Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКА╢ М╤С╤Ю ОБС╢ ПОШИРИТИ МОН╤ТОРИНГ НА ОКУПОВАНИЙ КРИМ
Про це заявив Пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ДОЛУЧИТИСЯ ДО КРИМСЬКО╥ ПЛАТФОРМИ
Укра╖на заклика╓ кра╖ни-учасниц╕ ОБС╢ п╕дтримати зусилля Ки╓ва у межах ново╖ Кримсько╖ платформи,...


ООН ЗАКЛИКА╢ РОС╤Ю ПРИПИНИТИ ТОРТУРИ ТА АРЕШТИ У КРИМУ
Про це йдеться в опубл╕кован╕й трет╕й допов╕д╕ Генерального секретаря ООН Стан у сфер╕ прав...


МЗС ЗАКЛИКА╢ СВ╤Т ПОСИЛИТИ ТИСК НА РОС╤Ю П╤СЛЯ ТРЕТЬО╥ ДОПОВ╤Д╤ ГЕНСЕКА ООН ЩОДО КРИМУ
про це йдеться у коментар╕ МЗС у зв’язку з оприлюдненням третьо╖ допов╕д╕ Генерального...


КУЛЕБА ПРО ЗАЯВУ П╢СКОВА: ПИТАННЯ КРИМУ «ЗАКРИТЕ» ВИКЛЮЧНО У СВ╤ДОМОСТ╤ МЕШКАНЦ╤В КРЕМЛЯ
вс╕ злочини й порушення, як╕ вчиня╓ рос╕йська окупац╕йна адм╕н╕страц╕я в Криму, належним чином...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 22.10.2010 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 22.10.2010
ПОВЕРН╤МО «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» ДО КРИМУ!

 Шановн╕ Св╕тличани!
 На п╕дстав╕ р╕шення Ки╖вського районного суду м. С╕мферополя (справа №2-3116/10 в╕д 9 липня 2010 р.) наказом №35-К директора ДП «Газетно-журнальне видавництво М╕нкультури Укра╖ни» 14 жовтня 2010 р. мене було поновлено на посад╕ головного редактора «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Повернувшись через 9 з половиною м╕сяц╕в п╕сля брутального зв╕льнення ╕ безп╕дставних брудних звинувачень попередн╕м ки╖вським видавничим начальством до редакц╕╖, яку залишав у ц╕лком працездатному стан╕, застав пустелю: газета з травня не виходить, редакц╕йн╕ каб╕нети за борги опечатан╕; що з майном, видавничим комплексом, комун╕кац╕ями, газетним арх╕вом - нев╕домо, ус╕ прац╕вники отримали з Ки╓ва попередження про можливе зв╕льнення у зв`язку з реорган╕зац╕╓ю ╕ перепроф╕люванням п╕дпри╓мства.
 Першу план╕рку ╕з залишками трудового колективу пров╕в на вулиц╕ - дякувати Богу, ще не зима. Вир╕шили - незважаючи н╕ на що, ПРАЦЮВАТИ! ╤ цей «принтерно-╕нтернетний» вар╕ант «Св╕тлиц╕» - св╕дчення того, що ╕ газета, ╕ ми - ще ╓!
 А читач╕? Першого ж робочого дня п╕сля повернення мене покликали на зустр╕ч з нашою укра╖нською кримською громадою, з читацьким активом. «Св╕тлицю» чекають, у не╖ в╕рять! Т╕льки у ту, нашу, КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ, яку довели до тако╖ руйнац╕╖ ки╖вськ╕ й м╕сцев╕ «реформатори».
 Читач╕ вир╕шили негайно звернутися до М╕н╕стра культури ╕ туризму Укра╖ни М. А. Кулиняка - як сп╕взасновника «Кримсько╖ св╕тлиц╕» - з проханням вжити необх╕дних заход╕в для в╕дновлення випуску газети саме у ╖╖ «кримському» формат╕, бо на ╕ншу просто не стануть продовжувати передплату.
 У зверненн╕ читач╕в ╕ у мо╖й службов╕й записц╕ на ╕м`я кер╕вництва докладно описана нин╕шня критична ситуац╕я з газетою, запропонован╕ шляхи виходу з кризи й повернення «Св╕тлиц╕» до Криму. У листопад╕ ма╓ в╕дбутися колег╕я М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни, де остаточно визначиться доля ус╕х культуролог╕чних видань, якими оп╕ку╓ться М╕н╕стерство.
 29 жовтня о 16.00 за адресою: м. С╕мферополь, вул. Самокиша,18, к. 309 (3-й поверх) буде проведено зустр╕ч колективу «КС» з читачами ╕ «усний випуск» «Св╕тлиц╕».
 Життя трива╓!
 В╕ктор КАЧУЛА,
головний редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕».

М╕н╕стру культури ╕ туризму Укра╖ни
 КУЛИНЯКУ М. А.
 ЗВЕРНЕННЯ

 Вельмишановний Михайле Андр╕йовичу!
 На початку вересня цього року в прямому еф╕р╕ «Рад╕о Свобода», в╕дпов╕даючи на запитання слухачки з Криму Марини Волошино╖ про долю ╓дино╖ укра╖номовно╖ газети в автоном╕╖ - «Кримсько╖ св╕тлиц╕» ╕ несправедливо зв╕льненого ╖╖ редактора В. В. Качули, Ви пооб╕цяли, що редактор буде в╕дновлений на посад╕, ╕ газета, яку Ви сам╕ зна╓те вже багато рок╕в, обов`язково буде виходити. Причому, Ви запевнили, що «Кримська св╕тлиця» буде знову виходити такою, якою була ран╕ше, до яко╖ ми звикли, яку полюбили ╕ яку передплатили на поточний р╕к.
 ╤ справд╕, на Покрову, 14 жовтня, в╕дпов╕дно до р╕шення Ки╖вського районного суду м. С╕мферополя в╕д 9 липня 2010 року В. Качулу було поновлено на посад╕ головного редактора. Але КОЛИ ╕ ЯКУ «Кримську св╕тлицю» ми зможемо отримувати? Ми запросили редактора на зустр╕ч з укра╖нською громадою вже у його перший робочий день п╕сля повернення з Ки╓ва. З`ясувалося, що ситуац╕я з газетою дуже й дуже невт╕шна. По-перше, головний редактор В. Качула з╕ткнувся з тим, що колективу прац╕вник╕в «Кримсько╖ св╕тлиц╕», до якого в╕н повернувся, щоб в╕дновити випуск газети, яка не виходить вже 4 чи 5 м╕сяц╕в, сьогодн╕ просто н╕де виконувати сво╖ службов╕ обов`язки: адм╕н╕страц╕я бази-готелю МДЦ «Артек» у С╕мферопол╕, де з 2003 року розташовувалася редакц╕я, у вересн╕ ц. р. за борги - а це, як нам стало в╕домо, понад 50 тис. гривень - опечатала редакц╕йн╕ каб╕нети ╕ н╕кого туди не допуска╓, поки М╕н╕стерство, як сп╕взасновник газети, не перераху╓ грош╕. А там же знаходиться майно, обладнання, ╕нтернет, комп`ютери, на яких робиться газета!
 В. Качула був змушений провести редакц╕йну план╕рку б╕ля зачинених дверей, де пов╕домив колегам, що ╖х зобов`язують зам╕сть поточних, оперативних номер╕в газети, як╕ мають приходити до читач╕в кожно╖ п`ятниц╕, готувати до друку пропущен╕ ще з л╕та номери «Кримсько╖ св╕тлиц╕», щоб у такий спос╕б повернути борги передплатникам. Причому, надрукувати ц╕ номери ки╖вський видавець - «Газетно-журнальне видавництво М╕нкультури» зможе лише... у грудн╕, коли буде проведено тендер ╕ у Ки╓в╕ визначиться типограф╕я, де друкуватимуть нашу «Кримську св╕тлицю».
 Члени редакц╕╖, як╕ з`явилися на план╕рку, мають бажання працювати над в╕дновленням випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», розвалено╖ попередн╕м кер╕вництвом Газетно-журнального видавництва та призначеним ним редактором П╕лунським. Разом з тим, ╖х та редактора В. Качулу турбують строки, визначен╕ Газетно-журнальним видавництвом для складання вс╕ляких план╕в та граф╕к╕в випуску знищено╖ газети (до 20 жовтня) та обов’язок п╕дписати попередження про можливе зв╕льнення наприк╕нц╕ поточного року.
 Шановний Михайле Андр╕йовичу! Чому у нас, читач╕в, н╕хто не запитав, чи влаштову╓ нас така «оперативн╕сть» виходу газети? Зам╕сть ╕нформативних, актуальних щоп`ятничних номер╕в нам наприк╕нц╕ року збираються п╕дсунути як╕сь щом╕сячн╕ альманахи ╕ назвати це «Кримською св╕тлицею». Як Ви сам╕ це прокоментували б, якби Вам узимку доставили «св╕женьку» л╕тню пресу? То чи не краще було б почекати цих два м╕сяц╕ (╕ довше терп╕ли), не переводити грошей ╕ паперу, а повернути передплатникам цьогор╕чн╕ борги у новому роц╕: принаймн╕, в першому квартал╕ доставляти ╖м газету безкоштовно (бо ж за не╖ заплачено тепер).
 А колектив «Кримсько╖ св╕тлиц╕» у жовтн╕, листопад╕ ╕ грудн╕ нехай би випускав св╕ж╕, поточн╕ номери газети - звичайно, за умови, що вони будуть вчасно друкуватися, як це було тод╕, коли «Кримська св╕тлиця» готувалася до друку ╕ друкувалася у С╕мферопол╕.
 Як пов╕домив п╕д час зустр╕ч╕ з членами Громадсько╖ Ради газети ╕ читачами В. Качула, зг╕дно з доведеним граф╕ком в╕н зобов`язу╓ться передавати газету для друкування у Ки╓в╕... за два тижн╕ (?!) до дати ╖╖ виходу. Що ж то буде за газета, як вона встигатиме за под╕ями ╕ чи потр╕бна буде читачам, якщо пов╕домлятиме про те, що в╕дбува╓ться в Криму ╕ в ус╕й Укра╖н╕, ╕з п╕вм╕сячним зап╕зненням? На який наклад можна розраховувати за таких умов, як взагал╕ аг╕тувати, щоб таке видання передплачували?  В усякому випадку ми, пост╕йн╕ читач╕ т╕╓╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», яка видавалася у Криму до с╕чня 2010 року ╕ яку Ви, шановний Михайле Андр╕йовичу,  на «Рад╕о Свобода» пооб╕цяли нам повернути, в╕д такого «продукту» будемо змушен╕ в╕дмовитися. Ось чому ще раз наст╕йно просимо Вас повернути «Кримську св╕тлицю» до Криму!
 З повагою, с╕мферопольц╕ - читач╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕»:
 М. Й. МОСКАЛЕНКО, В. Л. ОВЧАРУК, ╤. Л. ЛАВТАР, П. В. СМОЛЯН╤НОВ, М. О. ГОРОВА, В. ╤. ГОРОВИЙ, М. Г. ХОРОЛЬСЬКА, Б. Т. ГНАТЮК, А. Й. КЛИМЕНКО, Н. Ф. ЗАДИР╤╢НКО, О. О. ПОЛЬЧЕНКО, В. В. ДУЛЬЧАК, Л. Я. ЖИТЧЕНКО
Голова ГО «Укра╖нська громада Криму» В. Г. ХМЕЛОВСЬКИЙ,
Голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ Нукового товариства ╕м. Шевченка П. В. ВОЛЬВАЧ
 19 жовтня 2010 р.
м. С╕мферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 22.10.2010 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8401

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков