Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 09.03.2010
СЛОВО РЕДАКТОРА В ЕКЗИЛ╤

Як пов╕домив редакц╕╖ В╕ктор Качула, ще 11 с╕чня в╕н подав до Ки╖вського районного суду м. С╕мферополя на сво╓ ки╖вське кер╕вництво, директора ДП “Газетно-журнальне видавництво М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни” В. В. Сатаренка два судов╕ позови: про скасування дисципл╕нарного стягнення та в╕дновлення на робот╕.
“З 2000-го я працюю на посад╕ головного редактора Всеукра╖нсько╖ загальнопол╕тично╖ ╕ л╕тературно-художньо╖ газети “Кримська св╕тлиця” з м╕сцем перебування редакц╕╖ у м. С╕мферопол╕, — зазначив у позовн╕й заяв╕ В. Качула. — З 15 с╕чня 2009 року в╕дпов╕дно до Установчого договору, засновниками газети виступають М╕н╕стерство культури ╕ туризму Укра╖ни, Всеукра╖нське товариство “Просв╕та” ╕м. Т. Шевченка ╕ трудовий колектив “Об’╓днано╖ редакц╕╖ газети “Кримська св╕тлиця”, який я як головний редактор, представляю.
З грудня 2006 року я перебуваю у трудових в╕дносинах як головний редактор з ДП “Газетно-журнальне видавництво М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни”, яке ╓ державним п╕дпри╓мством М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни, у в╕дд╕л╕ кадр╕в якого моя трудова книжка ╕ трудов╕ книжки вс╕х сп╕вроб╕тник╕в “Об’╓днано╖ редакц╕╖ газети “Кримська св╕тлиця”.
За весь час роботи жодного дисципл╕нарного стягнення я не мав. За свою 25-р╕чну журнал╕стську роботу мав численн╕ заохочення, зокрема, Почесн╕ грамоти Президента Укра╖ни, Представництва Президента Укра╖ни в Криму, маю звання Заслужений журнал╕ст Укра╖ни.
28 грудня 2009 року факсом я отримав з м. Ки╓ва наказ за п╕дписом В. В. Сатаренка № 142 в╕д 28.12. 2009 р. про накладення на мене дисципл╕нарного стягнення — догани. В мотивувальн╕й частин╕ наказу вказано: “Протягом тривалого часу головним редактором газети “Кримська св╕тлиця” систематично не виконувалися вимоги наказ╕в та розпоряджень М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни ╕ ДП “Газетно-журнальне видавництво”. Роз’яснення, що були надан╕ адм╕н╕страц╕╖ видавництва, не пояснюють д╕йсн╕ причини неналежного виконання кер╕вних розпоряджень”.
Це не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕. Н╕яких наказ╕в, розпоряджень, як╕ б я не виконував, не було, окр╕м в╕дстоювання ╕нтерес╕в газети ╕ мо╖х наст╕йних пропозиц╕й стосовно збереження колективу редакц╕╖.
На порушення ст. 149 Кодексу закон╕в Укра╖ни про працю в╕д мене не було витребувано письмове пояснення перед накладенням вказаного дисципл╕нарного стягнення. З ориг╕налом наказу про накладення стягнення п╕д розписку я ознайомлений не був.
Серед п╕дстав у наказ╕ про стягнення вказан╕ службов╕ записки головного бухгалтера, головного економ╕ста, заступника директора ДП ГЖВ, з якими мене теж не ознайомили. А 29 грудня 2009 року, також факсом, я отримав наказ за № 143 про мо╓ зв╕льнення з посади.
Оск╕льки дисципл╕нарне стягнення зроблене з грубим порушенням чинного законодавства, а за сво╓ю суттю ╓ формальним приводом для наступного зв╕льнення, на п╕дстав╕ ст. 148, 149, 150, 231, 233 Кодексу закон╕в Укра╖ни про працю прошу визнати незаконним та в╕дм╕нити наказ № 142 в╕д 28 грудня 2009 р. про накладення на мене дисципл╕нарного стягнення у вид╕ догани”.

* * *
“Наказом № 143 в╕д 29 грудня 2009 року за п╕дписом Сатаренка В. В. та погодженим з М╕н╕стром культури ╕ туризму Вовкуном В. В., який було над╕слано факсом, мене було зв╕льнено ╕з займано╖ посади головного редактора Всеукра╖нсько╖ загальнопол╕тично╖ ╕ л╕тературно-художньо╖ газети “Кримська св╕тлиця” на п╕дстав╕ п. 3 ст. 40 Кодексу закон╕в про працю Укра╖ни “за систематичн╕ порушення вимог наказ╕в та розпоряджень М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни, ДП “Газетно-журнальне видавництво” без поважних причин, неналежне виконання службових обовязк╕в”, — зазначено у друг╕й позовн╕й заяв╕ В. Качули.
Зв╕льнення мене ╕з вказаних п╕дстав вважаю незаконним, тому що:
1. Н╕яких, а тим б╕льше систематичних порушень сво╖х обов’язк╕в, наказ╕в ╕ розпоряджень М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни ╕ ДП “Газетно-журнальне видавництво”, а також правил внутр╕шнього трудового розпорядку не допускав.
2. Заходи дисципл╕нарного чи громадського стягнення ран╕ше до мене не застосовувалися, окр╕м виданого спец╕ально для зв╕льнення 28 грудня 2009 р. наказу про оголошення догани.
3. Попередньо про зв╕льнення мен╕ не було пов╕домлено.
4. Кр╕м того, мо╓ зв╕льнення не було погоджене з двома ╕з трьох сп╕взасновник╕в газети — трудовим колективом “Об’╓днано╖ редакц╕╖ газети “Кримська св╕тлиця”, який я представляю та за дорученням якого п╕дписав Установчий догов╕р у с╕чн╕ 2009 року м╕ж М╕н╕стерством культури ╕ туризму Укра╖ни, та Всеукра╖нським товариством “Просв╕та” ╕м. Т. Шевченка.
Зг╕дно з╕ ст. 2, 5, 233, 235 Кодексу закон╕в про працю Укра╖ни та част. 1 ст. 367 Цив╕льно-процесуального Кодексу Укра╖ни прошу:
1) поновити мене на посад╕ головного редактора Всеукра╖нсько╖ загальнопол╕тично╖ ╕ л╕тературно-художньо╖ газети “Кримська св╕тлиця”;
2) стягнути з ДП “Газетно-журнальне видавництво М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни” на мою користь середню зароб╕тну плату за час вимушеного прогулу у зв’язку з незаконним зв╕льненням”.
В╕ктор Качула
м. С╕мферополь, 11 с╕чня 2010 р.

* * *
17 лютого 2010 року о 10.30 в Ки╖вському районному суд╕ м. С╕мферополя мало в╕дбутися попередн╓ судове слухання справи за фактом незаконного зв╕льнення з посади головного редактора газети “Кримська св╕тлиця” В╕ктора КАЧУЛИ.
Суд ухвалив цив╕льну справу за позовом В╕ктора КАЧУЛИ до директора ДП “Газетно-журнальне видавництво М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни” В. САТАРЕНКА про скасування догани та поновлення його на робот╕ ╕ призначив до розгляду в судовому зас╕данн╕ на 29 березня 2010 року о 15.00 за т╕╓ю самою адресою.
http://slovoprosvity.org/

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8386

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков