Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Оксана Бас-Кононенко, мовознавець: ЯКЩО ЛЮДИ СВОЮ МОВУ НЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ, ТО ПРИЙДЕ ╤НША МОВА, А ЗНАЧИТЬ - ╤НША КРА╥НА
М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни презентувало нову програму "Укра╖нська – це...


«ЯКЩО У ВАС ╢ ХОЧ КРАПЛЯ ПАТР╤ОТИЗМУ ╤ КУЛЬТУРИ…»
кримчанин, укра╖нець ╤ван Лук'янович Лавтар не зда╓ться ╕ турбу╓ чиновницьку ки╖вську...


Остап К╤НДРАЧУК, ялтинський кобзар – на Майдан╕ Незалежност╕ у Ки╓в╕: КОЛИ СУСП╤ЛЬСТВО МОВЧИТЬ, ГОВОРЯТЬ КОБЗАР╤... ╤ Д╤ТИ
Сьогодн╕ призовий фонд Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу «Ми - д╕ти тво╖,...


ЯК ЗРОС╤ЙЩУВАЛИ УКРА╥НСЬКИЙ НАРОД
Чи про це не знали в Ки╓в╕? А якщо знали, то чому не реагували?


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Щиро дяку╓мо колегам-письменникам, журнал╕стам, ус╕м нашим читачам, хто вже в╕дгукнувся на наш...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 09.03.2010
ПОВЕРН╤ТЬ НАМ «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ»!

Св╕тлана ДОРОШЕНКО,
в╕дпов╕дальний секретар,
заступник голови Севастопольського м╕ського об’╓днання ВУТ “Просв╕та” ╕м. Тараса Шевченка

Кожне слово “Кримсько╖ св╕тлиц╕” для мене як ковток св╕жого пов╕тря в задушлив╕й атмосфер╕ шов╕н╕стичного Севастополя. Газета порушу╓ гостр╕ питання, болюч╕ проблеми, але вм╕╓ робити це так, що читач бачить св╕тло в к╕нц╕ тунелю.

Очевидно, газета сво╖м патр╕отизмом та незалежним характером не влаштову╓ ки╖вських чиновник╕в. Я звернулась до п. м╕н╕стра В. Вовкуна ╕з закликом не знищувати укра╖нську патр╕отичну газету, яка завдяки ст╕йкост╕, мужност╕ й висок╕й профес╕йност╕ творчого колективу, очолюваного В. Качулою, протисто╖ть дез╕нформац╕╖, укра╖нофоб╕╖, ╕мперськ╕й пропаганд╕ пророс╕йськи налаштованих кримських засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖, поновити В. Качулу на посад╕ головного редактора та в╕дновити ф╕нансування газети. В╕дпов╕д╕ на мо╓ звернення дос╕ не над╕йшло. А 30 с╕чня ц.р. я отримала “Кримську св╕тлицю” — витв╕р видавничо╖ ради п╕д головуванням А. С╓рикова (м. Ки╖в). Головним редактором призначено Л. Пилунського. Незвичний формат, глянцевий пап╕р, приглушений тон висловлювань та занадто яскрав╕ ╕люстрац╕╖ — все чуже ╕ немиле. Не знаю людей, як╕ ув╕йшли до видавничо╖ ради ново╖ газети. Можливо, це високопрофес╕йн╕ фах╕вц╕. Але ╖хн╕й моральний р╕вень виклика╓ велик╕ сумн╕ви. По-перше, потр╕бно пожити в Криму, щоб робити як╕сь пол╕тико-сусп╕льн╕ висновки, а по-друге, порядн╕ люди не посягатимуть на чужу ╕нтелектуальну власн╕сть, в╕дн╕маючи в колег зас╕б до ╕снування.

“Кримська св╕тлиця”, заснована 31 грудня 1992 року, належить трудовому колективов╕ п╕дпри╓мства “Об’╓днана редакц╕я газети “Кримська св╕тлиця”, ╕ дотац╕╖ на ╖╖ видання з державного бюджету через М╕н╕стерство культури ╕ туризму не означають, що газета перейшла в стов╕дсоткову власн╕сть М╕н╕стерства. Очевидно, що видавнича рада д╕яла за вказ╕вкою високого кер╕вництва, але у кожно╖ людини завжди ╓ виб╕р. Сумл╕ння й журнал╕стська етика мали б п╕дказати, як д╕яти в таких ситуац╕ях.

Хто заважа╓ м╕н╕стров╕ Вовкуну ╕ його однодумцям створити нову укра╖нську газету в Криму й завоювати симпат╕╖ читач╕в? Але пан м╕н╕стр п╕шов ╕ншим шляхом. В╕н захопив колективне майно й ╕нтелектуальну багатор╕чну працю колективу, скористався його творчим набутком, не замислюючись над моральними насл╕дками цього кроку.

Право людей на в╕льний виб╕р джерела ╕нформац╕╖, як ╕ права трудового колективу “Кримсько╖ св╕тлиц╕”, брутально розтоптано. Нин╕ читачам накидають бл╕дий, безбарвний, нем╕чний покруч, витворений слухняними чиновниками в Ки╓в╕. Вимагаю в╕д м╕н╕стра п. Вовкуна: поверн╕ть мен╕ справжню “Кримську св╕тлицю”, поверн╕ть читачам ╖хню душевну вт╕ху, ту “Кримську св╕тлицю”, до яко╖ впродовж десятк╕в рок╕в не було жодного зауваження, поверн╕ть газету ╖╖ творцям ╕ власникам — “Об’╓днан╕й редакц╕╖ газети “Кримська св╕тлиця”.
Те, що в╕дбува╓ться навколо укра╖нсько╖ преси в Криму, на жаль, непоодинокий випадок. З початку 2009 року п. Вовкун призупинив ф╕нансування “Дзвону Севастополя”, того ж таки року влада намагалася закрити газету “Флот Укра╖ни”, а тепер накинуто зашморг чиновницького свав╕лля на “Кримську св╕тлицю”. ╤ це в Криму, де укра╖нське слово протисто╖ть шаленому натисков╕ рос╕йського шов╕н╕зму та укра╖нофоб╕╖, а тому потребу╓ всеб╕чно╖ державно╖ п╕дтримки. Отже, йде наступ на свободу слова в Укра╖н╕.

╤нформую Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка, народних депутат╕в — патр╕от╕в Укра╖ни про те, що п. Вовкун ще тор╕к почав наступ не т╕льки на укра╖нське слово, а й на укра╖нськ╕ ╕сторичн╕ символи: пам’ятник П. Сагайдачному в Севастопол╕. Не маючи до нього жодного стосунку, не вивчивши думки м╕сцевих укра╖нц╕в-патр╕от╕в, в╕н у промовах говорив про його знесення. Чи може об╕ймати таку високу посаду п. Вовкун?

Поверн╕ть “Кримську св╕тлицю” читачам ╕ трудовому колективу!

http://slovoprosvity.org/2010/02/18/поверн╕ть-нам-«кримську-св╕тлицю»/

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8379

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков