Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3071)
З потоку життя (6279)
Душі криниця (3454)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1482)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦ╤Я ТАРАС ШЕВЧЕНКО ╤ СЬОГОДЕННЯ
П╕дкреслювалося, що твори Тараса Шевченка актуальн╕ й понин╕.


╤ ВЕСН╤ВКА, ╤ СВИСТУХА
У молод╕ роки вона вела вкрай порочне життя, але п╕д впливом ченця Германа в╕дмовилася в╕д...


ДО ПЦУ ПЕРЕЙШЛИ ВЖЕ 458 ХРАМ╤В ╤ ДВА КАФЕДРАЛЬН╤ СОБОРИ
Автокефальну пом╕сну Православну церкву Укра╖ни було створено 15 грудня за результатами...


ВСЕ МА╢ СТР╤ЛЯТИ!
Нещодавно у Львов╕ вийшов друком перший випуск ╕сторико-кра╓знавчого та л╕тературно-мистецького...


В╤ЧНО ЖИВИЙ ТАРАС
Музей Тараса Шевченка в Торонто в╕дкрив св╕й 66-й сезон виставкою сучасного образотворчого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2010 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 10.12.2010
БАЛАКЛАВА ПИША╢ТЬСЯ НИМ

 У надзвичайно тепл╕й атмосфер╕ в╕дбулось в╕дкриття у Севастопольському художньому музе╖ ╕м. Крошицького персонально╖ виставки скульптора Володимира Суханова. В╕ншували його з ц╕╓ю под╕╓ю друз╕, колеги, представники Балаклавсько╖ адм╕н╕страц╕╖ та райради. Власне, живучи в цьому ран╕ше закритому в╕йськовому, а насправд╕, затишному курортному м╕стечку (яким воно було до 1936 року), Володимир ╢горович у гран╕т╕ та мармур╕ в╕добража╓ його ╕стор╕ю.
 Народився юв╕ляр 14 грудня 1935 року в сел╕ Кам’янка-Дн╕провська Запор╕зько╖ област╕. Вже п╕сля служби в арм╕╖ зд╕йснилась його мр╕я ╕ у 1959 роц╕ в╕н вступив до художнього училища ╕м. Самокиша. Зак╕нчивши навчання, в╕н ╕ потрапив у Балаклаву в 1964 роц╕ художником-оформлювачем рудоуправл╕ння ╕м. Горького. Володимир Суханов за час роботи створив ц╕лу галерею яскравих скульптурних портрет╕в прац╕вник╕в п╕дпри╓мства, сво╖х друз╕в.
 З 1980 року в╕н працю╓ скульптором в Севастопольських художньо-виробничих майстернях ╕ створю╓ чимало монументальних роб╕т в Балаклав╕ ╕ Севастопол╕. Деяк╕ в╕дв╕дувач╕ виставки були при╓мно здивован╕ тим, що в╕дом╕ в м╕ст╕ скульптури, як виявилось, були створен╕ саме Сухановим. Поясню╓ться це просто: до такого стану його призвела така житт╓ва риса як скромн╕сть, – в╕н займався творч╕стю, а не самоп╕аром.
 Наша газета свого часу писала про створений ним у вересн╕ 2004 з найкращого сорту ╕тал╕йського мармуру «бланка карара» роц╕ пам’ятник Лес╕ Укра╖нц╕, який прикрасив центр Балаклави. Автор вважа╓ його одн╕╓ю з кращих сво╖х скульптур.
 – Поетеса мен╕ духовно близька, тому що ще в шк╕льн╕ роки – я вчився в укра╖нськ╕й школ╕ – ╖╖ творч╕сть мене вразила ╕ образ Лес╕ вр╕зався мен╕ в пам’ять, ╕ я нав╕ть якось мр╕яв ╖╖ в╕добразити, – каже Володимир Суханов.
 Одне лише перерахування к╕лькох його роб╕т виклика╓ повагу до його творчост╕, адже кожен з проект╕в проходив суворий конкурсний в╕дб╕р ╕ т╕льки пот╕м вт╕лювався в життя. Ц╕ скульптури вже «вросли» в арх╕тектуру м╕ста. Пам’ятники медичним прац╕вникам б╕ля 1-╖ м╕сько╖ л╕карн╕, генерал-майору Новикову, адм╕ралу Макарову, Героям Херсонеса, Рубцову, х╕рургу Пирогову в м. Саки стали ╕ в╕зит╕вками творчост╕ художника. Вдалою вважають знавц╕, та й сам автор, мемор╕альну дошку письменнику Купр╕ну в Балаклав╕. На жаль, проекти пам’ятник╕в йому залишились в макетах, як ╕ ц╕кава скульптурна композиц╕я «Севастопольський вальс», яка представлена на виставц╕.
 ╤сторик ╕ друг художника Володимир Шавшин в╕дзначив як кращ╕ створен╕ пам’ятники Даш╕ Севастопольськ╕й, рель╓фний портрет Олександру Купр╕ну, монумент морським п╕хотинцям б╕ля с. Хмельницьке.
 Я запитав Володимира ╢горовича, чи не гени говорять, що в майстерн╕ багато твор╕в на козацьку тематику.
 – Може бути. Хоча я б╕льше захоплювався ск╕фами – там, де я народився ╕ жив, був якийсь центр Ск╕ф╕╖. Ми в дитинств╕ знаходили р╕зн╕ бронзов╕ стр╕ли, збрую. Там було древн╓ поселення ливарник╕в – таким чином зв’язок час╕в не перерива╓ться. Чому козаки? Я в  Укра╖н╕ все життя – ╕ народився, ╕ вир╕с, ╕ живу – тому така ╕сторична ╕ укра╖нська тематика завжди ц╕кавила.
 У св╕й 75-р╕чний юв╕лей скульптор Володимир Суханов залиша╓ться скромним ╕ мудрим чолов╕ком, досв╕дченим майстром, якому п╕дкоря╓ться ╕ глина, ╕ мармур, ╕ гран╕т.
 
Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2010 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8564

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков