Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2010 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 10.12.2010
Сп╕льний п╕дручник - нереальний

  ╤сторики Рос╕╖ та Укра╖ни визнають, що написання сп╕льного п╕дручника з ╕стор╕╖ для двох кра╖н ╓ нереальним через р╕зне бачення ц╕╓╖ ╕стор╕╖ академ╕чною наукою двох кра╖н.
 Зокрема, як пов╕домля╓ Б╕-Б╕-С╕, у Москв╕ в╕дбулося чергове зас╕дання сп╕льно╖ укра╖нсько-рос╕йсько╖ ком╕с╕╖ ╕сторик╕в, на якому обговорювалися проекти, що ╖х вт╕люватимуть науковц╕ за дорученням уряд╕в обох кра╖н
 Б╕-Б╕-С╕ зазнача╓, що в ╕нтерв’ю журналу «Огонек» директор рос╕йського ╤нституту загально╖ ╕стор╕╖ академ╕к Олександр ЧУБАР’ЯН сказав, що ус╕ спроби двох кра╖н з╕ створення п╕дручника, де б викладалася якась усереднена компром╕сна ╕стор╕я, «з тр╕ском провалилися». Поки що нема╓ результат╕в ╕ у написанн╕ методолог╕чного пос╕бника для вчител╕в, хоча робота над ним трива╓. За неоф╕ц╕йною ╕нформац╕╓ю, до групи вчених, як╕ працюють над методичним пос╕бником, ув╕йшли т╕, кого рекомендував м╕н╕стр осв╕ти Укра╖ни Дмитро Табачник.
 Натом╕сть велика група ╕сторик╕в, чи╖ ╕мена в Укра╖н╕ ╓ авторитетними ╕ знаними, зокрема Валер╕й Смол╕й, Григор╕й Боряк, Стан╕слав Кульчицький, працюють разом ╕з рос╕йськими колегами над окремими проектами, як╕, на думку оглядач╕в, можуть виявитися б╕льш перспективними ╕ неконфл╕ктними.
 Одним ╕з них ╓ проект з╕ створення академ╕чного видання «1941 р╕к. Кра╖на у вогн╕», до якого долучилися укра╖нськ╕, рос╕йськ╕ та б╕лоруськ╕ ╕сторики. У ньому кожна кра╖на викладе сво╓ бачення причин ╕ насл╕дк╕в початку Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни.
 Тим же шляхом укра╖нськ╕ ╕сторики запропонували йти ╕ у спробах домовитися про оц╕нку ╕сторичного минулого Укра╖ни ╕ Рос╕╖. Розпочалася робота над енциклопед╕╓ю з умовною назвою «Дискус╕йн╕ питання сп╕льно╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни ╕ Рос╕╖». Це буде дов╕дник, у якому паралельно, в окремих статтях обидв╕ кра╖ни викладатимуть факти, под╕╖, ╖х трактування та оц╕нку ╕сторичних д╕яч╕в так, як ╖х бачать ╕сторики кожно╖ ╕з кра╖н.
 Експерт ╤нституту пол╕тичних ╕ етнонац╕ональних досл╕джень Владислав Гриневич сказав, що члени укра╖нсько╖ делегац╕╖ не розглядали питання написання нового укра╖нсько-рос╕йського п╕дручника з ╕стор╕╖.
 «╢ певна автономн╕сть. Кожен пише ╕ тракту╓, як ╕сторики певно╖ кра╖ни моделюють ╕сторичну пам’ять, як ╖м п╕дказу╓ ╖х розум╕ння ц╕╓╖ ╕стор╕╖. Наша делегац╕я не ма╓ в╕дношення до написання п╕дручника. Ми не розглядали це. Щодо питання сп╕льно╖ ╕стор╕╖, то укра╖нська сторона запропонувала сп╕льний ╕стор╕ограф╕чний дов╕дник, де будуть висв╕тлен╕ найболюч╕ш╕ питання. Адже ╓ сп╕рн╕ проблеми – ми домовилися виокремити два бачення – ╕ укра╖нсько╖, ╕ рос╕йсько╖ стор╕н, зокрема, питання щодо рол╕ в ╕стор╕╖ Мазепи, Бандери, Петлюри. Це будуть дв╕ статт╕. Там буде ╕ проблема порозум╕ння, ╕ де ми не погоджу╓мося», - прокоментував В. Гриневич .
 Як пов╕домляв УН╤АН, 13 травня м╕н╕стр осв╕ти ╕ науки Укра╖ни Дмитро Табачник заявив, що Укра╖на ╕ РФ до к╕нця 2010 року п╕дготують сп╕льний навчальний пос╕бник для вчител╕в ╕стор╕╖. «У нас ╓ ц╕кав╕ напрацювання щодо створення сп╕льного навчального пос╕бника для вчител╕в ╕стор╕╖ ╕ сусп╕льствознавства. У нас достатньо р╕зн╕ програми ╕ я розум╕ю, що це достатньо ман╕ловська ╕дея створити сп╕льний п╕дручник, тому ми розпочнемо з навчального пос╕бника для вчител╕в», - сказав Д. Табачник. При цьому в╕н зазначив, що в ньому будуть викладен╕ р╕зн╕ точки зору на «як╕сь складн╕ процеси». За його словами, це дасть змогу вчителям краще розум╕ти один одного.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2010 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8560

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков