Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤ДПОВ╤ДЬ НА РОС╤ЙСЬКИЙ ФАШИЗМ
80% укра╖нц╕в почали б╕льше сп╕лкуватися укра╖нською п╕сля нападу рос╕╖.


ГАРЯЧА СМЕРТЬ, НЕ ЗИМНЕ УМИРАННЯ...
Сьогодн╕, коли Укра╖на виборю╓ сво╓ право на в╕льне життя, св╕тло наших геро╖в надиха╓ нас на...


В╤ТАННЯ ЛАУРЕАТУ!
В╕рю — ходить по земл╕ Тарас: В╕н у серц╕ кожного ╕з нас.


УКРА╥НА ОБ╤ГРАЛА ШОТЛАНД╤Ю
╕ вийшла у ф╕нал плей-оф ЧС-2022 з футболу.


ЖИВ З УСМ╤ШКОЮ
Таким ╕ залишився у наш╕й пам’ят╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2010 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2010
ВОЛОДИМИРУ ПРИТУЛ╤ – 45!

ПОС╤ЯНЕ ДОБРО ЩЕДРО РОДИТЬ…

Почнемо з символ╕в. Символ╕чно, що Володимир Притула народився на зор╕ року — 1 с╕чня, як ╕ належить справжньому укра╖нцев╕, в один день з╕ Степаном Бандерою, а також ╕ те, що його син Богдан, теж, як ╕ належить справжньому укра╖нцев╕, – на Р╕здво, 7 с╕чня, але, зрозум╕ло, дещо в п╕зн╕ш╕ роки! Певне, незважаючи на те, що наш╕ ╕сторики за часи ╕снування людства ╜рунтовно наплутали з календарями, Всевишньому очевидно було залюбки, щоб обох ╖х вела В╕фле╓мська зоря.
Володимир Притула – явище в кримськ╕й журнал╕стиц╕, адже саме в╕н зм╕г запропонувати, а також ╕ реал╕зувати к╕лька ╕дей, як╕ чисто радянське з╕брання наших колег поступово перетворили на творче об’╓днання, а пот╕м ╕ на з╕брання профес╕онал╕в, як╕ стали б╕льш-менш в╕дпов╕дати стандартам св╕тово╖ журнал╕стики.
Пам’ятаю перш╕ зустр╕ч╕ ще в Севастопол╕, куди Володимир потрапив п╕сля зак╕нчення Одеського ун╕верситету. Притула тод╕ займався переважно висв╕тленням процес╕в з╕ створення В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни, ╕ св╕т саме з його пов╕домлень д╕знавався про те, як ╕дуть справи в укра╖нських моряк╕в у Севастопол╕, як проходять перемовини м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю про под╕л Чорноморського флоту, як зм╕цню╓ться та вста╓ на ноги нове в╕йськове утворення в Севастопол╕. Не дивно, що Володимир, як ╕ перший командувач ВМС Укра╖ни адм╕рал Кожин, теж удосто╓ний в╕дзнаки за роботу з╕ створення укра╖нських ВМС.
Але найб╕льш пл╕дний етап для Володимира Притули – С╕мферопольський.
Саме зв╕дси хвил╕ укра╖нсько╖ служби св╕тового Рад╕о «Свобода» розносили його репортаж╕ про процеси репатр╕ац╕╖ та ╕нтеграц╕╖ кримських татар, становлення кримсько╖ автоном╕╖, чини пол╕тик╕в з ╖╖ реформування та оновлення. Не буде переб╕льшенням, якщо сказати, що весь св╕т, який сприйма╓ ╕нформац╕ю за поданням Рад╕о «Свобода», дивиться на Крим очима Володимира Притули.
Саме тут в╕н створив Кримський незалежний центр пол╕тичних досл╕дник╕в та журнал╕ст╕в, який реал╕зував чимало проект╕в, як╕ ставили сво╓ю метою запровадження стандарт╕в нормально╖ св╕тово╖ журнал╕стики, як профес╕╖ з ╕нформування, а не аг╕тування сво╖х читач╕в, глядач╕в, слухач╕в.
Його доробок — це ╕ участь у д╕яльност╕ Асоц╕ац╕╖ в╕льних журнал╕ст╕в Криму в перш╕ роки ╖╖ ╕снування, ╕ робота Ком╕тету з мон╕торингу свободи преси в Криму, ╕ видання щор╕чника «Б╕ла книга кримсько╖ журнал╕стики», ╕ випуск бюлетеня «Кримськотатарське питання», ╕ проведення багатьох – за ц╕ роки ╕ не перерахувати! – сем╕нар╕в, круглих стол╕в, конференц╕й, ╕нших дискус╕й з найб╕льш актуальних питань пол╕тики, функц╕онування ЗМ╤, свободи слова, р╕зних гуман╕тарних проблем. Президент Укра╖ни ц╕лком слушно присво╖в йому почесне звання «Заслужений журнал╕ст Укра╖ни».
Володимир Притула – в розкв╕т╕ творчих сил. Його житт╓в╕ проекти ще далек╕ в╕д завершення, а ще б╕льше ╖х, спод╕ва╓мось, або ж т╕льки задуман╕, або ж уже й запланован╕, а тому – ще попереду. Володимир Притула – по-сучасному, саме в стил╕ ХХ╤ стол╕ття, щиро в╕руюча людина, в╕н ф╕нансово п╕дтриму╓ в╕дразу к╕лька укра╖нських церков.
Укра╖нство Криму, в╕таючи Володимира ╢вгеновича з першим юв╕ле╓м, бажа╓ йому сил та натхнення, здоров’я та пл╕дних ╕дей! Щоб Яринка – чар╕вна його муза, та Богданчик — продовжувач батьк╕всько╖ справи, як ╕ вся с╕м’я Вольвач╕в, як ╕ вся с╕м’я укра╖нц╕в Криму, радували ╕ п╕дтримували, допомагали в пошуках ╕ в зд╕йсненн╕ задуманого.
То ж хай пролуна╓ за столами укра╖нц╕в — за Новий Р╕к, за Володю Притулу! Пос╕яне добро – завжди щедро родить…

Укра╖нська громада Криму.
м. С╕мферополь.

* * *

Родини волинських, одеських ╕ ки╖вських Притул та родини кримських, запор╕зьких, херсонських, микола╖вських Вольвач╕в в╕тають пров╕дного журнал╕ста Укра╖ни, високоморальну та патр╕отичну людину Володимира Притулу (а також його дружину Ярину та синочка Богдана) з╕ славетним юв╕ле╓м – першим сорокап’ятил╕ттям.
Зичимо м╕цного здоров’я, с╕мейного щастя та нових творчих усп╕х╕в.
Розпорошен╕ по вс╕й земл╕ Притули та Вольвач╕.

* * *

Кримська ф╕л╕я Наукового товариства ╕м. Т. Шевченка та Кримський незалежний центр пол╕тичних досл╕дник╕в ╕ журнал╕ст╕в в╕тають заслуженого журнал╕ста Укра╖ни, голову Ком╕тету свободи слова у Криму Володимира Притулу з його першим славетним юв╕ле╓м. М╕цного здоров’я, творчих усп╕х╕в та довгол╕ття.

* * *

Редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» також при╓дну╓ться до цих щирих прив╕тань ╕ побажань колез╕ й побратиму Володимиру Притул╕ ╕ бажа╓ йому та його родин╕ козацького здоров’я ╕ щастя на довг╕м в╕ку! З роси та води!

На фото: Володимир Притула з сином Богданом.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2010 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8327

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков