Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОЗДУМИ ╤ ТУРБОТИ ЗА УКРА╥НУ
До вас зверта╓ться укра╖нець з окупованого Криму, а з╕ мною, думаю, погодяться тисяч╕ мо╖х...


ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 09.03.2010
«Газета була для мене, як сонечко в житт╕...»

…Одержала Вашого листа в╕дносно втрати нашо╖ ╓дино╖ улюблено╖ газети «Кримська св╕тлиця», яку моя с╕м’я виписувала 17 рок╕в. Розд╕ляю Вашу турботу ╕ при╓днуюсь до того, щоб головного редактора В. В. Качулу ╕ колектив газети залишили в тому ж склад╕ ╕ друкували ╖╖ в Криму. Я дуже вдячна за ╖х роботу, бо газета була для мене, як сонечко в житт╕, тому ╕ виписала ╖╖ на ц╕лий р╕к, але мене обманули. Одержала газету зовс╕м ╕ншу, ╕ думаю, що таку газету я б╕льше не буду виписувати. Поки писати в╕дмову в╕д не╖ не буду, бо в мене ╓ над╕я, що щось зм╕ниться на краще...

М. ╤. Кол╕бабчук.
м. С╕мферополь.

«Ми називали себе св╕тличанами, а свою газету н╕жно – «Св╕тличкою»...

... К╕лька тижн╕в я була у повному в╕дча╖: треба щось робити, а що буде д╕╓ве – не знала. П╕шла на головпошту, до тих, хто в╕дпов╕да╓ за передплату пер╕одики. Понесла от╕ «красив╕ подарунки» (4 числа) ╕ нашу новор╕чну «Св╕тличку» (перший номер). Сказала, що вимагаю в╕д них, щоб забрали от╕ «художества» ╕ повернули мен╕ грош╕. Пояснила, що нова – це зовс╕м ╕нша газета, яко╖ мен╕ не треба. А НАША – це була не т╕льки справжня, укра╖нська. Вона за багато рок╕в стала р╕дною. Вона ц╕кава ╕ зм╕стовна: ╕ пол╕тика, ╕ ╕стор╕я, ╕ православна рел╕г╕я, ╕ наша мова, ╕ л╕тература, ╕ мистецтво, ╕ конкурси (я брала участь у конкурс╕ кросвордист╕в, в╕дкрила для себе через цей конкурс глибоку л╕рику ╤. Франка).
Це все нас згуртовувало. Ми називали себе св╕тличанами, а свою газету н╕жно – «Св╕тличкою». ╤ це все – не просто слова. Конкурс укра╖нсько╖ п╕сн╕ у жовтн╕, який орган╕зувала наша газета, це продемонстрував – яскрав╕ше вже не треба. Вс╕ побачили, що нас багато в Криму, що нам добре разом, що ми н╕чого свого не забули: н╕ мови, н╕ культури, н╕ п╕сн╕. Як це було гарно ╕ хвилююче! В цьому велика заслуга тих, хто створив газету, в труднощах в╕дстоював ╖╖ ╕снування, наповнював ╖╖ глибоким зм╕стом. Вона д╕йсно була патр╕отична! Укра╖на – понад усе!
Я прошу Бога, щоб нам вдалося захистити свою газету. Треба т╕льки д╕яти активно ╕ разом. Правда – на нашому боц╕, бо газета на 700 тисяч укра╖нц╕в – це м╕н╕мум, на що ми ма╓мо право в Криму...

Н. М. Кислова.
м. Керч.

«Як наш президент м╕г так зробити з нашою укра╖нською газетою?..»

...18 лютого я отримала нашу газету за 1 с╕чня 2010 р., нову газету ╕ «Культуру» — ╕ тут я все зрозум╕ла. П╕шла на пошту ╕ написала в╕дмову в╕д тако╖ газети. Днями я знову ╖╖ отримала, то земля ╕ небо, там нема що читати, я перелистала ╕ в╕дклала.
Як наш президент м╕г так зробити з нашою укра╖нською газетою, яка була одна-╓дина в Криму? Ганьба! Я так йому в╕рила...
Я дуже сп╕вчуваю редактору ╕ його доньц╕, яка дуже талановита: ╕ гра╓, ╕ сп╕ва╓, ╕ пише — вела в газет╕ рубрику ╕ конкурс, у якому я брала участь ╕ потрапила в 10-ку, сп╕вала у ф╕нал╕ п╕сню «М╕сяць на неб╕». Конкурс був прекрасний, я в╕дчула ту справжню, нашу укра╖нську атмосферу!
Я сп╕ваю в наш╕й Укра╖нськ╕й греко-католицьк╕й церкв╕, я сказала вс╕м параф╕янам, хто виписав нашу газету, щоб вони зробили, як я. Я над╕юся, що ми вс╕ громадою переможемо ╕ повернемо свою газету. Нехай нам Бог допоможе!

М. ╤. Гукова.
м. Севастополь.


«Ця газета була св╕тлом для багатьох...»

... Не можу заспоко╖тись щодо новостворено╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Вона не з╕гр╕ва╓ душу, не в╕дпов╕да╓ вимогам часу ╕ не знаходить в серцях читач╕в п╕дтримки. На ╖╖ стор╕нках я не знайшла жодного листа в╕д дописувач╕в, людей р╕зного в╕ку, як╕ сво╖ми думками, порадами збагачували нашу газету. Куди под╕лася музично-поетична рубрика? Чому зникло «Джерельце» — дитячий додаток? Мен╕ жаль, що талановит╕ люди В╕ктор та Юл╕я Качули так бездумно ╕ жорстоко зв╕льнен╕ з посад.
Ця газета була св╕тлом для багатьох небайдужих творчих особистостей. А ск╕льки в мене було план╕в ╕ бажання над╕слати до газети сво╖ поетичн╕ рядки, матер╕али для «Джерельця»...
Я не планую п╕дписуватися на нову «Св╕тлицю» ╕ просто в╕дмовляюсь купувати ╖╖ на поштовому в╕дд╕ленн╕...

Т. ╤. Шк╕льнюк.
с. Родникове, С╕мферопольський р-н.


«А що нам дали взам╕н — фото╕люстрац╕╖ на дорогому папер╕?..»

... Нам завжди протистояли чуж╕, ворож╕ сили. Як ╕ тепер, коли у нас вкрали нашу р╕дну, любиму газету... Порушили вс╕ закони, зв╕льнили головного редактора нахабно, п╕дступно, не по-людськи, аморально ╕ бездушно. Днями я написав заяву на ╕м’я начальника поштового в╕дд╕лення, повернув ╖м два випуски з додатками «Культури». Хоч таким чином виразив протест проти свав╕лля, неповаги, обману читач╕в.
Я написав у редакц╕ю листа, в якому висловив свою позиц╕ю щодо останн╕х под╕й з «Кримською св╕тлицею». Коротко перепов╕м його зм╕ст.
П╕сля одержання двох номер╕в газети з ╕ншим статусом ╕ виступу по Кримському телебаченню нового редактора Пилунського Л. П., мен╕ захот╕лося под╕литися деякими думками щодо цього. По-перше, я не п╕дтримую ╕ не сприймаю позитивно новий статус газети, яка 17 рок╕в боролася з антиукра╖нськими силами в Криму. Я виписував цю мою, д╕йсно укра╖нську «Кримську св╕тлицю», 17 рок╕в. П╕сля сл╕в Пилунського, що ╖╖ виписували всього 800 читач╕в, можу заперечити, що наклад газети був близько 3 тисяч прим╕рник╕в. ╥╖ читали по вс╕й Укра╖н╕, а в ╤нтернет╕ — у багатьох кра╖нах св╕ту, де ╓ укра╖нська д╕аспора. Цю газету любили, п╕дтримували у важк╕ роки виживання.
Також я почув в╕д п. Пилунського, що н╕бито газета стала ц╕кав╕шою, ╖╖ будуть читати вс╕ жител╕ Криму, вона стане б╕льш впливовою, конкурентною, доступною. Заперечую це, бо знаю, що багато читач╕в обурен╕ цим обманом, а ще п╕днятою удв╕ч╕ ц╕ною. ╤ додаток «Культура» мало хто буде читати, бо ми звикли до сво╓╖, перев╕рено╖ роками укра╖нсько╖ патр╕отично╖ газети, як╕й дов╕ряли.
Ми мали можлив╕сть друкувати в газет╕ сво╖ дописи на актуальн╕ повсякденн╕ теми, д╕литися набол╕лим, сво╖ми творчими здобутками. Тепер ми втратили таку можлив╕сть зворотнього зв’язку газети з читачами. Нема╓ тепер в газет╕ н╕ програми телебачення, н╕ кросворд╕в, н╕ ц╕кавих конкурс╕в на кращ╕ укра╖нськ╕ п╕сн╕ та виконавц╕в. Не буде матер╕ал╕в про духовн╕сть, л╕тературних здобутк╕в наших письменник╕в, поет╕в, таких, як Д. Кононенко, В. Крищенко, В. Латанський ╕ багато ╕нших. Не будуть друкуватися злободенн╕ матер╕али про наших горе-пол╕тик╕в, цю чиновницько-бюрократичну зграю граб╕жник╕в укра╖нського народу, як╕ писали заслужена вчителька, кавалер ордена княгин╕ Ольги Валентина Чекал╕на, кримськ╕ укра╖нськ╕ патр╕оти Валентин Бут, Павло Сущенко та ╕нш╕. Не буде рубрики «Кримський майдан», де читач╕ могли под╕литися сво╖ми думками ╕ спод╕ваннями. Не буде Юл╕╖ Качули з ╖╖ прекрасною рубрикою «П╕сенна св╕тлиця».
А що нам дали взам╕н? Фото╕люстрац╕╖ на дорогому папер╕, матер╕али журнал╕ст╕в, як╕ пишуть не для простих людей, з незрозум╕лим матер╕алом, важким для сприймання для здеб╕льшого неп╕дготовлених читач╕в. Газета стала нец╕кавою, с╕рою, чужою.
Обурило вс╕х читач╕в зв╕льнення головного редактора, заслуженого журнал╕ста В. Качули, одного ╕з засновник╕в газети, ╖╖ духовного поетичного символу, шеф-редактора дитячого «Джерельця» Д. Кононенка ╕ ще трьох прац╕вник╕в, як╕ творили справжню укра╖нську, патр╕отичну, л╕тературно-художню газету, це принизило ╖хню г╕дн╕сть, зневажило ╖хню в╕ддан╕сть сво╖й справ╕. Ц╕ фах╕вц╕-патр╕оти творили справжню укра╖нську газету, яка мала велику популярн╕сть у вс╕х читач╕в, була одн╕╓ю з кращих в Укра╖н╕. Ось таку «нагороду», таку «подяку» отримали на Новий р╕к наш╕ патр╕оти в╕д М╕н╕стерства культури ╕ туризму, в╕д Всеукра╖нсько╖ «Просв╕ти». ╤ читач╕в теж обдурили, порушивши вс╕ норми права, чест╕, сов╕ст╕, наплювали в душу вс╕м тим, хто протягом ус╕х 17-ти рок╕в рятував газету в╕д закриття, п╕дтримував ╖╖ матер╕ально, духовно, морально.
Ось такого листа я в╕дправив у редакц╕ю. Якщо у когось ╓ бажання в╕дгукнутися на нього – м╕й номер моб╕льного телефона (066)25-45-417.

Борис Митрофанович Колотюк, пенс╕онер.
с. Уютне, Сакський р-н.

Мо╖ друз╕ багато рок╕в передплачують цю газету. Вона завжди читалась вс╕м нашим колом "в╕д корки ╕ до корки", наст╕льки були ц╕кав╕ вс╕ матер╕али. В╕дчувалась душа кожного, хто був причетний до випуску номера. А як╕ були гарн╕ дитяч╕ стор╕нки!
╤ от прийшов новий глянцевий номер. Що можна сказати, форма зам╕нила суть. Газета стала схожа на багато ╕нших. Щодо зм╕сту - то ц╕кавою особисто для мене стала т╕льки 1 стаття.
Хот╕лось би помр╕яти, от би до тепер╕шн╕х ф╕нансових можливостей, як╕ надав (чи надовго?) уряд, додати профес╕онал╕зм, порядн╕сть, справжн╕й патрiотизм бувшого головного редактора та його команди.
У будь якому раз╕, ми пам’ята╓мо про вас ╕ ту р╕дну "Кримську Св╕тлицю"! Тримайтесь, ви потр╕бн╕ Укра╖н╕!
leticia


Реально ми бачимо, що газети нема╓. Якщо ╕ вийде св╕тлиця, то це буде зовс╕м ╕нша газета. Пилунський непоганий дядько, ст╕йкий пол╕тик, але як журнал╕ст..... Хто ╕ де востанн╓ читав його публ╕кац╕╖? А хто бачив його видання? Та й укра╖нську письмову мову в╕н не зна╓, бо ╖╖ не вивчав. Це проблема. Йому б краще взятися ╕ зробити в Криму проукра╖нську рос╕йськомовну газету. А Св╕тлицю в╕н знищить... Б╕да...

Голос кримсько╖ укра╖нки за Укра╖нську "Кримську св╕тлицю"

10 лютого 2010 року в прямому еф╕р╕ ТРК "Бриз" на ДТРК "Крим" виступав новопризначений редактор газети Леон╕д Пилунський. В╕н зробив правильн╕ висновки п╕сля вчорашнього ганебного виступу, виглядав добрим д╕дусем, хоча вимоглив╕ укра╖нц╕ телефонували ╕ дор╕кали за стан газети, до якого довели ки╖вськ╕ рейдери. Рос╕янин ╕з Севастополя, дуже дякував Пилунському за нову газету.

Одн╕й ╕з укра╖нок не вдалось поставити сво╖ питання в прямому еф╕р╕. В╕рус севастопольсько╖ цензури добрався ╕ до "Бризу" - якийсь чолов╕к в редакц╕╖ рос╕йською мовою запитав, про що б хот╕ла запитати читачка. ╤ не дав можливост╕ поставити запитання Пилунському. Секундний шматочок ц╕╓╖ бес╕ди прорвався до еф╕ру.

Нам вдалось в╕днайти особу, яка телефонувала. Це п. В╕ра, яка 12 рок╕в передплачувала газету, а тепер хвор╕╓ в╕д того, що зробили з газетою нов╕тн╕ незаконн╕ хазя╖.

Пода╓мо думки укра╖ночки в звуковому файл╕.

http://www.mediafire.com/?j2dzzw2ddor

03-02-2010 17:59

Верн╕ть нашу газету, ми не бажа╓мо читати цей жах, що ми отримали, нарешт╕, в с╕чн╕. Ми, укра╖нц╕, не сприйма╓мо цю газету.
Це не наш дух, не наш ментал╕тет. Верн╕ть нашого редактора Качулу ╕ Данила Кононенка.

С╕м’╖ Смоляр╕в, Ф╕рових, Кравчук╕в, Ковальчук╕в

п. Оксана з╕ Львова: «Так жахливо нас ошукали, наплювали в душу…»

Коли газета була всеукра╖нською, а не належала купц╕ чиновник╕в з м╕н╕стерства, вона об╓днувала людей ╕ чергового виходу передплатники чекали з нетерп╕нням. Зараз газети нема╓. Мабуть буде колись. З дарунком-додатком "Культура ╕ життя", який роздають безкоштовно обмоскаленим бомжам на ки╖вському вокзал╕ чи метр╕. Невже безголов╕сть в м╕н╕стерств╕ суц╕льна ╕ неск╕нченна?

Ось що написала в приватному лист╕ одн╕й з кримських укра╖нок п. Оксана з╕ Львова.
http://ukrslovo.blogspot.com/2010/02/blog-post_26.html

Голова Феодос╕йсько╖ орган╕зац╕╖ Союзу Укра╖нок Алла Осадча: «Кримська св╕тлиця» була с╕мейною газетою».
Слухати:
http://www.mediafire.com/?n3zqnxqjm15

Голова Союзу укра╖нок, м. Севастополь Богдана Процак: «Газета мала таку притягальну силу…»
http://www.mediafire.com/?mdlz2iehyny

Ахтем АЛ╤╢В: "Ц╕нували газету за справжн╕й укра╖нський дух"
Давн╕й читач «Кримсько╖ св╕тлиц╕» Ахтем АЛ╤╢В ╕з с. Красногвард╕йського (Сов╓тський район в Криму) под╕лився сво╖ми враженнями про стару-нову газету. Ахтем-ага переконаний, що присутн╕сть кримськотатарських анонс╕в у «Св╕тлиц╕» навряд чи додасть ╖й читач╕в ╕з середовища кримських татар, бо вони ц╕нували газету зовс╕м за ╕нше, зокрема, за справжн╕й укра╖нський дух, який нин╕, на жаль, втрачений...
http://www.mediafire.com/?jdqznunmmlv

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8383

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков