Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ
Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в Укра╖н╕ й Ки╓в╕ з 9 по 15 годину 17.03.2022 по...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 26.11.2010
╢вропарламент ухвалив резолюц╕ю щодо ситуац╕╖ в Укра╖н╕

 Депутати ╢вропейського парламенту ухвалили резолюц╕ю щодо ситуац╕╖ в Укра╖н╕.
 Як переда╓ кореспондент УН╤АН, у документ╕, зокрема, визна╓ться право Укра╖ни на основ╕ статт╕ 49 Угоди ╢вропейського Союзу подати заявку на членство в ╢С як ╓вропейсько╖ держави, що дотриму╓ться принцип╕в свободи, демократ╕╖, пошани до прав людини ╕ фундаментальних свобод, верховенства права.
 При цьому ╓вродепутати п╕дкреслити, що Укра╖на ма╓ ╓вропейську перспективу, а також прив╕тали консенсусн╕ заяви укра╖нського уряду та опозиц╕╖ про прагнення до ╓вро╕нтеграц╕╖ з довгостроковою метою стати членом ╢С.
 Разом з тим у резолюц╕╖ наголошу╓ться, що м╕сцев╕ вибори 31 жовтня цього року не встановили нового позитивного стандарту, ╕ висловлю╓ться жаль, що Укра╖на зм╕нила виборче законодавство за к╕лька м╕сяц╕в до ╖х проведення.
 «(╢вропарламент – УН╤АН) шкоду╓, що через в╕дмову виборчих ком╕с╕й ре╓струвати запити опозиц╕йних парт╕й ран╕ше, н╕ж списки Парт╕╖ рег╕он╕в, правляча парт╕я одержала перш╕ номери в бюлетенях для голосування у 85% округ╕в», - написано в документ╕.
 У резолюц╕╖ також наголошу╓ться, що деяк╕ парт╕╖, зокрема «Батьк╕вщина», не змогли заре╓струвати сво╖х кандидат╕в у ряд╕ рег╕он╕в ╕ взяти участь у виборах.
 ╢вропарламент також шкоду╓, що виборч╕ правила залишаються предметом дискус╕й в Укра╖н╕, ╕ заявля╓ про необх╕дн╕сть пол╕пшення виборчого законодавства при сп╕впрац╕ з ╢С та ОБС╢.
 У документ╕ м╕ститься занепоко╓ння останн╕м переб╕гом под╕й, який, на думку депутат╕в, може привести до п╕дриву свободи ЗМ╤ ╕ плюрал╕зму, а також заклик до влади вжити вс╕х необх╕дних заход╕в для захисту цих основних аспект╕в демократичного сусп╕льства, утримуватися в╕д прямого чи непрямого контролю за зм╕стом пов╕домлень нац╕ональних ЗМ╤.
 Депутати також наголосили на терм╕нов╕й необх╕дност╕ реформ законодавства, що регулю╓ мед╕а-сферу, прив╕тали нам╕р створити в Укра╖н╕ Сусп╕льне телебачення ╕, разом з тим, висловили жаль з приводу в╕дкликання л╕ценз╕й у «5-го каналу» ╕ каналу TВi.
 У резолюц╕╖ м╕ститься заклик до укра╖нського уряду привести законодавство у сфер╕ ЗМ╤ до стандарт╕в ОБС╢, а також клик до влади розсл╕дувати зникнення журнал╕ста Василя Клименть╓ва.
 Також ╓вродепутати вважають за необх╕дне провести консенсусну конституц╕йну реформу, яка б передбачала ч╕ткий розпод╕л влади та ефективну систему заборон ╕ противаг. У цьому контекст╕ в резолюц╕╖ наголошу╓ться на важливост╕ сп╕впрац╕ з Венец╕анською ком╕с╕╓ю Ради ╢вропи.
 ╢вропейськ╕ депутати також закликали укра╖нську владу до розсл╕дування вс╕х пов╕домлень про порушення прав ╕ свобод, а також – роль СБУ у втручанн╕ в демократичний процес.
 У резолюц╕╖ наголошу╓ться ╕ ключова роль Укра╖ни в забезпеченн╕ енергетично╖ безпеки ╢С, п╕дкреслю╓ться важлив╕сть прискорення сп╕впрац╕ м╕ж Укра╖ною ╕ ╢С у ц╕й галуз╕, м╕ститься заклик до Укра╖ни виконати зобов’язання, взят╕ нею в березн╕ 2009 року в рамках Брюссельсько╖ декларац╕╖.
 Разом з тим депутати висловили задоволення прогресом у переговорах щодо угоди про асоц╕ац╕ю з╕ створенням зони в╕льно╖ торг╕вл╕ ╕ закликали ╢вроком╕с╕ю та Укра╖ну добитися швидкого прогресу в цьому питанн╕.
 Кр╕м того, ╢вропарламент закликав укра╖нську владу до прискорення зусиль у боротьб╕ з корупц╕╓ю, а Верховну Раду заклика╓ схвалити закон про доступ до публ╕чно╖ ╕нформац╕╖
 ╢вропарламент прив╕тав ╕ схвалення Плану д╕й щодо л╕берал╕зац╕╖ в╕зового режиму для Укра╖ни, а також закликав кра╖ни-члени ╢С в╕дмовитися в╕д стягування збор╕в при видач╕ в╕з. Також у резолюц╕╖ м╕ститься заклик до ╢вроком╕с╕╖ ╕ Укра╖ни п╕дготувати спец╕альн╕ заходи для полегшення перем╕щення убол╕вальник╕в м╕ж Укра╖ною ╕ Польщею п╕д час ╢вро-2012.
 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8516

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков