Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...


ПРОГРАШ В ╤НФОРМАЦ╤ЙН╤Й В╤ЙН╤. КОМУ ЗАВДЯЧУ╢МО?
Оск╕льки заява пана головного прокурора Краю, та ще й на такому поважному форум╕, то не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 09.03.2010
ЦЕ – ЗРАДА

(в╕дкритий лист Президенту Укра╖ни В. Ющенку)

Пане Президенте.
Ось ╕ все. Трапилося. Всупереч Ваш╕й боротьб╕ за в╕льну незалежну Укра╖ну ╕ за укра╖нський Крим ╓дину укра╖номовну ╕ ╓дину укра╖нську патр╕отичну газету загальнокримського масштабу „Кримська св╕тлиця” закрито, ╖╖ головного редактора, людину талановиту, порядну ╕ чесну В. Качулу за надуманими мотивами зв╕льнено. Заборонено розповсюдження першого випущеного в цьому роц╕ номера газети. Заступник м╕н╕стра культури та туризму Укра╖ни М. Яковина пресу╓ ╖╖ системного адм╕н╕стратора, щоб закрити ╕ останн╓ ╖╖ в╕длуння – ╕нтернет-сайт. Справжн╕ укра╖нськ╕ патр╕оти не лише в Укра╖н╕, а й в д╕аспор╕, яким ста╓ в╕домо про це, висловлюють свою незгоду, незадоволення ╕ обурення облудним р╕шенням укра╖нсько╖ влади. В Ки╓в╕ ж терм╕ново реал╕зу╓ться чергова оборудка, яка ма╓ зробити ситуац╕ю незворотною. Признача╓ться новий редактор ц╕╓╖ газети, який працю╓ в Ки╓в╕, ╕, в╕дпов╕дно, газета ма╓ виходити в Ки╓в╕. Не лише справжн╕й редактор, а й весь кримський колектив патр╕от╕в-журнал╕ст╕в залиша╓ться у незрозум╕лому стан╕, кульм╕нац╕╓ю якого ма╓ стати ╖х масове зв╕льнення. Дур╕стю назива╓ цей крок народний депутат Укра╖ни, перший творець „Кримсько╖ св╕тлиц╕”, справжн╕й укра╖нський патр╕от П. Мовчан. В╕н засновував це видання для Криму на противагу численн╕й не укра╖нськ╕й за мовою ╕ за зм╕стом прес╕, для того, щоб розвивати там укра╖нську культуру, мову, правдиво ╕ ц╕каво висв╕тлювати укра╖нську пол╕тику, виховувати в людях укра╖нський патр╕отизм. ╤ журнал╕сти цього видання обов’язково мають бути кримськими жителями, дихати кримським пов╕трям, з середини знати м╕сцеву пол╕тичну ╕ сусп╕льно-культурну ситуац╕ю, оперативно реагувати на процеси в цьому досить таки складному громадському середовищ╕. ╤ ця газети до останнього свого подиху в╕рно служила ц╕й мет╕, даючи слово укра╖нським пол╕тикам розпов╕даючи про них, про под╕╖, про р╕шення влади правдиво, без образливих коментар╕в ╕ тлумачень, чим зловжива╓ майже завжди кримська неукра╖нська преса. Доброзичливо висв╕тлювалася в н╕й ╕ Ваша особисто д╕яльн╕сть, пане Президенте.
Залиша╓ться захоплюватися, як це пост╕йно вдавалося ╖й тримати укра╖нський стяг у часто недоброзичливому до нього середовищ╕, у круговерт╕ спокус та принад, скористатися якими можна було за рахунок зм╕ни позиц╕╖, у пост╕йн╕й протягом останнього року боротьб╕ з р╕дною укра╖нською владою за право жити ╕ захищати цю ж р╕дну укра╖нську владу.
Чому вийшло так? М╕н╕стр культури та туризму Укра╖ни В. Вовкун з нев╕домих причин вир╕шив щось витворити з культуролог╕чною пресою Укра╖ни ╕ незаконно зв╕льнив з роботи директора Газетно-журнального видавництва ╤. Орендочку, якому ╕ п╕дпорядкована ця преса. Цей директор протягом 18 рок╕в обер╕гав ╕ розвивав ╖╖, але, як говорилося в кулуарах, нездатний до беззаконно╖ ╖╖ реорган╕зац╕╖. М╕н╕стр прийняв ╕нших ос╕б, як╕ ╓ здатними до беззаконних д╕й ╕ мають ту перевагу, що ╓ його особистими друзями. Перше, що зробили вони, то припинили випуск п’яти ╕з семи сво╖х видань. Наказали довго жити журнали „Укра╖нський театр”, „Укра╖нська культура”, „Театрально-концертний Ки╖в”. „Музика”, газета „Культура та життя”. Лише наприк╕нц╕ року напевне задля власно╖ реаб╕л╕тац╕╖ випустили окрем╕ номери, але й то не вс╕х видань. Зовс╕м ╕накшими, дорожчими, явно не розрахованими на того читача, на якого ор╕╓нтувалися ╕ попередн╓ кер╕вництво видавництва, ╕ сп╕взасновники цих видань – творч╕ сп╕лки. Позв╕льняли профес╕йних журнал╕ст╕в та спец╕ал╕ст╕в. Натом╕сть незаконно, без належно╖ ре╓страц╕╖ почали видавати щотижневу кольорову ╕люстровану газету „Укра╖нська культура та життя”, в як╕й на згадку про знищен╕ журнали та газету на останн╕й стор╕нц╕ вписали ╖хн╕ назви та пр╕звища редактор╕в. Видання у виробництв╕ стало набагато дорожчим, н╕ж попередн╓, назву якого частково ув╕брало у себе, зм╕стовно г╕ршим, бо тематично обмежу╓ться лише зн╕мками та текст╕вками, а якщо вида╓ щось б╕льше, грунтовн╕ше, то чомусь антиукра╖нського зм╕сту. ╤з попередн╕х видань залишилися жити лише журнал „Пам’ятки Укра╖ни”, який редагу╓ один ╕з друз╕в Вовкуна ╕ який зб╕льшився у формат╕ та став значно дорожчим у випуску, та „Кримська св╕тлиця” через оп╕р ╖╖ колективу ц╕й реорган╕зац╕╖, в результат╕ яко╖ в╕д не╖ теж мала залишитися лише згадка на останн╕й стор╕нц╕ нового видання. Редакц╕я „Кримсько╖ св╕тлиц╕” не могла п╕ти на це, усв╕домлюючи свою роль та призначення у сусп╕льно-пол╕тичному житт╕ Криму, завдання г╕дно представляти там укра╖нський пол╕тикум та культуру. Нове кер╕вництво Газетно-журнального видавництва на в╕дплату почало вимагати скоротити штати газети майже наполовину, що було р╕внозначне, якщо не гибел╕, то колапсу видання.. Редакц╕я, колектив яко╖ теж ╓ сп╕взасновником, не погодилася на це. Видавництво самов╕льно позбавило газету права платити гонорари, ур╕зало зарплати прац╕вникам, допустило велику заборгован╕сть за випуск газети ╕ оренду прим╕щення, мотивуючи тим, що не ма╓ для ф╕нансування грошей. Ц╕каво, зв╕дки ж воно взяло ╖х на випуск значно здорожених „Пам’яток Укра╖ни” ╕ „Укра╖нсько╖ культури та життя”? ╤ ось ф╕нал. Незаконний, як ╕ вс╕ попередн╕ д╕╖ по знищенню культуролог╕чних видань, дурний ╕ ворожий Укра╖н╕.
Чому б то так? ╢ багато припущень ╕ пояснень. В╕дом╕ облудн╕ звинувачення на адресу видання ╕ самого редактора газети, як╕ при близькому ознайомленн╕ з╕ справами розсипаються в пух ╕ прах, але все ж використовуються, як аргументи для неправедних р╕шень ╕ д╕й. В╕дом╕ конкретн╕ недоброзичливц╕, як╕ могли вплинути ╕ безумовно вплинули на долю „Кримсько╖ св╕тлиц╕”, ╕ яким повинн╕ дати належну оц╕нку ╕ сусп╕льства, ╕ влада. Вони, ско╖вши зло, спробують залишитися в т╕н╕, перекласти в╕дпов╕дальн╕сть на самих постраждалих.
Здоров╕ сили засуджують порушник╕в. Ображен╕ люди не здаються. Слава богу, окр╕м м╕н╕стерсько╖ у нас ще ╓ ╕ судова влада. Започатковують судов╕ процеси. ╤ виграють ╖х. ╤, швидше усього, це м╕н╕стерство чека╓ велика ╕ тривала судова тяганина з масами ображених людей, як╕ не можуть ╕ не мають прощати н╕чого його лжеукра╖нському кер╕вництву. Це було б нечесно не лише щодо ╖х самих, але непатр╕отично й щодо кра╖ни. Прощати не ма╓мо права, тому що таке прощення т╕льки розбещу╓ порушник╕в, заохочу╓ ╖х до нових порушень та злочин╕в.
В ц╕ в╕дпов╕дальн╕ дн╕ напередодн╕ чергових президентських вибор╕в вважаю необх╕дним, щоб Ви сказали сво╓ слово, як кер╕вник-патр╕от кра╖ни ╕ держави, дали належну оц╕нку тим, кого над╕лили правом вир╕шувати важлив╕ державн╕ справи ╕ хто сво╖ми д╕ями перед укра╖нською ╕нтел╕генц╕╓ю, перед народом взагал╕ дискредиту╓ ╕ Вас, ╕ державу.
Б╕ля Вас вовтузиться Вовкун, який до того, як стати оч╕льником м╕н╕стерства, знаний був х╕ба що, як, хоч ╕ великого масштабу, але все ж лише як масовик-вит╕вник. Мабуть, у ц╕й рол╕ в╕н ╕ тринька╓ велик╕ бюджетн╕ кошти за нашими рубежами. Йому, напевне, важлив╕ш╕ дружн╕ по╖здки до офшорного К╕пру чи Бразил╕╖, на що витрачено б╕льше грошей, н╕ж кошту╓ р╕чний випуск „Кримсько╖ св╕тлиц╕”. Судячи з витрат, в╕н вир╕шив затьмарити там нав╕ть жагуч╕ ╕ пишн╕ бразильськ╕ карнавали. ╤ вже р╕к системно знищу╓ культуролог╕чну пресу Укра╖ни. Нав╕що, за чи╖м дорученням? ╤ чи нема╓ в його д╕ях н╕чого щодо укра╖нсько╖ держави злочинного?
Доля „Кримсько╖ св╕тлиц╕” ╕ загалом культуролог╕чно╖ преси Укра╖ни можливо й не найважлив╕ший ╕ не найхарактерн╕ший приклад нин╕шньо╖ суц╕льно╖ укра╖нсько╖ зради. Але в╕н, як лакмусовий пап╕рець, проявля╓ усю гнил╕сть, усю продажн╕сть того явища, яке ми назива╓мо сучасним укра╖нським патр╕отизмом, ╕ за якого люди живуть все г╕рше ╕ г╕рше. зраджуються нац╕ональн╕ ╕нтереси на св╕товому р╕вн╕, нац╕ональн╕ багатства все б╕льше концентруються в руках незначно╖ кучки ос╕б, переважно не укра╖нц╕в, жорсток╕шою ста╓ з боку ц╕╓╖ кучки експлуатац╕я основних мас населення, др╕бного та середнього б╕знесу, загострюються соц╕альн╕ протир╕ччя, що загрожу╓ серйозними соц╕альними кол╕з╕ями. ╤ цю гнил╕сть треба вичищати. Разом з тими, хто ╖╖ розв╕в. Повертати здорове, знаходити, виховувати, формувати здорове.

А. Ковальчук,
член Сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни

В.Ющенко: «Я дам доручення, щоб спасти це видання. Я його спасу».

В.Ющенко: … зараз, коли ми говоримо про закрите «Сяйво» чи «Кримську св╕тлицю», про яку такий великий розголос. Я дам доручення, щоб спасти це видання. Я його спасу. Але, вибачте, я хочу, щоб вся нац╕я розум╕ла, що бюджет кра╖ни по закону знаходиться не в Президента, а в Прем’╓р-м╕н╕стра. Я найду в╕дпов╕дь на «Кримську св╕тлицю». Але цим я хочу ще раз п╕дкреслити, не питайте, чому не закрите ф╕нансування по голодомору, Мистецькому арсеналу, Батурину, Чигирину, «Кримськ╕й св╕тлиц╕» чому не вид╕лен╕ кошти…
Анатол╕й Ковальчук, «Кримська св╕тлиця»:
— Шановний В╕кторе Андр╕йовичу! Протягом року в нас знищу╓ться культуролог╕чна преса Укра╖ни. М╕н╕стр культури та туризму Вовкун незаконно зв╕льнив з роботи кер╕вника ц╕╓╖ культуролог╕чно╖ преси ╤вана Орендочку, який 18 рок╕в тяг ╖╖, рятував в╕д р╕зних негаразд╕в. Тепер же почалася розправа над газетою «Кримська св╕тлиця». Незаконно зв╕льнено з роботи ╖╖ головного редактора, справжнього укра╖нського патр╕ота В╕ктора Качулу. Це видання дуже важливе для Укра╖ни ╕ для Криму, оск╕льки воно ╓дине загальнокримське видання ╕ ╓дине справд╕ патр╕отичне ╕ укра╖номовне видання в Криму. Арештовано останн╕й випуск ц╕╓╖ газети, робляться як╕сь спроби, щоб почати випуск «Кримсько╖ св╕тлиц╕» тут, у Ки╓в╕. Дур╕стю називають цю спробу патр╕отично налаштован╕ народн╕ депутати Укра╖ни, дур╕стю ╕ ми сам╕ вважа╓мо цю спробу. Нас ц╕кавить питання, чи буде дана належна оц╕нка д╕ям м╕н╕стра Вовкуна ╕ чи буде справедливе вир╕шення цього питання?
В.Ющенко:
— Дякую. Буде! Я завтра отримаю допов╕дь м╕н╕стра Вовкуна з приводу його р╕шення, щоб зрозум╕ти його позиц╕ю, чим в╕н керувався, коли ╓диний укра╖номовний орган у Криму втратив свого головного редактора. Я знаю, що там ╓ певна частина претенз╕й м╕н╕стра не ск╕льки до редакц╕йно╖ пол╕тики, ск╕льки до формування кадрово╖ пол╕тики, чисельност╕ ╕ деяких структурних питань. Але в будь-якому випадку це не повинно було бути п╕дставою для прийняття такого р╕шення. Я в цьому переконаний. Ми добре розум╕╓мо, про що йде мова, про яке видання. Тому я дам доручення Глав╕ Секретар╕ату В╕р╕ ╤ван╕вн╕ протягом двох дн╕в створити ком╕с╕ю Секретар╕ату ╕ по даному питанню запропонувати мен╕ к╕нцеве р╕шення по врегулюванню цього питання. Два дн╕, прошу, дайте для того, щоб повноц╕нну в╕дпов╕дь на ваше запитання я м╕г сформулювати з урахуванням позиц╕╖ м╕н╕стра ╕ роботи ком╕с╕╖.
12.01.2010 21:00
Прес-служба Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка
Стенограма прес-конференц╕╖ Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка в Укра╖нському дом╕
http://www.president.gov.ua/news/16413.html
http://www.mediafire.com/?mchtlzkjyjj

15.01.2010 19:33
Прес-служба Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка

М╕н╕стр культури ╕ туризму ма╓ провести службове розсл╕дування факту зв╕льнення головного редактора газети «Кримська св╕тлиця» — В.Ульянченко
Глава Секретар╕ату Президента Укра╖ни В.Ульянченко направила листа м╕н╕стру культури ╕ туризму Укра╖ни В.Вовкуну, в якому просить впродовж двох дн╕в провести службове розсл╕дування факту зв╕льнення головного редактора газети «Кримська св╕тлиця».
Як зазнача╓ Глава Секретар╕ату, на ╕м’я Президента Укра╖ни над╕йшла телеграма в╕д трудового колективу газети «Кримська св╕тлиця» та голови громадсько╖ ради часопису П.Вольвача з проханням скасувати наказ директора ДП «Газетно-журнальне видавництво М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни» щодо зв╕льнення з посади головного редактора газети В.Качули. На думку автор╕в телеграми, у такий спос╕б М╕н╕стерство культури ╕ туризму Укра╖ни нищить ╓дину в Криму укра╖номовну газету.
В.Ульянченко зверта╓ться до м╕н╕стра культури ╕ туризму з проханням вжити нев╕дкладних заход╕в щодо збереження колективу редакц╕╖ укра╖номовно╖ газети та ╖╖ ф╕нансового забезпечення ╕ про результати по╕нформувати автор╕в телеграми ╕ Секретар╕ат Президента Укра╖ни.
http://www.president.gov.ua/news/16433.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8370

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков