Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 09.03.2010
С╕мнадцять рок╕в ми мали майже родинне коло сп╕лкування

Хочу висловити свою щиру стурбован╕сть долею"Кримсько╖ св╕тлиц╕". ╢ ╖╖ прихильником ╕ читачем з час╕в заснування, особисто знаю головного редактора В╕ктора Качулу — справжнього патр╕ота ╕ людину, яка жертву╓ практично ус╕м заради свого д╕тища — газети "Кримська св╕тлиця". Це видання ╓ вогником в брудному мор╕ комерц╕ал╕азованих мед╕а, несе сво╖м читачам справжню духовн╕сть, заклик спинитись спинитись у нашому тепер╕шньому св╕т╕ тотально╖ корупц╕╖, погон╕ за матер╕альною вигодою ╕ всепроникачого цин╕зму — спинитись ╕ замислитись — хто ми ╓? де наше кор╕ння? що ми залишимо в спадок нашим д╕тям? Чи св╕т гламуру, лакованих авто ╕ рахунк╕в в ╕нвалют╕ змусить нас забути про вс╕ ╕нш╕ ц╕нност╕ цього св╕ту. . .

Я св╕домо не хочу акцентувати увагу на захист╕ саме укра╖нсько╖ частини нашого духовного спадку, який ми мали би зберегти ╕ передати нащадкам. Але якщо в ╓вропейсько — п╕вн╕чноамериканському св╕т╕ тотальною загрозою для духовно╖ само╕детиф╕кац╕╖ ╓ глобал╕зац╕я "гол╕вудсього" зразка, то на пострадянському простор╕ рос╕йськомовн╕сть типу безперервно штампованих ╕ клонованих рос╕йськомовних сер╕ал╕в ╕ продукована на ╖х "кл╕ше" субкультура ╓ першою загрозою для духовного здоров’я сх╕дно╓вропейського соц╕уму. Тому кожен паросток ╕дентичност╕, нац╕онально — культурно╖ самодостатност╕, просто автентичност╕ — ╓ безц╕нним. Чому ми зверта╓мо увагу, як╕ популярн╕ в останн╕х часах фолькльорн╕ фестивал╕ на зразок "Сп╕вочого поля" чи балканськ╕ фести? ╢ велетенський прошарок населення, культурн╕ запити якого не задов╕льняють штампован╕ зразки "масс — культу", ╕ як╕ хочуть почути жиивий голос, живе слове, живу думку ╕ музику. Яку, наприклад, ще рок╕в тридцять назад грали на гуцульських вес╕ллях. ╤ хочуть мати трибуну, де вони могли б висловити ц╕ сво╖ уподобання, сво╖ критичн╕ думки щодо тепер╕шнього засилля гламуру ╕ хепп╕ — енду в тиражован╕й через засоби мед╕а псевдокультурн╕й болванц╕. . . ╤ висловити сво╖ думки про набол╕ле, ╕ посп╕лкуватись з однодумцями, та й з опонентами!

С╕мнадцять рок╕в ми мали таке майже родинне коло сп╕лкування, свою трибуну, свою порадницю, свою спов╕дницю в на шпальтах "Кримсько╖ св╕тлиц╕". Гинули, м╕няли напрями, ╕деолог╕╖, вожд╕в, авторитет╕в (вони ж спонсори) десятки колись улюблених ╕ шанованих видань. "Кримська св╕тлиця" лишалась незм╕нною. Незм╕нною, доки ╖╖ духовним батьком був В╕ктор Качула. Тепер на догоду зм╕нн╕й кон’юнктур╕ його зам╕нять ╕ншим. З газети зроблять черговий зразок кольорового гламуру, приховано╖ та в╕дкрито╖ реклами. ╤ видаватимуть в Ки╓в╕ — зв╕дти, безперечно, проблеми кримських укра╖нц╕в (та й просто людей, небайдужих до проблематики, не пов’язано╖ напряму з ситим благополуччям) будуть видн╕ краще. В потр╕бному ракурс╕. Кому потр╕бному — ну ми вс╕ розум╕╓мо, "пришли иные времена. . . ", нова влада об╕йме повноваження як не за тиждень, то п╕сля другого туру напевно. . .

Але куди под╕тись нам, громадянам Укра╖ни, як╕ щиро вважають ╖╖ сво╓ю ненькою? Як╕ встають не по обставинах, а за покликом душ╕ коли викону╓ться г╕мн "Ще не вмерла. . ". . .
Яких ч╕па╓ за живе ╕ укра╖нська п╕сня, ╕ слово Шевченка. . .
╤ для яких "Кримська св╕тлиця" була ╕ трибуною, ╕ форумом, ╕ колом однодумц╕в.
Чи збережеться вона п╕сля зам╕ни В╕ктора Качули черговою "нужною" ф╕гурою? Навряд. ╤ це буде черговою нашою поразкою, черговою безсонною н╕ччю, черговим болем. Але ╓дине, що мене вт╕ша╓ — ми вже пережили десятил╕ття таких плювк╕в в наш╕ обличчя. Десятил╕ття зламаних ╕ спаплюжених доль чесних людей. Десятил╕ття посл╕довних номеклатурних тр╕умф╕в, як╕ ╖х "творцям" здавались незворотн╕ми. А пот╕м ми вибухнули Майданом!

http://svitlytsia.crimea.ua/guestbook.php

╤гор Хома
igorkhoma@ukr.net
13.01.2010 22:52

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8371

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков