Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 12.11.2010 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 12.11.2010
БАРВИ СОНЯЧНОГО СВ╤ТУ

 Виставка з нагоди 70-р╕чного юв╕лею Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в, яка з 28 жовтня по 7 листопада проходила у виставкових залах Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни в Ки╓в╕, завершила свою роботу. Але нав╕ть минулого понед╕лка, в день, коли вона вже оф╕ц╕йно не працювала, а згорталася, зн╕малися ╕ вивозилися картини, на не╖ ще приходили в╕дв╕дувач╕. Востанн╓ окинувши поглядом, н╕би прощалися ╕з сонячними кримськими полотнами.
 Якраз цього дня нам зустр╕лася викладач малюнку та живопису педагог╕чного ун╕верситету Б. Гр╕нченка Натал╕я Анатол╕╖вна Прохорова, яка на художн╕х виставках частий г╕сть ╕ зна╓ться на них профес╕йно. У не╖ в навчальному процес╕ заведено, що на так╕ виставки запрошу╓ ╕ сво╖х студент╕в. Словом, прагне вчити ╖х на найвищому р╕вн╕. А ця для не╖ особлива. - Часто бувають виставки високого р╕вня, - каже вона, - але не часто тако╖ класично╖ школи. Дивлячись майже на кожну ╕з картин, розум╕╓ш, що творив ╖╖ справжн╕й майстер. ╤ в кожного майстра св╕й стиль, сво╓ творче обличчя, в роботах пом╕тна висока духовн╕сть. Я студент╕в сюди приводжу, коли вивча╓мо якусь тему.
 Багато з тих, хто освою╓ у Ки╓в╕ високу науку, в╕дв╕дували кримську виставку й самост╕йно. У нед╕лю з друзями довго розглядав картини студент Нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Т. Шевченка з Криму ╤ван Крупач╕в. Сюди його привела жага до художньо╖ творчост╕, яку йому прищепив його д╕д, в╕домий кримський художник Копа╓нко. ╤ особливо надовго в╕н зупинявся б╕ля картин свого в╕домого родича, черпаючи з них енерг╕ю родинного тепла ╕ р╕дного Криму.
 Вт╕м, теплого настрою набиралися й ╕нш╕ в╕дв╕дувач╕. Лаг╕дне сонце, яке наче сходило ╕з полотен, простори моря, корабл╕ ╕ св╕ж╕сть г╕р одним нагадували грин╕вську екзотику, ╕ншим нав╕ювали спогади про при╓мний в╕дпочинок ╕ пробуджували бажання знову побачити т╕ м╕сця, як╕ натхненно й талановито в╕дтворили художники Криму.
 Ки╖вський художник Андр╕й Боярин, який с╕м м╕сяц╕в творчо пров╕в у Криму, ознайомившись з виставкою, сказав, що ц╕ картини не лише дають насолоду, а й надихають. В╕н особисто знайомий з окремими кримськими художниками. ╤ в╕дв╕дування виставки дало можлив╕сть йому простежити, як його знайом╕ ╕ друз╕ набираються творчо╖ сили та досв╕ду. Особливо в╕н в╕дзначив творчий р╕ст художника Ф╕латова.
 Денис Головатий, теж студент Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету, прийшов сюди, ще маючи св╕ж╕ враження в╕д знайомства з Дрезденською картинною галере╓ю, р╕вень яко╖ оц╕нив, як гранд╕озний.
 - Але й тут, - зазначив в╕н, - ╓ багато роб╕т, як╕ за виконанням, за силою емоц╕йного впливу не поступаються дрезденським.
 Ось таке в╕дверте ╕ щире «кримське» враження молодого в╕дв╕дувача.
 Олександр Володимирович Шлапак, скульптор ╕ водночас заступник директора в даному виставковому центр╕, як н╕хто ╕нший ма╓ можливост╕ знайомитися з творч╕стю р╕зних художник╕в ╕ ╖хн╕ми виставками. В╕н теж в╕дзначив особлив╕сть ц╕╓╖ кримсько╖ велико╖ доб╕рки. На його думку, тут св╕й особливий шарм, багато прекрасних натюрморт╕в, св╕тла ╕ тепла. В╕н зазначив, що на в╕дм╕ну в╕д багатьох попередн╕х виставок, як╕ несли в соб╕ б╕льше нац╕ональний колорит, ця виставка радше ╕нтернац╕ональна. ╤ це не випадково теж. Крим ╕сторично багатонац╕ональний, ╕ кримська виставка, попри усю творчу р╕зноман╕тн╕сть, ╓ в╕ддзеркаленням все-таки Криму. А ще т╕╓╖ нестримно╖ жаги до творчого пошуку ╕ до творчост╕, бажання дарувати людям прекрасне, залучати ╕нших до ц╕╓╖ творчост╕. ╤ вона досяга╓ результату. Як п╕дтвердження ц╕╓╖ ╕стини, ╓ св╕дчення ще одн╕╓╖ в╕дв╕дувачки виставки Галини Клюшниково╖. Сво╓ залучення до високого художнього мистецтва вона починала з ход╕ння по музеях та виставках, зустр╕чей з творцями. А тепер пише картини й сама. ╤ без мистецтва не уявля╓ соб╕ життя. Тож ця виставка теж додала ╖й наснаги до творчост╕.
 
Анатол╕й КОВАЛЬЧУК.
 м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 12.11.2010 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8489

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков