим шкільним командам. Ще один комп'ютер - персональний - отримає переможець турніру серед лідерів команд. Провести ці очні фінальні змагання і вручити усі нагороди організатори планують в один день, щоб не розорити учасників на переїздах (а вони є не лише з Криму, але і з Донецької та Запорізької областей).
Отож, слідкуйте за публікаціями в "Кримській світлиці", кожен номер якої тепер - на вагу комп'ютера, бо ми вступаємо у фінальну стадію нашого змагання. Зокрема, сьогодні будуть опубліковані ще три нових завдання, правильні відповіді на які нададуть шанс наблизитися до омріяних головних призів навіть командам з нижньої частини турнірної таблиці. А головне те, що КОЖНА з 20 КОМАНД, незалежно від того, яке місце вона займе в основному змаганні, залишає за собою право виставити учасника індивідуального турніру. Тому - граємо до кінця!

Але спочатку - відповіді на попередні 9 завдань. Даруйте, що вони будуть аж надто лаконічними - мусимо втиснути ще ж і нові завдання.

1. Л. Українка - "Давня казка", М. Вороний - "Євшан-зілля".

2. Софіївський собор, ХІ ст.

3. Всі монографії, написані конкурсантами про Д. Апостола, журі оцінило найвищим балом.

4. Максимальний бал присуджено також всім командам, які на запитання від гетьмана Українського козацтва І. Г. Біласа відповіли приблизно так, як команда "Краяни" з с. Яркого Джанкойського району. "Ми думаємо, що на запитання від І. Біласа потрібно відповідати здогадками і припущеннями", - пишуть "Краяни". - Тому пропонуємо версію про те, що ця назва пов'язана з сім'єю українського гетьмана Пилипа Орлика, один із синів якого - Григорій - досяг значного становища у французькому суспільстві, отримав за особливі заслуги перед Францією значні земельні маєтності, де був згодом споруджений один з найбільших у Франції аеропортів, тож не дивно, що його назва перегукується з таким близьким нам прізвищем".

5. 1904 р. Південноросійська вівчарка.

6. "Назва Україна зустрічається у найстаріших літописах та інших джерелах ХІІ - ХІІІ ст. Так, у 1187 р. Київський літопис за Іпатіївським списком, розповідаючи про смерть переяславського князя Володимира Глібовича під час походу на половців, повідомляє, що "о нем же Україна много постона...". Так відповіли на запитання від міністра економіки Криму А. П. Яценюка "Запорізькі козачата". І не помилилися, як всі інші учасники.

7. "На відстані п'яти верст південніше Перекопу ще в ХVIІ ст. існував торговий перевалочний пункт. Він був розташований на так званому Чумацькому шляху. Сюди й переселилися свого часу вірмени та греки. У 1736 р. містечко одержало назву Армянський базар, з 1921-го - іменується Армянськ. У 1968 р. Армянськ став селищем міського типу. А Красноперекопськ одержав свою назву у 1936 р., з 1966 р. став містом районного підпорядкування". За таку відповідь (хоч і не зовсім повну) присуджувався максимальний бал.

8. "Україна. Автономна Республіка Крим. Залізнична районна рада міста Сімферополя. Відділ з проблем надзвичайних ситуацій та громадянського захисту населення". Такий еталонний варіант написання вивіски українською мовою визначив професор кафедри української мови та літератури Таврійського національного університету Є. С. Регушевський. Скільки відмінностей від еталону - стільки очок відбирається від максимальної оцінки. "А взагалі - непогано", - так оцінив труди юних коректорів Євген Семенович. Тож як будете колись поступати на факультет Регушевського, не забудьте прихопити цей екземпляр "Кримської світлиці"!

9. 250 днів; Ніна Онілова; Віктор та Віра Снітко - такі відповіді на запитання від ветерана Великої вітчизняної війни, учасника оборони Севастополя П. Є. Гармаша.

Впродовж десяти днів з моменту опублікування відповідей журі готове вислухати можливі претензії і розв'язати спірні моменти. Тому (не дай Бог!), якщо в підсумковій таблиці є якісь неточності, апелюйте! (Всі конкурсні матеріали зберігатимуться в редакції до початку наступного турнірного року).
А тепер - нові завдання. (Не загубіть 20 очок від Вячеслава Гука:  десяте запитання - про сонет - було опубліковане кілька номерів тому).

11 завдання - від директора львівського підприємства з виробництва музичних інструментів "Реноме" Геннадія КРУПНИКА. Звісно, що воно стосується продукції його підприємства.

1. Яка країна вважається батьківщиною класичної гітари:
а) Іспанія; б) Італія; в) Мексика?
5 очок.

2. З якого матеріалу виготовляються тепер струни для класичної гітари:
а) металеві сплави; б) шовк; в) нейлон?
5 очок.

3. Яка деревна порода використовується для накладки грифа:
а) ясен; б) дуб; в) червоне дерево?
5 очок.

12-те завдання - конкурс шкільних стінних газет.
Командам до 25 жовтня (за поштовим штемпелем на конверті) потрібно надіслати до редакції стінні газети, присвячені рідним навчальним закладам і нашому конкурсу. Конкретизуємо: поважне журі, до якого увійдуть працівники Кримського рескому з інформації і провідні кримські журналісти, за 20-бальною шкалою оцінять вміння самодіяльних шкільних газетярів на обмеженій газетній території (формат А-2 - це дві сторінки "Кримської світлиці") викласти якнайбільше цікавої інформації про свою школу і про шлях своєї  команди до перемоги. Фотоілюстрації - не завадять! Малюнки - будь ласка! Інтерв'ю, вірші, романи - скільки поміститься! Головне - заставити журі дочитати вашу стіннівку до кінця і виставити за неї максимальний бал. Тому дизайн, розбірливий (і грамотний!) УКРАЇНСЬКИЙ текст, заголовки, врізки, виноски - все має бути, як у справжній газеті, бо все це оцінюватиметься.
Натхнення!

І ще одне уточнення до умов нашого змагання. Оголошуючи конкурс на початку року, ми не сподівалися, що до нього підключаться учасники з-за меж Криму, яким непросто буде організуватися на поїздку для очної зустрічі. Тому тим командам, які такої можливості не мають, буде зараховано по 10 компенсаційних очок. Даруйте, по 12,5 очка (25 максимальних - наполовину) подарувати не можемо, бо тоді, напевне, дуже образяться ті команди, які вистраждали свої 10 очок в очних баталіях.
А тих гравців, хто таки хоче ризикнути і поборотися за максимальні 25 очок, запрошуємо вибрати собі суперника (це ж треба, щоб і він ще погодився!) і повідомити про це редакцію по тел. (0652) 51-13-24. До речі, завтра, 12 жовтня, в стінах редакції зійдуться в безкомпромісному очному поєдинку кримські команди "Краяни" та "Метеор". Початок об 11-й год. (Тільки б витримали наші стіни цю битву...)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2002 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=86

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков